Autor Tema: pogače za moje pčelice  (Pročitano 17823 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zoran lucic

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 23
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: todorin do
pogače za moje pčelice
« poslato: Decembar 06, 2016, 19:34:48 »
Malo smo bili vredni
pomoć od majke
Pravili smo pogače za moje pčelice

Van mreže Tomislav Mijatovic

  • Gost
  • *
  • Poruke: 1
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Ćovdin, 260 mnv.
Odg: pogače za moje pčelice
« Odgovor #1 poslato: Decembar 06, 2016, 19:58:58 »
Ako nije tajna mozes li nam reci sastojke pogace

Van mreže zoran lucic

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 23
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: todorin do
Odg: pogače za moje pčelice
« Odgovor #2 poslato: Decembar 06, 2016, 20:38:45 »
Ako nije tajna mozes li nam reci sastojke pogace
10 kg mlevenog šećera
10 kockica pekarskog kvasca
20 čenjadi belog luka
1 limun (treba i više 4-5)
3 kg suncokretovog meda

Kvasac pomešam sa 2kg šećera(mlevenog)i to mešam dok ne dođe do reakcije i dok se ne pretvori u kašu,tu kašu zagrevam na šporetu 10-15 minuta da bar 3 puta proključa pa se onda hladi na sobnu temperaturu.Posle se doda med pa se dobro izmeša pa u 5 kg šećera u jednu vanglu i mesi se uz dodavanje šećera dok ne prestane da se lepi na ruka.To se tvrdo umesi.Ja pakujem u kese od po 1 kg

Van mreže Ice Kamceski

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 22
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Markova cesma Prilep
Odg: pogače za moje pčelice
« Odgovor #3 poslato: Decembar 06, 2016, 20:46:19 »
Kolega Zorane mozes li napisati koliko grama je kockica kvasca,mozda su kod nas u Makedoniji drugacija pakovajna.Pozdrav.

Van mreže zoran lucic

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 23
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: todorin do
Odg: pogače za moje pčelice
« Odgovor #4 poslato: Decembar 06, 2016, 21:27:59 »
Kolega Zorane mozes li napisati koliko grama je kockica kvasca,mozda su kod nas u Makedoniji drugacija pakovajna.Pozdrav.
jedna kockica teška 42gr

Van mreže zoran lucic

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 23
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: todorin do
Odg: pogače za moje pčelice
« Odgovor #5 poslato: Decembar 06, 2016, 21:30:31 »
Kolega Zorane mozes li napisati koliko grama je kockica kvasca,mozda su kod nas u Makedoniji drugacija pakovajna.Pozdrav.
jedna kockica teška 42gr
u Prilepu sam bio na straži na Kukolju
pozdrav za Makedoniju i moj Bitolj gde sam proveo najlepše dane vojske

Van mreže Nenad Tucakov

  • Školovan pčelar sa uverenjem
  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1371
  • Pol: Muškarac
    • yu2m personal page
  • Lokacija pčelinjaka: Pančevo - Južni Banat
Odg: pogače za moje pčelice
« Odgovor #6 poslato: Decembar 06, 2016, 23:00:37 »
Čuj, pomoć...
Majka je pomagala tako što je pomešala sastojke, umesila, razmeravala, pakovala, vakumirala i oklagijala.
Verujem da ni tebi nije bilo lako... ;) ;D :P

Van mreže Nenad Tucakov

  • Školovan pčelar sa uverenjem
  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1371
  • Pol: Muškarac
    • yu2m personal page
  • Lokacija pčelinjaka: Pančevo - Južni Banat
Odg: pogače za moje pčelice
« Odgovor #7 poslato: Decembar 06, 2016, 23:18:33 »
Jednom sam prilikom pitao nekog zbog čega stavlja limuntus ( limunsku kiselinu) u sirup...
Treba ovo pročitati:

Van mreže Nenad Tucakov

  • Školovan pčelar sa uverenjem
  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1371
  • Pol: Muškarac
    • yu2m personal page
  • Lokacija pčelinjaka: Pančevo - Južni Banat
Odg: pogače za moje pčelice
« Odgovor #8 poslato: Decembar 06, 2016, 23:40:45 »
Evo kako se može rešiti:

Van mreže sljivic b miljko

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 263
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Globoder, Krusevac
Odg: pogače za moje pčelice
« Odgovor #9 poslato: Decembar 07, 2016, 07:18:53 »
              Pčele tokom zime jedu med i to bez cvetnog praha, jer cvetni prah u hrani opterećuje zadnje crevo pčele i doprinosi bržoj kristalizaciji meda. Iz tog razloga pčele kod sakupljanja filtriraju med od cvetnog praha i lageruju u ćelije dok cvetni prah lageruju posebno, prekrivaju ga medom i on služi za negovanje legla. Pčele kao jedinke najviše jedu cvetni prah posle izlaska iz ćelije tako da je nivo belančevina u telu pčele najviši u prvih 5-6 dana života. Ovako visok nivo belančevina održava se do oko 15 dana života. Postankom izletnicama pčele prestaju da jedu cvetni prah i nivo belančevina se postepeno smanjuje. Iz toga mora da bude jasno da svako dodavanje cvetnog praha ili njegove zamene ( kvasac i slično ) u neaktivnom zimskom periodu pre podsticajnog prehranjivanja mogu biti samo štetni. Taranov u već više puta citiranoj knjizi "Hrana i ishrana pčela" na 44.strani stoji: „Specijalno sproveden ogled primene meda sa povećanom primenom polena za zimovanje pčela pokazao je, da pčele, hraneći se takvim medom, oboljevaju od proliva i umiru. Zbog toga prečišćavanje meda od viška polena veoma je važno za uspešno zimovanje pčela.“

Van mreže Edi Daruši

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 487
  • Pol: Muškarac
  • Nemoj da mi daš ribu, nego me nauči da pecam.
  • Lokacija pčelinjaka: Elemir, Babatovo
Odg: pogače za moje pčelice
« Odgovor #10 poslato: Decembar 07, 2016, 07:38:28 »
              Pčele tokom zime jedu med i to bez cvetnog praha, jer cvetni prah u hrani opterećuje zadnje crevo pčele i doprinosi bržoj kristalizaciji meda. Iz tog razloga pčele kod sakupljanja filtriraju med od cvetnog praha i lageruju u ćelije dok cvetni prah lageruju posebno, prekrivaju ga medom i on služi za negovanje legla. Pčele kao jedinke najviše jedu cvetni prah posle izlaska iz ćelije tako da je nivo belančevina u telu pčele najviši u prvih 5-6 dana života. Ovako visok nivo belančevina održava se do oko 15 dana života. Postankom izletnicama pčele prestaju da jedu cvetni prah i nivo belančevina se postepeno smanjuje. Iz toga mora da bude jasno da svako dodavanje cvetnog praha ili njegove zamene ( kvasac i slično ) u neaktivnom zimskom periodu pre podsticajnog prehranjivanja mogu biti samo štetni. Taranov u već više puta citiranoj knjizi "Hrana i ishrana pčela" na 44.strani stoji: „Specijalno sproveden ogled primene meda sa povećanom primenom polena za zimovanje pčela pokazao je, da pčele, hraneći se takvim medom, oboljevaju od proliva i umiru. Zbog toga prečišćavanje meda od viška polena veoma je važno za uspešno zimovanje pčela.“
Znam (čitajući Vaše brošuru, postove i sa predavanja) da Vi Šljiviću nikako ne preporučujete pogaču u zimskom periodu (tek oko 15. marta sa podsticajnim prehranjivanjem ako nema zaliha meda) ali moram da Vas pitam: naime neko veče prisustvovao sam razgovoru pčelara (mleli smo šećer) koji su se ubeđivali u ispravnost receptura za pogaču. Jedan je koristio recept kao i naš uvaženi kolega Zoran, drugi je tvrdio da sada ne treba kvasac.
Dakle, ako se sada moramo dodavati pogača da li je najbolje samo šećer u prahu i med ali bez limuna? I da li šećer smemo podgrevati dok ne proključa?
Da bi se prešao put od hiljadu milja potrebno je načiniti prvi korak.

Van mreže Boris Salaj

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 721
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Sombor- Gradina
Odg: pogače za moje pčelice
« Odgovor #11 poslato: Decembar 07, 2016, 08:30:50 »
Kako misliš podgrevati šećer dok ne proključa? Misliš li na sirup? Zlo je kad se više veruje rekla-kazala nego naučno proverenim stvarima
Ako dodaješ med u pogaču ( što bi trebalo biti pravilo, temperatura meda ne sme preći 50 stepeni celziusa pa se vodi prema tome)


Taranov savetuje šećerno medno testo po receptu prah šečer 80 kg, dekristalisani med 19 kg, voda 1l ( voda da bi smesa bila mekša...)




Van mreže Edi Daruši

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 487
  • Pol: Muškarac
  • Nemoj da mi daš ribu, nego me nauči da pecam.
  • Lokacija pčelinjaka: Elemir, Babatovo
Odg: pogače za moje pčelice
« Odgovor #12 poslato: Decembar 07, 2016, 11:42:09 »
Kako misliš podgrevati šećer dok ne proključa? Misliš li na sirup? Zlo je kad se više veruje rekla-kazala nego naučno proverenim stvarima
Ako dodaješ med u pogaču ( što bi trebalo biti pravilo, temperatura meda ne sme preći 50 stepeni celziusa pa se vodi prema tome)


Taranov savetuje šećerno medno testo po receptu prah šečer 80 kg, dekristalisani med 19 kg, voda 1l ( voda da bi smesa bila mekša...)




Borise, ako sam dobro pročitao u prethodnim postovima kvasac i šećer u prahu::

Kvasac pomešam sa 2kg šećera(mlevenog)i to mešam dok ne dođe do reakcije i dok se ne pretvori u kašu,tu kašu zagrevam na šporetu 10-15 minuta da bar 3 puta proključa pa se onda hladi na sobnu temperaturu.
Slažem se sa tobom da treba proveriti u teoriji a ne rekla-kazala, zato sam i pitao.
Da bi se prešao put od hiljadu milja potrebno je načiniti prvi korak.

Van mreže Boris Salaj

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 721
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Sombor- Gradina
Odg: pogače za moje pčelice
« Odgovor #13 poslato: Decembar 07, 2016, 12:11:23 »
Ne u teoriji nego u naučno provedenim ispitivanjima...Teorija (literatura) zna često da bude iz Resavske škole...


Inače sam protivnik pogača i smatram da se pogača daje samo da se usled spleta okolnosti spasi društvo od propasti zbog gladi, a da je pčelar taj koji treba da obezbedi pčelama da same spreme dovoljnu količinu hrane koja je za njih najbolja, i da im ostavi dovoljno da ne mora da interveniše...Ja kad moram da dam pogaču, dajem kristalisan med...

Van mreže Edi Daruši

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 487
  • Pol: Muškarac
  • Nemoj da mi daš ribu, nego me nauči da pecam.
  • Lokacija pčelinjaka: Elemir, Babatovo
Odg: pogače za moje pčelice
« Odgovor #14 poslato: Decembar 07, 2016, 12:18:23 »
Apsolutno se slažem sa tobom. 
Dogodine imam popravni zbog niza ovogodišnjih propusta.
Hajde da te pitam i ovo: da li kristalisan med daješ u ženskoj čarapi?
Da bi se prešao put od hiljadu milja potrebno je načiniti prvi korak.