Autor Tema: Pcelinjak Stanojevic  (Pročitano 21180 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže voja stanojevic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 155
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: ub
Odg: Pcelinjak Stanojevic
« Odgovor #45 poslato: Februar 17, 2017, 08:38:21 »
                Nisam se tome ni nadao Neso. Te tri sljive sam zasadio bas u pcelinjaku izmedju redova kosnica. Razlog se moze samo predpostavljati.
                                                   

Van mreže voja stanojevic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 155
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: ub
Odg: Pcelinjak Stanojevic
« Odgovor #46 poslato: Februar 17, 2017, 08:56:59 »
              Radivoje Stojanovic stavi sliku na profil. Tek sam sada ukapirao ko je to Raso.

                                                Pozdrav prijatelju.

Van mreže Radivoje Stojanović

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 24
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: okolina Beograda
Odg: Pcelinjak Stanojevic
« Odgovor #47 poslato: Mart 03, 2017, 17:00:52 »
              Radivoje Stojanovic stavi sliku na profil. Tek sam sada ukapirao ko je to Raso.

                                                Pozdrav prijatelju.


Пробам да је поново поставим али неиде...
Нешто се десило.

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Odg: Pcelinjak Stanojevic
« Odgovor #48 poslato: Mart 06, 2017, 08:15:26 »





                 У суботу по лепом дану на температури око 20.степени прегледан Војканов пчелињак. Стање добро , боље речено одлично. Задовољство је било радити на уредном Војкановом пчелињаку. Пчеле изузетно мирне , доносе доста полена . Легло кренуло , виђено пар матица , све препрскане нозевојем. Војкан ће ове године имати ројеве за продају па коме треба неће погрешити ако их од њега набави.

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Odg: Pcelinjak Stanojevic
« Odgovor #49 poslato: Mart 07, 2017, 14:56:14 »





              Ево пар слика од суботе са Војкановог пчелињака.

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Pcelinjak Stanojevic
« Odgovor #50 poslato: Decembar 25, 2017, 02:27:17 »
                 Zorane, voce koje sam kupovao sam se trudio da sve budu autohtone sorte kojima nisu potrebni posebni hemiski tretmani.Ima tu nekih jabuka, krusaka, dunja, sljiva i jos kojecega.Te sljive za koje pitas mi je cica koji mi je dao rekao da se zovu Mudovace i da je to stara autohtona sorta. Inace sve sam to kupovao kod jednog cice pored Uba.Selo se zove Gunjevac i to je ustvari deo Uba,prakticno spojeno sa gradom.Ako te zanima pokusacu da ti obezbedim kontakt sa njim.
                                                                             
                                                                              Pozdrav.


И ја имам неке тургуњаче ( тако их овде у Банату зову). Исто се не прскају а одлична стара врста шљива...
Имењаче , какво је стање са пчелама, јеси ли и ове јесени радио оксалном киселином?

Поздрав драгим пријатељима...
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže voja stanojevic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 155
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: ub
Odg: Pcelinjak Stanojevic
« Odgovor #51 poslato: Mart 26, 2018, 13:27:55 »
                               Dragi moj imenjace,
poruku koju si poslao na temi o mom pcelinjaku tek pre par dana sam video (sramota  da ne moze biti veca). Izgleda kao da sam ignorisao ali veruj mi da nije tako.
Na pcelinjak odlazim krajem marta-pocetkom aprila a prosle godine sam se vratio kuci tek u novembru. Dolazim kuci mesecno jedanput ili dvaputa na po par dana i
uglavnom slabo otvaram forum.Tamo na pcelinjaku nemam internet.
                               Dobar deo ove zime mi je racunar bio u kvaru a ja imao gomile drugih problema koje treba resavati.Sada sam kupio novi i naravno pokusacu da
se vise javljam i ucestvujem. Cinjenica je da temu o svom pcelinjaku najredje otvaram.
                               Bio sam na pcelinjako posle predhodnog zahladjenja i snega. Drustva su uglavnom u odlicnom stanju sem par izuzetaka.Jedna je bila slaba kada je radjena oksalna
tako da nije prezivela. Oksalnu nisam mogao ja da uradim zbog obaveza kod kuce te mi je uradio nas kolega Aca Lucic i moj brat Milutin koji je takodjer na ovom forumu.
Nju su obelezili kako bih je spojio sa nekom drugom i spasao ali dok sam ja dosao bilo je vec kasno.Ostale imaju dovoljno hrane, negde gde mi se cinilo da je potrebno da ih ujednacim dodao sam po neku pogacu.Uglavnom pet-sest komada. Za koji dan svakako moram otici do Uba u VET-stanicu da uzmem podatke iz registra tako da cu naravno pregledati ponovo i pcelinjak.
                               Sto se voca tice, uglavno sadin stare autohtone sorte.Nadam se da cemo se dogovoriti oko kalemljenja.


                                                    Pozdrav od imenjaka.


                                P.S. Pre smo se videli i dobro ispricali nego sto sam ja video tvoju poruku!!!

Van mreže zoran drpljanin

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1042
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kula-planinarski dom
Odg: Pcelinjak Stanojevic
« Odgovor #52 poslato: Mart 26, 2018, 14:50:47 »
Stvarno bi mogao malo cesce da svracas majkane, prevashodno mislim na savete u drugim temama, ne zbog mene, cujemo se redovno i pitam sta mi nije jasno, ali zbog pocetnika, koji tek krecu ili treba da krenu sa ovim tipom kosnice..

Van mreže zoran drpljanin

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1042
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kula-planinarski dom
Odg: Pcelinjak Stanojevic
« Odgovor #53 poslato: April 27, 2018, 12:02:34 »
Majkane, znam da radis po Belcicu, ja ga radim na svim Poloskama, cak i dvomaticnim i sto se toga tice , nema boljeg nacina pcelarenja Poloskom.Ove sezone sam slozio jednu RV po Belcicu, ali izvornom sa plodistem na vrhu, ti ga radis malo drugacije ali princip je isti.Kada krene bagrem, postavljam mrezu ispod tog treceg nastavka i otvaram leto, izletnice ce otici na ono leto na podnjaci , gde su i navikle i puniti da dva donja medista.

Van mreže Milos Obradovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 273
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kasevar 18420 Blace
Odg: Pcelinjak Stanojevic
« Odgovor #54 poslato: April 28, 2018, 08:50:31 »
Evo drugari da se i ja javim i kszem da isto planiram da na plodiste postavim mrezu sa letom a podnjacu zarotiram i postavim leto sa strane i usmerim pcele u mediste pa videcemo sta ce biti
Brat je mio ma koje vere bio...

http://prvisvetskirat.rs/licnosti/ucesnici-ratova/

na ovom sajtu se nalaze mnogobrojne price ucesnika rata od 1912-1918 price koje govore mnogo vise nego sve one istorijske knjige koje nam serviraju u skolama

Van mreže voja stanojevic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 155
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: ub
Odg: Pcelinjak Stanojevic
« Odgovor #55 poslato: April 28, 2018, 10:10:11 »
                                  Zoki,kada su u pitanju RV nije lose imati i okrugle otvore na plodistu sa strane
tako da ne mora da se rotira plodiste ili podnjaca vec se samo otvori taj bocni ulaz.
                                  Kad pomenu dvomaticnu polosku moze i RV da se iskoristi na taj nacin.Samim tim
bi ona drustva koja bi inace bila pomocna(ko radi sa pomocnim drustvima)mogla da budu deo dvomaticne RV
i pretpostavljam da bi se brze razvila i donela vise meda u toj kosnici.To je vec poznato u Belcicevom nacinu rada sa poloskom.
                                   Ovo je moje misljenje i treba ga uzeti sa rezervom.To cu pokusati ove sezone na jednoj kosnici
pa cemo videti sta cu postici.Voleo bih da se javi neko ko vec ima iskustva sa time.Svako misljenje iskusnijih pcelara je dobro doslo.


                                                   Pozdrav


Van mreže AcaLucic

  • Napredni član foruma
  • ****
  • Poruke: 37
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Ub
Odg: Pcelinjak Stanojevic
« Odgovor #56 poslato: Maj 28, 2022, 19:27:51 »
         Kolega Voja Stanojević na pčelinjaku nema internet pa me je zamolio da objavim da prodaje rojeve na RV ramovima. Sve informacije možete dobiti na tel. 064 1985921. Rojevi se nalaze u okolini Uba.