Autor Tema: РЕВ кошница  (Pročitano 170669 puta)

0 Članovi i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Rasa Jovic

  • Mladi član foruma
  • **
  • Poruke: 5
  • Pol: Muškarac
Odg: РЕВ кошница
« Odgovor #15 poslato: Februar 27, 2011, 17:09:21 »
Hvala. Interesuje me da li sopstvenom izgradnjom RV kosnice krsim neka pravila ?

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: РЕВ кошница
« Odgovor #16 poslato: Februar 27, 2011, 19:05:45 »
Hvala. Interesuje me da li sopstvenom izgradnjom RV kosnice krsim neka pravila ?
Rašo, ja sam odobrio svim pčelarima da proizvedu do 5 košnica bez plaćanja nadoknade za autorska prava a pošto si ti mlad pčelar, napravi sebi do 20 košnica, ne treba ništa da platiš.
Verujem da će to zadovoljiti tvoje potrebe.
Nek ti je sa srećom i pazi prste.

Pozdrav iz Novog Miloševa.....
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Рајко Борић

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 394
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Прхово и Караш
Odg: РЕВ кошница
« Odgovor #17 poslato: Februar 27, 2011, 19:25:29 »
Odobrio sam svim pčelarima da proizvedu do 5 košnica bez plaćanja nadoknade za autorska prava a pošto si ti mlad pčelar, napravi sebi do 20 košnica, ne treba ništa da platiš...
Предлажем да уз "попуст" иде обавеза вођења евиденције и периодичног слања на адресу коју Воја одреди. Било би корисно да Воја овде објави упитник, најбоље у екселу.
Подаци о радовима на РЕВ кошницама, третманима, приносима, губицима итд. биће корисни Воји за будућа предавања а и нама који пчеларимо РЕВ кошницама да можемо да своје резултате са нечим упоредимо.

Van mreže Rasa Jovic

  • Mladi član foruma
  • **
  • Poruke: 5
  • Pol: Muškarac
Odg: РЕВ кошница
« Odgovor #18 poslato: Februar 27, 2011, 20:45:47 »
Ok hvala na razumevanju


Pozdrav iz Homolja

Van mreže Predrag Bulatovic

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 31
  • Pol: Muškarac
  • ~Guca~
Odg: РЕВ кошница
« Odgovor #19 poslato: Februar 27, 2011, 21:40:11 »
Pitanje za Voju. Imam tri drustva  zazimljena na dva nastvka u RV a zelim pcelariti sa REV kosnicom da bi odvojio plodista od medisnih nastavaka. Nemam izvucen ni jednu satnu osnovu u EKO Voja nastavak. Kako mi je najbolje da uradim da bi jednacito izvukle sace i kada da im postavim nastavke.Treba li postavljat zice ili samo trake . Pozdrav iz Berana.

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: РЕВ кошница
« Odgovor #20 poslato: Mart 12, 2011, 01:22:54 »
Pitanje za Voju. Imam tri drustva  zazimljena na dva nastvka u RV a zelim pcelariti sa REV kosnicom da bi odvojio plodista od medisnih nastavaka. Nemam izvucen ni jednu satnu osnovu u EKO Voja nastavak. Kako mi je najbolje da uradim da bi jednacito izvukle sace i kada da im postavim nastavke.Treba li postavljat zice ili samo trake . Pozdrav iz Berana.
Dragi moj Anđelko, hvala ti što si me podsetio na PP da nisam odgovorio na Predragovo postavljeno pitanje.

Dragi moj Predraže, tek sad sam video postavljeno pitanje pa se nadam da ćeš razumeti ovoliko čekanje..
Najbolje bi bilo da se pusti da se pčele razviju do nekih 17-18 RV ramova i da se tada doda EV nastavak sa 10 ramova sa satnim osnovama.
Tako će pčele najravnomernije i najispravnije izgraditi saće.
Dobro bi bilo ako bi u vreme dodavanja osnova počele neka bolja paša. Kako pčele izgrade jedan nastavak sa saćem može se dodati sledeći pa zatim treći i četvrti.
Moj brat Rade u svaki EV ram ugrađuje po dve žice i dodaje osnove. Tada su ulice najpravije i saće najravnomernije izgrađeno.

Pozdrav svima.....
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Predrag Bulatovic

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 31
  • Pol: Muškarac
  • ~Guca~
Odg: РЕВ кошница
« Odgovor #21 poslato: Mart 12, 2011, 19:04:47 »
Razumem te  Vojo sto nisi odmah odgovorio promasklo ti pitnje. I ja sam Vojko kao i tvoj brat Rade stavio po dve zice u okvire od EV ali sam ja mislio da stavim samo pocetke od  SO i da ostalo same izvucu ali to izgleda nece moci.Uradicu kako ti kazes Vojo. Pozdrav iz Berana.

Van mreže Mirsad Hamidovic

  • Mladi član foruma
  • **
  • Poruke: 6
  • Pol: Muškarac
Odg: РЕВ кошница
« Odgovor #22 poslato: Mart 15, 2011, 15:28:32 »
Kolege,

Dali neko za pcelarsku radnju u Kragujevcu gde bih kupio sate osnove za RV i EV?

Hvala unapred!

Mirsad

Van mreže momamilosevic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 337
  • Pol: Muškarac
Odg: РЕВ кошница
« Odgovor #23 poslato: Mart 15, 2011, 20:24:19 »
   Mirsade,SO za RV i EV proizvodi Karolji iz Bečeja br.tel.021/691-274.Neka ti neko naruči iz Kragujevca brzom poštom i ti preuzmi.Pakovanje SO za RV
je 5 kg.cena oko 600,00 din.1 kg.Jedna SO ti je teška oko 55 gr.
Pozdrav.
Učite teoriju,da ne bi bili šeprtlje u pčelarstvu.
                                    Jan Đerzon 1811-1906 g.
Moje predstavljanje

Van mreže Mirsad Hamidovic

  • Mladi član foruma
  • **
  • Poruke: 6
  • Pol: Muškarac
Odg: РЕВ кошница
« Odgovor #24 poslato: Mart 15, 2011, 21:34:50 »
   Mirsade,SO za RV i EV proizvodi Karolji iz Bečeja br.tel.021/691-274.Neka ti neko naruči iz Kragujevca brzom poštom i ti preuzmi.Pakovanje SO za RV
je 5 kg.cena oko 600,00 din.1 kg.Jedna SO ti je teška oko 55 gr.
Pozdrav.

Hvala puno za info!
 
Pozdrav.

Van mreže Marijan Jelić

  • Mladi član foruma
  • **
  • Poruke: 6
  • Pol: Muškarac
Odg: РЕВ кошница
« Odgovor #25 poslato: Mart 17, 2011, 21:06:06 »
Satne osnove za RV (pretpostavljam i EV) proizvodi i Zvonko Vasić iz Leskovca (utiskivanje ćelija saća na hladno), 016/52-248, 063/418-096, cena oko 550,00 dinara ("satne osnove šaljemo brzom poštom na kućnu adresu o našem trošku").

Van mreže Milic Vukic

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 475
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Ribaševina kod Užica
Odg: РЕВ кошница
« Odgovor #26 poslato: Mart 17, 2011, 21:58:31 »
Marjane, jesi li siguran u kvalitet osnova koje si predstavio da ne kažem preporučio.

Van mreže Рајко Борић

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 394
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Прхово и Караш
РЕВ кошница
« Odgovor #27 poslato: Mart 28, 2011, 07:06:20 »
Пчеле су одлично презимиле у РЕВ кошницама, активност изузетна, гужва на лету и на цветовима ринглова и раних кајсија. Скинуо сам чешљеве јуче. Лета су на исток. Спремам ЕВ наставке и размишљам да лето матичне решетке окренем на север.

Обе ЛР су знатно слабије, матице залежу али је било доста мртвих пчела које нису успеле да изнесу па су остале на подњачи; искусни пчелар који их је прегледао претпоставља да је угинуће због медљиковца. Оставио сам им чешљеве а можда ћу да их спојим. Не изводим никакав закључак на малом узорку.

Van mreže Marijan Jelić

  • Mladi član foruma
  • **
  • Poruke: 6
  • Pol: Muškarac
Odg: РЕВ кошница
« Odgovor #28 poslato: April 02, 2011, 16:27:19 »
Citat
Marjane, jesi li siguran u kvalitet osnova koje si predstavio da ne kažem preporučio.

Kolega Miliću, pošto sam početnik - ne mogu reći ništa o kvalitetu tih SO (tek sam ih naručio). Po rečima onih koji su ih koristili - te SO su dobre. U svakom slučaju, hteo sam da dam informaciju, a ne preporuku.

Van mreže Рајко Борић

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 394
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Прхово и Караш
РЕВ кошница
« Odgovor #29 poslato: April 30, 2011, 21:01:35 »
Планирам да са РЕВ кошницама урадим следеће: на подњачу  један наставак ЕВ, изнад матична решетка, па РВ плодиште са матицом, па друга матична решетка, па РВ медиште и касније, по потреби ЕВ медишта.
http://www.kosnicevoja.rs/forum/index.php?topic=145.msg892#msg892