Autor Tema: ALAT ZA SKLAPANJE NASTAVAKA  (Pročitano 22459 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže sava mitic

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2942
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Aleksinac
Odg: ALAT ZA SKLAPANJE NASTAVAKA
« Odgovor #15 poslato: Januar 28, 2012, 19:39:25 »
Pronašao sam u medjuvremenu i taj prvobitno gledani video prilog, pa ga i ovde
prilažem.



Pozdrav iz Aleksinca

Van mreže Boza Trbojevic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 107
  • Pol: Muškarac
Odg: ALAT ZA SKLAPANJE NASTAVAKA
« Odgovor #16 poslato: Januar 29, 2012, 04:35:36 »
Savo ako se secas, odavno sam komentarisao taj alat na SPOS-ovom forumu.

To je alat namenjen samo kada su sastavi cinkovani i za jednu dimenziju nastavaka, a sem toga nezni su, udari cekicem po njemu pa ces videti kako se ponasa, tresao bi se kao da ga je groznica uhvatila i srusio bi se muke odmah, zato i koriste pneumatske ekserice, dali je svako spreman da ulozi lovu ( oko 500evrica, sitnica) u kompresor, eksericu ili  klamericu da bi radio na takvom alatu, dali to uopste nekom treba, dali smo svi majstori da radimo s takvim pneumatskim alatima, a svako od nas zna da zakuca ekser u drvo.

Alat koji sam pravio, prvo, dobro sam razmislio kako i na koji nacin raditi na mnjemu i sta se sve moze sastavljati i dali mi moze osim pcelarstva sluziti i za neke druge potrebe. U Umeljicevoj knjizi ima  opisana izrada sa dimenzijama, ali ne bas sve do detalja, ostalo je malo i pcelar da mucne glavom kako bi na njemu radio sto univerzalnije i tako razmisljajuci o svemu, doneo sam odluku da ga napravim i nisam po meni pogresio.
Video sam prilicno kojekagvih alata i nesto sam sam pokusao da smislim, ali ipak je pala odluka na ovj koji sam napravio.

Da me neko pogresno ne razume, ne komentarisem da taj alat nevalja, vec mogucnosti rada na njemu.

Naprimer, ako se neko odluci na njemu  sastavljati samo nastavke koji su cinkovani Rodne Voje i nemisli nista drugo da radi na njemu, onda napravi alat samo po merama za RV i to je OK.
Kazem sve zavisi ko koliko zeli univerzalniji alat, a normalno je i njegova jacina kao i stabilnost, ovaj moj alat mozes samo da mrzis sto se ne pomera kada se kucaju ekseri u nastavke. Mrcina od alata. Jednom kvalitetno napravis i miran si.

Pozdrav



« Poslednja izmena: Januar 29, 2012, 06:20:44 od strane Global Moderator 1 »

Van mreže sava mitic

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2942
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Aleksinac
Odg: ALAT ZA SKLAPANJE NASTAVAKA
« Odgovor #17 poslato: Februar 02, 2012, 21:35:01 »
 Evo jedne mašine za ekspres izradu stranica nastavaka sa spajanjem.



Pozdrav iz Aleksinca

Van mreže Boza Trbojevic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 107
  • Pol: Muškarac
Odg: ALAT ZA SKLAPANJE NASTAVAKA
« Odgovor #18 poslato: Februar 03, 2012, 02:45:00 »
Savo, cink masina, naizgled jednostavno uradzena, ali lepo radi.

Pozdrav