Ostale teme na forumu > Ostale teme u pčelarstvu

Vremenska situacija

<< < (503/506) > >>

Samir Kotorić:
Pozdrav kolege pčelari , imam par pitanja za vas .
Planiram reorganizaciju postolja i mjesta za pcele pa su moja pitanja sljedeca .
Planirao sam 40pcelinjih zajednica poredati u obliku slova C ili u polukrug jedne do druge , od jednog kraka do drugog razmak bi bio 7-8metara da li je to dobro ?
Pcelinjak planiram fizicki odvojiti nekim stablima duzine 10-15metara sta predlazete ?
Na pcelinjaku sam.mislio zasaditi par stabala da prave hlad da brzo rastu i imaju velik.hlad sta predlazete ?

dusan lazic:
Predlažem ti da zasadiš evodiju; izuzetno medonosno drvo. Počinje da cveta u trećoj-četvrtoj godini.

Rakovac Goran:

Данас је први дан лета 2024.године. Дан најдужи , ноћ најкраћа. Температура близу 40 степени. Све гори. Елементарна непогода. На кошницама огромне браде. Може ли ишта да замеди при оваквим условима. Озбиљно размишљам да овај викенд прескочим и не обиђем пчелињаке.

Vojo Brstina:
Јуче ујутро били смо на пчелињаку пре седам сати. Још од шест ссти кренуло је припремање наставака  са сатним основама за проширење ројева. Успели смо да радимо до девет.
Ујутро јака роса па сам одмах искористио дѕ мало погазим траву испред кошница.
Јутарња температура још у шест сати била је 22-23 степена.
Пчеле љуте и примећујем дѕ је све мање и мање хране у кошницама на овом пчелињаку па сам морао за неколико нових друштава да додајем по рам или два меда из кошница које нису врцане.
Неколико заједница смо успели да ограничимо репеткама.
Када је већ достигло близу тридесет степени а у тој јакој запари већ смо били окупани знојем.
Сунце после крену да пржи и ми завршисмо послове на овом пчелињаку.
Неке парцеле сунцокрета већ цветају али џаба  када не меди.
На другом пчелињаку око 30 километара даље сасвим друго стање. Још сунцокрет не отвара али доносе однекуд неки нектар. Предвече на око 34 степена нађосмо један добар рој.
Опет смо се купали у зноју а пчеле из роја неће па неће у кошницу. Вруће им и једва смо их утерали и пренели на ново место.
Јутрос смо на трећем пчелињаку постављали постоља за кошнице које тек треба да довеземо из Поцерине.
Због великих врућина одлажемо селидбу већ три четири дана. Ваљда ће од недеље бити испод 30 степени и ноћне и јутарње пасти испод 20 степени.
Поздрав драгим пријатељима.

Vojo Brstina:
Коначно синоћ мало кише и освежења.
Јутрос је свежије за 3-4-5 степени.
Поздрав драгим пријатељима.

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

[*] Prethodna strana

Poštovani,ako hoćete da vidite sve teme morate se registrovati na forum Košnice Voja. Da bi se registrovali kliknite ovde...
Idi na punu verziju