Autor Tema: CENTRIFUGA za RV i EV  (Pročitano 104447 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Petkoski Ilija

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 22
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: s.Manastir - Mariovo opstina Prilep 580 m. n.v.
Odg: CENTRIFUGA za RV i EV
« Odgovor #60 poslato: Februar 23, 2017, 19:11:03 »
Здраво Мирославе!
Ако хочеш можеш то проверити директно у Технотрону на тел.+381 22 433 990 у Рума - Р.Србије. Ја сам послао поруку на мејл али до сада нисам добио одговор.
Поздрав из Прилеп - Р.Македонија

Van mreže AcaLucic

  • Napredni član foruma
  • ****
  • Poruke: 37
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Ub
Odg: CENTRIFUGA za RV i EV
« Odgovor #61 poslato: Februar 23, 2017, 22:30:49 »
   Kolega Ilija pre nekoliko dana sam kupio ovakvu centrifugu. Dao sam im ram RV i smanjili su kos po visini dok su ostale dimenzije ostale iste. Vrlo sam zadovoljan sa saradnjom sa Tehnotronom , produzili su osovinu tako da kasnije mogu namestiti elektropogon i zavrsili je 10 dana pre dogovorenog roka.

Van mreže Ivica Bogdanovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 165
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Plažane
Odg: CENTRIFUGA za RV i EV
« Odgovor #62 poslato: Februar 23, 2017, 23:42:18 »
Kolega Aco, jel možemo da saznamo kolika je bila cena centrifuge i za koliko je ramova?

Van mreže AcaLucic

  • Napredni član foruma
  • ****
  • Poruke: 37
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Ub
Odg: CENTRIFUGA za RV i EV
« Odgovor #63 poslato: Februar 23, 2017, 23:55:59 »
   Cena je 240e, radijalna 12 ramova, rucni pogon sa produzenom osovinom.

Van mreže Petkoski Ilija

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 22
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: s.Manastir - Mariovo opstina Prilep 580 m. n.v.
Odg: CENTRIFUGA za RV i EV
« Odgovor #64 poslato: Februar 24, 2017, 08:55:18 »
Kolega Aco hvala Vam na odgovoru, to je bilo ono sto me interesuje , znaci mora da se smali kos po visini ,a u tom slucaju ta centrifuga se nemoze koristiti za druge ramove kako na primer LR. ili pak moze.
Pozdrav

Van mreže slobodan ilic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 236
  • Pol: Muškarac
Odg: CENTRIFUGA za RV i EV
« Odgovor #65 poslato: Februar 24, 2017, 19:44:56 »
Pozdrav
Posto ja imam vrcaljku sa 20 ramova u koju idu svi ramovi cija  je satonosa duzine do  32 cm.Gornji obruc u koji usjeda satonosa se moze podizat i spustat a fiksira se sa sarafom koji ga drzi (vidi se na slici)Ono sto se ne vidi a vidjece se kad slikam su,,makaze,,koje su pricvscene na obod gornjeg i donjeg obruca koje ih drze paralelno.Kod podesavanja samo se gornji obruc pomera prema gore za duze nastavke donji je fixni a i gornji se nemora  stalno podesavat nego je dovoljno spustiti ga na visinu najkraceg rama koji imate (kod mene RV) i duzi ram ce da legne u zljebu isto kao i ovaj stim sto ce mu bocna letvica biti vislje nego li je kod RV a to je nebtno jer nema nikakvi pomjeranja niti bilo sta drugo potpuno se isto ponasa prilikom vrcanja. Ja sam prakticar pa ako nesto nisam najbolje objasnio rado cu pokusat iz drugog ili trecag pokusaja  ;D ;D

Van mreže Anto Dankić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 838
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Slavonski Brod, Jelas
Odg: CENTRIFUGA za RV i EV
« Odgovor #66 poslato: Februar 24, 2017, 20:25:54 »
Kolega Iliću, kako se izvrcaju ti dublji ramovi pri dnu pošto vidim da su prilično blizu osovini?

Van mreže slobodan ilic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 236
  • Pol: Muškarac
Odg: CENTRIFUGA za RV i EV
« Odgovor #67 poslato: Februar 24, 2017, 23:14:58 »
 Ostanu gotovo suvi nema ni prste da ,,zamazes pa olizes,,  ;D  ??? Centrifuga je elektricna i brze odradi  nego sto dvoje moze da otklopi ,nema okretanja ramova i slicni radnji.Moram i ovaj puta da naglasim ja je dobio na poklon od starijeg pcelara a inace je fabricki radjena

Van mreže Boris Salaj

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 721
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Sombor- Gradina
Odg: CENTRIFUGA za RV i EV
« Odgovor #68 poslato: Februar 25, 2017, 19:51:14 »
@ Slobodan Ilić


Koliki je prečnik tvoje vrcaljke? razmišljam o preradi tangencijalne na radijalnu...

Van mreže Stankovic Miodrag

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 443
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Rajcetine
Odg: CENTRIFUGA za RV i EV
« Odgovor #69 poslato: Februar 25, 2017, 20:06:13 »
Nemam vrcaljku jos uvek ali moje javljanje ima drugi cilj - odradio sam analizu meda zbog pocetka sertifikacije pre par dana na pesticide (nekih 100-tinak) zatim polensku analizu i na kraju analizu na teske metale.

U prici sa ljudima koji su radili analizu za med je navedena jedna za njih zanimljiva stvar - vrlo cesto im se desava da kod ljudi koji kao ja samostalno donose med na analizu (znaci ne firme ili punionice) uocave se procenat vezanog cinka i olova u medu veci od zakonom propisanog - za njih je to bilo cudno jer bi sve ostalo bilo normalno ili odlicno pa su se potrudili da dodju do zakljucka sta je u pitanju - najverovatniji a i jedino moguci uzrok je pocinkovana zica (manji problem) i vrcaljke od pocinkovanog lima lemljene kalajem - e sad cist kalaj za lemljenje kosta oko 100 E/kg pa svi znamo sta se koristi - obican "kalaj" ima i do 60% olova ...

Medjutim niko takav med ne baca a 99% ljudi ga i ne kontrolise pa je problem jos gori.

Pozdrav.

Van mreže slobodan ilic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 236
  • Pol: Muškarac
Odg: CENTRIFUGA za RV i EV
« Odgovor #70 poslato: Februar 25, 2017, 20:24:59 »
Pozdrav Borise
Precnik je 65 cm.Sretno

Van mreže Čulić Đurđe

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 22
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Manđelos
Odg: CENTRIFUGA za RV i EV
« Odgovor #71 poslato: Oktobar 11, 2017, 21:40:15 »
Уплатио сам јуче 995 евра за касетну центрифугу лр код фирме Рој Трстеник за осам рамова аутоматску с тим да направе граничник за рам рв надам се да ће лепо служити! Треба да чекам 15 дана да је направе и донеће ми кући!

Van mreže Milanko Lešević

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 16
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Koprivnica
Odg: CENTRIFUGA za RV i EV
« Odgovor #72 poslato: Januar 13, 2018, 13:17:28 »
imam ponudu da kupim polovnu vrcaljku,ali je iznutra ofarbana belom pecenom farbom.da li neko ko ima ovakvu moze da mi kaze:-da li se ova farba ljusti prilikom cedjenja,i da li je napravljena od pocinkovanog lima.hvala

Van mreže Boris Salaj

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 721
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Sombor- Gradina
Odg: CENTRIFUGA za RV i EV
« Odgovor #73 poslato: Januar 14, 2018, 22:52:59 »
Ne kupuj , ne zato što je polovna, nego sto materijal nije odgovarajući ( čitaj zdravstveno ispravan). Kupi rosfrajnu novu koštaju od 15 - 20 hiljada dinara u zavisnosti od veličine i miran si bar 30 godina....

Van mreže Milanko Lešević

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 16
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Koprivnica
Odg: CENTRIFUGA za RV i EV
« Odgovor #74 poslato: Januar 15, 2018, 13:30:23 »
Ne kupuj , ne zato što je polovna, nego sto materijal nije odgovarajući ( čitaj zdravstveno ispravan). Kupi rosfrajnu novu koštaju od 15 - 20 hiljada dinara u zavisnosti od veličine i miran si bar 30 godina....
hvala borise,bas mi znaci ovaj savet.