Autor Tema: moj pocetak vladan nesic  (Pročitano 31523 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Vladan Nešić

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 262
  • Pol: Muškarac
  • Nema veće mudrosti nego ćutanjem reci sve
  • Lokacija pčelinjaka: Kolari 94m.nv
Odg: moj pocetak vladan nesic
« Odgovor #105 poslato: Jul 05, 2016, 22:30:52 »
Dobro vece drage kolege.Predvece ugrabih vremena te otvorih nekoliko kosnica cisto da proverim stanje.Posto sam zadnjih dana nekim rojevima povecao kolicinu prihrane,kopkalo me je kakva je situacija.Rojevi se dobro razvijaju,cak neki i veoma dobro,dok kasnije formirani malo kaskaju za njima i njima je povecana kolicina secernog sirupa.Posto ja na mom terenu nemam neku izdasnu pasu posle bagrema sem malo livade,koja kako kazu stariji pcelari iz sela ne daje neke preterane prinose,prinudjen sam na takozvanu prihranu iz nuzde.Dok prirodne hrane ima malo iznenadila me je kolicina unetog polena.U nekim kosnicama ima i po dva zadnja rama sa obe strane donjeg nastavka i nesto manje u gornjem ramova krcatim sa pergom,dok u slabijim oko dva do tri rama.Satne osnove ne izvlace nekom preteranom brzinom verovatno zbog nedostatka pase.Dvojna drustva u fararovim kosnicama takodje lepo napreduju i njima ce se uskoro dodati drugi nastavak.Posto u skoro svakoj kosnici inam ram gradjevnjak kojeg pcele uopste vise ne izvlace,uskoro krece tretman protiv varoe.Prosle i predprosle godine sam pocevsi krajem jula meseca tretirao pcele mitakom,dok je ove godine izbor pao na mravlju kiselinu poucen iskustvima starijih pcelara sa ovog foruma g.Svete Stevanovica,Radoja Kiperovica kao i mladjeg Nikole Maodusa koji su imali dobre rezultate sa njom.Toliko za sada,pozdrav i zivi bili. ;)
Za nekoga je rad strašno jednostavan a za nekoga jednostavno strašan

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Odg: moj pocetak vladan nesic
« Odgovor #106 poslato: Avgust 01, 2016, 08:25:35 »



                     Владо дуго те нема да се јавиш. Дај мало прикажи какво је стање код тебе . Надам се да је све у реду. Поздрав.

Van mreže Vladan Nešić

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 262
  • Pol: Muškarac
  • Nema veće mudrosti nego ćutanjem reci sve
  • Lokacija pčelinjaka: Kolari 94m.nv
Odg: moj pocetak vladan nesic
« Odgovor #107 poslato: Maj 25, 2022, 11:26:47 »
Kažu prva ljubav zaborava nema.Posle pauze od dve godine krenuli smo ponovo u neku novu avanturu.Zahvaljujući deci i podrške supruge krenuli smo ponovo sa najlepšim poslom na svetu.Deca su izabrala baš tu ,često mnogo osporavanu Srpsku košnicu koju smo nazvali fleksibilna osmoramna Rev .Videćemo kako će se to ponašati u budućnosti.
Za nekoga je rad strašno jednostavan a za nekoga jednostavno strašan

Van mreže Vladan Nešić

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 262
  • Pol: Muškarac
  • Nema veće mudrosti nego ćutanjem reci sve
  • Lokacija pčelinjaka: Kolari 94m.nv
Odg: moj pocetak vladan nesic
« Odgovor #108 poslato: Maj 25, 2022, 11:29:56 »
U međuvremenu košnice su napunjene rojevima od našeg poznatog drugara pčelara Gorana Rakovca kojim se ovim putem zahvaljujem.Čovek je profi u svakom pogledu- ljudina.Pozz
Za nekoga je rad strašno jednostavan a za nekoga jednostavno strašan

Van mreže Zoran Vučković

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 390
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Смедерево ​​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​​​​ ​​​​ Мoравиште ​​ ​​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​​ ЕВ и РВ кошнице
Odg: moj pocetak vladan nesic
« Odgovor #109 poslato: Maj 25, 2022, 12:51:23 »

Срећан поновни почетак. Све најбоље и поздрави из Смедерева...
Нека нам живот буде сладак као мед!

Van mreže Vladan Nešić

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 262
  • Pol: Muškarac
  • Nema veće mudrosti nego ćutanjem reci sve
  • Lokacija pčelinjaka: Kolari 94m.nv
Odg: moj pocetak vladan nesic
« Odgovor #110 poslato: Maj 26, 2022, 21:37:08 »
 Hvala kolega :)
Za nekoga je rad strašno jednostavan a za nekoga jednostavno strašan