Pčelinja paša > Trenutne pašne (ne)prilike

Багрем 2016 - е

(1/6) > >>

Rakovac Goran:

Прошле године багрем је одлично понео и сви су углавном били задовољни овом пашом. Ретко је да се погоде две узастопно добре године али надамо се , нада поседња умире . Ове година природа је поранила са буђењем . Ипак имали смо фебруар који је био топлији од марта. Крајем марта неколико јутара са мразем . Код мене у околини Велике Плане једног дана стравичан пљусак са градом као усред лета.
                   Багрем је као и све друго кренуо раније него уобичајено . Има колега које јављају да је понегде превасходно у долинама измрзао . Колико је то тачно не знам јуче сам прошетао мојим багремаром ( 220. до 230. метара надморске висине ) и он полако креће , све је уобичајено као и ранијих година.
                   Овде би смо могли да испратимо овогодишње стање ове за централну Србију најважније пчелиње паше.

Mladjen Sljivic:
                  Juče sam čitao Brndin izvještaj sa N Zelanda i kaže da
je u odnosu na prošlu godinu upola manje bilo meda. Tako je bilo i 2014.
ali sada je sve nepredvidljivo tako da pravila nema. Međutim ako bagrem
podbaci obično ni druge paše nisu za pohvaliti. Ali bagrem će brzo pa
nadajmo se najboljem jer bar nada ništa ne košta. Pozdrav sa Pala.

Rakovac Goran:

Колеге јавите каква је ситуација са багремом у вашем крају . Споредни коментари по другим темама су различити , од тога да жури и да ће кренути са цветањем још у овом месецу па до тога да је измрзао ( север Војводине ).

Misko Savic:
Kolega Rakovac danas sam bio i gledao bagrem, kod mene jos nije ni u najavi. Tek su pre tri dana kod mene procvetale sljive.
I mene interesuje kakva je situacija sa bagremom u Sumadiji, jer kod mene cveta posle 15_20 dana od kad tamo procveta.

Ivica Kuzmanovic:
Код нас ће процветати око 25.априла...то је готово сигурно гледајући најављене температуре...

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Poštovani,ako hoćete da vidite sve teme morate se registrovati na forum Košnice Voja. Da bi se registrovali kliknite ovde...
Idi na punu verziju