Bolesti i lečenje pčela-Štetočine i borba protiv njih > Nozemoza

Nosema ceranae

<< < (3/11) > >>

Nikola Vucinac:
Juce sam iscedio 3,5 litre nozevoja za tretmane u toku proleca nece ni ove godine biti nozeme.  8)

Esad Jusić:

--- Citat: Nikola Vucinac  Mart 02, 2011, 21:09:44 ---Juce sam iscedio 3,5 litre nozevoja za tretmane u toku proleca nece ni ove godine biti nozeme.  8)

--- Kraj citata ---

Bravo,
Da si bliže, tražio bih malčice na zajam ili, što je najsigurnije - za pare.
Pozdrav, svako dobro!

Nikola Vucinac:
Ma kakav zajam to napravis sam za cas, kupis caj od zalfije 400 gr i rtanjski caj 60 gr, alkohola 1 lit i destilovane vode 1 lit sve pomesas i posle 10-12 dana iscedis nozevoj. Kod nas to sve kosta oko 500 din ili 5 EUR-a, a dobijes oko 1,5 lit nozevoja.

Esad Jusić:

--- Citat: Nikola Vucinac  Mart 02, 2011, 21:37:57 ---Ma kakav zajam to napravis sam za cas, kupis caj od zalfije 400 gr i rtanjski caj 60 gr, alkohola 1 lit i destilovane vode 1 lit sve pomesas i posle 10-12 dana iscedis nozevoj. Kod nas to sve kosta oko 500 din ili 5 EUR-a, a dobijes oko 1,5 lit nozevoja.

--- Kraj citata ---
Znam, znam,
No, svakako ti hvala. Naravno da ću tako i napraviti, a do sada sam nešto slično davao:KKKK, četiri trave (konjogriz, kunica, kopriva, kantarion). Eh, sad, jesam li griješio, Boga te pitao.
Pozdrav!

Azem Tursić:
Ja već tri godine koristim alkoholni estrakt pelina i zadovoljan sam, nemam problema sa nosemom.

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

[*] Prethodna strana

Poštovani,ako hoćete da vidite sve teme morate se registrovati na forum Košnice Voja. Da bi se registrovali kliknite ovde...
Idi na punu verziju