Autor Tema: Vas novi clan na forumu totalni pocetnik  (Pročitano 2925 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Dejan Malinovic

  • Gost
  • *
  • Poruke: 0
  • Pol: Muškarac
Vas novi clan na forumu totalni pocetnik
« poslato: Avgust 10, 2011, 17:09:51 »
Zovem se Dejan Malinovic ,zivim u Knjazevcu i konacno poceo .Pozdravljam sve clanove foruma i zahvaljujem se unapred svima koji nesebicno zele da pomognu kako meni tako i svim ostalim pocetnicima .
Imam 40 godina i vec odavno imam zelju da pocnem sa cuvanjem pcela kako bi kao veliki potrosac meda mogao da konzumiram svoj.
1 avgusta sam kupio dve LR kosnice sa pcelama i postavio ih u vocnjaku .To je na nadmorskoj visini 700m.
Jedna kosnica je sa jednim telom i unutra je nova matica a druga je sa dva tela i starom maticom .
Postavio sam u blizini posudu sa vodom.
Sta raditi dalje ,video sam da unose polen ali nisam otvarao kosnice .Jos uvek ima procetalih livada i korova a i vreme je lepo toplo .
Trazim savet jer od ovdasnjih pcelara nema neke pomoci ,ili nemaju vremena ili ih mrzi da gube vreme .
Ovde na forumu sam procitao puno i mnoge stvari su mi jasnije, interesuje me i kad bi bilo najbolje tretirati pcele protiv varoe i cime bi meni kao pocetniku to bilo najlakse.

Van mreže stevanovic sveto

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 3526
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Varda-Makovište 750m
Odg: Vas novi clan na forumu totalni pocetnik
« Odgovor #1 poslato: Avgust 10, 2011, 19:03:15 »
Dobro došao. I moj pčelinjak je na sličnoj nadmorskoj visini (750 m). Napiši nam još neke detalje u vezi košnica (podnjače, hranilice...). Tretman protiv varoe si već trebao da počneš. Ja ti preporučujem mravlju kiselinu jer istu koristim (60%-ni rastvor), pa ako si zainteresovan mogu ti objasniti detaljno kako se to radi, ako već nisi pročitao na SPOS-ovom forumu. Možda je najjednostavnije da upotrebiš MITAK (amitraz), ali to je otrov koji ti ne preporučujem (jedino ako nemaš ništa drugo). Pozdrav.

Van mreže Milinčić Vladimir

  • Mladi član foruma
  • **
  • Poruke: 10
  • Pol: Muškarac
Odg: Vas novi clan na forumu totalni pocetnik
« Odgovor #2 poslato: Avgust 10, 2011, 19:54:56 »
Dobro došao!

Van mreže Dejan Malinovic

  • Gost
  • *
  • Poruke: 0
  • Pol: Muškarac
Odg: Vas novi clan na forumu totalni pocetnik
« Odgovor #3 poslato: Avgust 10, 2011, 20:22:02 »
Hvala Stevo sutra idem sa jednim stariji pcelarom da njemu pomognem oko selidbe njegovih kosnica a pre toga svraticemo da pogleda ove moje i da mi da neki savet na licu mesta.Sto se tice varoe predlaze mi trake koje se stavljaju u kosnicu.
Javicu sutra kakvo je stanje pa ocekujem koji savet.
 Nadam se da nisam zakasnio sa tretmanom protiv varoe

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Vas novi clan na forumu totalni pocetnik
« Odgovor #4 poslato: Avgust 10, 2011, 22:32:33 »
Dobro nam došao Dejane !

Čini mi se da bi trebao naći nekog mentora koji će te uvesti u svet pčelarstva.

Što se varoe tiče postoje razna sredstva za uništavanje varoe a ja bih ti preporučio da ne koristiš nikave otrove niti kiseline.

Sve što ne smeš sebi da staviš u tanjir i u šoljicu ne stavljaj u košnicu !!!

Ja za sada imam 3 vrste preparata protiv varoe od kojih su dve u prometu i pčelarima na usluzi.
Mislim da je Brstivar daleko najprihvatljiviji preparat za uništavanje varoe pošto nije skup a ima odlično dejstvo.

Ovde na Forumu imaš dosta toga napisanog pa možeš sam da biraš.

Dragi prijatelju, na pravom si mestu, među iskrenim i dobrim ljudima koji su spremni za svaki savet.

Želim ti prijatan boravak i dobro druženje na Formu...

Pozdrav iz Novog Miloševa...... 
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Dejan Malinovic

  • Gost
  • *
  • Poruke: 0
  • Pol: Muškarac
Odg: Vas novi clan na forumu totalni pocetnik
« Odgovor #5 poslato: Avgust 10, 2011, 23:36:59 »
Videcu sutra dali mogu da nadjem Brstivar ,ako ne mogu li ga ikako dobiti postom,pouzecem

Van mreže momamilosevic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 337
  • Pol: Muškarac
Odg: Vas novi clan na forumu totalni pocetnik
« Odgovor #6 poslato: Avgust 10, 2011, 23:44:37 »
 Dejane,dobro došao.
Pozdrav iz N.Sada.
Učite teoriju,da ne bi bili šeprtlje u pčelarstvu.
                                    Jan Đerzon 1811-1906 g.
Moje predstavljanje

Van mreže Željko Vučković

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 175
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: sela Radoinja, Miševići
Odg: Vas novi clan na forumu totalni pocetnik
« Odgovor #7 poslato: Avgust 11, 2011, 09:32:50 »
Dejane dobrodošlica i pozdrav iz Nove Varoši. Ne želim ni najmanje da te obeshrabrim, jer mi je drago kad god čujem da neko počne da pčelari, ali što reče Voja verovatno bi trebao imati mentora, ali moraš pre svega samostalno izučavati literaturu, internet, forum da bi na što racionalniji način formirao svoj stav. Jer pčelarstvo je veoma kompleksno. Ja sam tretirao varou amitrazom (mada gledam da to napustim potpuno), mravljom i oksalnom kiselinom, ove godine sam probao i apigard, a upravo sam juče od Voje nabavio i Brstivar, pa videćemo...
Još jednom pozdrav i srećan početak

Van mreže sirka pavel

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 283
  • Pol: Muškarac
Odg: Vas novi clan na forumu totalni pocetnik
« Odgovor #8 poslato: Avgust 12, 2011, 07:18:13 »
Dobro dosao.