Autor Tema: PRAVILNIK O USLOVIMA I NAČINU GAJENJA I SELIDBE PČELA  (Pročitano 37082 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže sasa zivic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 125
  • Pol: Muškarac
  • 338 Nmv
  • Lokacija pčelinjaka: zaječar 43°51′24.73N 22°21′23.27E
Odg: PRAVILNIK O USLOVIMA I NAČINU GAJENJA I SELIDBE PČELA
« Odgovor #15 poslato: Mart 28, 2015, 10:03:01 »
Miodraže, ti očito imaš  mogućnost da pristupaš SPOS-ovom forumu pa prenesi onom "prepodobnom" da što pre zatvori i svoj blog da ne bi uzalud "prosipao" svoje i onako vrhunsko znanje i pamet.
Pozz
Bolje živeti čitav život kao milijunaš nego li sedam dana u bijedi

Van mreže Stankovic Miodrag

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 443
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Rajcetine
Odg: PRAVILNIK O USLOVIMA I NAČINU GAJENJA I SELIDBE PČELA
« Odgovor #16 poslato: Mart 28, 2015, 16:32:43 »
Ljudi da ne kazem kolege ... NEMAM pristup SPOS-ovom forumu iako nisam ni jednom banovan a pre oko dve godine sam dobio jedinu opomenu zbog komentarisanja iskljucenja Dragana Djordjevica. Posto i ovde i tamo imam "stalnu konekciju" zaboravio sam lozinku i slucajno se odjavio. To se desilo dva puta jer drugi put sam dobio lozinku onu cudnu koju sam trebao da promenim. Ja to nisam ucinio obrisao sam tu poruku a odjavio se sa foruma.

Administrator mi je "slao" novu sifru 10 puta ali gle cuda na moj i jos jedan mail (suprugin) nikad nista nije stiglo a onda su prestali da se javljaju i ja ni banovan i bez obavestenja nemam pristup forumu iako sam clan - foruma sto je regulisano mojom pristupnicom ali nema veze ocigledno nekome smetam.

Ovim svojim javljanjima zelim da pokazem koliko je GLUP stav o zatvaranju foruma u dve sfere:

1. Sto se tice ovakvih informacija sve je javno i NIJE vlasnistvo SPOS-a iako je on ucestvovao u donosenju nekih propisa. Zakoni nisu nicija intelektualna svojina i ne mogu se pod bilo kojim izgovorom uskracivati po pitanju pristupa i tumacenja bilo kom gradjaninu Republike Srbije. Bez obzira ko je ucestvovao u njegovom donosenju on se odnosi na sve kojima je namenjen i kao takav bez obzira sto je SPOS ucestvovao u njegovom donosenju on se odnosi na sve gradjane i gradjanke Republike Srbije koji se bave drzanjem pcela bez obzira na clanstvo u SPOS-u. Zato stalno isticanje da su te informacije intelektualna svojina SPOS-a su cista glupost i nebuloza koja pokazuje intelektualni kapacitet celnika SPOS-a kao i dela njima naklonjenog clanstva koje ih podrzava po tom pitanju.

2. Smatrati da se strucni deo pisanja takodje moze podvesti pod intelektualnu svojinu SPOS-a je takodje nebuloza i cista glupost - mozda je to intelektualna svojina onih koji su napisali te stvari ali u trenutku kad su postavljeni na javni servis (forum) postaju dostupni svima koji imaju pristup tom servisu (forumu). Moze se eventualno pokrenuti moralno pitanje ako se neki delovi tih pisanija ili celokupni tekstovi navode na drugim servisima (forumima) kao i u knjigama, radovima ili bilo kom drugom vidu javnog servisa bez navodjenja izvora a ako ti objavljeni radovi imaju odredjenu tezinu (npr - doktorat u kome neko navede tudj tekst koji je javno dostupan) onda ima mesta za neku pravnu akciju.

Zato ja ovde lepo postavljam javne dokumente dostupne na javnim servisima (konkretno VKS - imate tamo sve ako hocete da pratite) i upucujem na te servise jer kod SPOS-a postoji (videli smo u protekle dve godine) da mnoga tumacenja nemaju podlogu u praksi - na terenu u celini ili u  pojedinim slucajevima.

U svakom slucaju steta sto pojedini veterinari sa drugih foruma koji su zatvoreni a clanovi su ovde nece da ucestvuju u ovom strucnom delu jer misle da je to "politika i svadja nas jadnih ovde" dok na svojim forumima ogranicavaju pristup maksimalno.

Pozdrav svima.

Ovaj tekst cu postaviti i na temi Forum SPOS-a jer i tamo ima tezinu a ako je neprimereno tu je administrator.

Van mreže Stankovic Miodrag

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 443
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Rajcetine
Odg: PRAVILNIK O USLOVIMA I NAČINU GAJENJA I SELIDBE PČELA
« Odgovor #17 poslato: Mart 28, 2015, 16:44:14 »
Evo dalje - nesto radio u kuci a u ponedeljak odo na selo da ispunjavam obecanja oko uvecanja pcelinjaka koji ce mi od ove godine biti jedini posao - podsticajna sredstva za pcelarstvo u 2015. godini.

http://subvencije.rs/stocarstvo/bespovratna-podsticajna-sredstva-za-pcelarstvo-ministarstva-poljoprivrede-u-2014-oj-godini/

Ljudi lepo postavili imate i pravilnik i zahteve za Vojvodinu. Pozdrav svima (pa i SPOS-u...).


Ovde je izmena pravilnika o dobijanju subvencija u 2015. godini - ne trebaju ranije trazeni dokumenti vec samo obrazac koji je prilozen ovde.


http://subvencije.rs/stocarstvo/kosnice-pcela/izmena-pravilnika-za-subvencionisanje-pcelarstva/

Pozdrav svima (pa i SPOS-u...).

Van mreže Stankovic Miodrag

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 443
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Rajcetine
Odg: PRAVILNIK O USLOVIMA I NAČINU GAJENJA I SELIDBE PČELA
« Odgovor #18 poslato: April 12, 2015, 17:28:50 »
Usaglasen program mera sa za pcelare

http://www.vetks.org.rs/documents/dokvesti/spos27.03.2015..pdf

plus 30 din za obelezavanje (?) i + cena plocice + troskovi prevoza... Ne obazirem se na tumacenja data od strane RZ i klike vec sta veterinar moze da kaze. Plus i to velik da li ce pri pregledu (ranije objavio link) ako spoljnim pregledom kosnice "utvrdi" sumnju da nesto nije u redu moci da otvori svih 100 (npr) kosnica i naplati 370 din (toliko kosta po kosnici otvaranje) po otvorenoj kosnici - posto mu to njihov dokument omogucava.