Autor Tema: Napokon!!!!  (Pročitano 3008 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Dalibor Vukašinović

  • Mladi član foruma
  • **
  • Poruke: 8
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Ladimirevci
Napokon!!!!
« poslato: April 30, 2013, 13:47:09 »
Pošto ne znam naći ima li neka tema o ovoj,za nas pčelare izvrsnoj odluci,ja
ću postaviti ovdje,a moderatori neka premjeste!
Ovo je napokon nešto važno :
http://www.vecernji.hr/vijesti/ek-zabranila-upotrebu-insekticida-koji-ubijaju-pcele-clanak-546534
Pozdrav iz Slavonije i medno! :)

Van mreže Рајко Борић

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 394
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Прхово и Караш
Napokon!!!!
« Odgovor #1 poslato: April 30, 2013, 14:56:53 »
Бојим се да ће та средства продати корумпираним државама. Да погађамо којим?

Van mreže Радоје Киперовић

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 204
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Озрен
Odg: Napokon!!!!
« Odgovor #2 poslato: Maj 04, 2013, 01:03:26 »
Не треба се радовати прије времена. Неоникотиноиди су заиста огроман проблем. Када сељак уђе  у пољопривредну апотеку и затражи нешто "против црва, златице, ушију..." обавезно ће добити кесицу Актаре, Моспилана, Конфидора или Калипса. Све су то неоникотиноиди са дугим системичним дејством. Мислио сам да напишем како су неке фитофармацеутске компаније финансирале лажна истраживања која су "доказивала" да су главни узроци ЦЦД-а електромагетно зрачење а не пестициди; урадићу то када будем имао мало више времена.
Елем, да се вратим на тему. Мислим да је симптоматично то што се послије ове одлуке о ограничавању и забрани употребе неоникотиноида, од стране Европске комисије доноси нова уредба која забрањује употребу и сјетву нестандардизованог сјемена аутохтоних сорти  пољопривредних култура. Да ли је то први јасан корак ка увођењу ГМО сјемена у ЕУ, коме неће бити потребна пестицидна заштита јер такав модификовани организам сам синтетише и лучи пестициде?

Van mreže Boris Salaj

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 721
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Sombor- Gradina
Odg: Napokon!!!!
« Odgovor #3 poslato: Maj 08, 2013, 15:02:42 »
"Мислим да је симптоматично то што се послије ове одлуке о ограничавању и забрани употребе неоникотиноида, од стране Европске комисије доноси нова уредба која забрањује употребу и сјетву нестандардизованог сјемена аутохтоних сорти  пољопривредних култура..."


Otprilike je to to ....http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvatska/Zbogom-vrtovima-EU-i-Hrvatskoj-zabranjuje-autohtone-i-stare-sorte-sjemenja




a sve što dođe u komšiluk naši prepišu...

Van mreže Igor Perić

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 81
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Slavonija, 250 mNDM
Odg: Napokon!!!!
« Odgovor #4 poslato: Maj 08, 2013, 19:21:39 »
odlična vijest