Autor Tema: CENE MEDA  (Pročitano 58480 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Željko Jovanović

  • Mladi član foruma
  • **
  • Poruke: 10
  • Pol: Muškarac
Odg: CENE MEDA
« Odgovor #15 poslato: Oktobar 31, 2015, 23:02:45 »
 Recimo datum obrade. cene зa određeni period, naše okruženje u organskoj proizvodnji itd

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Odg: CENE MEDA
« Odgovor #16 poslato: Jun 21, 2016, 10:38:20 »



                   Продаје ли неко мед , који и по којој цени ?  Лично немам за продају али ме занима каква је ситуација на тржишту.

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Odg: CENE MEDA
« Odgovor #17 poslato: Jun 23, 2016, 08:02:51 »





                         Изгледа да нико не продаје па да преформулишем питање . Купује ли ико мед , који и по којој цени ?  Ваљда ће сада бити неког одговора.

Van mreže Goran ilic

  • Napredni član foruma
  • ****
  • Poruke: 66
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Gornje Suhotno 220m
Odg: CENE MEDA
« Odgovor #18 poslato: Jun 23, 2016, 08:14:24 »
Prodaju svi,samo cuteeeee.....

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Odg: CENE MEDA
« Odgovor #19 poslato: Jun 23, 2016, 08:37:45 »





                     Видим имењаче да ћуте као да је у питању војна тајна. Ти си ево проговорио али тајну ни ти не откриваш. Омерта изгледа и даље важи.

Van mreže Никола Маодуш

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 616
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Лединци, 184 m n.v.
Odg: CENE MEDA
« Odgovor #20 poslato: Jun 23, 2016, 15:02:40 »
Не видим разлог да се цене крију. Ионако сви гледају једни од других на разне начине да виде цену (што и није неки проблем да се сазна).
Ја сам прошле године продавао теглу меда од 720 ml односно 1 kg меда по 650 динара. Да будем искрен, по мом мишљењу то је јако ниска цена али морао сам мало да се рекламирам. С обзиром да знам шта је све потребно за успешно медобрање и колико сам се нарадио око пчела и како радим са пчелама (третмани и све остало), ове године не дам теглу испод 800 или 850 динара, али то остаје да се види.
Не правим разлику у цени између сорти меда пошто је сваки мед подједнако добар, а и све је то полифлорни мед (бар код мене). Е сад, цена меда са додацима (мед у саћу) ће бити већа, око 1000 динара. Имам у плану да почнем и са другим производима, али о том потом. Ја стојим иза квалитета својих производа, па сад ко воли нек изволи.
Мислим да ће се сви сложити да је цена меда у окружењу и већа што је сасвим нормално, а код нас претерано ниска. Само смо ми Срби будале и не ценимо ништа своје. Мислим да би код нас малопродајна цена требала бити минимално 8 € по килограму, као у Грчкој.

Е сад... да видимо колико нисам у праву...  и колика сам будала што јавно причам о неким шкакљивим темама... :)
Поздрав свима.

Van mreže Ratko Zlatkovic

  • Mladi član foruma
  • **
  • Poruke: 7
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Okolina Pozarevca 170m nadmorske visine
Odg: CENE MEDA
« Odgovor #21 poslato: Jun 23, 2016, 16:30:19 »
Kolega Nikola kada bi se med trazio kao cigarete onda bi med bio 3000 din. kg mionimum ,mi smo najmanji potrosaci meda,otkupljivaca sigurnih nema,a nema ni trzista i to malo trzista sto ga ima je pomesano sa kukuruznim sirupima,pola med-pola secer,ne zelim nikoga da hvalim i kudim,ali u nasim turistickim centrima,banjama,planinama je ogroman procenat laznog meda ,katastrofalno puno laznog meda... na neki nacin to je i preseklo da pored posla i obaveza zapcelarim posle 15 god. zelje  ... , ako pogledamo ovu godinu retko ko je uspeo da izvrca i malo od bagrema,ali opet cena niska ,zato sto je prosle godine bagrema bilo rekordno,jos jedna velika stvar je da kvalitet i pravi med 90% ljudi ne moze da prepozna,jede secer i ko zna sta... ,ja pcelarim za sebe i porodicu ja kg tj. teglu bagrema ne dam ispod 1000din. ,zao mi je sto moram da kazem ali ziveti od pcelarstva danas znaci ziveti od svih proizvoda,a med je na zadnjoj lestvici posle mleci,polena,otrova,perge,propolisa,voska... , i ziveti od svega toga znaciti da ste veliki profesionalac u pcelarstvu...

Van mreže sasa zivic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 125
  • Pol: Muškarac
  • 338 Nmv
  • Lokacija pčelinjaka: zaječar 43°51′24.73N 22°21′23.27E
Odg: CENE MEDA
« Odgovor #22 poslato: Jun 23, 2016, 16:47:55 »
Da prodajemo kavurmu, čvarke i švarglu to bi išlo kao alva. Kod nas je izostala kampanja od strane države koja bi govorila u prilog tezi da je med koristan i zdrav. Nešto slično kao kampanja protiv duvana. Predlagao sam pre par godina Predsedniku SPOS da pokuša u kontaktima sa državnim vrhom inicira upravo to a ne izvoz jer mi i nemamo med za izvoz. Uzgred, negde sam pročitao da kada bi svaki naš stanovnik jeo dnevno jednu kafenu lašičicu mewda celokupna proizvodnja meda bi nam trajala 32 meseca a posle toga bi uvozili. Nije me shvatio ozbiljno. Troškove te i takve kampanje bi snosila država a efekat bi se lako i brzo video jer bi se odrazio na zdravcstveno stanje celokupne nacije, manje tropkove u zdravstvu i sl. ali badava... Ovako, godinama priča kako je on doprineo izvozu meda (kojeg izvoza nekoliko uzadnjih godoina nema) i visokoj ceni a da je sada neko drugi kriv što meda trenutno nema i što sde cena srozala. O tome da ništa pod milim bogom nije učinio da iskoreni falsifikate meda nema mesta za priču.
Nemam med za proidaju ali kada ga budem imao ako ga ikada budem imao neću ga prodavati ispod cene pa taman ga ne prodao. Taj neko uvek može da ode teglu sa natpisom "med" u Interexu, Amanu, maxiju po ceni od 399 dinara i da uživa. Ne mora meni da objašnjava šta je skupo.
Bolje živeti čitav život kao milijunaš nego li sedam dana u bijedi

Van mreže Goran ilic

  • Napredni član foruma
  • ****
  • Poruke: 66
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Gornje Suhotno 220m
Odg: CENE MEDA
« Odgovor #23 poslato: Jun 23, 2016, 17:35:58 »
Prodaju svi,samo cuteeeee.....





                     Видим имењаче да ћуте као да је у питању војна тајна. Ти си ево проговорио али тајну ни ти не откриваш. Омерта изгледа и даље важи.
Nemam razloga da bilo sta krijem,ja sam jos uvek mlad u svetu pcelarstva....jutros sam zurio pa nisam stigao detaljnije pisati....
Ja med na teglu (1kg) sam prodavao prosle godine za 800 din (bagrem i livadu) dok Sumski (crni) za 1000,ove godine sam med u sacu prodao po 1000 dina bagrem po 800....
Bagrem na veliko (oko 250kg) prodao bih po 4 e samo kad bi naisao kupac....
Pozdrav za sve....

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Odg: CENE MEDA
« Odgovor #24 poslato: Jun 23, 2016, 20:28:00 »



                   Мед сам продавао прошле године по цени од 800.динара. Готово сви који су га купили први пут вратили су се и куповали поново. Цену нисам мењао пре свега из принципа. Ако морам да га дам јефтиније радије ћу да га поклоним некоме ко ми је драг или некоме ко нема пара а зна да цени туђ рад него да га продајем по понижавајуће ниској цени.
                   Ове године нисам врцао па немам ни за продају. Почетком јула ћу изврцати нешто мало за кућу што се каже.
                   Иначе , не слажем се да тржишта нема. Има га али је свесно  дириговано и намерно направљено хаотичним.  Кривицу за такво стање понајвише сносе сами пчелари. Неколико правих разлога је навео колега Саша Живић у свом данашњем јављању. Ја бих само додао да спрега неколицине  такозваних " представника " пчеларских организација у спрези са пар великих откупљивача паразитира и уништава српско пчеларство. Већина пчелара на то " рајетински "  пристаје , ћути и трпи и гунђа себи у брк. Док пси лају каравани пролазе , док пчелари раде бумбари се сладе. Жао ми је што је жалосно али истинито.

Van mreže Никола Маодуш

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 616
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Лединци, 184 m n.v.
Odg: CENE MEDA
« Odgovor #25 poslato: Jun 24, 2016, 08:04:37 »
Колега Ратко, мислим да би 3000 било мало много..., али слажем се са тобом. Позната ми је ситуација са фалсификатима па сам због тога и одлучио сам да се бавим пчеларством. У овој држави се мало коме може веровати... Па велики откупљивачи којима сви мали пчелари продају свој мед су други који брљају и муте воду. Један број пчелара је број један у томе, али то за мене нису пчелари.
С обзиром да ове године багрема није било, они који имају залихе ће подићи цену, а не обарати је, јер је то прилика коју су чекали... Бар мени логика тако каже...
Багрема нисам имао ове године, али сам изврцао једно 15 килограма багремца за сопствене потребе. Један део багремца сам оставио али и то ћу изврцати са липом (надам се да ће бити нешто).
Оно што кажу Колеге Раковац и Живић, радије га поклоним некоме ко зна да цени него да га продајем испод цене... У крајњем случају... велике су наше способности да га потрошимо. :) ;)

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Odg: CENE MEDA
« Odgovor #26 poslato: Jul 04, 2016, 14:56:11 »





                   Малочас на једном другом форуму прочитах да је цена меда на велико коју Медино тренутно плаћа за липу 2. - евра а за сунцокрет 1,5 - евра. Тек толико да се види и зна коме је мед сладак .

Van mreže Goran ilic

  • Napredni član foruma
  • ****
  • Poruke: 66
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Gornje Suhotno 220m
Odg: CENE MEDA
« Odgovor #27 poslato: Jul 04, 2016, 21:23:34 »
Moze Medino da nudi sta hoce....neznam samo ko ce im prodati med po toj ceni????

Van mreže Anto Dankić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 838
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Slavonski Brod, Jelas
Odg: CENE MEDA
« Odgovor #28 poslato: Jul 05, 2016, 07:38:51 »
Ja svoj med prodajem za 40kn po tegli (650 SRD), malu teglicu meda sa polenom i propolisom po 35kn (570 SRD) i opet slabo ide, kolega je prodavao med čak i po 35Kn po teglici ali slabo mu je išlo. Trenutno imam bačvu od 300kg repice i veletrgovci mi nude 2€ po kg - sramotno malo. Pokušao sam od repicinog meda napraviti krematski bijeli med i već 2 mjeseca mi se dobro drži. Ljudi jednostavno nemaju naviku i kulturu konzumiranja meda :(

Van mreže Никола Маодуш

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 616
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Лединци, 184 m n.v.
Odg: CENE MEDA
« Odgovor #29 poslato: Jul 05, 2016, 09:01:05 »
Безобразлук.
Па за те паре се не исплати купити шећер на велико и кувати шећерни сируп па продавати а камо ли им дати високо квалитетан мед који ће они свакако да разреде са ко зна чим.
Ако би се могли договорити директно са продавцима здраве хране у неком већем месту то би могло помоћи доста.