Autor Tema: CENE MEDA  (Pročitano 58486 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Odg: CENE MEDA
« Odgovor #30 poslato: Maj 15, 2019, 08:55:44 »



               Обзиром на ситуацију са багремовом пашом ове године постављам питање и себи а и свим колегама :


               " КОЛИКА БИ БИЛА РЕАЛНА ЦЕНА БАГРЕМОВОГ МЕДА ОВЕ ГОДИНЕ "?

Van mreže zoran drpljanin

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1042
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kula-planinarski dom
Odg: CENE MEDA
« Odgovor #31 poslato: Maj 15, 2019, 09:16:48 »
Majkane, obzirom na sezonu, trud i muku. Rekorderi ce imati 10 kg po drustvu, cena bagremovog meda od 1 000 din. je optimalna. Jedno mi nije jasno , niti ce ikada, banje, turisticka mesta prepuni bagremovog meda. Imam kuci teglu takvog, kupljenog u Soko Banji pre dve godine, boja , ukus kazu bagrem ali nije kristalisao , nije cak ni gustinu promenio, kako je kupljen. Imam par redovnih musterija koji kupuju bagrem, kada sam im rekao ako budem ista imao , da to nece biti ispod 1 000 din. kad nisu umrli. Bice repice po 600 pa neka kupuju. Ima doduse onog po radnjama , svih vrsta po 400 .

Van mreže Nebojša Pešić

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 307
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kačarevo
Odg: CENE MEDA
« Odgovor #32 poslato: Maj 15, 2019, 15:35:26 »
Зоране, добро си описао. Поједини продавци "меда ", су запажени као чести и значајни купци фруктозног сирупа, који изгледа скоро као Хомољски багремов мед "скоро безбојан". Чудим се како ми већ годинама имамо мале приносе (да ли можда нисмо добро овладали техникама пчеларења), док неки разбијају са приносима и продајом меда по повољним ценама 😶 !

Na mreži Misko Savic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 169
  • Pol: Muškarac
  • Uvek pomogni drugima:! Tako ces pomoci sebi.
  • Lokacija pčelinjaka: Zupče - 567 m, Zubin Potok.
Odg: CENE MEDA
« Odgovor #33 poslato: Maj 15, 2019, 16:31:51 »
Pozdrav kolege,
Realna cena meda kod mene je ova bio on bagremov ili livadski i tako je svake godine, pa kome odgovara nek izvoli. Sve dok mi sami nw pocnemo da cenimo svoju muku i rad, nece ni drugi. Veliki pozdrav za sve kolege, medno.

Van mreže zoran drpljanin

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1042
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kula-planinarski dom
Odg: CENE MEDA
« Odgovor #34 poslato: Maj 15, 2019, 16:33:05 »
Taman tako majkane, ali neka nas u neznanju , sa malim kolicinama pravog meda.

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Odg: CENE MEDA
« Odgovor #35 poslato: Septembar 01, 2020, 10:23:51 »

Колеге каква је ситуација сада са ценама на велико и на мало ?
Колико чујем ситуација је различита од места до места. Јутрос сам послао у једну приватну лекарску ординацију на пробу узорке багрема , липе и мешавину ливаде и медљике. Рекао сам им исту цену од 1.000 динара за сваку од понуђених опција. Били су мало изненађени што овај задњи није скупљи. Очигледно је да знају шта је квалитет.

Van mreže dusan lazic

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 885
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: vojka
Odg: CENE MEDA
« Odgovor #36 poslato: Septembar 01, 2020, 12:22:43 »
Na pijacu ne idem.
Moj godišnji kapacitet je od 600 - 1000kg.
Toliko uspem i da prodam na kućnom pragu (sinovi prodaju dosta u svojim firmama...)
Bagrem 1000din
Suncokret pomešan sa lipom 800din

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Odg: CENE MEDA
« Odgovor #37 poslato: Jun 14, 2021, 09:38:18 »



На видиковачкој пијаци цена багремовог меда од викенда је 1.100,00 динара. Како је на другим местима ?

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Odg: CENE MEDA
« Odgovor #38 poslato: Jun 17, 2021, 11:15:51 »






На видиковачкој пијаци цена багремовог меда од викенда је 1.100,00 динара. Како је на другим местима ?


Надам се да још неко има намеру да продаје мед на мало током ове године ! ! !


Јуче сам поразговарао са неколико својих сталних муштерија о повећању цене од прошле године. Желео сам да чујем и њихово мишљење . Сложили су се да се цена мора увећати јер је све остало поскупело. Учестали текстови у штампи о фалсификованом меду у продаји и о реалној цени правог меда дају своје резултате. Саме муштерије су ми предложиле по којој би новој већој цени наставили да купују мед од мене. Пријатно изненађење.


И даље очекујем да чујем како је на другим местима.

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Odg: CENE MEDA
« Odgovor #39 poslato: Jun 08, 2022, 12:54:11 »



Можемо ли да се овде договоримо колика би била цена багрема на мало - на теглу ове године ?
СПОС је дао препоруку ( необавезујућу наравно ) о најнижој малопродајној цени и одредио је на 1.200 , 00 динара. Но , ко слуша СПОС ?
Ја лично се са мојим редовним купцима сваке године консултујем о цени тако да она буде њима прихватљива а мени исплатива. За сутра имамо разговор по том питању па видећемо ?

Van mreže Zoran Vučković

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 390
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Смедерево ​​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​​​​ ​​​​ Мoравиште ​​ ​​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​​ ЕВ и РВ кошнице
Odg: CENE MEDA
« Odgovor #40 poslato: Jun 08, 2022, 13:33:15 »

Прошле године сам први пут почео да продајем мед и продао неколико тегли по цени од 800 динара. На неки начин желећи и да стекнем купце.
Ове године сам део меда помешао са соком од зове и оставио 12 тегли за кућу. За сваки месец по теглу  ;D. Неколико тегли сам оставио за поклоне пријатељима и родбини.
Остало је петнаестак тегли за продају и цена по којој ћу продавати је 1000 динара.
Уколико добијем од пчела и августовски мед њега ћу можда продавати по 1100 динара.
Нека нам живот буде сладак као мед!

Van mreže Dejan Damnjanovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 284
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Rakinac
Odg: CENE MEDA
« Odgovor #41 poslato: Jun 08, 2022, 16:58:10 »
Ja sam vec formirao cenu na 1200i naravno nikakve nema veze spos sa tim.Nisi to neke velike kolicine ali vecsam 70% prodao med po toj ceni!
Ако некоме поклонимо чашу меда,
нахранићемо гa за један дан,
а ако га научимо пчеларењу,
нахранићемо га за цео живош.

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Odg: CENE MEDA
« Odgovor #42 poslato: Jun 29, 2022, 08:18:49 »



Јуче сам посредовао у продаји багремовог меда на велико. Купац наш пријатељ са овог форума а продавац колега из Велике Плане који је свој камион са АЖ кошницама поставио у близини мог радовањског пчелињака. Око цене коју су уговарали се наравно нисам мешао . Њихов договор је да се за 150 килограма багремовог меда плати по 800,00 динара по килограму.
По мом мишљењу цена је реална. Иначе ја сам мој багремов мед на мало - на теглу почео да продајем по цени од 1400,00 динара.

Van mreže slavoljub_simic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 131
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Vrnjačka Banja
Odg: CENE MEDA
« Odgovor #43 poslato: Jun 29, 2022, 12:32:07 »
Ja trenutno dajem na 1000 jer nije čist bagren jer su mi košnice na goču i tamo je bagrem dosta kasnio pa nisam hteo da odvajam jer nema potrebe. kome se sviđa neka kupi kome se ne sviđa nemora da kupuje. Ali uskoro ide cena na 1200. pozdrav.

Na mreži Misko Savic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 169
  • Pol: Muškarac
  • Uvek pomogni drugima:! Tako ces pomoci sebi.
  • Lokacija pčelinjaka: Zupče - 567 m, Zubin Potok.
Odg: CENE MEDA
« Odgovor #44 poslato: Jun 29, 2022, 13:06:48 »
Поштоване колеге свако од нас зна шта продаје па према томе и формира цену. Ја конкретно багрем продајем по 15еура, и продао сам више од пола изврцаног, мада та ће цена бити и за ливаду сигурно не испод те цене.