Autor Tema: Brndin nukleus  (Pročitano 68302 puta)

0 Članovi i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže sava mitic

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2942
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Aleksinac
Brndin nukleus
« poslato: Decembar 14, 2010, 13:39:54 »
Kolega Mario
A sto se tiče Brndinih nukleusa, ja sam takodje ove godine startovao sa nekoliko formiranih drustava i već
sam do sada prikazivao i slike sa svog pčelinjaka, ali na vaš predlog prikazaću i ovde dve fotografije.
Po ideji Ivana Brndušića nukleusi se mogu koristiti za više namena. O tome je kolega Ivan pisao i u časopisu Pčelar ( u prilogu sam citirao njegova dva objavljena detalja tekstualnog objasnjenja i tehničkih mera za izradu nastavaka ). Brndin nunkleus ima PET polurama LR nastavka sa visinom kakvu ima i LR kosnica. Imaoci drugih tipova kosnica, kao sto ja imam DB kosnice, mogu uraditi sa dimenzijama za smestaj polovine dužine satonose DB rama sa omogućavanjem da se nastavci jedan za drugim mogu improvizovano
spojiti i preneti u LR ili DB kosnicu.
Brndine nukleuse sam tokom leta razvio sa leglom na tri nastavka a pojedina koja su izgradila i četvrti nastavak, deo sakupljenog meda su spustile u donje nastavke a ja sam četvrti nastavak uklonio pred uzimljavanje.
Nesto ne ide sa slanjem. Poslaću samo tekst a onda ću pokušati pojedinačno prilog po prilog.

Ispoštovao sam preporuku Ivana Brndušica da OVE GODINE moje petoramne nukleuse ne tretiram ničim protiv varoe.

« Poslednja izmena: Decembar 21, 2010, 18:50:00 od strane Global Moderator 1 »

Van mreže sava mitic

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2942
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Aleksinac
Odg: Brndin nukleus
« Odgovor #1 poslato: Decembar 14, 2010, 14:45:30 »
Evo jedne slike Brndinog nukleusa snimljene nekoliko dana nakon formiranja.

Van mreže sava mitic

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2942
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Aleksinac
Odg: Košnica Ivana Brndušića
« Odgovor #2 poslato: Decembar 15, 2010, 14:27:54 »
Dopuna

Van mreže Esad Jusić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1481
Odg: Brndin nukleus
« Odgovor #3 poslato: Januar 12, 2011, 23:51:44 »
Evo jedne slike Brndinog nukleusa snimljene nekoliko dana nakon formiranja.


Bravo majstore!
Volio bih znati, pošto je bilo toplih dana, kakvo je stanje, i uopšte tvoje mišljenje.
Pozdrav, svako dobro.

Van mreže sava mitic

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2942
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Aleksinac
Odg: Brndin nukleus
« Odgovor #4 poslato: Januar 13, 2011, 08:58:01 »
Ja sam nekoliko svojih Brndinih nukleusa zazimio na tri nastavka. Predpostavljam da imaju dovoljno hrane za
prolećni razvoj. Ove koje su uzimljene na tri nastavka ne nameravam da ih do proleća otvaranjem uznemira-
vam. Poslusao sam saveg kolege Ivana Brndušića da ove nukleuse ne tretiram ničim. Želim da vidim sta će
biti i dalje tokom proleća. Kod Brndinih nukleusa sa manje od tri nastavka, pre 10-ak dana sam im postavio
po pola pogače. Inače ja u pčelarenju sa drugim tipovima kosnica koje imam ne koristim tokom zime nikakve
pogače za dopunu hrane ili predprolećni razvoj. Tu pčelar mora da izabere tehniku rada da se tokom leta
i jeseni stvore dovoljne količine kvalitetne hrane za zimovanje i prolećni razvoj.
Ovih nekoliko toplijih dana pčele su manje koristili za pročistne izlete. Kod nas je jugoistočni vetar bilo
toliko jak svih dana a i temperature nisu bile povoljne.
Pozdrav



Van mreže Esad Jusić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1481
Odg: Brndin nukleus
« Odgovor #5 poslato: Januar 13, 2011, 19:40:45 »
Savo,
Kod mene je visina IB nukleusa 310 mm (visina DB-a). Zazimio sam ih na po 2 nastavka (donje leto zatvoreno, gornje otvoreno; okruglo leto s plastičnim češljem).
Pozdrav.

Van mreže goran pesevski

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 16
  • Pol: Muškarac
Odg: Brndin nukleus
« Odgovor #6 poslato: Januar 13, 2011, 21:26:39 »
do sada sam procitao skoro sve tekstove o Brndinom nukleusu, i negde je bilo pomenuta tehnologija  proizvodnju meda sa ovim "nukleusom'(ako nisam pobrkao nesto) ali ne mogu da se setim gde. dali bi neko od kolega mogao da me uputi na konkretan post, ili sto bi bilo bolje, u interesu ove teme, da ovde opise konkretnije.

Van mreže Esad Jusić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1481
Odg: Brndin nukleus
« Odgovor #7 poslato: Januar 13, 2011, 23:29:08 »
do sada sam procitao skoro sve tekstove o Brndinom nukleusu, i negde je bilo pomenuta tehnologija  proizvodnju meda sa ovim "nukleusom'(ako nisam pobrkao nesto) ali ne mogu da se setim gde. dali bi neko od kolega mogao da me uputi na konkretan post, ili sto bi bilo bolje, u interesu ove teme, da ovde opise konkretnije.

Sve ćemo riješiti. Neće još sezona brzo, bar ne ona koja puni okvirove za nas. Najbolje je da ovdje "zarobimo" Brndu pa da nam on to lično kaže. Ja sam ga već zamolio da se učlani. Dosta je Brnda pisao o tome na SPOS-u, ali i na Farkaševom Web pčelinjaku u temi "Brnda vam priča".
Pozdrav, svako dobro.

Van mreže goran pesevski

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 16
  • Pol: Muškarac
Odg: Brndin nukleus
« Odgovor #8 poslato: Januar 14, 2011, 17:14:22 »
 Pisao je Brnda, nije da nije, ali je covek u hronicnioj zurbi pa nikako da stigne  da zaokruzi zapocetu(e) temu(e). Malo o IB atomskoj bombi, malo o temperaturi  malo o gornjm letu....... ali nikada kompletno.

Van mreže Ivan Brndusic

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 20
  • Pol: Muškarac
Odg: Brndin nukleus
« Odgovor #9 poslato: Januar 14, 2011, 23:37:54 »
Kolege Zdravo
Evo me a mom prisustvu se zahvalite cenjenom kolegi Esadu .
Savo iznenadio si me , prijatno hvala .
Sta reci u prvom javljanju a biti fin mislim da trebam prvo naci lek za hronicnu bolest a posto neama leka za tu bolest neznam sta cu ?
Pzdrav svima

Van mreže Esad Jusić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1481
Odg: Brndin nukleus
« Odgovor #10 poslato: Januar 15, 2011, 01:09:51 »
Pisao je Brnda, nije da nije, ali je covek u hronicnioj zurbi pa nikako da stigne  da zaokruzi zapocetu(e) temu(e). Malo o IB atomskoj bombi, malo o temperaturi  malo o gornjm letu....... ali nikada kompletno.

Gorane,
Evo Brnde na raspolaganju i vidiš da je ekspresan. Sad ti je na raspoloaganju, pitaj.
Pozdrav.

Van mreže verica mihajlovic

  • Gost
  • *
  • Poruke: 3
  • Pol: Žena
Odg: Brndin nukleus
« Odgovor #11 poslato: Januar 15, 2011, 01:10:34 »
Pozdrav svim pcelarima na sajtu , a i onima koji ce tek postati.Ja pcelarim sa DB kosnicama , pa me uvek zanimaju teme i misljenja u vezi pcelarenja sa istim .Naravno zanimaju me i neke inovacije koje su sprovedene uglavnom sa vestackim rojevima i proizvodnjom matica za svoj pcelinjak . Kako vi proizvodite matice i od kog meseca pocinjete ?
Pozdrav
umeti sa pcelama...

Van mreže Esad Jusić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1481
Odg: Brndin nukleus
« Odgovor #12 poslato: Januar 15, 2011, 01:12:00 »
Kolege Zdravo
Evo me a mom prisustvu se zahvalite cenjenom kolegi Esadu .
Savo iznenadio si me , prijatno hvala .
Sta reci u prvom javljanju a biti fin mislim da trebam prvo naci lek za hronicnu bolest a posto neama leka za tu bolest neznam sta cu ?
Pzdrav svima

Ama,
Gdje si Brnda, legendo legendi! Hvala što si se odazvao i dobrodošao.
Pozdrav i svako dobro.

Uzastopna Poruka: Januar 15, 2011, 19:46:43
Pisao je Brnda, nije da nije, ali je covek u hronicnioj zurbi pa nikako da stigne  da zaokruzi zapocetu(e) temu(e). Malo o IB atomskoj bombi, malo o temperaturi  malo o gornjm letu....... ali nikada kompletno.

Kolega,
Dvoumio sam se da li da ovo kažem. Naime, koliko su ga provocirali, podmetali mu, izvrgavali ga ruglu, kopirali itd., dobro je htio išta odgovoriti. Meni je sve odgovorio i na tome mu hvala. Dobar je to i čovjek, i pčelar i pčelolovac.
Srdačan pozdrav.
« Poslednja izmena: Januar 15, 2011, 19:46:43 od strane admin »

Van mreže Dragan Stantić

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 266
  • Pol: Muškarac
Odg: Brndin nukleus
« Odgovor #13 poslato: Januar 15, 2011, 01:44:35 »
Esade, pozdravljam vas, i da vam kažem odmah da sam na Pčelinjaku pratio vašu i Ivanovu prepisku, te da sam zapamtio jako lepe fotogtafije raznih košnica koje ste sami izradili, mogli bi to i ovde prezentovati, da vide ljudi kakav ste majstor.

Pozdrav takođe i za Vericu, i nije mi baš najjasnije kome je upućeno vaše pitanje, pretpostavljam kolegi Brndušiću.

Van mreže Esad Jusić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1481
Odg: Brndin nukleus
« Odgovor #14 poslato: Januar 15, 2011, 01:54:50 »
Esade, pozdravljam vas, i da vam kažem odmah da sam na Pčelinjaku pratio vašu i Ivanovu prepisku, te da sam zapamtio jako lepe fotogtafije raznih košnica koje ste sami izradili, mogli bi to i ovde prezentovati, da vide ljudi kakav ste majstor.

Pozdrav takođe i za Vericu, i nije mi baš najjasnije kome je upućeno vaše pitanje, pretpostavljam kolegi Brndušiću.
Hvala, kolega Dragane,
Pratio sam i ja Vaša izlaganja, posebno kad ste malo ukrstili "mačeve" sa, čini mi se, Sašom. Ma, nisam ja nikakav majstor, vjerujte mi da se smirujem i pjevušim dok rezuckam, kuckam, lijepim, farbam i sl. Eto, maloprije sam došao iz radionice (garaže), pravim Snelgrove daske, osmougaonu i šestougaonu košnicu, Vitvitskijevu sam već završio, i tako..., igram se, kako bi rekao dobri Brnda. Postaviću koju sličicu dok malo ovladam postavljanjem slika jer nigdje nije isto. I ja mislim da je Verica pitala Brndu. No, imamo još vremena do sezone i pravog tutnja.
Srdačan pozdrav.