Autor Tema: vodjenje evidencije pčelinjaka  (Pročitano 48117 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Anto Dankić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 838
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Slavonski Brod, Jelas
Odg: vodjenje evidencije pčelinjaka
« Odgovor #60 poslato: Avgust 16, 2017, 14:07:46 »
Vodim dnevnik u bilježnici i ona je stalno u alatu kod pčela. Tu uglavnom pišem bilješke u što kraćem obliku tipa 8L 2P 4M Žuta(matica) onda kad dođem kući prepišem sve u excel tablicu i opet sve stavim na google disk kao backup. Ovo mi je zgodno jer mogu kasnije detaljno pregledati šta mi se dešava na pčelinjaku i sa čojedinim društvom. Bilježnice od prošle godine uglavnom bacim kada sve prepišem jer budu uljepite sa voskom medom i propolisom

Van mreže Bojan Šušnjar

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 967
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Banja Luka
Odg: vodjenje evidencije pčelinjaka
« Odgovor #61 poslato: Avgust 16, 2017, 14:38:28 »
Anto super je to kada se ima u elektronskom obliku.
Ja sam inače za napredne tehnologije ali ovako će svaka košnica imati svoju ličnu kartu koja je prati. U svakom trenu imam telefon kod sebe i mogu da slikam ovaj formular pa da ga dalje evidentiram na računar ali mi treba na sam pogled da znam šta je unutra. Paralelno vođenje ne smeta samo što traži malo vremena. Mogao bih ja to putem telefona da vodim i da mi bude dostupno jer imam internet preko mobilne mreže ali je to nepraktično jer umazane rukavice i telefon ne idu skupa.
Vidjećemo, možda i griješim ali mi se čini da će mi ovako biti lakše. Vrijeme će pokazati...

Van mreže zoran drpljanin

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1042
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kula-planinarski dom
Odg: vodjenje evidencije pčelinjaka
« Odgovor #62 poslato: Avgust 16, 2017, 18:05:40 »
Ja i nisam bas za NAPREDNE, pa makar i tehnologije, klasika mi je nesto bliza i sigurnija, sveska i pisi...

Van mreže Bojan Šušnjar

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 967
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Banja Luka
Odg: vodjenje evidencije pčelinjaka
« Odgovor #63 poslato: Avgust 16, 2017, 18:24:24 »
Zoki ja stalno drndam po računaru uglavnom zbog prirode posla kojim se bavim ali su mi neke stvari ipak draže na papiru.   ;D