Autor Tema: Brstivarom protiv Varoe  (Pročitano 179083 puta)

0 Članovi i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže zdravko.reljic

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 929
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Petkovaca - Br. polje
Odg: Brstivarom protiv Varoe
« Odgovor #120 poslato: April 17, 2012, 21:20:51 »
U subotu sam imao goste na pcelinjaku , kolege Anto Bosnjak i Tonci Ilicic pa smo se izmedju ostalog  dotakli i teme, nacin pravljenja , tretiranja i nabavke    Brstivara i Nozevoja na mom pcelinjaku , da je sve na bazi  prirode da nema hemije ni na vidiku i da je jeftino a prije svega da daje odlicne rezultate .
 pozdrav svima ...
 

Van mreže Bojan Jovanovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 103
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Socanica
Odg: Brstivarom protiv Varoe
« Odgovor #121 poslato: April 18, 2012, 17:48:38 »
Vojo stigao brstivar i na KOSOVO I METOHIJU danas pre podne cim se vreme prolepsa pcele cu zadimiti sa ekoloskim preparatom.Hvala na brzoj posiljci i dobrim savetima svako dobro i puno zdravlja za sve pa i za nas forumase na ovom tvom forumu.Pozdrav iz kisnog Leposavica.

Van mreže Nenad Nessa Markovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 105
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kumodraz
Odg: Brstivarom protiv Varoe
« Odgovor #122 poslato: April 18, 2012, 18:03:28 »
Vojo, stigo Brstivar u Kumodraz, hvala najlepse cim stane kisa tretiram pa pisem , hvala i pozdrav iz kisnog Kumodraza

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Brstivarom protiv Varoe
« Odgovor #123 poslato: April 18, 2012, 20:38:42 »
Vojo stigao brstivar i na KOSOVO I METOHIJU danas pre podne cim se vreme prolepsa pcele cu zadimiti sa ekoloskim preparatom.Hvala na brzoj posiljci i dobrim savetima svako dobro i puno zdravlja za sve pa i za nas forumase na ovom tvom forumu.Pozdrav iz kisnog Leposavica.
Vojo, stigo Brstivar u Kumodraz, hvala najlepse cim stane kisa tretiram pa pisem , hvala i pozdrav iz kisnog Kumodraza
Bojane, Nešo,
Naka vam je srećno drugari.
Istretirajte svoje pčelinje zajednice po već navedenim preporukama i ako vam nije teško rezultate pokažite i svojim kolegama u okruženju.

Pozdrav iz Novog Miloševa.....
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Brstivarom protiv Varoe
« Odgovor #124 poslato: April 18, 2012, 20:42:21 »


U subotu sam imao goste na pcelinjaku , kolege Anto Bosnjak i Tonci Ilicic pa smo se izmedju ostalog  dotakli i teme, nacin pravljenja , tretiranja i nabavke    Brstivara i Nozevoja na mom pcelinjaku , da je sve na bazi  prirode da nema hemije ni na vidiku i da je jeftino a prije svega da daje odlicne rezultate .
 pozdrav svima ...
 

Hvala kolega Zdravko, raduje me što si zadovoljan dejstvom Brstivara i što si svoja iskustva podijelio sa svojim kolegama i prijateljima Bošnjakom i Tončijem.

Pozdrav iz Novog Miloševa.....
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Ante Bošnjak

  • Napredni član foruma
  • ****
  • Poruke: 41
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Tuzla,selo Breze
Odg: Brstivarom protiv Varoe
« Odgovor #125 poslato: April 18, 2012, 21:58:31 »
   Kolega Reljić u svojoj poruci već rekao da smo ja i Iličić Tonči ( koji je počeo pčelariti pored LR košnica i sa 5 košnica Rodna Voja ) bili u posjeti kod njega u Petkovači gdje mu je smješten i pčelinjak. Dočekao nas je izuzetno srdačno i počastio nas sa odličnom domaćom viljemovkom. Poklonio nam je dvije bočice brstivara i o
bjasnio način upotrebe kako to on radi.Hvala na prijatnom druženju hvala za poklonjeni brstivar. Ove godine u zaštiti pčela od varoe koristićemo i brstivar.

  pozdrav iz Tuzle.

Van mreže Esad Jusić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1481
Odg: Brstivarom protiv Varoe
« Odgovor #126 poslato: April 18, 2012, 23:59:05 »
Vojo,
Rado bih probao tvoje preparate. Imam prijatelja koji ima pčelarsku prodavnicu nedaleko od mene, a razne artikle dobija odasvud pa mislim da bismo i tebe nekako ukomponovali. Šta misliš?

Drago mi je da su rezultati dobri jer ovako ozbiljnim i dobrim ljudima moram vjerovati.

Pozdrav, svako dobro!

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Brstivarom protiv Varoe
« Odgovor #127 poslato: April 19, 2012, 01:53:29 »
Eso moj dragi, svakako da bih volio Brstivar vidjeti i u malo većoj upotrebi kod BH pčelara. Kažu da Brstivar djeluje i na bosanske varoe.  ;)
 Naći ćemo neko riješenje da neku količinu prebacimo i do Bugojna.
Ti porazgovaraj sa tim prijateljom a ja ću da pripremim Brstivar. Samo mi javite koliko vam treba pa ćemo polako, korak po korak.

Pozdrav iz Novog Miloševa.....
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Esad Jusić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1481
Odg: Brstivarom protiv Varoe
« Odgovor #128 poslato: April 20, 2012, 00:15:53 »
Eso moj dragi, svakako da bih volio Brstivar vidjeti i u malo većoj upotrebi kod BH pčelara. Kažu da Brstivar djeluje i na bosanske varoe.  ;)
 Naći ćemo neko riješenje da neku količinu prebacimo i do Bugojna.
Ti porazgovaraj sa tim prijateljom a ja ću da pripremim Brstivar. Samo mi javite koliko vam treba pa ćemo polako, korak po korak.

Pozdrav iz Novog Miloševa.....

Dogovoreno,
Samo mi napiši, ovdje ili na meil, vrste i pakovanja (sav izbor) te orijentaciono cijene u KM ili eurima/evrima.

A knjiga? Ti obećao, ti ...

Pozdrav, svako dobro!

Van mreže Srđan Gašević

  • Mladi član foruma
  • **
  • Poruke: 10
  • Pol: Muškarac
Odg: Brstivarom protiv Varoe
« Odgovor #129 poslato: April 20, 2012, 14:27:46 »
Pozdrav prvo svim članovima ovog foruma, a da kažem i ja svoje mišljenje povodom Brstivara.
Prošle godine sam jedino sa njim tretirao pčele i uvideo da sam postigo veliki uspeh na taj način. Dali je prošla godina bila nešto slabija po pitanju Varoe ili je to delo Brstivara to ću utvrditi ove godine. Jedno je sigurnoo Varoe nema bar ne u vidljivoj meri kao što mi prijatelji pčelari pričaju da su uvidom našli i na matici Varou kod prvog pregleda ove godine. Ja je nisam uočio ni na pčeli. A oni još uvek koriste Amitraz. Mišljenja sam da će i oni strpljenjem i vremenom da promene mišljenje i krenu mojim stopama. MOJA odluka je samo BRSTIVAR.
HVALA GOSPODINU VOJI ZA OVAJ SPAS.

Van mreže Esad Jusić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1481
Odg: Brstivarom protiv Varoe
« Odgovor #130 poslato: April 25, 2012, 10:22:19 »
Vojo,
Administrator mi je proslijedio tvoju poruku i dvaput sam odgovorio na istu. Javi jesi li dobio.
Ne znam šta mi je sa p.p. sandučićem. Bio mi je crkao kompjuter, sinoć ga majstor popravio. Ovo pišem na poslu.

Evo ti meil pa idi tim putem: esad.jusic@hotmail.com

Pozdrav, svako dobro!

Van mreže Goran Gajic

  • Gost
  • *
  • Poruke: 1
  • Pol: Muškarac
Odg: Brstivarom protiv Varoe
« Odgovor #131 poslato: Jul 05, 2012, 10:13:22 »
Pozdrav kolege pcelari. Slabo se javljam da pisem na forumu, ali dosta citiam. Pitanje je za Voju: Kakav je nacin dostave brstivara za BIH, tacnije Mrkonjic Grad? Ja bih kupio potrebnu kolicinu za 30 kosnica. Posalji mi ponudu na pp, sa cijenama. Hvala, pozdrav.

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Brstivarom protiv Varoe
« Odgovor #132 poslato: Jul 17, 2012, 23:11:13 »
Pozdrav kolege pcelari. Slabo se javljam da pisem na forumu, ali dosta citiam. Pitanje je za Voju: Kakav je nacin dostave brstivara za BIH, tacnije Mrkonjic Grad? Ja bih kupio potrebnu kolicinu za 30 kosnica. Posalji mi ponudu na pp, sa cijenama. Hvala, pozdrav.

Kolega Gorane, oprostite što malo kasnim sa odgovorom.
Za BiH nemamo neko riješenje oko isporuke Brstivara. Najbolje bi bilo da nađete nekog ko živi u Srbiji pa da mu traženu pošiljku pošaljem na neku od adresa.
Možda bi moglo i nekim autobusom koji ide u tom pravcu.

Raspitaću se pa ćemo probati nešto da uradimo.

Pozdrav iz Novog Miloševa.....
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Esad Jusić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1481
Odg: Brstivarom protiv Varoe
« Odgovor #133 poslato: Jul 18, 2012, 23:54:59 »
Možda bi se našla još koja mušterija u BiH. Već sam ti rekao, Vojo, da mi prijatelj ima pčelarsku prodavnicu u Donjem Vakufu i da ima robe sa svih strana bivše SFRJ. Mogu urediti da se čujete pa da probamo kako bi to ovdje išlo. Riječ je sigurno o dobrom i poštenom čovjeku, a to je valjda najvažnije.

Pozdrav, svako dobro!

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Brstivarom protiv Varoe
« Odgovor #134 poslato: Jul 19, 2012, 02:13:24 »
Možda bi se našla još koja mušterija u BiH. Već sam ti rekao, Vojo, da mi prijatelj ima pčelarsku prodavnicu u Donjem Vakufu i da ima robe sa svih strana bivše SFRJ. Mogu urediti da se čujete pa da probamo kako bi to ovdje išlo. Riječ je sigurno o dobrom i poštenom čovjeku, a to je valjda najvažnije.

Pozdrav, svako dobro!

Što se mene tiče Esade, rado ću vam isporučiti traženu količinu Brstivara.
Mnogi pčelari iz BIH su mi se već obraćali i tražili Brstivar ali uvijek isti problem, prebacvanje Brstivara preko. Moglo bi se to nekako riješiti.
Imaj u vidu da to ne treba da ide kao lijek jer tada za prebacivanje preko treba gomila papira a Brstivar još uvijek nije registrovan kao lijek jer za to treba mnogo, mnogo novca.
Mora se po potrebi naglasiti da je to neki prirodni preparat za pčelarstvo i mislim da tada ne bi trebalo biti bilo kakvih  problema.

Daj čovijeku moj broj telefona, 023 782 015 ili 063 383 114.

Valjda ćemo nešto uraditi.....
 
Pozdrav iz Novog Miloševa....
 
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.