Autor Tema: OBELEŽAVANJE MATICE  (Pročitano 28527 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Bubo Lazarov

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 20
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: makedonija
Odg: OBELEŽAVANJE MATICE
« Odgovor #15 poslato: Jun 18, 2012, 00:25:33 »
konacno stigli mi RV kosnice  ali danas sam uradio nesto lose
kad sam hteo da obelezim maticu od marker mi izaslo malo vise boje i otislo sve po telo matice sta ce se sad desiti dali sam toliki baksus dali ce pcele da pobiju maticu
pobesnicu od nervoze pisite ako ima nekoslican problem sta se desilo kod njega ja cu za vda dana da vidim sta je bilo :'(
 :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(

Van mreže stevanovic sveto

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 3526
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Varda-Makovište 750m
Odg: OBELEŽAVANJE MATICE
« Odgovor #16 poslato: Jun 18, 2012, 18:43:14 »
Najverovatnije da neće biti problema. Sličan slučaj sam imao i ja pre neku godinu, a pre neki dan nešto slično je uradio i kolega Lazović Živojin. Ofarbao je maticu i još mnogo pčela jer mu se otvorio flomaster i prosula se boja. Moja matica je bila živa naredne dve godine, a i Lazinu su pčele prihvatile, za sada. Pozdrav.

Van mreže Bubo Lazarov

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 20
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: makedonija
Odg: OBELEŽAVANJE MATICE
« Odgovor #17 poslato: Jun 18, 2012, 22:18:46 »
Najverovatnije da neće biti problema. Sličan slučaj sam imao i ja pre neku godinu, a pre neki dan nešto slično je uradio i kolega Lazović Živojin. Ofarbao je maticu i još mnogo pčela jer mu se otvorio flomaster i prosula se boja. Moja matica je bila živa naredne dve godine, a i Lazinu su pčele prihvatile, za sada. Pozdrav.
hvala kolega utesili su me malo tvoih reci nadam se sutra kad idem da vidim da ce biti sve u redu

Van mreže Lazovic Zivojin

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 436
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Skakavci, Kosjerić oko 620 m/NV
Odg: OBELEŽAVANJE MATICE
« Odgovor #18 poslato: Jun 26, 2012, 13:48:38 »
Najverovatnije da neće biti problema. Sličan slučaj sam imao i ja pre neku godinu, a pre neki dan nešto slično je uradio i kolega Lazović Živojin. Ofarbao je maticu i još mnogo pčela jer mu se otvorio flomaster i prosula se boja. Moja matica je bila živa naredne dve godine, a i Lazinu su pčele prihvatile, za sada. Pozdrav.
Problem je napravio flomaster koji se otvorio tokom mućkanja i ofarbao gomilu pčela i trutova. Matica je bila zalivena istom bojom.
Naknadnim pregledom za par dana video sam da je sve ok, tj. živa je matica ali ju je problem uočiti u mnoštvu ofarbanih pčela i trutova. Očekujem da će se situacija raščistiti za kratko vreme zbog prirodnog bržeg odumiranja pčela radilica i trutova.... Ne mogu reći da i ja tada nisam bio ljut i nervozan zbog svega što se dogodilo...
Malo je falilo da pojedem flomaster. >:(

Van mreže Vojko Aleksic

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 538
  • Pol: Muškarac
Odg: OBELEŽAVANJE MATICE
« Odgovor #19 poslato: Septembar 22, 2012, 13:07:04 »
Prilikom obeležavanja, maticu hvatam pomoću "šprica" i na klipu, do matice, je sunđerče, tako da se matica ne može prignječiti, ako se pažljivo radi.