Autor Tema: suncokret 2019  (Pročitano 20946 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Sasa Blagojevic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 245
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Bratujevac
Odg: suncokret 2019
« Odgovor #30 poslato: Jul 25, 2019, 23:01:24 »
Ima li što u medištu?

Van mreže Aleksandar Nadrljanski

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 392
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Sanad 89m
Odg: suncokret 2019
« Odgovor #31 poslato: Jul 26, 2019, 17:26:00 »
Medisni ramovi prepuni I plodisni...vrcance 2019god......sta reci prezadovoljan...

Van mreže Anto Dankić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 838
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Slavonski Brod, Jelas
Odg: suncokret 2019
« Odgovor #32 poslato: Jul 26, 2019, 19:41:44 »
Uglavnom donijele za sebe. Koja bude imala viška staviću na kontejner sa mladim društvima

Van mreže Nebojša Pešić

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 306
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kačarevo
Odg: suncokret 2019
« Odgovor #33 poslato: Jul 26, 2019, 21:03:16 »
Medisni ramovi prepuni I plodisni...vrcance 2019god......sta reci prezadovoljan...

    I pored znatnog uginuća pčela početkom jula, od sredine meseca su se društva oporavila i donela solidnu količinu meda. Ali u mojim košnicama je retko koji ram ovako sasvim popunjen i poklopljen. Paša je završena, ali ću još sačekati sa vrcanjem.

Van mreže Nemanja Banjac

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 112
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Okolina Sombora
Odg: suncokret 2019
« Odgovor #34 poslato: Jul 27, 2019, 00:41:03 »
Na grubo, 70-80kg na 5 košnica.
Potpisujem da svake godine bude ovako, sa obzirom da sam od ove godine proširio na 40-ak košnica.
yu7yuu

Van mreže zoran drpljanin

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1042
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kula-planinarski dom
Odg: suncokret 2019
« Odgovor #35 poslato: Jul 27, 2019, 07:12:16 »
Cudna i teska pcelarska god. Sve lepo krenulo na suncokretu, obecavajuce . Lepo su i donele do 10-og i onda nestanak izletnice.  Jake RV su donele po tri nastavka meda i onda je sve stalo, bilo je unosa ali samo za njih.

U odnosu na RV, Poloske su dale manje meda, sto u repici nije bio slucaj, naprotiv. Kao da su losije amortizovale nedostatak izletnice, verovatno zbog konstrukcije kosnice i velikih ramova. Izvrcao sam ali sam i njima ostavio sigurno 15 kila meda po kosnici, cak i rojevoma. Sutra radim tretmane protiv varoe i ne diram ih do kraja avgusta.

Van mreže Рајко Борић

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 394
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Прхово и Караш
сунцокрет 2019
« Odgovor #36 poslato: Jul 27, 2019, 08:38:05 »
Сунцокрет је руски рулет. Са два метка у буренцету ако је близу и кукуруз. Неко је имао среће, ортак и ја се нисмо усудили. Има корова око стационара, доносе ујутру.

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4401
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: suncokret 2019
« Odgovor #37 poslato: Jul 28, 2019, 12:18:10 »
Мислим да у кошницама нема пчела старијих од петнаест дана.
Због лоших временских услова током маја и јуна ове године пчеле су неспремне дочекале сунцокрет. Ко је ишао на липу и није имао тровања он је углавном у сунцокрет ушао са јачим заједницама.
Код мене већина кошница има меда само за себе а неке ни толико. Из око близу половине биће нешто мало да се извади.
Сунцокрет је ове године медио и меда има тамо где је било доста пчела.
Још ништа нисам почео да вадим а требало би извадити то мало што има.

Поздрав драгим пријатељима...
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Nebojša Pešić

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 306
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kačarevo
Odg: suncokret 2019
« Odgovor #38 poslato: Jul 28, 2019, 20:11:33 »
     Војо, слично је стање и у мојим пчелињим заједницама. У оним које се нису изројиле или буквално саме дуплирале (биле су по 2 матице у одвојеним наставцима, које сам скоро запазио), биће сигурно 1 наставак за врцање, а један са мање меда остављам њима.
      Поздрав свима.

Van mreže sasa zivic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 125
  • Pol: Muškarac
  • 338 Nmv
  • Lokacija pčelinjaka: zaječar 43°51′24.73N 22°21′23.27E
Odg: suncokret 2019
« Odgovor #39 poslato: Jul 29, 2019, 21:59:40 »
Dan pred Sv. Nikolu u  maju sam otišao na pčelinjak sa strahom da su pocrkale od gladi jer je bagrem bio očajan...i ovo malo što sam imao da izvadim je više nego dobro...iz godine u godinu sve je lošije i lošije.
Moram da kažem da mi pčelarstvo više ne predstavlja zadovoljstvo već naprotiv muku, obavezu a pre svega brigu i patnju...a što je najgore ne vidim da će se u narednim godinama bilo šta promeniti na bolje... na sveopštu žalost...Da me ne bi shvatili pogrešno u  pčelarstvo sam ušao pre više od 20 godina iz hobija i ljubavi a nikako zarad neke zarade i magterijalne koristi i nikada me odsustvo zarade ne bi ogteralo iz  pčelarstva ali svakog dana vidimo i gledamo izveštaje o trovanjima, stradanjima, krađama,...u poslednje vreme svaki odlazak na pčelinjak doživljavam kao traumu jer ne znam šta ću zateći. Pitam se da li mi to uopšte tgfreba u životu...Izgleda mi da je ljudski rod uspeo da uništi prirodu!
Bolje živeti čitav život kao milijunaš nego li sedam dana u bijedi

Van mreže dusan lazic

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 885
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: vojka
Odg: suncokret 2019
« Odgovor #40 poslato: Jul 29, 2019, 23:05:22 »
Saša, prepoznao sam dosta gorčine u tvom pisanju...
Prepoznao, jer sam i sam doživeo da mi kontejner (32LR), koji je na Fruškoj gori, "tiho vene":
Najpre hladno proleće, bagrem prekidan kišom, lipa poprskana (zajedno sa komarcima)      
Društva nisu uspela (ni dan-danas) da se razviju, da pređu u medište (polunastavak - Vener sistem). O medištu nema ni govora...
Jedino šta sam uspeo, uspeo sam da napravim izvestan broj rojeva, da prodam i tako se malo izvadih za troškove...
Ovu godinu ću pamtiti po izuzetno slabom sparivanju matica (matica se spari, pronese a zatim počne da seje trutovsko...pčele naprave tihu smenu...čekaj novu maticu, ponovo loše sparivanje...


Nešto svetlija tačka mi je drugi kontejner (32RV):
Uspeo sam da dupliram broj društava i da mi donesu nešto suncokretovog meda...(10-12kg prosek)




Van mreže Anto Dankić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 838
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Slavonski Brod, Jelas
Odg: suncokret 2019
« Odgovor #41 poslato: Jul 29, 2019, 23:39:04 »
Nije to sve, danas izrezivao građevnjake. Varoe kao pljeve.... :(

Van mreže Рајко Борић

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 394
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Прхово и Караш
Odg: suncokret 2019
« Odgovor #42 poslato: Jul 30, 2019, 16:00:13 »
Nije to sve, danas izrezivao građevnjake. Varoe kao pljeve.... :(
Радоваће се кокице (ако њима бацаш)

Van mreže pizurica aleksandar

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 81
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: zrenjanin
Odg: suncokret 2019
« Odgovor #43 poslato: Avgust 02, 2019, 11:00:09 »
Mozda nas bosiljak izvadi iz bule :) medi nesto posle suncokreta, tako nije ni na bagremu odavno medilo. Proziran redak nectar pljusti iz ramova kao da su zalivene obilno secernim sirupom ... a bosiljka ima po okolnim strnistima bas lepo, dok ga ovi nasi ratari ne suspenduju nekim totalnim herbicidima...