Autor Tema: Forum SPOSa  (Pročitano 395337 puta)

0 Članovi i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Dragan Šošić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2240
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Mala Moštanica
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #915 poslato: Januar 25, 2018, 00:01:43 »
Знам Жељко, пратио сам и добро сам схватио. Јасно је да је све тако изокренуто наопако да тебе окриве као могућег силеџију само зато што си раније критиковао  неки лош рад СПОС.

Не занима ме много СПОС, али они утичу на решења која могу све „закачити“ и могу бити подлога за корупцију. Имао сам случај летос, написао о томе пар речи овде и овде и врло брзо су ми стигле смс поруке како треба да се извиним. Колега који се нашао „погођеним“ је практично рекао да лажем, јер се његово име не налази на табли која обележава место где би поставио кошнице врло близу мог постављеног пчелињака. Када отворим теому о понашању при сеоби, поставићу слике и биће јасно о коме се ради и да стоји име (тачније презиме).

Порука тог колеге из Грљана се можда односила на Луковића (није наводио имена), али ми је изгледало да се можда односи на тебе с обзиром да су на сајти СПОС-инфо лепо то „украсили“ тако да се порука тог колеге могла свакојако тумачити и одности на тебе.
Od 01 januara 2015 nisam član SPOS zbog ponašanja predsednika SPOS Rodoljuba Živadinovića prema pčelarima i politike koju on sprovodi (bio sam član SPOS od 1985 do 2015 godine).

Van mreže mihailovic zeljko

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 17
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: 19312 Vrazogrnac
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #916 poslato: Januar 25, 2018, 00:21:33 »
Ne Grljanci su podrzali moje stavove i udruzenja Timok Zajecar.

Evo nasao sam nesto kako je to islo.

http://spos.info/negotinski-pcelari-vodite-racuna-kako-se-ponasate-ako-ne-dozvolite-da-drugi-postave-pcelinjake-pored-vaseg-necete-ni-vi-pcelariti/#comment-2208


Evo ovde i mog komentara na njegovu objavu.Oni po sajtu pisu sta hoce jer mnogo ljudi i ne gleda komentare.

17. decembar 2017. u 2:38 pm
Vidis Slavko Lukovicu ti se ponasas kao bog na tom terenu a ovde imas mogucnost da pises sta hoces.Voleo bih da mi pokazes jedan dokument gde si prijavio po zakonu svoje pcele ne na stacionaru nego tamo gde si selio.Sto ne napises kako si u Ravnoj Reci na lipovoj pasi stao na mesto gde stariji pcelar deda Borko iz Gabrovnice skida pcele zadnjih najmanje deset godina jer si cuo da je tu najbolje.Ja takvih dokumenata imam za svako mesto gde selim pcele preko cele godine.Sto ne kazes kako nisi dozvolio u Negotinu da ljudi prijave privremeno stajaliste bez pismene saglasnosti vlasnika parcele sto nije u skladu sa pravilnikom o privremenom stajalistu,vec je samo potrebna izjava pcelara da mu je vlasnik parcele odobrio da tu stavi svoje pcele.Ti ovde imas pravo da pises sto god hoces kao udarnu vest i izokreces stvari u tvoju korist.Ja nisam rekao da neces ni ti pcelariti nego da ces napraviti takvom politikom da nece niko moci da pcelari bezbedno jer ce poceti licne osvete na terenu sto nikome ne ide u prilog.Kada si ti pitao da li cu tebi nesto napakostiti ja sam rekao da sa tobom licno za sada nemam nikakvih dodirnih tacki da su nasi pcelinjaci i suvise daleko jedan od drugih ali da ces napraviti problem svim ostalim ljudima iz Negotina kada krenu da presele pcele na neku teritoriju van Negotina.
Sluzis se krajnje pokvarenom politikom i pises neistine ovde kao udarne vesti na ovom sajtu.
Po cemu je uvreda to sto sam rekao da za mene nije resena stvar trovanja pcela dok se ne uverim da je nekom isplacena steta i neko bio kaznjen jer je istu naneo.
Po cemu je uvreda sto sam rekao da je predsednik Zivadinovic nesposoban da resi registraciju vozila a deset godina je na vlasti.
Po cemu je uvreda sto sam rekao da nemamo nikakvo resenje obelezavanja kosnica.
Po cemu je uvreda to sto sam izneo da ti nisi uplaatio donaciju za pogon a trazis da drugi to urade.
Po cemu je uvreda to sto sam rekao da nisi u pravu sto ces nekome pretiti gubljenje prava na subvencije ukoliko ne dolazi na predavanja koja organizuje udruzenje.

Mogu ti ovako pisati koliko hoces i sve su to ljudi koji su bili prisutni culi i znaju da je tako a ovde mnogo ljudi i ne ulazi da procita komentare vec samo tvoju svojevoljnu napisanu pricu.

Van mreže sasa zivic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 125
  • Pol: Muškarac
  • 338 Nmv
  • Lokacija pčelinjaka: zaječar 43°51′24.73N 22°21′23.27E
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #917 poslato: Januar 25, 2018, 03:39:39 »
Ranije sam već, na ovom ili na onom drugom forumu predlagao formiranje NOVOG SPOSA  a kako vreme ide to će postati neophodno jer neće postojati niti postoji drugi civilizovani način da se spreči tiranija "pčelarskog maršala iz Aleksinca" i njegove kamarile. Formiranjem NOVOG SPOSA znatno bi se umanjili pregovarački kapaciteti postojećeg SPOSA pre svega prilikom donošenja novih propisa koji su vezani za pčelarstvo a svi smo svedoci da ovi sada vode pčelarstvo u totalnu propast. Svaki propis i pogodnost za koju se oni navodno izbore nama se olupa o glavu...
Pored toga broj članova SPOSA iz godine u godinu opada tako da već sada ima više nečlanova nego članova. Zašto je to tako neka proceni svako za sebe.
Uostalom zašto bi platio članarinu? Da bi imao ko da me ponižava na forumu SPOSA?
Željko, ovo što si ti uradio uradio bi svako ali vidiš da ne može tako sa njima. Banda je to...i to banda jako loših ljudi. Kod njih je vlast i oni proglašavaju pametne, dobre, pobednike i sl. a satanizuju one druge.
Uostalim, ko će njima objasniti da je časopis do te mere devastiran da više nije ni za ekser u poljskom WC-u. Oni kao da ne vide da je ovo era interneta već se zatvaraju unutar sebe jer misle da su najpametniji i da su nečlanovi SPOSA glupi.
Zato ljudi, razmislite još jednom o mom predligu za NOVI SPOS.
Pozdrav
Bolje živeti čitav život kao milijunaš nego li sedam dana u bijedi

Van mreže Zoran Ristovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 120
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Ivanovo
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #918 poslato: Januar 25, 2018, 14:01:09 »
Manite se ljudi sposa, ako neide onda ajd' zdravo. Ko brani da se prave drugi savezi i udruzenja? Evo na primer udruzenje Timok iz Zajecara napravi savez sa npr. udruzenje pcelara Kosnice Voja iz Novog Miloseva pa ako se tom savezu prikljuci jos neko udruzenje eto ti sile!

Van mreže sasa zivic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 125
  • Pol: Muškarac
  • 338 Nmv
  • Lokacija pčelinjaka: zaječar 43°51′24.73N 22°21′23.27E
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #919 poslato: Januar 25, 2018, 14:35:35 »
Pa ja o tome i pričam...
Bolje živeti čitav život kao milijunaš nego li sedam dana u bijedi

Van mreže Milos Obradovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 273
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kasevar 18420 Blace
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #920 poslato: Mart 06, 2018, 20:24:48 »
Pozdrav svima upravo sam se vratio sa predavanja koje je odrzano prvi put posle 10 godina a predavac je bio Niko drugi nego Drug Rodja predsednik Sposa, za coveka sam cuo sve sve " najlepse " i par puta sreo onako u prolazu sve one " lepe " reci koje sam cuo o Rodji veceras sam se i uverio naime na pocetku su ga kako dolikuje predsedniku onako dobro olizali tj ulizali lokalni rukovodioci udruzenja u Blacu a onda je nastupio Doktor Rodoljub i svojim ubedljivim zlatnim recima opisao njegov mukotrpan rad da nama pcelarima bude bolje tj ali samo onima koji su clanovi SPOSa...

Kada je zavrsio sa izlaganjem njegovog mukotrpnog rada pitao je da li ima pitanja javio se stariji hobi pcelar i zamolio Rodju da mu odgovori na par pitanja ali kratko da nebi bespotrebno odugovlacili a ovaj uvredjen time sto ga je ovaj zamolio da ne oduglovaci pita pcelara da li je clan SPOSA ovaj mu odgovara da nije clan Sposa a ovaj odmah odgovara VI STE BEZOBRAZNI I NISTE CLAN SPOSA TAKO DA JA NEZELIM DA VAM ODGOVORIM NA PITANJE JER VI ZA MENE NE POSTOJITE JER NISTE CLAN SPOSA...ovaj mu odgovara da je bio clan nekada a da je sad clan SNS ali rodja nije zeleo da nastavi sa predavanjem dok se pcelar ne udalji sa predavanja ili ne ucuti da on moze da na miru zavrsi predavanje...

Onako ponasanje ne pristaje nikome a ne nekom ko je na nekoj visoj funkciji, nazivao je autore knjiga budalama, prevarantima pcelare nazivao glupima itd stvarno sve ono sto sam cuo je i mnogo mnogo gore...
Stvarno nekada se zapitam sta ja to radim u zivotu sto nemogu kao pojedini da se i ja slatkorecivo ulizem nekom ko je na vlasti pa i da meni bude bolje ali ja to ne mogu jednostavno moj obraz moj ponos to nebi mogli da izdrze to ponizenje sebi nikad nebih podneo jednostavno neka budem crna ovca u sistemu bicu i ostacu ta crna ovca ali bicu ovca dosledna svojih misljenja i dosledna sebi...
Brat je mio ma koje vere bio...

http://prvisvetskirat.rs/licnosti/ucesnici-ratova/

na ovom sajtu se nalaze mnogobrojne price ucesnika rata od 1912-1918 price koje govore mnogo vise nego sve one istorijske knjige koje nam serviraju u skolama

Van mreže Sinisa Mirovic

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 438
  • Pol: Muškarac
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #921 poslato: Mart 06, 2018, 23:34:45 »
E Milose progleda i ti ,a znas koliko ima slepih koje idu za vodjom.Zato nam tako i ide i zato nam je takva i drzava sto imamo vecinu koju mozes da nazoves kako hoces oni ce da ti lizu ruke.

Van mreže Zoran Vučković

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 390
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Смедерево ​​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​​​​ ​​​​ Мoравиште ​​ ​​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​​ ЕВ и РВ кошнице
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #922 poslato: Mart 07, 2018, 08:33:17 »
Da li su pčele krive ili je kriva matica koja je te pčele zanela*?
Da li je matica kriva kad je pčele usmeravaju?
Ko je kome majka - matica pčelama ili pčele matici?
Sve se može posmatrati kroz pčelinje društvo.
Da li sami proizvodite maticu ili je kupite od drugog proizvođača?
Ko bira matičnjake same pčele ili neko sa strane?
Šta je sa trutovima? Trebaju li ili ne?
Kakvo je stanište gde žive i pčele i matica i trutovi?
Kakva je 'hrana' koju pčele uzimaju iz okoline?
Koliko se rezultata pčelinjeg rada uzme i šta im se vrati za prezimljavanje?
Koliko ima krpelja koji su pčelama na leđima?
Šta rade pčele kad im se na deo medonosnog atara nasele ose? Da li se bore za medonosnu teritoriju ili tamo ne idu više?

*svakako može da se tumači
Puno pitanja a gde su odgovori?
Нека нам живот буде сладак као мед!

Van mreže Sinisa Mirovic

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 438
  • Pol: Muškarac
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #923 poslato: Mart 07, 2018, 16:27:22 »
Zorane jel to neki Matrix,kakvi su to filmovi vrati se temu.

Van mreže Dragan Šošić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2240
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Mala Moštanica
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #924 poslato: Mart 21, 2018, 23:34:17 »
Изгибоше колеге у расправи око „сувенција“...

Најновија вест:

...повећање плата и пензија.
...повећање плата и пензија.
...повећање плата и пензија.
...повећање плата и пензија.
...повећање плата и пензија.
...повећање плата и пензија.



Не видим у чему је проблем


Od 01 januara 2015 nisam član SPOS zbog ponašanja predsednika SPOS Rodoljuba Živadinovića prema pčelarima i politike koju on sprovodi (bio sam član SPOS od 1985 do 2015 godine).

Van mreže Edi Daruši

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 487
  • Pol: Muškarac
  • Nemoj da mi daš ribu, nego me nauči da pecam.
  • Lokacija pčelinjaka: Elemir, Babatovo
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #925 poslato: Mart 22, 2018, 05:49:39 »
Di su naši novci?  :)
Da bi se prešao put od hiljadu milja potrebno je načiniti prvi korak.

Van mreže Dragan Šošić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2240
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Mala Moštanica
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #926 poslato: Mart 22, 2018, 11:36:18 »
Сепаратисто :) :) :)
Od 01 januara 2015 nisam član SPOS zbog ponašanja predsednika SPOS Rodoljuba Živadinovića prema pčelarima i politike koju on sprovodi (bio sam član SPOS od 1985 do 2015 godine).

Van mreže Dragan Šošić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2240
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Mala Moštanica
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #927 poslato: Mart 23, 2018, 16:27:16 »
„Није моје“ да се мешам јер  нисам друг члан, али има занимљивих помака гледе „подршке“вољеном пре€дседнику. Биће ваљда и неко наравоученије на крају...

Прихватити подршку покварених је неопрезно: никада не знаш када ће ти мунути нож у лећа. Подршка тупавих појединаца је најсигурнија. Они су доследни и уз то им помаже и „случајност“ – политичка опција пре€дседника је још увек јака и на власти је, како у републици тако и у већини општина. Ови покварени су се канда мало зајебали. Када кажем покварени, мислим на појединце, а бога ми и групе.

Један покварени тера по старом (вероватно жели да буде калиф уместо калифа). Избрише човеку поруку (јер је истовремено и уредник и увек је тако радио – вук длаку мења али ћуд никако) и онда га на основу избрисане поруке пита:

„A sta si ti Krsto napisao u tvojoj 31 poruci, i sta bi iz toga neko mogao da nauci. DP Uzice je uvek imalo obraz“

(Како правни субјект може имати образ остаје нејасно, али нпр. не може правни субјект (правно лице) тужити за душевни бол,  тако не може и имати правно-субјективни образ :) :) ).

Иначе „друг“ Крсто је само питао зашто ДП Ужице саопшење износи на фејсбуку, а не на форуму СПОС-а који је гласило савеза.

Ако „друг“ Крста одговори, лако ће га „убрисати“ и малтретирати.

А још нешто: „друг“ Крста је само на линији СПОС-а...ништа више и ништа мање. И исто дави саговорнике празним трућањем као и овај покварени некада (мада ипак повремено садржајније али ништа мање „револуционарно као четерес пете“).



Ах, да ево и наравоученија:

И покварени и тупави су имали могућност да прате нека упозорења да понешто може кренути криво (и ћутолози који су огромна већина и „мудро“ чекају на коју ће страну да вагне - дакле дволични укратко речено, јер смо већински такав народ). Упозоравале су неке колеге (међу њима и ја) и то само са намером да удружење грађана СПОС ради по закону – односно јавно. Онда су неки покварени то онемогућавали на најподмуклији начин. И сада када појединци врло аргументовано упозоравају да се једна корисна идеја може угрозити (погон за откуп меда), дожвљавају исте увреде (јер тупавци немају други аргумент уместо да у жару борбе вређају и пребацују на лично – а шта може глуп човек друго да смисли).

Шта је суштина проблема? Па тај погон односно ДОО...који меже да се изгради и да релативно брзо пропадне (јер се прилично тога ради полутајно осим када су затребали новци уследио је позив за „зајам за препород Србије“: кад' је тешко – народ; мада су понеки оправдано помислили да чу написати: кад' је тешко - Човић :) ).

Постојао је сличан „модел“ пљачке пчелара који су уложили свој новац у задругу...која је по самоуправном споразуму преузета од двоје-троје запослених и постала јака фирма са туђим капиталом. Пчелари – испушили (ко пуши, наравно – да не помислите свашта :) ).

Сада нема самоуправних споразуме који омогућавају да се народ опљачка. Ту је „јак“ статут који то онемогућава...док се можда не деси да погон Наш мед не дође у стање да буде „нечији мед“. Као што су многа предузећа доведена до руба пропасти (не до потпуне пропасти јер нови власник мора имати користи), може се и у овом случају десити нешто слично.

Не знам колико је „јак статут“ јачи од облигационих односа и права поверилаца и сличних – дуг је ипак дуг. Али, видећемо.

У сваком случају пре€дседник ће имати против себе оне који су га јако подржавали...само што није у свом слепилу препознао покварене. Занимљиво је да понеки од нас који смо „били против пре€дседника“ и нисмо толико против. Погон Наш мед може бити добар, али само да не постане „нечији мед“.

Живео ти нама драги пре€дседниче 100 година :)...не може ти нико ништа док су твоји на власти...после лако поново „пелети препреку“ :) и тера даље (ако то буде могуће).




ПС

Ако пропадне ДОО, нема везе "случајно" је одабрна општина близу тамо где си започео каријеру као менаџер. То је нешто мање од 20 километара од „нашег меда“ (шта ти је "родна груда", колико то веже човека нонсталгијом :) ). Што би рекли они у пригодном видеу који сам поставио у некој од претходних порука: Јес' ти узео паре...па шта те онда боли к. :)

Покварени ће и даље да ти висе као брабоњци из... :) (не знам који је латински израз за дупе :) :) а не бих да будем прост :) )...е, ал'одатле ће опет да извирују, како год да напишем, ако ти вршиш откуп меда.
Od 01 januara 2015 nisam član SPOS zbog ponašanja predsednika SPOS Rodoljuba Živadinovića prema pčelarima i politike koju on sprovodi (bio sam član SPOS od 1985 do 2015 godine).

Van mreže zoran drpljanin

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1042
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kula-planinarski dom
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #928 poslato: Mart 23, 2018, 17:30:20 »
Sole, meni ni sada nije jasno , da bi osnovao DOO, mora da postoji osnivac ili  vlasnik , koji opet mora da ulozi kao fizicko lice svoj kapital, kao racimo pozajmicu i taj novac kasnije podigne, zatim , mora da ima odgovorno lice u pravnom licu, ili ti direktora. Ko ce i na koji nacin, taj novac koji je doniran, uloziti u pogon, SPOS ne moze, zato sto je neprofitabilna organizacija. Sta ako u neko vreme, dodje do dokapitalizacije i neko ulozi pare i postane vecinski vlasnik...A najlaksi nacin, sto ja mislim da ce se i dogoditi, ako uopste i proradi pogon, je da nesavesnim ponasanjem, direktor gurne firmu u stecaj, dodje stecajni i on prodaje pogon.. Ne, to ne moze ..

Evo ovde u Beceju, je neki Madjarski fond, ulozio cudo para u jednu firmu, koja je napravila upravo takav pogon za preradu, ali ima gazdu, koji se obavezao da ce otkupljivati med i gurati ga u Madjarsku..Isti taj fond je svima koji imaju madjarsko drzavljanstvo, dao pare za opremu, kosnice, nabavku rojeva, pravljenje svoje infrastrukture,. Svi oni su potpisali ugovor sa novim pogonom o otkupu meda i kroz njega ce vracati deo pozajmice. E tako se radi ozbiljno, cuo sam da ce svi sa ovog podrucja, moci tamo prodati med, tj potpisati ugovor..

Van mreže Dragan Šošić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2240
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Mala Moštanica
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #929 poslato: Mart 23, 2018, 21:34:28 »
Нисам довољно стручан да о томе расправљам. У једној поруци недавно сам написао да ми је сумњиво како се имовина локалне самоуправе може доделити неком предузећу. Погледао сам закон и мени се учинило сумњивим.

За оснивање ДОО имају неког ко је ваљда довољно стручан. То је регулисано у основи Законом о привредним друштвима (како је у нашој правно уређеној држави све у реду, онда се вероватно та права и обавезе црпе из још бар 10-15 закона :) ).

Неке колеге су прилично стручно „разрађивале“ ту тему. Пре свих извесни Дејан Андрић (иначе у рату је са Војом па не смем да га хвалим) и још извеснији Х.Х  :) (знате ко је то, био је на овом форуму неко време под другим именом, а сада само Х.Х).

Све се то да уредити, али је питање како то води РЖ и у ком смеру (свесно или несвесно). Можда у смеру како води савез са намером да доживотно добија кинту са те стране. Лични интерес је врло често пресудан мотив, нарочито када се спроводи туђим парама.

Обрати пажњу сад :):

Значи, ако је новац основни мотив (лична заинтересованост за новац као мотив, да будем јаснији, а верујем да је мање брига за општи инерес), а мислим да јесте новац, зато се ушло у градњу погона у Рачи (колико сам сконт'о подухват има радни назив: прелетачи у Рачи или краће прелет(Р)ачи). И овај „наш“ је вероватно из интереса из ДСС прешао у СНС, а онај из Раче из (однекуда :) ) у исто као и овај „наш“ (једва сам се искобељао из ове драме – шта све могу да вам закувају људи због инереса :) ).




Е, како сам ја склептао овај претходни одељак, тако се изгледа и погон замумуљено гради. То је изгледа тај мали проблемчић.

Фирма има законског заступника, није то ништа против правила. Има и статут. Опет је проблем у парама (а сада је настао још сложенији појавом још једног конкурента – оног којег си навео). СПОС (односно пчелари) морају да то финансирају. Други члан екипе је локална самоуправа, а они су по дефиницији увек у проблему.

И ту изгледа шкрипи. Ужичани се изгледа побунили због неког кредита који се наводи. Како је други партнер локална самоуправа, а они су као што рекох по дефиницији увек без пара, изгледно је да мора СПОС да намакне кинту (у неразјашњеним околностима :) ). Па, колико сам разумео следи кредит, односно задуживање СПОС-а (а дуг је зао друг). Ако дође до неких проблема, ДОО гарантује само својом имовином (мислим да је тако код ДОО - дакле, нема личне одговорности), а пчеларима остаје остало, односно да врате паре које су задужили. Као што сам много раније писао, сада је СПОС свој на своме (има зграду), а то „свој на своме“ је на лепом месту, па може да „одлети“ ако се дуг не врати. Може нпр. да буде лепо представништво у Београду за потенцијалног новог власника „нашег меда“ и само лепо промени назив фирме од „Наш мед“ у „Мој мед“.

Додатно отежавајућа околност је та што је извесни :) РЖ опет од СПОС-а направио оно старо па се пчелари (иначе чланови истог) питају: шта то ради СПОС. Опет је „неко“ направио поделу на рају и „оне горе“. Divide et impera. Тако се манипулише народом зарад личне користи. Поставиш све на своје место, зајаши и дрмај. Шта ту има народ да се пита (осим оног зајма за „препород“ ако затреба). Није ово нелегално, да се разумемо. Тај народ је дозволио да га његови представници...овај...представљају :) :).

За нас су битни „наши“. Пчелари који су то подржавали, а сада се као буне. Остаје нејасно како нико до сада није схватио да се понешто крије. У таквим ситуацијама се јаве они прави смутљивци који желе да се овајде. Е убеђен сам да је ту за нешто заинтересован модератор из Ужица (мора бити да је нешто тражио па попио педалу или се и он јадничак сада као бори за општи инерес). Када је неко заинтересован, он ровари преко свог удружења „палећи ватру“ за шта је можда природно надарен, а занат за роварење и стварање неслоге пекао је на форуму СПОС-а као модератор (ово му дође као зајеб амера са Ал каидом - обучили их да кецају друге, а сада се кецају са њима. Знам да није тако и да су исто срање, али поредим за "обичног човека" који обично ништа не разуме).

И онда модератор из Ужица понекада поскочи на форуму јавно (и опрезно), а само друштво се огласило на ФБ страницама (као и пр€дседник СПОС-а). Драклем :), свако тера свој бизнис у свом интересу на свом терену (за сваки случај). Јер да неком појединцу нешто није синуло, тешко да би удружење тек сада схватило да нешто иде тежиштем ка ризику (што би рекли: може да се изврне – због тог тежишта). Обично врхушке удружења упуте чланове да на скупштини само замене восак :) и не таласају, а они поседају да се „мало друже“ са ликовима „одозго“.

И онда дошли Мађари и некакав фонд са „кешовином“...куд' ћеш горе. А као што знамо, целокупна замисао трговине кроз историју је борба за монопол (тај монпол у трговини је основни разлог  за избијање скоро свих ратова). Неко ту мора да „свирне“ и обично пропишти слабији (онај који је без тог кључног чиниоца речи фонд који се зове – „кешовина“). Ко би то могао бити? А обично страда боранија. У овом случају то би били пчелари – обични људи који се труде да преживе некако и нешто створе својим радом. Увек било и биће – док је будала.

Такође сам нешто убеђен да ће Мађарски фонд да ради у корист Мађара. Свако ради за своје. Ми то још нисмо научили. Пример је подстицање наталитета...видим кога подстичемо. Србе слабије. А могло је боље.


ПС

Наравно, све је наведено у слислу сумње и "непредвиђених" догаћаја...
Od 01 januara 2015 nisam član SPOS zbog ponašanja predsednika SPOS Rodoljuba Živadinovića prema pčelarima i politike koju on sprovodi (bio sam član SPOS od 1985 do 2015 godine).