Autor Tema: pogače za moje pčelice  (Pročitano 17812 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže damir brzović

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 108
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: pitomača
Odg: pogače za moje pčelice
« Odgovor #15 poslato: Decembar 07, 2016, 12:41:19 »
Resavske škole...



 dajem kristalisan med...
                                        U jesen nikako.Ja sam isprobao i nije dobro.U krajnjoj nuždi okvir sa medom.Ako je zajednica slaba, najbolji su okviri gdje je med što manje poklpljen,a da se vidi da je tekuči.
 

Van mreže Edi Daruši

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 487
  • Pol: Muškarac
  • Nemoj da mi daš ribu, nego me nauči da pecam.
  • Lokacija pčelinjaka: Elemir, Babatovo
Odg: pogače za moje pčelice
« Odgovor #16 poslato: Decembar 07, 2016, 12:53:37 »
Resavske škole...



 dajem kristalisan med...
                                        U jesen nikako.Ja sam isprobao i nije dobro.U krajnjoj nuždi okvir sa medom.Ako je zajednica slaba, najbolji su okviri gdje je med što manje poklpljen,a da se vidi da je tekuči.
 
Ako ima  okvira sa poklopljenim medom koliko sam naučio na ovom forumu najbolje je njih dodavati preko satonoša- naime pčele otklope samo onoliko koliko im je potrebno za život ne opterećujući zadnje crevo, ne podižu temperaturu, ne raubuju se, nema viška vlage niti matica nosi..
Ali problem je u tome što jedan deo pčelara mora da dodaje pogače.  Ako je pogača nužno zlo, samo sam pitao da li dodavati limun, kvasac, prokuvati deo šećera sa kvascem i šta već ne rade.
Znači kako ublažiti na minumum štetne posledice dodavanja otvorene hrane- tačnije koji sastojci  pogače- ako nema poklopljenog meda.
Da bi se prešao put od hiljadu milja potrebno je načiniti prvi korak.

Van mreže Boris Salaj

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 721
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Sombor- Gradina
Odg: pogače za moje pčelice
« Odgovor #17 poslato: Decembar 07, 2016, 14:34:13 »
U jesen nikako.Ja sam isprobao i nije dobro.U krajnjoj nuždi okvir sa medom.Ako je zajednica slaba, najbolji su okviri gdje je med što manje poklpljen,a da se vidi da je tekuči.

Kakva nužda u jesen? Ako već u jesen nema hrane, pa šta je pčelar do tada radio?
Kristalisan med sam dodao jedne godine jer sam se plašio neiskustva, i ne mogu reći da nije dobro...

Van mreže sljivic b miljko

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 263
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Globoder, Krusevac
Odg: pogače za moje pčelice
« Odgovor #18 poslato: Decembar 07, 2016, 14:38:42 »
              Pčele tokom zime jedu med i to bez cvetnog praha, jer cvetni prah u hrani opterećuje zadnje crevo pčele i doprinosi bržoj kristalizaciji meda. Iz tog razloga pčele kod sakupljanja filtriraju med od cvetnog praha i lageruju u ćelije dok cvetni prah lageruju posebno, prekrivaju ga medom i on služi za negovanje legla. Pčele kao jedinke najviše jedu cvetni prah posle izlaska iz ćelije tako da je nivo belančevina u telu pčele najviši u prvih 5-6 dana života. Ovako visok nivo belančevina održava se do oko 15 dana života. Postankom izletnicama pčele prestaju da jedu cvetni prah i nivo belančevina se postepeno smanjuje. Iz toga mora da bude jasno da svako dodavanje cvetnog praha ili njegove zamene ( kvasac i slično ) u neaktivnom zimskom periodu pre podsticajnog prehranjivanja mogu biti samo štetni. Taranov u već više puta citiranoj knjizi "Hrana i ishrana pčela" na 44.strani stoji: „Specijalno sproveden ogled primene meda sa povećanom primenom polena za zimovanje pčela pokazao je, da pčele, hraneći se takvim medom, oboljevaju od proliva i umiru. Zbog toga prečišćavanje meda od viška polena veoma je važno za uspešno zimovanje pčela.“
Znam (čitajući Vaše brošuru, postove i sa predavanja) da Vi Šljiviću nikako ne preporučujete pogaču u zimskom periodu (tek oko 15. marta sa podsticajnim prehranjivanjem ako nema zaliha meda) ali moram da Vas pitam: naime neko veče prisustvovao sam razgovoru pčelara (mleli smo šećer) koji su se ubeđivali u ispravnost receptura za pogaču. Jedan je koristio recept kao i naš uvaženi kolega Zoran, drugi je tvrdio da sada ne treba kvasac.
Dakle, ako se sada moramo dodavati pogača da li je najbolje samo šećer u prahu i med ali bez limuna? I da li šećer smemo podgrevati dok ne proključa?
Ako je društvo obezbeđeno sa dovoljnom količinom hrane davanje pogače je nepotrebno i štetno. Posebno je štetno ako se rano daje. Od početka zime 01.oktobar do sada veoma je mala potrošnja u košnici ( tek nešto preko 2kg ) i zašto pogača?
Ako se mora davati a mislim da bi to moglo da bude teku u februaru ili još bolje u martu onda: Najjednostavniji nači pravljenja pogača je mešenjem meda sa šećerom u  prahu u odnosu 1:4 do 1:5 i zatim se masa stavlja u kese. Nemam iskustva sa ovim. Drugi način je pravljenje takozvanih ledenica i to sam pravio kao pčelar početnik. Pet delova šećera u kristalu pomešano sa jednim delom vode kuva se uz stalno mešanje.Važno je da se stalno meša da ne zagori jer je onda neupotrbljiv. Kad masa provri mešamo još 5 minuta. Ako je period kada stimulišemo leglo onda dodajemo kvasac i to oko 5% od količine šećera. Kvasac u posebnu posudu sa malo vode stavimo da provri a onda dodajemo provreloj masi. Posuda mora biti veće zapremine da nebi kvasac iz nje izašao. Dobijenu masu izmešamo i sipamo u kalupe koji su prikladni, stim što po kalupima prvo stavimo papir da bi mogle pogače da se odvoje od kalupa. Proveru da li je masa kuvana vršimo sa malo mase koju stavljamo da se ohladi. Ako se ohlađena masa lepi za prste znači nije dobro kuvana. Ipak za ovo treba neko iskustvo, odnosno da neko pokaže.Masa će se u kalupima ohladiti u obliku ploča.Takve pogače su veoma tvrde ali se lako rune i lako tope u ustima i pčele ih rado jedu.

Van mreže zoran lucic

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 23
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: todorin do
Odg: pogače za moje pčelice
« Odgovor #19 poslato: Decembar 07, 2016, 16:00:29 »
Čuj, pomoć...
Majka je pomagala tako što je pomešala sastojke, umesila, razmeravala, pakovala, vakumirala i oklagijala.
Verujem da ni tebi nije bilo lako... ;) ;D :P

e ja sam se zamarao sa oklagijom tek na kraju sam ukapirao kako radi

Van mreže sljivic b miljko

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 263
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Globoder, Krusevac
Odg: pogače za moje pčelice
« Odgovor #20 poslato: Decembar 07, 2016, 20:58:38 »
Kako misliš podgrevati šećer dok ne proključa? Misliš li na sirup? Zlo je kad se više veruje rekla-kazala nego naučno proverenim stvarima
Ako dodaješ med u pogaču ( što bi trebalo biti pravilo, temperatura meda ne sme preći 50 stepeni celziusa pa se vodi prema tome)


Taranov savetuje šećerno medno testo po receptu prah šečer 80 kg, dekristalisani med 19 kg, voda 1l ( voda da bi smesa bila mekša...)





Da ne ispadne da se Taranov zalagao za pogače želim da malo pojasnim:U knjizi "Hranai ishrana pčela" na 117 strani u okviru naslova ŠEĆERNOMEDNO TESTO prva rečenica glasi "Na velikim pčelinjacima za prihranjivanje pčela u prolećekoriste šećernomedno testo (kandi). ...i na strani 118. daje ovaj odnos 80 šećera, 19 meda i1 litar vode.

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: pogače za moje pčelice
« Odgovor #21 poslato: Decembar 07, 2016, 21:37:18 »
Оклагија, оклагија, оклагија, баш је за оне пчеларе који пчелама не обезбеде на време довољне количине хране за зимовање пчела! (Војо Брстина)

По мом мишљењу за производњу погача требало би пчеларе кажњавати и угасити им пчеларско газдинство! Зашто тако оштро?

Па зато што свака погача дата током зиме док су пчеле у клубету уништава зимске пчеле тј. пчелиње заједнице и угрожава наше пчеларство.

Рецепте за произдодњу и савете о употреби погача упутите нашим непријатељима!

Поздрав драгим пријатељима....   

Домаћин Форума Кошнице Воја.
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže marko stevanovic

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 27
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kololeč
Odg: pogače za moje pčelice
« Odgovor #22 poslato: Decembar 07, 2016, 22:26:55 »
Ja planiram kristalisani med dam umesto secernih pogaca,u lr samo onim koje procenim da treba tokom vikenda,a u rv ako je kojim slucajem izasla na satonose,mada neverujem.Imaju hrane ali puno sam losih vesti cuo i video u mom kraju a nisam  zavirivao pa cu lepo vreme za vikend(najavljuju) iskoristi da bacim pogled i gde treba intervenisati.

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: pogače za moje pčelice
« Odgovor #23 poslato: Decembar 07, 2016, 22:43:38 »
Марко пријатељу,
лоше вести стижу из многих крајева. То је резултат прекида легла у јуну па дуготрајног лошег времена у јулу.

Сада нема спаса.

 Додавањем било какве хране у овом периоду зимовања пчела само се може погоршати стање.

Поздрав драгим пријатељима....
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Boris Salaj

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 721
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Sombor- Gradina
Odg: pogače za moje pčelice
« Odgovor #24 poslato: Decembar 07, 2016, 23:53:50 »

Da ne ispadne da se Taranov zalagao za pogače želim da malo pojasnim:U knjizi "Hranai ishrana pčela" na 117 strani u okviru naslova ŠEĆERNOMEDNO TESTO prva rečenica glasi "Na velikim pčelinjacima za prihranjivanje pčela u prolećekoriste šećernomedno testo (kandi). ...i na strani 118. daje ovaj odnos 80 šećera, 19 meda i1 litar vode.

Nije mi namera bila da kažem da se on zalagao za pogače nego da nema dodataka u pogači...

Van mreže damir brzović

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 108
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: pitomača
Odg: pogače za moje pčelice
« Odgovor #25 poslato: Decembar 08, 2016, 14:14:22 »
U jesen nikako.Ja sam isprobao i nije dobro.U krajnjoj nuždi okvir sa medom.Ako je zajednica slaba, najbolji su okviri gdje je med što manje poklpljen,a da se vidi da je tekuči.

Kakva nužda u jesen? Ako već u jesen nema hrane, pa šta je pčelar do tada radio?
Kristalisan med sam dodao jedne godine jer sam se plašio neiskustva, i ne mogu reći da nije dobro...
                       Nije dobro jer kristalizirani med lagano rastvore, deponiraju u sače, gdje se brzo ponovo kristalizira.Što zadnje stave u košnicu to prvo troše,a to je onda baš taj kristal.Slična je situacija i sa unosom bršljana.Imao sam stuacija kad su pčele pravile leglo iznad meda, jer se nisu mogle riješiti stvrdnutog meda.To naravno u rano prolječe,kraj 2 mjeseca.Poslije naravno to sve rasture i više nije problem.A ovo za nuždu u jesen si u pravu ali ima svakakvih situacija,da ne duljim.

Van mreže Nenad Tucakov

  • Školovan pčelar sa uverenjem
  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1371
  • Pol: Muškarac
    • yu2m personal page
  • Lokacija pčelinjaka: Pančevo - Južni Banat
Odg: pogače za moje pčelice
« Odgovor #26 poslato: Decembar 08, 2016, 17:15:28 »
Svi ( sem nekih  ;) ) se slažemo da pogače nisu dobre, a Miljko je već detaljno objasnio zbog čega.
Ipak, ne znači da pčelara početnika treba oklagijom po ledjima...
Najčešće, početnik jednogodac ( da ne kažem nazime - što sam i sam ) tek, evo, u decembru sazna da mu
možda PZ nemaju dovoljno hrane i slično.
Iskreno se nadam da moje imaju, a uživao sam celo leto posmatrajući kako se množe i izvlače saće ( svaki roj
po 13 ramova ).

I sad, ti takvog nesrećnika možeš i grditi i oklagijom po ledjima i moš mu raditi šta hoćeš, 'rane nema, pa nema.

E tu treba biti majstor, pa takvome pomoći da od totalne ( uginjavanje od gladi ) napravi manju štetu i spase pčele.
Dakle, NIKAKO POGAČU svi kažu, već med ( kristalisan da ne curi ) u čarapu, pa na satonošu, kažu svi od znanja i iskustva.
Puno one znaju jel to njihova medna kapa, il' si im dodao.

A ako neko baš voli pogaču, ono što sam citirao upozorava da organske kiseline treba izbeći po svaku cenu. Invertovaće one same. A i tu pogaču što kasnije moguće, kad se baš čuje kako im krče creva... ;D

I ne znam šta bi još tu moglo da se piše.

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: pogače za moje pčelice
« Odgovor #27 poslato: Decembar 08, 2016, 18:12:32 »
Ма где сте и поменули оклагију... Страхујем и од ове женине кући...  :D

Мора да ме неко наљутио док сам тако шашаво јуче писао.

Поздрав драгим пријатељима....

 
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Edi Daruši

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 487
  • Pol: Muškarac
  • Nemoj da mi daš ribu, nego me nauči da pecam.
  • Lokacija pčelinjaka: Elemir, Babatovo
Odg: pogače za moje pčelice
« Odgovor #28 poslato: Decembar 08, 2016, 18:21:21 »

Najčešće, početnik jednogodac ( da ne kažem nazime - što sam i sam ) tek, evo, u decembru sazna da mu
možda PZ nemaju dovoljno hrane i slično.

Da bi predupredio to možda, pa bio siguran, treba na brzinu pregledati PZ pri nižim temperaturama kada su pčele sigurno u klubetu te se vidi kolika je visina medne kape i položaj klubeta.
Koliko sam ja naučio na forumu, ako nema potrebe za dodavanjem hrane ne treba ništa dodavati, jer pčele ne trpe otvorenu hranu pa je invertuju - sa svim posledicama takvog procesa. Inače mi govore: stavi svima mednu pogaču pa i ako imaju dovoljnu visinu medne kape kada je hladno biće u klubetu pa neće vući-invertovati pogaču. A kada malo ugreje, e onda je problem.
Nadam se da sam dobro naučio   :)
Da bi se prešao put od hiljadu milja potrebno je načiniti prvi korak.

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: pogače za moje pčelice
« Odgovor #29 poslato: Decembar 08, 2016, 18:34:28 »

Najčešće, početnik jednogodac ( da ne kažem nazime - što sam i sam ) tek, evo, u decembru sazna da mu
možda PZ nemaju dovoljno hrane i slično.

Da bi predupredio to možda, pa bio siguran, treba na brzinu pregledati PZ pri nižim temperaturama kada su pčele sigurno u klubetu te se vidi kolika je visina medne kape i položaj klubeta.
Koliko sam ja naučio na forumu, ako nema potrebe za dodavanjem hrane ne treba ništa dodavati, jer pčele ne trpe otvorenu hranu pa je invertuju - sa svim posledicama takvog procesa.
Nadam se da sam dobro naučio   :)

Браво Еди...
кад дође време да пчеле могу прерађивати погаче већ тада се може додавати сируп.  Погачу пчеле прерађују постепено а сируп се дода и преради у далеко краћем периоду...

Поздрав драгим пријатељима...
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.