Bolesti i lečenje pčela-Štetočine i borba protiv njih > Štetočine i borba protiv njih

Миш у кошници

<< < (2/2)

NikolaMatic:
Uredno sam svake godine pred zimu postavljao češljeve na letima košnica , dok nisam provalio da imam leglo Smukova na 20 metara od pčelinjaka i više ne postavljam češljeve jer miševa nema u blizini ;D. Uredno kosim travu na pčelinjaku i pazim gde stajem😀 jedan stariji kolega kaže "koji si ti srećnik da imaš kućne zmije".  ;D

Dragan Šošić:
Врло исправно размишљање. Најгоре је трпати отров свуда и тиме уништити предаторе који се хране мишевима. Ту су и змије и мачке и сове итд. тровање тла и пропратне појаве тога се подразумевају.

Сви се баве екологијом „ахтоним“ расама (како рече неки чилагер на ТВ) и сличним стварима, а са друге стране трпају отровчине где год стигну.

Змије такође убијају као да ће оне појести децу. И то је погрешно.

NikolaMatic:
 Hvala kolega Dragane. Poznajem mnoge kolege koje svoje pčelinjake prskaju sa totalom nakon selidbe košnica, kao da samo oni imaju pčele😞 Eto ja sam na primer ove godine svoj pčelinjak sa voćnjakom kosio šest puta negde oko 70 ari zemlje😀 Voćnjak je pun bele deteline, ljutića, mrtve koprive, maslačka itd . Svi živi organizmi utiču jedni na druge, uticajem čoveka ovaj balans se narušava i dolazi do promene u prirodi ili do izumiranja pojedinih vrsta. TREBA SVE DA SE ZAPITAMO ŠTA TO RADIMO!!! Svako dobro

Navigacija

[0] Indeks poruka

[*] Prethodna strana

Poštovani,ako hoćete da vidite sve teme morate se registrovati na forum Košnice Voja. Da bi se registrovali kliknite ovde...
Idi na punu verziju