Autor Tema: Багрем 2017.  (Pročitano 38463 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Anto Dankić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 838
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Slavonski Brod, Jelas
Odg: Багрем 2017.
« Odgovor #30 poslato: Maj 03, 2017, 22:23:14 »
Bagrem se u Slavoniji počeo otvarati oko 1.5. Na mjestima skroz izmrzao a negdje nije niti osjetio. Danas mi kolega koji je već preselio na bagrem javio prvi skok na vagi od 2,7 kg ali tu još ima i repice jer je u blizini. Repica kod mene još uvijek javlja 1,5 kg. Do nedjelje javljaju nestabilno s kišom a poslije bi moglo zamediti. Sada treba organizirati vrcanje repice i seljenje na bagrem

Van mreže Stankovic Miodrag

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 443
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Rajcetine
Odg: Багрем 2017.
« Odgovor #31 poslato: Maj 03, 2017, 23:02:44 »
Bice da od silnog unosa u Srbiji nema ko da se javi... Ja sam u putu od Beograda do Leskovca a pocev od Begaljickog brda (20-tak km od Beograda) pa skoro do Paracina video uz autoput da je bagrem izmrzao. Posle nisam zagledao ali pred prvi maj se okolina Leskovca zabelela - poceo da otvara. E od tad nije prosao dan a da nije ovde pljusak bio a evo veceras iz pravca Leskovca tezak pljusak i oluja.

Dok sam bio kod veterinara zbog aprilske prijave pcelar koji se zateko tu kaze da je bio malo u zapadnoj Srbiji i da tu ima dosta izmrzlog bagrema.

Ja nit imam bagrema ovde nit me interesuje ali kad vec ima izvestaja iz Bosne i Hrvatske da i mi ovde nesto kazemo...

Inace cekam glog mora nesto da da ubacivacu ramove posebno za njega pa sta bude...

Van mreže Edi Daruši

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 487
  • Pol: Muškarac
  • Nemoj da mi daš ribu, nego me nauči da pecam.
  • Lokacija pčelinjaka: Elemir, Babatovo
Odg: Багрем 2017.
« Odgovor #32 poslato: Maj 04, 2017, 10:18:34 »
Noćas preselili pčele na bagrem.
Da bi se prešao put od hiljadu milja potrebno je načiniti prvi korak.

Van mreže Stankovic Miodrag

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 443
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Rajcetine
Odg: Багрем 2017.
« Odgovor #33 poslato: Maj 04, 2017, 21:15:58 »
Vratio se iz sela za Beograd - i moram da se ispravim i to debelo - pre desetak dana kada sam isao za selo gledao sam bagrem uz put i po kisnom i tmurnom danu video mnogo crnih izdanaka. Danas se sve beli pa cak i mirise. Samo Begaljicko brdo se beli eto lokacije za seljenje...

Jos vreme da posluzi i bice nesto ...

Van mreže Bojan Šušnjar

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 967
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Banja Luka
Odg: Багрем 2017.
« Odgovor #34 poslato: Maj 04, 2017, 22:17:05 »
Ja obišao neke lokacije na malo većoj nadmorskoj visini nedaleko od mene i vidi čuda bagrem se dobro očuvao. Čak zamirisao.
E sada, ja nemogu nikud da mrdnem do sledeće sedmice, (Ivkova slava :) ) a i društva su mi u rojevom nagonu pa moram da preslagujem tako da ko zna dal će da se stigne.

Sad uviđam prednosti kontejnera a ja ni kuku na autu nemam, kuku meni.   :(

Van mreže Anto Dankić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 838
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Slavonski Brod, Jelas
Odg: Багрем 2017.
« Odgovor #35 poslato: Maj 07, 2017, 20:42:34 »
Evo već 7. dan kako je bagrem počeo cvjetati a od paše ništa. Kolega kaže da je probao nektar od bagrema i da uopće nema slada. Bojim se da će ovo biti još jedna traljava godina :(
Kako bilo sutra vrcam repicu a u srijedu selim na bagrem pa što bude!

Van mreže Dragi Stanković

  • Mladi član foruma
  • **
  • Poruke: 12
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Padalište
Odg: Багрем 2017.
« Odgovor #36 poslato: Maj 08, 2017, 08:37:16 »
Kod mene u Despotovcu (200met. nadmorske) dva metra od tla izmrzo je još zimus, u sredini se otvorio i završio je potpuno od kiše, u vršnim delovima ostala je 1/4 koja se počela otvarati ili se delimično otvorila. Ovo se odnosi na stara stabla bagrema a mlada su se potpuno otvorila i potpuno stradala od kiše. Mnogi kolege dižu ruke od pčelarstva posle katastrofalne 2016. i nove nedaće kod bagrema 2017. godine tako da se košnice nude džuture daj šta daš, mnogi su prestali i da odlaze na pčelinjak i nude na prodaju možeš uzeti po izboru koju želiš.

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Odg: Багрем 2017.
« Odgovor #37 poslato: Maj 08, 2017, 08:56:29 »
Kod mene u Despotovcu (200met. nadmorske) dva metra od tla izmrzo je još zimus, u sredini se otvorio i završio je potpuno od kiše, u vršnim delovima ostala je 1/4 koja se počela otvarati ili se delimično otvorila. Ovo se odnosi na stara stabla bagrema a mlada su se potpuno otvorila i potpuno stradala od kiše. Mnogi kolege dižu ruke od pčelarstva posle katastrofalne 2016. i nove nedaće kod bagrema 2017. godine tako da se košnice nude džuture daj šta daš, mnogi su prestali i da odlaze na pčelinjak i nude na prodaju možeš uzeti po izboru koju želiš.


                               До овога је морало доћи. Експанзија пчеларства у последњих 5-6 година за логичну последицу има разочарања и крах многих новокопонованих пчелара који су мислили да се обогате преко ноћи. Прочитају пар брошура па дигитрон у руке. Рачун је прост , мед сам цури из кошнице а џепови пуни пара. Е , онда се суоче са реалношћу , непредвидивим временом и свим осталим недаћама пчеларења те је резулат оног рачуна дебео минус и банкрот. Жалосно али истинито.
                               Што се багрема тиче и код мене слична ситуација стом разликом што није измрзао . Успео је да се очува , процветао првог маја а од тада га киша напросто уби у душу. Суботу и недељу сам провео на пчелињаку и посматрао стање. У суботу су сваку паузу између два пљуска користиле да се разлете на све стране. Било је целог дана крени па стани. У паузама багрем замирише али га киша за пар сати опет истушира. Отворио сам пар кошница да видим стање и има уноса.
                               Недеља је била пропаст . Личило је на крај новембра , магла , ситна киша, као јесења и обелело дрвеће као да је пао снег. Туга божја. Ако се све ово смири од среде и до краја ове недеље време поправи извући ћемо се некако и биће меда за кућу и за понети. Штета ова година је баш обећавала.
                                 

Van mreže Milos Obradovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 273
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kasevar 18420 Blace
Odg: Багрем 2017.
« Odgovor #38 poslato: Maj 08, 2017, 19:42:34 »
Kako rece ćale U Teoriji Med sam curi iz kosnice ali u praksi NEĆE DA MOZE...Kada sam počinjao da čitam i učim o pčelama prvo sto me je interesovalo je isplatljivost pčelarenja i stvarno kroz teoriju sve je to idealno a onda sam procitao neki tekst gde je pisalo OD 5  GODINA TEK SU JEDNA ILI DVE pčelareve misleći na Bagrem i stvarno sam bio zatečen ali sam resio da probam da vidim i stvarno jos nisam dočekao za ove tri godine da uhvatim bagremovu pašu čak mi je i 2015 propala jer je kod mene u samom cvetu bilo ovako vreme kao u poslednjih 10 dana a kada je doslo lepo kosnice su bile pune matičnjaka, ali imam jos dve godine fore za  varijantu ( 5:1 ili 5:2) :) tako da o odustajanju i ne razmišljam...Što se tiče Bagrema kod mene je izmrzao preko 70% a ovih 30% je dosta zakacio grad tako da o bagremu i ne razmisljam vec sam krenuo sa maticama i krajem meseca krećem u razrojavanje i konacno da naselim Kontejner...
Brat je mio ma koje vere bio...

http://prvisvetskirat.rs/licnosti/ucesnici-ratova/

na ovom sajtu se nalaze mnogobrojne price ucesnika rata od 1912-1918 price koje govore mnogo vise nego sve one istorijske knjige koje nam serviraju u skolama

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Odg: Багрем 2017.
« Odgovor #39 poslato: Maj 10, 2017, 08:15:31 »





                 Од јутрос огрејало сунце. Ајте мало са лепим извештајима о уносу. Доста је било и кише и кукања. Наредних 5 - 6 дана могу да нам спасу сезону. Поздрав свима и најзад медно.

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Odg: Багрем 2017.
« Odgovor #40 poslato: Maj 10, 2017, 10:03:32 »



                   Ево да повућем ногу ако већ сви други ћуте. Малочас сам разговарао са Зокијем Ранчићем чији је пчелињак на периферији Велике Плане на путу за Радовање на око 1,5 - 2 километара од мене. На пчелињаку држи две ваге , једну на просечној а другу на најјачој кошници. На првој јуче унос био 2,оо килограма а на другој 4,оо килограма. Толико за сада.

Van mreže zoran drpljanin

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1042
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kula-planinarski dom
Odg: Багрем 2017.
« Odgovor #41 poslato: Maj 10, 2017, 15:07:15 »
Dobro je , neka nekome krene....Mada je to kod tebe u komsiluka, pa ce i kod tebe krenuti... Medno..

Van mreže Branko. Marčeta

  • Mladi član foruma
  • **
  • Poruke: 11
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Bukovac
Odg: Багрем 2017.
« Odgovor #42 poslato: Maj 10, 2017, 19:10:43 »
Što se tiče bagrema u mom kraju 30tak% već precvetava odnosno dobija neku braon boju, na samom pčelinjaku i jedna parcela pored imam bagrem ali neki sa roze-ljubičastim cvetom trenutnu u punom cvetu a pčele uopšte ne idu na njega rade lepo ali lete na onaj "beli bagrem", pitanje je dali uopšte ovaj moj medi ili će da posluži samo za stubove za ogradu...

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Odg: Багрем 2017.
« Odgovor #43 poslato: Maj 11, 2017, 09:06:46 »





               Извештај за јучерашњи дан из друге руке. Пријатељ који ми обилази пчелињак каже да су радиле добро. Вага међутим каже другачије. Унос на нули .
               Време хладно са ветром и поред сунца које је грејало целог дана. Багрем јуче уопште није замедио. У преподневним сатима пчеле доносиле само полен . Већи рад тек од поднева када је мало отоплило.
               

Van mreže dusan lazic

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 885
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: vojka
Odg: Багрем 2017.
« Odgovor #44 poslato: Maj 11, 2017, 11:29:38 »
Sinoć odselio u Parcane. Daće Bog...


(Bilo je i drame-gumi defekt. Sve se dobro završilo.)