Autor Tema: Razmena medonosnih biljaka i drveća  (Pročitano 8318 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže dusan lazic

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 885
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: vojka
Odg: Razmena medonosnih biljaka i drveća
« Odgovor #15 poslato: Februar 21, 2019, 22:05:40 »
        Данас сам посетио и упознао занимљивог и вредног колегу Душана Лазића. Мало смо разговарали о мојим почецима у пчеларствоу, а затим ми је Душан са задовољством показао свој пчелињак на контејнерима, радионицу и остали прибор, као и будућу  локацију пчелињака.
     Посебно се захваљујем драгом колеги на поклоњеним садницама еводије, које ћу посадити у суботу на простору свог стационарног пчелињака и тако пчелама обогатити унос нектара у касно лето.
        Поздрав.
Daće Bog da (jednog dana) sednemo u njihov hlad... :D
Sretno Nebojša.

Van mreže Zoran Vučković

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 390
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Смедерево ​​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​​​​ ​​​​ Мoравиште ​​ ​​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​​ ЕВ и РВ кошнице
Odg: Razmena medonosnih biljaka i drveća
« Odgovor #16 poslato: Mart 06, 2019, 12:32:25 »
Користим прилику да додам да сам јуче у делу где сам одредио да поставим кошнице посадио по 5 садница белог бисерка и летњег јоргована. Саднице ми је поново поклонио Рудолф Барањи и веома сам му захвалан због тога. Саднице неће бити изложене сунцу директно целог дана али колико сам читао то им и одговара јер могу да расту и у хладовини и на сунцу. Само да преживе ово лето па ћу их даље размножавати у воћњаку а надам се да ће доћи и дан када ћемо вишак и размењивати.
Нека нам живот буде сладак као мед!

Van mreže Рајко Борић

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 394
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Прхово и Караш
Размена медоносних биљака и дрвећа
« Odgovor #17 poslato: Mart 07, 2019, 09:04:30 »
Покушаћу да се придружим овој лепој идеји - да размножим јавор црвени; канадски (Acer rubrum). Ове године је процветао 28. фебруара. Обично пар дана касније али свакако први цвета, обилно и десетак дана га посећују разни инсекти. Права гозба.
На јесен лишће јарко поцрвени па је прави украс у башти. Једино, треба га садити даље од куће јер му касно опада лишће а незгодно је зими вадити лишће из олука. Још горе је са сибирским брестом.

Van mreže Simic Aleksandar

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 21
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: lacisled 220 m
Odg: Razmena medonosnih biljaka i drveća
« Odgovor #18 poslato: Mart 07, 2019, 20:43:20 »
Danas sam zasadio 6 sadnica evodije u okolini pcelinjaka .Evo javno da se zahvalim gospodinu Dusanu Lazicu od koga sam iste dobio na poklon.Pozdrav svima,medno....