Autor Tema: smrtonosne antene  (Pročitano 8601 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Bojan Mitrovic

  • Mladi član foruma
  • **
  • Poruke: 11
  • Pol: Muškarac
smrtonosne antene
« poslato: Jun 27, 2011, 07:56:43 »
                 Ako sam promasio mesto narednoj temi molim vas premestite je gde treba.
          Posto znamo da su signali mobilnih telefona smrtonosni za pcele, odnosno zbob signala se desava da pcele polako nestaju sa ovog sveta a sgnal u blizini direktno i momentalno uznemirava pcele pitam se koliko treba pcelinjak da bude udaljen od onih velikih crveno-belih antena koje se masovno postavljaju.
         p.s. neki ljudi imaju vise mobilnih aparata od poziva dnevno, a aparati im vrede kao pola garsonjera.
Bojan Mitrovic Bojsi

Van mreže Рајко Борић

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 394
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Прхово и Караш
смртоносне антене
« Odgovor #1 poslato: Jun 27, 2011, 13:26:08 »
Штетност мобилне телефоније за живи свет је један од разлога што га не поседујем. Не желим да дајем свој допринос. Понекад би мобилни могао да буде користан али је боље да човек планира, припреми се и на време договара.

Van mreže Bojan Mitrovic

  • Mladi član foruma
  • **
  • Poruke: 11
  • Pol: Muškarac
Odg: smrtonosne antene
« Odgovor #2 poslato: Jun 29, 2011, 21:37:08 »
                 Sve pohvale za gospodina Rajka sto je odoleo nepotrebnoj spravi, ali jos uvek neznamo BEZBEDNU daljinu za pcele.Meni kod odabira lokacije se desava da na koju god stranu da krenem uvek se od jedne udaljavam a drugoj anteni priblizavam.
                 Veebaju me sa svih strana
Bojan Mitrovic Bojsi

Van mreže Radovic Dragan

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 325
  • Pol: Muškarac
    • www.parketarski-radovi.rs
  • Lokacija pčelinjaka: Bukulja
Odg: smrtonosne antene
« Odgovor #3 poslato: Decembar 20, 2013, 13:24:25 »
Mobilni telefoni u savremenoj civilizaciji jesu potrebni i tu nema sta da se prigovori,..i sto se tice posla i ne daj boze neke nesrecne situacije, a i sada su takvi da na telefonu imas sve sto ti treba : fotoaparat,GPS navigaciju,telefon,digitron,podsetnik..itd da ne nabrajam. Ali posto sam uveren da smetaju pcelama trebalo bi da se donese neki propis gde se ti predajnici mogu postaviti. Kod nas posto ionako nema zakona nigde, svi stavljaju gde im odgovara, a za druge ih ne zanima i da li to nekome smeta. Pcelari na pcelinjaku bi trebali jednostavno da ugase telefon. Ja sam snimiao pcele sa mobilnim i mozete cuti pred kraj snimka kako pcela udara u telefon kao kamikaza, u sta sam se uverio da im jako smeta,..od tada mi je ugasen mobilni kada sam na pcelinjaku,..ili udaljen na 20-tak metara.


Van mreže zivomir gujanicic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 109
  • Pol: Muškarac
Odg: smrtonosne antene
« Odgovor #4 poslato: Decembar 20, 2013, 15:33:01 »
  ПЧЕЛЕ СУ СНИМАНЕ ИСПРЕД КОШНИЦЕ, СА УДАЉЕНОСТИ ИЗМЕЂУ 1 ДО 2 МЕТРА. ТЕЛЕФОН ЈЕ СТАЈАО У ВИСИНИ ГЛАВЕ СНИМАТЕЉА. ПЧЕЛАРИ ЗНАЈУ КАКО СЕ ПЧЕЛЕ ПОНАШАЈУ КАД СЕ УЂЕ У ТАЈ ЊИХОВ ПРОСТОР. ПОЗДРАВ. ИЗВИЊАВАМ СЕ НИСАМ ИСКЉУЧИО ВЕЛИКА СЛОВА , МОЛИМ ДА МИ СЕ НЕ ЗАМЕРИ.
Не постоји лоша књига , постоје  само лоши читаоци.(Живомир Гујаничић)

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: smrtonosne antene
« Odgovor #5 poslato: Decembar 20, 2013, 16:23:05 »
У праву сте колега Жико. Ништа не брините за велика слова..
Знамо да не вичете него износите своје мишљење.

Пуно поздрав за Ужице из хладног и магловитог Новог Милошева...
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže zivomir gujanicic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 109
  • Pol: Muškarac
Odg: smrtonosne antene
« Odgovor #6 poslato: Decembar 20, 2013, 17:15:35 »
    Захваљујем се на разумевању и поздравима исте узвраћам. Овде у Ужицу постоје књиге ,, МОБИЛНА ТЕЛЕФОНИЈА И/ ИЛИ ВАшЕ ЗДРАВЉЕ,, И ДРУГА ,, ЕЛЕКТРОМАГНЕТНА ЗРАЧЕЊА НЕВИДЉИВЕ ОПАСНОСТИ ,,  Кога интересују ове области могу се набавити,
     Не желим да их реклмирам, кога интересују , може ми се обратити личном поруком или телефоном  031 552 353. поздрав
Не постоји лоша књига , постоје  само лоши читаоци.(Живомир Гујаничић)

Van mreže Radovic Dragan

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 325
  • Pol: Muškarac
    • www.parketarski-radovi.rs
  • Lokacija pčelinjaka: Bukulja
Odg: smrtonosne antene
« Odgovor #7 poslato: Decembar 20, 2013, 17:39:03 »
  ПЧЕЛЕ СУ СНИМАНЕ ИСПРЕД КОШНИЦЕ, СА УДАЉЕНОСТИ ИЗМЕЂУ 1 ДО 2 МЕТРА. ТЕЛЕФОН ЈЕ СТАЈАО У ВИСИНИ ГЛАВЕ СНИМАТЕЉА. ПЧЕЛАРИ ЗНАЈУ КАКО СЕ ПЧЕЛЕ ПОНАШАЈУ КАД СЕ УЂЕ У ТАЈ ЊИХОВ ПРОСТОР. ПОЗДРАВ. ИЗВИЊАВАМ СЕ НИСАМ ИСКЉУЧИО ВЕЛИКА СЛОВА , МОЛИМ ДА МИ СЕ НЕ ЗАМЕРИ.


Ovaj snimak je snimljen sa 8-10 metara udaljenosti, sa tim da je zumirano prilikom snimanja. Posto nisam imao pcelarski kombinezon morao sam da se udaljim na 10-tak metara od kosnica. Da sam stajao blize sigurno bi se culo zujanje pcela, ovako se cula samo ona jedna koja udarala u telefon

Pozdrav

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: smrtonosne antene
« Odgovor #8 poslato: Decembar 20, 2013, 17:59:01 »
Колега Драгане, мени се дешавало да ме пчеле нагло нападну како почене да ми звони телефон и сигурно је да телефонски позиви на мобилни телефон јако узнемиравају пчеле.
Ипак када идемо испред кошница ако је беспашни период улазимо у простор њиховог рада и веома често пчеле нас нападну без обзира на телефон или телефеонски позив.
Ако смо ближе кошницама и још са телефоном онда је и могућност напада од стране пчела знатно већа.


Поздрав свима....
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Stankovic Miodrag

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 443
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Rajcetine
Odg: smrtonosne antene
« Odgovor #9 poslato: Decembar 23, 2013, 10:13:04 »
Postavite mob na podnjacu i pratite sta se desava - ima dosta toga na internetu...

Van mreže Dragan Stantić

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 266
  • Pol: Muškarac
Odg: smrtonosne antene
« Odgovor #10 poslato: Decembar 24, 2013, 11:55:51 »
Daj neki link ako može?

Van mreže stevanovic sveto

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 3526
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Varda-Makovište 750m
Odg: smrtonosne antene
« Odgovor #11 poslato: Decembar 24, 2013, 17:48:19 »
    Захваљујем се на разумевању и поздравима исте узвраћам. Овде у Ужицу постоје књиге ,, МОБИЛНА ТЕЛЕФОНИЈА И/ ИЛИ ВАшЕ ЗДРАВЉЕ,, И ДРУГА ,, ЕЛЕКТРОМАГНЕТНА ЗРАЧЕЊА НЕВИДЉИВЕ ОПАСНОСТИ ,,  Кога интересују ове области могу се набавити,
     Не желим да их реклмирам, кога интересују , може ми се обратити личном поруком или телефоном  031 552 353. поздрав


Prema nekim informacijama objavljenim u štampi u Srbiji i Hrvatskoj se godišnje pročita od 0,5 do 0,7 knjiga po glavi. Ne znam da li su tu razmatrali i pčelare. U svakom slučaju ove navedene knjige treba pročitati jer se od toga može imati samo korist. Ja imam obe knjige. Knjige je napisao Dr Vidoje Milovanović. Pozdrav.