Skorašnje poruke

Stranice: [1] 2 3 ... 10
1
Trenutne pašne (ne)prilike / Odg: Багрем 2024. године
« Poslednja poruka od strane Dušan Tanaskovic poslato danas u 12:45:16 »
Zaboravih da dodam, prva vedra noć posle ovog zahlađenje i eto velike šanse za mraz. Tako da i gde nije otvorio ili je teke počeo, verovatno ode sve. Nadam se da neće biti tako, ne samo zbog pcela nego i voća i baste...
2
« Poslednja poruka od strane Dušan Tanaskovic poslato danas u 12:27:14 »
U nedelju ranom zorom sam pčele prebacio iz srema u Ljuboviju. Ovde je repica završila, tamo bagrem počeo. Nemam vagu ali sam dobio dojavu da su pcele išle na bagrem do sinoć. Nisam ništa proširivao, niti prevesavao, niti išta meda izvadio. Najavljivali su zahlađenje i nisam hteo da razbijam zajednice a bagremu se ne nadam previše. Nadam se da će najjače da se zaroje uskoro i od njih pravim rojeve koje ću pojačati leglom iz ostalih.
3
« Poslednja poruka od strane Misko Savic poslato danas u 11:42:26 »
Upravo tako kolega Gorane, i ja sam misljenja da ko god je u mogucnosti treba da predupredi moguce pojave i iskoristi ono sto moze za formiranje novih rojeva, za sebe ili za prodaju.Ko ne, eventualno neka prihrana do poboljsanja vremena i oduzimanje po kojeg rama legla da nebi doslo do rojenja. U svakom slucaju treba uzeti sve u opticaj pa videti sta je najbolje, najgore je da drustva ostanu bez hrane i da se izroje same bez kontrole i rojevi odu.
4
« Poslednja poruka od strane Nebojša Pešić poslato danas u 11:41:00 »
        Слажем се са Горановим плановима.
Иначе април је месец са нај интензивнијим радовима на пчелињаку и највећим очекивањима.
5
« Poslednja poruka od strane Rakovac Goran poslato danas u 10:38:02 »

Citajuci vase izvestaje kod vas su drustva jako razvijena ima dosta legla, e sad pored toga sto nece iskoristiti pasu javice se drugi problemi ako ovo zahladjenje potraje.
Po meni javice se prvo problem sa hranom posto su drustva izuzetno jaka, a drugo tu je i mogucnost pojave rojevog nagona.
Ali nadajmo se najboljem.

Све си у праву. Зато нећу ничему да се надам већ да делам. За викенд без обзира на температуру која је прогнозирана на 15 - 16 степени крећем са разројавањем. Предвидео сам овакав развој ситуације и нека друштва унапред припремио те очекујем да и тај посао брзински успешно одрадим током та два дана . Нема се времена за чекање мора да се ради и то хитно.
6
« Poslednja poruka od strane Misko Savic poslato danas u 10:28:21 »
Citajuci vase izvestaje kod vas su drustva jako razvijena ima dosta legla, e sad pored toga sto nece iskoristiti pasu javice se drugi problemi ako ovo zahladjenje potraje.
Po meni javice se prvo problem sa hranom posto su drustva izuzetno jaka, a drugo tu je i mogucnost pojave rojevog nagona.
Ali nadajmo se najboljem.
7
« Poslednja poruka od strane Rakovac Goran poslato danas u 10:12:17 »

Јуче 16.04. вага пала и показала унос од 3,00 до 3,50 килограма. У поподневним сатима воз стигао у Киншасу. Од јутрос температура 5 - 6 степени. За ову годину багрем је на овом терену завршио. Би шта би по оној старој "Ком опанци ком обојци ".
Медно на некој другој паши.
8
« Poslednja poruka od strane Nebojša Pešić poslato danas u 09:45:18 »
        У Качареву је протеклих неколико трипских дана савбагрем исцветао.
У Пешчари је исцветало око 60 %. Надам се да ће нештоптеостати после овог захлађења.
       Од када пчеларим влада правило, да чим преселим пчеле на багрем време се драстиично погорша наредних 5 до7 дана ! 👹😂
9
« Poslednja poruka od strane Misko Savic poslato danas u 09:04:42 »
Kod mene jutros hladno oko 6 stepena , po koji bagrem tek poceo da resa, ovo zahladjenje ce ga verovatno jos malo usporiti, mislim da kod mene nece da cveta pre 1 maja. Zao mi je kad citam vasa pisanja sto ce i ove godine da propadne bagremova pasa, citajuci kolega Goranove izvestaje bilo je dobrih dnevnih unosa. nadam se da ce na mom terenu kolege uspeti da iskoriste bagrem ako se vreme bude popravilo, jer ja ove godine posto se oporavljam od gubitaka ici cu samo na prosirenje drustava.
10
« Poslednja poruka od strane Vojo Brstina poslato danas u 01:35:53 »
Нисам био сигуран у априлско медење багрема па нисам ни одвезао пчеле на багрем. Оставио или оставили смо их на уљаној репици па како буде.
Овде код мене у Банату исцветало је око 20% стабала . Возећи се према Новом Бечеју поред пута се могу видети мали багремари са црвенкастим багремом који углавном још није кренуо или тек почиње по неки грозд на неким стаблима да цвета.
Одмах поред пчелињака у Новом Бечеју виде се расцветала стабла белог багрема, док овај црвенкасти тек почиње да отвара.
Пчеле углавном иду на тај бели али у највећем броју још увек иду на репицу.

За сада за нас је багремов мед у овој години мисаона именица.
Вечерас је само 5-6 степени а колико ће потрајати ово захлађење и како ће багрем проћи још ћемо видети.
Поздрав драгим пријатељима...
Stranice: [1] 2 3 ... 10