Autor Tema: TV emisije o pcelama i pcelarstvu  (Pročitano 38056 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: TV emisije o pcelama i pcelarstvu
« Odgovor #60 poslato: Februar 14, 2017, 21:19:10 »
sad smo pogledali snimke, tu se ne vidi dobro ni jedan snimak nisu zadovoljavajućeg kvaliteta. Ovaj treći snimak kratak i je tačno na sred snimka memorija telefona je bila puna.

Sutra ili prekosutra ćemo ponovo snimati ali sa boljim telefonom..

Pozdrav dragim prijateljima...
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Radovic Dragan

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 325
  • Pol: Muškarac
    • www.parketarski-radovi.rs
  • Lokacija pčelinjaka: Bukulja
Odg: TV emisije o pcelama i pcelarstvu
« Odgovor #61 poslato: Februar 14, 2017, 22:30:42 »
Vojo o kakvom ostecenju pricas? I ti i ja imamo iste kosnice,..u mojim RV kosnicama je leglo krenulo kod najjacih drustava jos pre 20 i vise dana, dok kod slabijih drustava nije bilo legla.  Ako pcele greju samo svoje klube a ne kosnicu,..kakve onda ima veze u kojoj se kosnici nalaze? Od tih tvojih 100 kosnica negde ima legla , a negde nema,..tako je isto i sa mojih 30,..tako je isto i kod svih ostalih pcelara. Drago mi je sto imas volje i sto se trudis da nam ukazes na nesto ali ne mozes na osnovu tvojih kosnica da dovodis zakljucak takav da se to odnosi na sve RV kosnice gde god da se one nalaze.Nije isto kod tebe u Novom Milosevu i kod mene pod Bukuljom ili negde drugde, ne samo po ovom pitanju, vec i po mnogo cemu, od pokretanja legla,..cvetanja biljaka pa nadalje...

Pozdrav za sve

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: TV emisije o pcelama i pcelarstvu
« Odgovor #62 poslato: Februar 14, 2017, 23:17:19 »
Тако је Драгане, различити услови пчеларења и различити резултати.

Поздрав...
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže SasaRadovanovic1977

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 109
  • Pol: Muškarac
  • 060/323 70 75
  • Lokacija pčelinjaka: Valjevo
Odg: TV emisije o pcelama i pcelarstvu
« Odgovor #63 poslato: Februar 15, 2017, 18:23:53 »
Vojo ne zelim da se upustam u neku raspravu oko legla
ali nemozesa tvrditi nesto sto vidim u svojim kosnicama da nije tacno
nemozes reci da samo u ostecenim  zajednicama ima legla kad i to nije taco
to ti je potvrdio i Dragan
poz

Van mreže Igor Ilic

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 16
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Borca
Odg: TV emisije o pcelama i pcelarstvu
« Odgovor #64 poslato: Februar 15, 2017, 22:24:00 »
Voja je danas uzivo odslusao Zoranovo izlaganje.
Voleo bi cuti razmisljanje na tu temu.
Svi vidimo to na razlicite nacine i sitnice na svoj nacin.
Pozdra.

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: TV emisije o pcelama i pcelarstvu
« Odgovor #65 poslato: Februar 15, 2017, 23:18:30 »
Voja je danas uzivo odslusao Zoranovo izlaganje.
Voleo bi cuti razmisljanje na tu temu.
Svi vidimo to na razlicite nacine i sitnice na svoj nacin.
Pozdra.

Јесте Игоре, одслушао сам Зораново предавање, мислио сам поставити пар припремљених питања Зорану на његово излагање након што је рекао сада можемо да кренемо са питањима али је колега и домаћин Маринко рекао нема питања и треба да идемо јер чекају новинари. Затим се домаћин захвалио Зорану на предавању и почео да аплаудира Зорану на предавању и онда је уследио аплауз.

Нисам знао да је данас била и Слава удружења а да сам знао свакако да не бих дошао. Одмах после предавања отишао сам да обиђем неке драге пријатеље из Руског Села а које нисам одавно видио ( а који се не баве пчеларством).

Чуо сам се са Зораном вечерас након што сам данас добио Зоранов број телефона и на кратко попричао.

Зоран није члан овог форума па нема смисла сада износити овде питања на које немамо одговоре.

Поздрав драгим пријатељима...
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: TV emisije o pcelama i pcelarstvu
« Odgovor #66 poslato: Februar 15, 2017, 23:26:26 »
Vojo ne zelim da se upustam u neku raspravu oko legla
ali nemozesa tvrditi nesto sto vidim u svojim kosnicama da nije tacno
nemozes reci da samo u ostecenim  zajednicama ima legla kad i to nije taco
to ti je potvrdio i Dragan
poz

Сале пријатељу,
Ви имате право да видите шта год желите... И ти и он пчеларите тек 3-4-5 година и свакако да немамо исто мишљење о оном шта ви видите. Оштећење заједница је широк појам и наравно да о томе немамо исто мишљење а оно опет рефлектује нову слику и ново стање о ком немамо заједничко виђење.

Ја бих те ( поред тога што имам своје виђење стања о оштећењу зазимљених пчелињих заједница) још само питао када си задњи пут ове године отварао кошнице и да ли си додавао погаче ?

Поздрав драгим пријатељима...
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: TV emisije o pcelama i pcelarstvu
« Odgovor #67 poslato: Februar 16, 2017, 17:17:55 »
Evo prvog snimka sa današnjeg snimanja.
Znači danas 16. februar 2017 godine u Novom Miloševu prvi snimak u prvoj pregledanoj košnici Rodna Voja legla NEMA!



Drugi snimak u drugoj pregledanoj košnici Rodna Voja danas 16. februar 2017 godine u Novom Miloševu legla još NEMA!



Treći snimak u trećoj danas pregledanoj košnici Rodna Voja u Novom Miloševu legla IMA na jednoj strani JEDNOG rama a na drugoj strani istog rama nema legla.






Znači danas 16. februara 2017 godine od tri pregledane košnice u Novom Miloševu legla ima samo u jednoj košnici Rodna Voja i to samo u ovoj trećoj sa jedne strane rama veličine prečnika oko 10 centimetara na tom jednom ramu a u prve dve pregledane košnice Rodna Voja legla još NEMA.

Ako nastavi ovakvo zahlađenje verovatno legla u Rodna Voja košnicama neće biti do kraja februara ili početka marta što je osnovni preduslov za brzi prolećni razvoj pčelinjih zajednica..


Pozdrav dragim prijateljima...
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže SasaRadovanovic1977

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 109
  • Pol: Muškarac
  • 060/323 70 75
  • Lokacija pčelinjaka: Valjevo
Odg: TV emisije o pcelama i pcelarstvu
« Odgovor #68 poslato: Februar 16, 2017, 17:37:30 »
Vojo pogace nikad ne dodajem jel nemam potrebu za to
zbog cega drzis novinu na kosnici zar po tvojim recima netreba kosnicu skroz razladiti

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: TV emisije o pcelama i pcelarstvu
« Odgovor #69 poslato: Februar 16, 2017, 17:52:01 »
Vojo pogace nikad ne dodajem jel nemam potrebu za to
zbog cega drzis novinu na kosnici zar po tvojim recima netreba kosnicu skroz razladiti

Sale prijatelju,
Ovo je na bratovom pčelinjaku. On nije povadio novine.. Da li nije imao vremena ili nije hteo ne znam. Ali kao što vidimo i pored novina i blagog utopljavanja opet nema legla u košnicama osim u ovoj trećoj sa jedne strane rama.

Pozdrav dragim prijateljima..
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Igor Ilic

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 16
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Borca
Odg: TV emisije o pcelama i pcelarstvu
« Odgovor #70 poslato: Februar 16, 2017, 18:32:54 »
Vojo pogace nikad ne dodajem jel nemam potrebu za to
zbog cega drzis novinu na kosnici zar po tvojim recima netreba kosnicu skroz razladiti

Sale prijatelju,
Ovo je na bratovom pčelinjaku. On nije povadio novine.. Da li nije imao vremena ili nije hteo ne znam. Ali kao što vidimo i pored novina i blagog utopljavanja opet nema legla u košnicama osim u ovoj trećoj sa jedne strane rama.

Pozdrav dragim prijateljima..


Ako se osvrnemo na eksperiment.
Utopljavanje i rashladjivanje nema uticaj na pocetak zaleganja.
Ali moze se ziveti i u zabludi(samo ne remetiti druge)

A sa tim drustvom nedto nije u redu kad ima legla samo sa jedne steane.

Van mreže zoran drpljanin

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1042
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kula-planinarski dom
Odg: TV emisije o pcelama i pcelarstvu
« Odgovor #71 poslato: Februar 16, 2017, 19:20:01 »
Igore, to da li neko zivi u zabudi, je njegova stvar i tvoje licno misljenje. Pusti ti one druge, mozemo mi i bez tebe da prosudjujemo. Ili se ti mozda smatras dovoljno kompetentnim da nam to predocavas. Ako je tako, mozda i ti dovodis nekoga u te iste ili slicne zablude.... Narocito sto pcelaris sa drugim tipom kosnice, prosudicemo mi sami, vecina nas zna da pogleda u kosnice... Svako dobro..

Van mreže Igor Ilic

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 16
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Borca
Odg: TV emisije o pcelama i pcelarstvu
« Odgovor #72 poslato: Februar 16, 2017, 19:34:37 »
Igore, to da li neko zivi u zabudi, je njegova stvar i tvoje licno misljenje. Pusti ti one druge, mozemo mi i bez tebe da prosudjujemo. Ili se ti mozda smatras dovoljno kompetentnim da nam to predocavas. Ako je tako, mozda i ti dovodis nekoga u te iste ili slicne zablude.... Narocito sto pcelaris sa drugim tipom kosnice, prosudicemo mi sami, vecina nas zna da pogleda u kosnice... Svako dobro..



Zorane za pocetak bi trebalo razluciti prijatelja od neprijatelja.
Tako bi dobili ispravnije zakljucke.
Vasa odluka da budete u zabludi je licna.
Nemate prava da tvrdite da je ceo RV forum takav i sigurno nije.
I ja ne ucim VAS , a mozda bi manjem broju i vredelo.
Verujem (imam razloga) da je RV bolja kosnica od drugih u rukama pravog majstora.
Izgleda da taj raste jos uvek.

Moj post je konkretan i nicim ne izaziva , a vasa reakcija skroz pogresna.
Verovatno zato i ima vise protivnika nego pristalica RV jer ne prihvatate razmatranje.

Licemerno je pose toga i ,,Svako dobro"

Pozdrav i svako dobro.




Van mreže zoran drpljanin

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1042
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kula-planinarski dom
Odg: TV emisije o pcelama i pcelarstvu
« Odgovor #73 poslato: Februar 16, 2017, 20:09:36 »
Druze moj, nisam ja ovde da trazim neprijatelje, njih sam imao i previse na nekim drugim mestima i okolnostima, gde mi pcelarski noz nije bio pribor, nego da ucim. Drugo , ja imam i poloske tako da i ovo o RV ne stoji... Ne znam sta je licemerno u recima , svako dobro, narocito ako covek to i misli.. E sada, ako si se ti osetio uvredjenim na moju konstataciju, da pustis da drugi sami prosudju o tudjim zabludama, jbg. Ja stvarno ne vidim sta je na ovim snimcima zabluda, od tri kosnice u jednoj je pokrenuto leglo a to je 30 % od broja pregledanih, i ne vidim sto sam u zabludi ako to primecujem.

 A na tvoje, svako dobro, ja kazem- ziv bio Igore..

Van mreže Igor Ilic

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 16
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Borca
Odg: TV emisije o pcelama i pcelarstvu
« Odgovor #74 poslato: Februar 16, 2017, 20:16:25 »
Predpostavljam da je 30% malo.
Ja sam pogledao 6-fr osmica i samo u 1 ima legla.
Sta treba da tvrdim.

Prokomentarisao jesam sada i to ce biti i poslednji put.
Ako misljenje ne smem da kazem onda bolje da cutim.

Kompetentnost se meri unosom po izimljenom drustvu,procenom pred prolece na sta pcelariti u toku sezone.
Hvala , zadovoljan sam.

Zivi bili i u zdravlju se tetosili kad vec u tome uzivate.