Bolesti i lečenje pčela-Štetočine i borba protiv njih > Nozemoza

Nosema ceranae

<< < (2/11) > >>

Vojo Brstina:

--- Citat: Milic Vukic  Januar 30, 2011, 21:07:06 ---
--- Citat --- sveto stevanović: Na mom pčelinjaku ja koristim KAS-81, a 2009. godine sam koristio "Vojin čarobni napitak" od žalfije, vreska, destilovane vode i alkohola. I jedan i drugi preparat su odlično delovali. Kod mojih pčela se nije pojavljivala nozemoza.

--- Kraj citata ---
      Ako je to potvrđeno laboratorijskim pregledom u VSI Kraljevo, onda je to fantastično obzirom da do pojave NOZEVOJ-a, nije registrovan lek koji uspešno leči nozemu cerana. Ima ih koji se daju više u svrhu preventive sa ograničenim učinkom, poput nozecida.
     Voja bi pod hitno trebalo da pokrene postupak registracije svog NOZEVOJ-a.
     Znao sam jednog pčelara koji je tvrdio da mala količina sirupa napravljenog sa bogojavljnskom vodicom, kad se da pčelinjim društvima, leči i najteže obolela društva od nozeme. Naravno tvrdio a nije utvrdio.
     Samo da napomenem mnogo naših pčelara je tvrdilo, da dodaju KAS-81  pčelama, u jesenjoj prihrani,  i nemaju nozeme.       
     Tvrdili dok uzorke pčela iz tih društava nisu poslali na pregled u VSI Kraljevo i dobili pozitivan rezultat.

Prema tome Vojo spašavaj naše pčelice.

--- Kraj citata ---

Kolega Miliću, svi koji su imali pozitivne rezultate ispitanih uzoraka na institutu gde se dokazalo obolenje i svi koji su posle navedenih rezultata koristili Nozevoj u lečenju pčela svi su posle ponovnog pregleda i ispitivanja uzoraka na institutima dobili negativan rezultat na prisustvo nozemoze to jest svi su izlečili svoje pčelinje zajednice.

NOZEVOJ je najefikasniji LEK protiv nozemoze koji je pčelarstvo do sada videlo.

On ne samo što ima preventivno nego ima i kurativno dejstvo.

Moje je zadovoljstvo što su pčelari zadovoljni ovim lekom i što uspešno leče svoje pčelinje zajednice.

Hvala Vam na poverenju u prave vrednosti.

Pozdrav svima...... 

Milic Vukic:

--- Citat --- vojo brstina: Kolega Miliću, svi koji su imali pozitivne rezultate ispitanih uzoraka na institutu gde se dokazalo obolenje i svi koji su posle navedenih rezultata koristili Nozevoj u lečenju pčela svi su posle ponovnog pregleda i ispitivanja uzoraka na institutima dobili negativan rezultat na prisustvo nozemoze to jest svi su izlečili svoje pčelinje zajednice.
NOZEVOJ je najefikasniji LEK protiv nozemoze koji je pčelarstvo do sada videlo.
--- Kraj citata ---

Neka tako ostane, jeda problem u pčelarstvu manje. Čestitke.

Esad Jusić:
Ako bude ovako kako si rekao, kolega Vojo, onda ti svaka čast. Jer, neka zvučna imena, znate to vi kao i ja, i danas zagovaraju fumagilin uz napomenu da je to u EU zabranjeno.
Pozdrav, svako dobro!

Nikola Vucinac:
Nozevoj koristim vec dve godine i nemam problema sa nozemom, kao pre upotrebe nozevoja.  8)

Esad Jusić:

--- Citat: Nikola Vucinac  Mart 02, 2011, 20:50:40 ---Nozevoj koristim vec dve godine i nemam problema sa nozemom, kao pre upotrebe nozevoja.  8)

--- Kraj citata ---
Nikola,
Vjerujem ti, hvala što si to baš ti rekao jer mislim da ću imati problem manje.
Pozdrav, svako dobro!

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

[*] Prethodna strana

Poštovani,ako hoćete da vidite sve teme morate se registrovati na forum Košnice Voja. Da bi se registrovali kliknite ovde...
Idi na punu verziju