Autor Tema: Pčelinjak "Rakovac"  (Pročitano 344983 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže voja stanojevic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 155
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: ub
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #180 poslato: April 20, 2015, 07:33:47 »
                devetnaesti April na pcelinjaku "Rakovac".

Van mreže Драган Нешковић

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1406
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Mala Moštanica 174м
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #181 poslato: April 20, 2015, 08:53:21 »
Прелепе слике, а Радовање је прави рај и за пчеле и за људе. Горане, средио си кошнице за медаљу, пчелињак заиста лепо изгледа, свака част. Да ти нису мало високе кошнице, тако подигнуте на блокове? Треба друже дизати леп терет, па олакшавај себи где год можеш. Видим да си припремио наставке за проширење пчелињака, што ме радује.
Пријатељу мој, желим ти пуно среће и да ове године оствариш све своје планове.


Поздрав и медно  :)



Van mreže Radisa Zdravkovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 216
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Naupare Podnožje planine Jastrebac
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #182 poslato: April 20, 2015, 09:32:02 »
Pozdrav za malu ali odabranu ekipu  :D
Sve je više puta rečeno oko lepote predelau kome sa nalazi pčelinjak
i samog pčelinjaka.Gorane ne sumnjam da ste ti Voja uživali u ovoj lepoti,
još da vam je bilo bar nedelju dana da boravite u toj kolibi ,pod uslovom
da se isključe mobilni telefoni .

                            Pozdrav iz Naupare kod Kruševca

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #183 poslato: April 20, 2015, 11:34:46 »
 
 
                        Мало коментара јучерашњег прегледа и слика које је јутрос поставио Воја.
                        Очекивао сам боље стање. При ранијем прегледу све је било тип-топ у више него бурном развоју. Нажалост то што се све одједном расцветало је осим добрих имало и негативан контекст. Протекле недеље су у мом окружењу прскали и воће и њиве ,ветар је очигледно наносио пестициде и по трави и на пчелињаку сам наилазио мртве пчеле испред кошница. Прокоментарисао сам то у теми " Пестициди " и не бих даље да се непотребно не нервирам.
                         Приметан је нешто успоренији развој,може се рећи и застој. Једно друштво, старка РВ, је остала без матице па сам је растурио и по један наставак додао другим двема РЕВ кошницама.Штета, јер је била одлична са 6-7 рамова легла пре петнаестак дана. Јуче сам је нашао пуну меда и пчела али без легла и матице.Интересантно да матичњаке није повукла. Кометар искуснијих колега би ми био драгоцен по овом питању.
                          Остала друштва солидна. Ситуација није тако лоша али није она коју сам очекивао. Ипак друшта нису више уједначена као што су била . Викенд пчеларење узима свој данак. Видећемо шта даље ,радим још ове недеље а онда ћу имати више времена да им се посветим. Планове не превим до следећег прегледа. Поздрав Раковац. 

Van mreže Esad Jusić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1481
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #184 poslato: April 20, 2015, 14:26:41 »

 
                        Мало коментара јучерашњег прегледа и слика које је јутрос поставио Воја.
                        Очекивао сам боље стање. При ранијем прегледу све је било тип-топ у више него бурном развоју. Нажалост то што се све одједном расцветало је осим добрих имало и негативан контекст. Протекле недеље су у мом окружењу прскали и воће и њиве ,ветар је очигледно наносио пестициде и по трави и на пчелињаку сам наилазио мртве пчеле испред кошница. Прокоментарисао сам то у теми " Пестициди " и не бих даље да се непотребно не нервирам.
                         Приметан је нешто успоренији развој,може се рећи и застој. Једно друштво, старка РВ, је остала без матице па сам је растурио и по један наставак додао другим двема РЕВ кошницама.Штета, јер је била одлична са 6-7 рамова легла пре петнаестак дана. Јуче сам је нашао пуну меда и пчела али без легла и матице.Интересантно да матичњаке није повукла. Кометар искуснијих колега би ми био драгоцен по овом питању.
                          Остала друштва солидна. Ситуација није тако лоша али није она коју сам очекивао. Ипак друшта нису више уједначена као што су била . Викенд пчеларење узима свој данак. Видећемо шта даље ,радим још ове недеље а онда ћу имати више времена да им се посветим. Планове не превим до следећег прегледа. Поздрав Раковац. 

Krasne slike, a nisu ni momci loši.
Zanima me slika br. 7. Je li to kajsija ili Judino drvo?

Veliš:
Јуче сам је нашао пуну меда и пчела али без легла и матице.Интересантно да матичњаке није повукла.

Jesi li siguran da unutra nisi imao mladu maticu? Prisjeti se da li je društvo bilo nemirno, dugo zujalo i lepezalo ili se ponašalo normalno? Koliko je bila stara ta stara matica? Jesi li baš siguran da nigdje nisi vidio jaja? Zapamti na koja si društva dodao nastavke rasformiranog društva, možda kasnije nešto uočiš pod uslovom da su ti sve matice adekvatno ofarbane.

Pozdrav, svako dobro!

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #185 poslato: April 20, 2015, 15:24:51 »
 
 
                          Поздрав Есаде,
 
                          Код нас се каже да " Свршеном послу мане нема ". Таман тако је јуче било и код мене. Преспојио сам и ту више повратка нема. Лепезале јесу није ми први пут да видим безматак. Затвореног легла није било али је зато било пуно пчела. Шта је било било је и на то се више не враћам.
                          Тачно је да је на седмој слици " Јудино дрво ". До јуче то ни сам нисам знао, препознао га је Воја Станојевић који је са мном био на пчелињаку. Имам га одавно али сам до њега самог радио потпорни зид и само је пуком срећом остало. Задње две године је кубурило да се опорави и ево успело је.Ни сам не знам откуда ту јер га ја нисам садио а није имао ни ко други.
                           Толико за сада. Поздрав Раковац.

Van mreže Brkic Sasa

  • Napredni član foruma
  • ****
  • Poruke: 48
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Novaci
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #186 poslato: April 20, 2015, 19:07:30 »
Gorane, ne vredi ti se puno nervirati prskanje je tu i protiv toga (na zalost) ne mozemo puno. A pcelice ce izdrzati i to neka malo teze neka malo lakse ali izdrzace. Divan ti je prizor oko pcelinjaka. Svako dobro....

Van mreže Драган Нешковић

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1406
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Mala Moštanica 174м
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #187 poslato: April 22, 2015, 21:51:55 »
Горане пријатељу,
Било шта је било, урадио си шта си урадио, идемо даље.
У сваком случају, пчеле ће се брзо опоравити и надокнадити тај губитак излетница.


Поздрав  :)

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #188 poslato: April 27, 2015, 10:49:03 »
 
 
                  Јуче у свим друштвима ограничене матице. Стање солидно . Очекујем постављање слика а онда ће бити и више коментара.

Van mreže voja stanojevic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 155
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: ub
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #189 poslato: April 29, 2015, 08:17:47 »
                             Evo Gorane,napravismo samo dve slicicice.Pored onog jurisa od posla dobro i to uradismo.
       Ona poslednja ljutisa nam zapaprila corbu.

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #190 poslato: April 29, 2015, 10:53:41 »
 
 
                     Нажалост Војкане са слика се не може много тога видети.Усликао си их у сред посла али шта је ту је. Исправићемо то надам се већ следећег викенда.

Van mreže Драган Нешковић

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1406
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Mala Moštanica 174м
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #191 poslato: April 29, 2015, 13:01:44 »

 
                  Јуче у свим друштвима ограничене матице. Стање солидно . Очекујем постављање слика а онда ће бити и више коментара.


Горане,
Срећно, берићетно и медно! Поздрав  :)

Van mreže Драган Нешковић

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1406
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Mala Moštanica 174м
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #192 poslato: April 29, 2015, 13:07:24 »
                             Evo Gorane,napravismo samo dve slicicice.Pored onog jurisa od posla dobro i to uradismo.
       Ona poslednja ljutisa nam zapaprila corbu.


Војкане пријатељу,
Никако да се јавиш у својој теми, па пошто смо у гостима код Горана, да искористим прилику да ти пожелим, срећну, берићетну и медну годину. Поздрав  :) 

Van mreže voja stanojevic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 155
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: ub
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #193 poslato: April 29, 2015, 13:16:45 »
                  Dragane,obecavam da cu zapoceti svoju temu. Vec sam pripremio fotogtrafije i osmislio sve. Cekam samo da mi prodje ovaj belaj oko priprema za bagrem i startujem.
                                                 


                                          Pozdrav


Van mreže Daniloski Blagoja

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 240
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Тајмиште 1069мнв
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #194 poslato: April 30, 2015, 06:29:17 »
Поздрав за моје пријатеље,ух како вам се дивим,све најбоље! :)