Autor Tema: Poređenje RV košnice sa drugima tipovima košnica  (Pročitano 42483 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže sava mitic

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2942
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Aleksinac
Odg: Poređenje RV košnice sa drugima tipovima košnica
« Odgovor #60 poslato: Februar 23, 2011, 17:40:15 »
Ma, znam, Savo, ali nekad jednostavno nema slova, nego samo prazan prostor u prozoru za "Brz odgovor". A, evo, sad hoće. Nije to naročito ni važno, ali kad odgovaraš na duži post, jednostavno ne možeš popamtiti na šta sve si trebao odgovoriti. Inače, kad nema potrebe, jednostavno izbjegavam citiranje da ne zauzimam bespotrebno prostor, a da bih se obezbijedio, na početku teksta napišem ime onoga kome se direktno obraćam.
Pozdrav, svako dobro.

Postoji i ovakva mogućnost. Prevucite levim tasterom miša preko teksta koga želite da kopirate i tada desnim klikom miša izaberete COPY. Spustite se u donji prazan pravougaonik i pritisnete PASTE.
Bice iskopiran željeni tekst. Ponovo levim tasteom miša obeležite iskopirani tekst i u opciji PROMENI BOJE
izaberite boju u kojoj želite da bude kopirani tekst. Ispod tog teksta nastavite pisaniju i srećno.
Pozdrav iz Aleksinca

Van mreže Esad Jusić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1481
Odg: Poređenje RV košnice sa drugima tipovima košnica
« Odgovor #61 poslato: Februar 23, 2011, 17:55:43 »
Postoji i ovakva mogućnost. Prevucite levim tasterom miša preko teksta koga želite da kopirate i tada desnim klikom miša izaberete COPY. Spustite se u donji prazan pravougaonik i pritisnete PASTE.
Bice iskopiran željeni tekst. Ponovo levim tasteom miša obeležite iskopirani tekst i u opciji PROMENI BOJE
izaberite boju u kojoj želite da bude kopirani tekst. Ispod tog teksta nastavite pisaniju i srećno.
Pozdrav iz Aleksinca



E, baš ti hvala, kolega Savo. Ti, Sveto i Jovica napravićete čudo od mene. Da vidimo jesam li uspio?
Pozdrav, svako dobro!

Van mreže sava mitic

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2942
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Aleksinac
Odg: Poređenje RV košnice sa drugima tipovima košnica
« Odgovor #62 poslato: Februar 23, 2011, 18:00:49 »
Većina nas je mnoge stvari postupno učila na Forumima. To što nekome ponekad nije dovoljno jasno, taj mora postaviti pitanje i dobiće vrlo brzo precizne odgovore sa više varijanti.
Pozdrav iz Aleksinca

Van mreže Esad Jusić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1481
Odg: Poređenje RV košnice sa drugima tipovima košnica
« Odgovor #63 poslato: Februar 23, 2011, 18:10:43 »
Većina nas je mnoge stvari postupno učila na Forumima. To što nekome ponekad nije dovoljno jasno, taj mora postaviti pitanje i dobiće vrlo brzo precizne odgovore sa više varijanti.
Pozdrav iz Aleksinca

Svaka čast!
Pozdrav iz snježnog, a bogami, i vrlo hladnog Bugojna!

Van mreže Bojan Mitrovic

  • Mladi član foruma
  • **
  • Poruke: 11
  • Pol: Muškarac
Odg: Poređenje RV košnice sa drugima tipovima košnica
« Odgovor #64 poslato: Jul 02, 2011, 19:22:06 »
           G. Esade da li bist nam sada posle 5-6 meseci [od objave da pravire eksperiment o tome koja kosnica je bolja] rekli do kakvog ste rezultata stigli.
              -koje su se kosnice bole razvile za glavnu pasu,
              -koje su kosnice dale vise meda i koliko,
              -da li su razlike izmedju kosnica slucajne ili je u piranju tip kosnice
              -kakva su vasa ocekivanja za zazimljavanje po tipu kosnice
              -i da li mozete da kazete da li je neki tip kosnice superiorniji u odnosu na druge.


                                                                        pozdrav Bojan Mitrovic Bojsi-Nis     

Uzastopna Poruka: Jul 02, 2011, 20:18:53
                  Pitao sam g. Esada a sada isto pitanje postavljam i drugim pcelarima posto pcelarska godina evo jos mesec dva pa prolazi. Kakvi su utisci o RV u odnosu na druge tipove kosnica?

                                                                  poz. Bojsi-Nis
« Poslednja izmena: Jul 02, 2011, 20:18:53 od strane admin »
Bojan Mitrovic Bojsi

Van mreže Esad Jusić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1481
Odg: Poređenje RV košnice sa drugima tipovima košnica
« Odgovor #65 poslato: Jul 03, 2011, 21:13:44 »
           G. Esade da li bist nam sada posle 5-6 meseci [od objave da pravire eksperiment o tome koja kosnica je bolja] rekli do kakvog ste rezultata stigli.
              -koje su se kosnice bole razvile za glavnu pasu,
              -koje su kosnice dale vise meda i koliko,
              -da li su razlike izmedju kosnica slucajne ili je u piranju tip kosnice
              -kakva su vasa ocekivanja za zazimljavanje po tipu kosnice
              -i da li mozete da kazete da li je neki tip kosnice superiorniji u odnosu na druge.


                                                                        pozdrav Bojan Mitrovic Bojsi-Nis     

Uzastopna Poruka: Jul 02, 2011, 20:18:53
                  Pitao sam g. Esada a sada isto pitanje postavljam i drugim pcelarima posto pcelarska godina evo jos mesec dva pa prolazi. Kakvi su utisci o RV u odnosu na druge tipove kosnica?

                                                                  poz. Bojsi-Nis

Bojane,
Mislim da ćeš odgovor na tvoje pitanje sačekati da čuješ od drugih. Naime, ja sam napokon odustao od pčelarstva i zato i ne pišem na pčelarskim forumima niti ih pratim. Kako mi se koje obavještenje pojavi kao opomena na p.p., tako ja otkažem temu a da i ne pročitam napisano, ali sam, ne znam zbog čega,večeras ovo pročitao pa mislim da bi ljudski bilo da ti kažem o čemu je riječ. Naravno da bih imao puno toga za reći, ali kasno je sada za to. Najkraće o RV-u: simpatične, lahke, dobar razvoj, lakše manipulacije...; zaključak: ne bih bježao od te košnice, ali ni od Alpske kao ni od DB-a, a LR ne bih ni u snu. Naravno, sve što ima prednosti, ima i nedostatke, no o tome ćeš ionako čuti od onih koji nastavljaju s pčelarstvom, koje je za mene sada već prošlost (imam nekoliko društava u raznim košnicama i imam samo jedno pravilo: niti ću im odmagati niti pomagati). Tebi i svima vama, od srca, zaista želim svako dobro na tom tegobnom putu koji se zove pčelarstvo. Mislim da je ovo dovoljno, a nikako ne bi išlo da ja sada pametujem o pčelarstvu, a napustio ga.
Pozdrav, svako dobro!