Autor Tema: Успешно Пчеларење Родном Војом без употребе штетне хемије  (Pročitano 3554 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Можда и није сазрело време за ову тему али ево скупио сам храбрости па отворио ову тему.  :)

Код нас је већ одавно постало традиција да све што је напредно одмах буде нападнуто и проглашено неуспешно (најблаже речено) .

Само пчеларење Родном Војом је велики успех јер се ради о систему прилагођеном потребама наше расе пчела и систему који поред најлакшег рада омогућују најбоље резултате.
Ако ту још додамо да можемо и еколошки да пчеларимо без употребе било какве штетне хемије онда имамо све предуслове да имамо најздравије пчелиње производе и да кажемо да идемо далеко, далеко испред садашње технологије пчеларења и времена у коме живимо.

Толико за сами почетак ове теме...

Поздрав драгим пријатељима. Ваш домаћин...  :)
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Kristian Njari

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 28
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Mokrin
Bravo Vojo, ovo je prava tema za sve one koji ne žele da tretiraju pčele hemijom (čitaj otrovom) i koji insistiraju na čistim pčelinjim proizvodima.
Pošto sam ja još uvek neiskusan pčelar, reč prepuštam iskusnijim kolegama i naravno domaćinu foruma!

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Поред Брстивара уводимо још један или боље речено два нова препарата па треба мало времена и мало више искуства да би их пустили у народ.
За сада су резултати више него охрабрујући.

Поздрав драгим пријатељима...
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže pizurica aleksandar

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 81
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: zrenjanin
Veoma interesantna tema. Mesto na kom bi moglo biti objedinjeno mnogo toga o čemu je pisano od kad je forum osnovan, sa osvrtom na pozitivna I negativna iskustva. Čudim se da smo toliko ne aktivni po pitanju teme, koju je domaćin pokrenuo. Ne nalazim se pozvanim da bilo šta napišem jer pčelarim LR košnicama I borim se protiv varoe SS I HS, a dotucam je :) Oksalnom u decembru. Veoma mi je inspirativno da pročitam predloge I iskustva kolega koji idu drugim putem, odnosno putem kojim gazi hrabro naš domaćin. Znam da nije usamljen tj. jedini I zato se čudim da ovde sem njega nema gotovo nikog !??

Van mreže Tanja Dopuđ

  • Napredni član foruma
  • ****
  • Poruke: 63
  • Pol: Žena
  • Lokacija pčelinjaka: Trešnja
Одлично госн Војо!!!
Ја сам увек за. Што због пчела и себе, што због наше деце!
Чекамо даљу причу.

Леп поздрав...

Van mreže Djura Vujanic

  • Mladi član foruma
  • **
  • Poruke: 7
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Mokrin
Pozdrav pcelari Voju postujem od njega sam i kupijo rojeve,ali nikakve hemije nisam davao pcelama sem Brstivara i Nozevoja .Med kvaitetan i trazen u Beogradu ,Novom Sadu ......cist bez hemije u ovo doba KORONE. Isprobano na mnogim vrstama kosnica [lr , db ....]            Vojo i sam bog te je poslao da nam pomognes veliko HVALA mnogo sam naucio od tebe.

Van mreže Zoran Vučković

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 390
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Смедерево ​​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​​​​ ​​​​ Мoравиште ​​ ​​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​​ ЕВ и РВ кошнице


Драго ми је да успеваш да пчелариш без хемије. И сам користим само органске киселине, без разноразних летвица и отрова.
Да ли би могао да нам напишеш оквирно када и како користиш брстивар?
Хвала и поздрав
Нека нам живот буде сладак као мед!