Autor Tema: Moji prijatelji na mom pcelinjaku  (Pročitano 46384 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Moji prijatelji na mom pcelinjaku
« poslato: Oktobar 03, 2014, 14:37:51 »
 
 
 
                     Zahvaljujuci pcelarenju i ovom forumu upoznao sam poprilican broj novih ljudi sa interesovanjima sa kojima se ranije nisam sretao.Sa nekima samo razmenjujem poruke preko foruma ali raste i broj onih koje sam licno upoznao.Lagano ali sigurno neka od ovih poznanstava i druzenja prerastaju u prijateljstva.Krenule su i medjusobne posete ovekovecene sa po kojom fotografijom.
                     Prva osoba sa kojom sam putem ovog foruma uspostavio kontakt a koja je izmedju ostalog podosta kriva za moje opredeljenje za pcelarenje RV kosnicama je Kuzmanovic Ivica.Iako smo iz istog grada nisam ga poznavao jer je podosta mladji od mene. Ipak poznavao sam mu oca koji je moj vrsnjak a bio je i profesor mojih sinova u osnovnoj skoli.Posredstvom, dakle, ovog foruma krenulo je poznanstvo Kuzmanovica i Rakovaca,preraslo u druzenje i doslo do prijateljstva. Kuzmanovici su danas moji prijatelji, mentori u pcelarstvu jedini koji u svako doba dana i noci mogu obici moj pcelinjak i na njemu sa ili bez mog znanja izvrsiti bilo kakvu intervenciju . Pomogli su mi do sada bezbroj puta i uvek su dobrodosli.Da ih ne hvalim previse ali lepo bi bilo da svaki pcelar pocetnik,kakav sam ja jos uvek, ima svoje Kuzmanovice.
                      Njima , ali i svim slicnima koji nesebicno prenose svoje znanje i uskustvo i pomazu pocetnicima u pcelarstvu posvecujem ovu temu.Bilo bi,mislim, lepo da svako od nas predstavi svog mentora u pcelarstvu kao i sve prijatelje koje je posredstvom ovog plemenitog zanata stekao i koji su se nasli na njegovom pcelinjaku. Kuzmanovici mi ,hvala Bogu, nisu jedini ali su prvi te cu ovo prvo javljanje po ovoj temi zaciniti nasom zajednickom slikom od 28.septembra ove godine.

Van mreže Драган Нешковић

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1406
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Mala Moštanica 174м
Odg: Moji prijatelji na mom pcelinjaku
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 03, 2014, 15:18:49 »
Горане,
Свака част за покретање ове теме. Делим са тобом мишљење да пчеларство спаја људе и ова тема је одлично место где можемо те наше сусрете, са пар слика и пригодним текстом поделити са осталим колегама и пријатељима.
Браво!
Поздрав  :D

Van mreže Драган Нешковић

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1406
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Mala Moštanica 174м
Odg: Moji prijatelji na mom pcelinjaku
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 05, 2014, 21:35:08 »
Горан је отворио ову лепу тему, па ево имам задовољство да се и ја упишем са једним кратким јављањем  :)
Данас су ми у гостима били колеге Горан Раковац и Воја Станојевић.
Колико год имали времена, некако га увек зафали  ;D  тако је било и данас. Пренели су ми утиске са јучерашњег дружења са колегама на сајму пчеларства, мало смо разменили мишљења о сезони која је прошла, попричали о неким специфичностима терена на којима пчеларимо, размотрили пар неких отворених питања које је свако од нас имао, разменили смо мишљења око пролећног развоја РВ кошница на нашим теренима ... У главном некако смо пречешљали целу пчеларску сезону. Пошто сва тројица пчеларимо са РВ кошницама све те теме су нам блиске, а размена наших запажања и појединачних решења која примењујемо, добро нам дођу да унапредимо свој рад.
Тако реч по реч време очас пролети, а причи никад краја. У сваком случају, запамтили смо где смо стали и настављамо од истог места првом приликом. Ево и пар слика нас "момака", а где друго него на пчелињаку  :D 


Поздрав свима и свако добро  :D

Van mreže voja stanojevic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 155
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: ub
Odg: Moji prijatelji na mom pcelinjaku
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 06, 2014, 06:56:35 »
                            Pozdrav kolege,
sinoc mi je bilo stvarno vrlo prijatno sto smo sedeli u pcelarskoj kucici kod Dragana.Razgovor je sto se mene tice bio vrlo sadrzajan,vreme je proletelo.Draganu se zahvaljujem na gostoprimstvu i svaka cast na ovako urednom pcelinjaku. Svidelo mi se sto vodis vrlo preciznu evidenciju ne samo o svakoj kosnici i o mnogim detaljima u samoj sezoni.Mislim da je to pravi nacin za ozbiljno pcelarenje kakvo si ti sam sebi zacrtao.
            Sutra ili prekosutra idem na pcelinjak na Ub pa vas ocekujem tamo.Bicu tamo verovatno vise od nedelju dana ali cu pre toga pokusati da postavim fotografije sa druzenja na Tasu.




                             Pozdrav svima.


Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Odg: Moji prijatelji na mom pcelinjaku
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 06, 2014, 11:00:43 »
 
 
 
                             Pozdrav prijatelji,
 
             Voja je evo vec zakazao sledeci sastanak kod njega na Ubu. Da nastavimo pricu jer do kraja nije ispricana. Sinoc je bilo dobro a naredni put ce biti jos bolje. Pozdrav i do skorog vidjenja.

Van mreže Ivica Kuzmanovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 218
  • Pol: Muškarac
  • Blago onom kome um u srcu počiva.
Odg: Moji prijatelji na mom pcelinjaku
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 10, 2014, 15:27:24 »
Хвала Горане на лепим речима, мада ја не волим да ме хвале много, а не волим ни да хвалим,што си вероватно приметио. :) Децу би требало хвалити што више и то наравно само кад ураде нешто добро,а нама прераслој деци то угланом шкоди. Ал ајд, пошто сам ти вероватно дојадио са приговорима, да ево јавно кажем да ми је задовољство да ти помажем јер си храбар човек, не плашиш се грешке и мислиш својом главом, што се мени јако свиђа и што је ,мислим, предуслов да будеш одличан пчелар. Лично не волим ту ''институцију ментора'' у пчеларству, јер се тако људи често наведу на погрешан пут, а и заговорник сам крилатице да што се пчеларства тиче треба ''веровати сваком и не веровати ником''. Видимо се за викенд следећи, надам се, па ћемо без журбе да седнемо мало.позззззз
Čovek je dat i zadat. Sloboda nije data već je zadata.

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Odg: Moji prijatelji na mom pcelinjaku
« Odgovor #6 poslato: Novembar 13, 2014, 12:49:13 »
 
 
                Tokom vikenda me je posetio nas prijatelj sa ovog foruma Voja Stanojevic sa jos jednim njegovim prijateljem. Prosetali smo malo Radovanjskim lugom pa dostavljam par Vojinih slika.  Vreme nas je posluzilo a tokom setnje smo naisli na jedan prirodni roj zazimljen u hrastovom deblu.Te slike objavljujem na drugoj temi.
                 O utiscima necu nista reci to ostavljam Voji kada se javi.

Van mreže Daniloski Blagoja

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 240
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Тајмиште 1069мнв
Odg: Moji prijatelji na mom pcelinjaku
« Odgovor #7 poslato: Novembar 13, 2014, 18:09:09 »
Лепо сте се провели,предпостављам,а што је мени криво што нисам био тамо! :'( ;D

Van mreže Radisa Zdravkovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 216
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Naupare Podnožje planine Jastrebac
Odg: Moji prijatelji na mom pcelinjaku
« Odgovor #8 poslato: Novembar 13, 2014, 18:18:34 »
Nadam se biće prilike  :D

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Odg: Moji prijatelji na mom pcelinjaku
« Odgovor #9 poslato: Novembar 14, 2014, 08:37:48 »
 
 
                   Blagoja i Radisa ne bojte se bice prilike. Moj poziv je otvoren a vi samo kazite kada ste spremni. Ja sam uvek ko zapeta puska. Pozdrav Rakovac.
                   Da iskoristim priliku kada sam se vec javio i postavim par slika uslikanih ispred crkve Zahvalnice u Radovanjskom lugu.

Mario Ratancic

  • Gost
Odg: Moji prijatelji na mom pcelinjaku
« Odgovor #10 poslato: Novembar 14, 2014, 11:41:12 »
Da iskoristim priliku kada sam se vec javio i postavim par slika uslikanih ispred crkve Zahvalnice u Radovanjskom lugu.

Kolega Gorane,

Na poslednjoj fotografiji, koja je rasa psa?
Da nije možda SOP?

Puno pozdrava od
Maria

Van mreže Daniloski Blagoja

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 240
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Тајмиште 1069мнв
Odg: Moji prijatelji na mom pcelinjaku
« Odgovor #11 poslato: Novembar 14, 2014, 22:28:54 »

 
                   Blagoja i Radisa ne bojte se bice prilike. Moj poziv je otvoren a vi samo kazite kada ste spremni. Ja sam uvek ko zapeta puska. Pozdrav Rakovac.
                   Da iskoristim priliku kada sam se vec javio i postavim par slika uslikanih ispred crkve Zahvalnice u Radovanjskom lugu.
Ја се искрено надам том дружењу,било је лепо упознати тебе Радишу и Воју у Београду!
Све најбоље свима желим,поздрав из Македоније!

Van mreže Radisa Zdravkovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 216
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Naupare Podnožje planine Jastrebac
Odg: Moji prijatelji na mom pcelinjaku
« Odgovor #12 poslato: Novembar 14, 2014, 22:46:17 »
Nego da se mi malo bolje izorganizujemo za sledeći sajam :D
Imamo dosta vremana do tada.

Van mreže Daniloski Blagoja

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 240
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Тајмиште 1069мнв
Odg: Moji prijatelji na mom pcelinjaku
« Odgovor #13 poslato: Novembar 16, 2014, 18:29:37 »
Nego da se mi malo bolje izorganizujemo za sledeći sajam :D
Imamo dosta vremana do tada.
Важи,ја се слажем!

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Odg: Moji prijatelji na mom pcelinjaku
« Odgovor #14 poslato: Novembar 17, 2014, 08:50:13 »
 
 
                         Pozdrav prijatelji,
 
                         Nisam par dana bio pri racunaru pa se zato javljam tek sada. Pogodite gde sam proveo to vreme. U Radovanju naravno.
                         Odgovor Mariju - na slici je rodezijski ridzbek - africki gonic lavova.Star je dve godine i ja sam ga odgajio.Retka a i interesantna rasa.
                         Za Radisu i Blagoja mogu reci da je sledeci sajam mnogo,mnogo daleko.Izorganizujte se vi kad Vam dusa zazeli ostalo prepustite meni.Ima sta da se vidi,ima gde da se prespava a tema za razgovor na pretek.Doduse ide zima pa to malo komplikuje stvar posebno Blagoju koji je bas daleko. Bicemo u vezi pa ako se ukaze prilika i nekog vikenda idete ka Beogradu samo javite na vreme. Ja sam svakog vikenda od petka do ponedeljka u Radovanju.
                           Srdacan pozdrav - Rakovac.