Autor Tema: Članci objavljeni u Pčelaru  (Pročitano 34060 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Članci objavljeni u Pčelaru
« Odgovor #120 poslato: Januar 17, 2017, 04:56:12 »



   O kojim člancima da komentarišem ?.Imam malo pčelarskog znanja zato čitam i slušam predavanja gde mi mogućnosti dozvoljavaju.List 
‚‚PČELAR"redovito pratim od 1996god. slušao predavače SPOS-a od po meni prvog Kulinčevića do...Kantara,a ti Vojo onako napisa o preda-vačima,predsednicima,urednicima.Da li sam ja po tebi,da upotrebim tvoje omiljene ‚‚dragi prijatelju",gubio bespotrebno vreme,pa i finansiska sredstva ?


  Pozdrav !

Да Нешо пријатељу, 90% текстова је неупотребљиво или боље речено штетно.. Опет 90% или можда и више предавања је неупотребљиво и штетно.

Закони у пчеларству су на штету живота пчелиње заједнице. Употреба основа, штетна. Приче о ројењу штетне.
Приче о замени саћа штетне.

Приче о погачама штетне.

Приче о ДБ и ЛР кошницама и сви текстови о њима несагледиве штете!

Све прилагођавано италијанској раси пчела и животу италијанске расе пчела, скоро сви дијаграми и табеле неупотребљиви и штетни јер су писани за италијанску расу пчела и за живот у кошницама неприлагођеним нашој раси пчела.

Производња матица описана на безброј места- више штете него користи..

Борба против варое-штете за целе генерације пчелара..

Борба против ноземе-штете за целе генерације пчелара.

Борба против кречног легла- опет безброј штетних и неупотребљивих текстова.

  Све у свему, боље је било не читати све те текстове него радити погрешно све време.

Увек су за часопис писали они који су којекакви стручњаци др, мр у рударству, економији, филозофији, машинству итд.. а никада довољно пчелари...

Књиге су нам опет све прилагођене пчеларењу у америчким кошницама и за њих одговарајућој италијанској раси пчела а писали их најчешће фотографи, разни др и мр, ови и они и најмање добри пчелари...   

Американке су нам најпознатије српске кошнице, или плодиште ДБ а медиште ЛР и то је био предлог за нову српску кошницу, итд итд и хиљаду других глупости...

Уредници часописа су скоро увек били вичнији перу него отвореној кошници и шта се могло очекивати... 

И ја примам часопис Српски пчелар и немам примедбе на часопис, одличан часопис. У њему се има све прочитати осим о правом српском пчеларству.  А колико видим какви смо и не треба нам боље...

А јеси ли оно ти драги мој пријатељу Небојша пробао оне српске кошнице о којим многи причају да су овакве или онакве? јеси ли нешто лоше чуо о њима, какве су им мане, шта им то не одговара за нашу расу пчела?

Тамо на спосовом форуму отворио сам пре коју годину тему о недостацима Родне Воје, подигли се и домаћи и страни и удри по мени, нико не рече ни једну ружну реч о кошницама а ја када бих отворио тему о недостацима ДБ и другу тему о недостацима ЛР кошница почео би трећи светски рат а имао бих данима да пишем о њиховим недостацима...

Да сам конструисао велики рам који носи 8-9 кг меда и кошницу са  12 таквих рамова који носе 96-100 килограма меда   а да су дуги 600мм и дубоки 600 мм и таквих 12 рамова у плодишту па још толико у медишту који укупно прихватају 190-200 кг меда имао би највеће рамове  и највећу кошницу у свету и тада би о томе писао српски часопис пчелар и сви други часописи пчелари а имао би заправо НАЈВЕЋУ ГЛУПОСТ!
И још да сам неки Ричард или Ханс...

Ту је наш проблем драги пријатељу Небојша! Гладне очи легла и меда и све нам је страно боље од домаћег.


Поздрав драгим пријатељима...

 
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.