Autor Tema: Forum SPOSa  (Pročitano 395474 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Petrovic S Zoran

  • Gost
  • *
  • Poruke: 4
  • Pol: Muškarac
  • pcelarim lr kosnicama
  • Lokacija pčelinjaka: Sivac
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #720 poslato: Januar 06, 2015, 17:51:26 »
Apsolutno se slazem sa kolegom Todorovicem ako ste citali komentare naSPOSovom sajtu vezano za ovu temu .ja sam takodje ukazao na to da nista nije reseno idase nista jos uvek nezna.Ali mi je receno da je moj komentar neozbiljan.Mislim da bi ADMIN ili urednik ili kako god sebe nazivali morali sa vise uvazavanja da se obracaju kolegama ida postuju tudje mislenje.Na kraju krajeva to je sajt svih pcelara koji ga finansiraju.A forum sposa je posebna prica.Pratim forum sposa od svog nastanka i uopste mi se nesvidja kako se odnose prema neistomislenicima,zbog takvih stvari sam i izabrao ovaj forum gde cu nadam se moci da iznesem svoje mislenje .Svima koji slave zelim SRECNO BADNJE VECE I BOZIC.

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #721 poslato: Januar 06, 2015, 18:16:50 »
Dragi prijatelji,
Svima koji danas dočekuju i slave badnji dan i sutrašnji najradosniji praznik upućujem čestiteke Srećan vam badnji dan i sutrašnji Božić, Hristos se rodi!
Molim vas da u vreme ovih praznika ne upućujemo bilo kakve komentare u kojim se bilo ko kritukuje.
Oprostimo svima za sve što nam je nepravedno učinjeno! Molimo se za zdravlje svih nas pa i naših neprijatelja.

Posle božićnih praznika slobodno otvorite navedenu temu kolega Dragane. U njoj ako želite možete učestvovati samo vas dvojica, ni to nije problem. Ovde će naš uvaženi predsednik Živadinović imati sva ista prava kao i svi drugi članovi a ne bih danas da komentarišem kakava prava imaju "drugi neposlušni" članovi na našem prvom srpskom pčelarskom forumu.
Još jednom hrišćanski pozdrav Mir Božiji Hristos se rodi!

Domaćin Foruma Košnice Voja..
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Esad Jusić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1481
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #722 poslato: Januar 06, 2015, 21:03:50 »
Saša reče:
Citat
Ne tako davno Aleksinčanin je odapeo i jednu samo njemu svojstvenu naučnu i književnu istinu a to je da su ostai forumi "baljezgarijski" i da se na drugim forumima "baljezga".

a Global moderator:
Citat
i nismo uvereni da će se oglasiti na ovom forumu.

Evo dolje link o baljezgarijama i odgovor zašto se ovdje neće oglasiti (zauzet čova):



Svim pravoslavcima: "Hristos se rodi", poslije toga - ponajprije zdravlja, a zdrav čovjek se za sve ostalo sam pobrine.

Pozdrav, svako dobro!
« Poslednja izmena: Januar 06, 2015, 21:38:10 od strane Moderator 1 »

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #723 poslato: Januar 06, 2015, 23:10:47 »
Hvala dragi prijatelji za čestitke.
Prvi put gledam ovaj snimak. Verovatno da ima i nastavak.

Na ovom snimku može se videti mnošvo tvrdnji koje nemaju blave veze sa stvarnošću!
Mislim da 90% navedenih "činjenica" nisu istinite i vrlo lako se mogu osporiti!

Ovakva predavanja su velika šteta za pčelarstvo i po mom uverenju trebalo bi ih zabraniti!

Voleo bih uvaženog Predsednika SPOSa i predavača u direktnom kontaktu razuveriti i sve rečenicu po rečenicu za svaku iznetu tvrdnju predočiti mu koliko nije u pravu.

Po meni ovo je katastrofalno loše! Na žalost mnogi drugi predavači su daleko ispod nivoa ovog našeg predavača.

Neka mi oprosti najpre uvaženi Predsednik Živadinović ali i svi Vi što baš večeras (kada sam i sam izneo želju i preporuku da sve kritike ostavimo za kasnije kada prođu ovi svečani božićni praznici) iznosim ovakvo negativno mišljenje o prvom delu ovog predavanja.
Mislim ipak da je moj stav krajnje dobronameran i da ima za cilj bolje i uspešnije pčelarenje i da je ništa drugo osim izraz suprotnog mišljenja i želje za boljitkom.

Predsedniku želim srećen Božić dobro zdravlje, dobro zimovanje pčelala i svaku sreću i uspeh u životu!

Ima li neko još neki snimak sa ovog predavanja?

Pozdrav svima...

Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Esad Jusić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1481
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #724 poslato: Januar 06, 2015, 23:16:10 »
Vojo:
Citat
Po meni ovo je katastrofalno loše!

I više od toga.

Imaju 4 nastavka, ali bolje ti je da ih ne gledaš.

Ako ipak hoćeš, onda na googleu ukucaj: Rodoljub Zivadinovic 13 Dek 2014 Kumanovo, i "uživaj" u sva 4 dijela. A ima on i svoj blog pa možeš i tamo "teferičiti"

Pozdrav, svako dobro!

Van mreže Esad Jusić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1481
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #725 poslato: Januar 06, 2015, 23:21:25 »
Evo, ovdje i meni dozvoljava ulazak pa će valjda i vama:

http://spos.info/1-836/

Pozdrav, svako dobro!

Van mreže Radovic Dragan

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 325
  • Pol: Muškarac
    • www.parketarski-radovi.rs
  • Lokacija pčelinjaka: Bukulja
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #726 poslato: Januar 07, 2015, 11:59:24 »
Ljudi ako ne budemo realni ni iskreni, onda ima veoma malo ljudskog u nama. Ne moze me niko ubediti da covek ne zna sta prica i da ne zna  nista o pcelama, kada svi znamo da nije tako. Meni kao "tazem" pcelaru (tek treca godina), mnogo koriste ovakva predavanja, i ima se sta nauciti. Naravno da se uvek moze nesto komentarisati ako imamo drugacija iskustva u  nekim situacijama.  Voleo bih da pogledam neko Vojino predavanje pa da se i tu nesto nauci, isto vazi i za Sosica,..isto bi bilo neozbiljno da neko njihovo predavanje pljuje i da kaze da nista nije tacno. Valjda je svrha da se dopunjujemo, i ako treba da neke stvari ispravimo i ukazemo da moze i drugacije.
Srecan praznik! Pozdrav za sve
« Poslednja izmena: Januar 07, 2015, 12:25:31 od strane Radovic Dragan »

Van mreže Dobrica Vulićević

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 33
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: SELO GRČAC
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #727 poslato: Januar 07, 2015, 15:46:02 »
Hvala dragi prijatelji za čestitke.
Prvi put gledam ovaj snimak. Verovatno da ima i nastavak.

Na ovom snimku može se videti mnošvo tvrdnji koje nemaju blave veze sa stvarnošću!
Mislim da 90% navedenih "činjenica" nisu istinite i vrlo lako se mogu osporiti!

Ovakva predavanja su velika šteta za pčelarstvo i po mom uverenju trebalo bi ih zabraniti!

Voleo bih uvaženog Predsednika SPOSa i predavača u direktnom kontaktu razuveriti i sve rečenicu po rečenicu za svaku iznetu tvrdnju predočiti mu koliko nije u pravu.

Po meni ovo je katastrofalno loše! Na žalost mnogi drugi predavači su daleko ispod nivoa ovog našeg predavača.

Neka mi oprosti najpre uvaženi Predsednik Živadinović ali i svi Vi što baš večeras (kada sam i sam izneo želju i preporuku da sve kritike ostavimo za kasnije kada prođu ovi svečani božićni praznici) iznosim ovakvo negativno mišljenje o prvom delu ovog predavanja.
Mislim ipak da je moj stav krajnje dobronameran i da ima za cilj bolje i uspešnije pčelarenje i da je ništa drugo osim izraz suprotnog mišljenja i želje za boljitkom.

Predsedniku želim srećen Božić dobro zdravlje, dobro zimovanje pčelala i svaku sreću i uspeh u životu!

Ima li neko još neki snimak sa ovog predavanja?

Pozdrav svima...


Ovakve komentare ne razumem. Odgledao sam celo predavanje, i voleo bih da znam kojih 90 % činjenica nije istinito i kako se lako mogu osporiti. Osporite, argumentovano, rečenicu po rečenicu, da i mi znamo.


 



Van mreže Dragan Šošić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2240
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Mala Moštanica
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #728 poslato: Januar 07, 2015, 20:39:28 »
Ljudi ako ne budemo realni ni iskreni, onda ima veoma malo ljudskog u nama. Ne moze me niko ubediti da covek ne zna sta prica i da ne zna  nista o pcelama, kada svi znamo da nije tako. Meni kao "tazem" pcelaru (tek treca godina), mnogo koriste ovakva predavanja, i ima se sta nauciti. Naravno da se uvek moze nesto komentarisati ako imamo drugacija iskustva u  nekim situacijama.  Voleo bih da pogledam neko Vojino predavanje pa da se i tu nesto nauci, isto vazi i za Sosica,..isto bi bilo neozbiljno da neko njihovo predavanje pljuje i da kaze da nista nije tacno. Valjda je svrha da se dopunjujemo, i ako treba da neke stvari ispravimo i ukazemo da moze i drugacije.
Srecan praznik! Pozdrav za sve

Ne bih komentarisao predavanje Rodoljuba Živadinovića, ako ne moram. Ali ovakvo predavanje od mene ne bi nikada ni mogao čuti. Ponovo sam preslušao par puta prvu "četvrtinu" predavanja i bolje je da ništa ne kažem. Jedino što se ne bih složio sa Vojom je onih 90 %. U "prvoj četvrtini" je to malo više bezveznih stvari i mislim da se narod nije razišao zbog toga što su korektni ljudi.

Na ovom forumu (i na forumu SPOS-a), pisao sam o puno stvari. Primetio sam da neke stvari ljudi doslovno ponavljaju, što znači da su prihvatili, ali i da ne citiraju odakle je podatak. Meni je dovoljno da znam da sam napisao ono što vidim u košnicama. Svako može ovde da ospori ili da potvrdi proverom i praćenjem na svom pčelinjaku.
Od 01 januara 2015 nisam član SPOS zbog ponašanja predsednika SPOS Rodoljuba Živadinovića prema pčelarima i politike koju on sprovodi (bio sam član SPOS od 1985 do 2015 godine).

Van mreže Рајко Борић

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 394
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Прхово и Караш
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #729 poslato: Januar 07, 2015, 21:40:27 »
Ne bih komentarisao predavanje Rodoljuba Živadinovića, ako ne moram.
Е, па мораш (и ти и Воја):
- што си почео треба да завршиш
- шта ћеш друго да радиш у дугим зимским вечерима?*

Предлажем да прво потврдите аксиоме наведене у предавању (немогуће да их нема) а затим аргументовано оспорите преостале недоумице.

* Једино "оправдање" је ако пишете књиге; за обе се јављам као пренумерант.

Van mreže Dragan Šošić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2240
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Mala Moštanica
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #730 poslato: Januar 07, 2015, 22:54:00 »
Kada se nekome nameće da nešto uradi, treba prvo znati da li je to već uradio i što je važnije da li si pročitao. Reč je o snalaženju (orijentaciji) pčela u prostoru i pronalaženju svoje košnice. Ovo je prvo što mi je palo na pamet. Ostalo, ako neko ima pčele može da utvrdi i da zna da nije tačno (većina toga je „otprilike“ saopštena u predavanju g. Rodoljuba Živadinovića).

Napiši u pretraživaču na forumu reč – snalaženje i videćeš da sam ponešto o tome napisao. Ali, kako smatram (ispravno smatram) da ovo nije moj blog, ne priznajem zamerke tipa da pišem „svuda“. Pišem u temi i trudim se da bude tako.

Što se tiče snalaženja, mislim da sam verovatno zaboravio da navedem i nešto što je bitno pri snalaženju pčela koje su doseljene na područje koje nema puno oznaka koje bi pomogle pčelama. To je poznato iz teorije pčelarstva (pisano je u Pčelaru) i tiče se držanja pčelinjaka blizu velikih reka. U tom članku se tvrdi da pčele ne mogu da pravilno procene rastojanje vode koja je mirna i koja kasnije postaje zatalasana. Slično je u ravnici. Kada dune vetar, dolazi do promene izgleda okoline. Dolazi do svojevrsne igre boja i to zbunjuje pčele. I pčelar koji dođe nakone desetak dana promaši gde su mu pčele, kada npr. kukuruz izraste. Zatim promene koje remete snalaženje su i nagli dolazak oluje. Okolina se bitno menja, ali i pčele beže da sačuvaju život. To bi bilo kao kada čovek zna da ne sme da se sakrije pod usamljeno drvo kada grmi, refleksno tokom oluje potraži zaklon baš ispod tog drveta. Pčela nema razum i normalno je da u izuzetno vanrednim uslovima pogreši. To se zove spasavanje žive glave i greške su uvek moguće. Kada vozilo upadne u reku ili se nađe u bujici, čovek ne sme da otvara prozore ili vrata i da pokušava da izađeako voda prodire u vozilo, inače nema nikakvih mogućnosti da se spase. Ako otvori prozor ili vrata, nema ni teoretske mogućnosti da se spase, koliki je pritisak vode ka unutrašnjosti vozila. Ipak vozač (ili neko iz unutrašnjosti auta) otvara vrata i neko ili svi stradaju. Što znači da se ne sme posmatrati ponašanje pčela (pa ni čoveka) u vanrednoj situaciji. To takođe zavisi od jedinki (ili pojedinca u slučaju kod ljudi). Ne zaleću se sve pčele, kao što i poneko zna da mu je jedina prilika da se spase iz vozila koje tone da malo otvori prozor i sačeka povoljan momenat da se izvuče, kada nema mogućnosti da ga voda silno pogura nazad u automobil i sigurnu smrt. Poređenje deluje neumereno, ali ima osnova – radi se o vanrednim prilikama. Uobičajeno, kada su pčele dugo na jednom mestu i nema bitne promene okruženja (pa i košnice) odlično znaju da nađu košnicu. Reći da pčele ne znaju da nađu košnicu je glupost. Takođe, raspored u nekakve grupe kada se seli na drugi bagrem sa mnoštvom oznaka koje pčele prepoznaju je bezvezarija.

Pčelama se u ravnici postave oznake i pojava se svede na minimum (radio sam to prvi put letos i pokazalo se dobro).

 
Primer higijenskog ponašanja i naučnog obrazloženja je takođe sporan (genetika). Kada se izležu mlade pčele, pogledaj koliko ih bude u ćelijama saća. Zatim uzmeš mladu pčelu u ruke i možeš primetiti da grize kožu ruke i to vrlo odlučno. Normalne tek izležene mlade pčele u normalnom društvu imaju higijenske odlike i nedostatak higijenskog ponašanja je odraz vrlo jakog poremećaja u društvu. U suprotnom, pčele bi bile vrlo ugrožene da su lenje i da ne sređuju stanište.



Kažem, pažljivo slušaj šta predavač govori i mislim da bi neko sa tog govornog područja trebao da „pročita sa usna“ jednom od slušalaca kada je predavač „odvalio“ jedan biser (nege u početkom osmog minuta). Treba nešto znanja i iskustva da se vidi da predavač uopštava neke stvari do te mere da su besmislene. Sve po redu je, ili neko znanje koje nije osporio na forumu SPOS-a ili bezvezna procena (paketni rojevi ili razrojavanje, prihrana ogromnim obrocima itd). Osim ako stvarno ne zna to da uradi kako treba ili je čuo od nekoga i poziva se na neke naučnike.

PS

Nisam išao hronološkim redom, ali se neka „znanja“ razlikuju od znanja koje se prenosi na forumu SPOS-a i to je nedopustivo. U tom slučaju je trebalo reagovati na svaku besmislicu, a ne dopuštati da se piše sve i svašta. Naravno, da ponovim: već sam pisao o nekim stvarima, ali nisi shvatao za ozbiljno. To se zove predrasuda: ono što neko na funkciji kaže je zakon, a nešto što kaže čovek na osnovu iskustva se jednostavno ne memoriše. Nemoj samo da mi daš primer orijentacije koji je proveravao Slobodan Jevtić, tako što je pčele iz plavo obojene DB košnice istresao u vrškaru, stavio na mesto košnice i zaključio da pčele ne prepoznaju mesto, jer je bila prazna (pčele nisu ulazile u nju uopšte). Glupost stvarno jeste beskrajna. To ti je kao ono u vicu, kada se muvi isčupa svih 6 nožica ona ne čuje (ne reaguje kada joj „ispitivač“ kaže: muvo skoči).
« Poslednja izmena: Januar 07, 2015, 23:15:36 od strane Dragan Šošić »
Od 01 januara 2015 nisam član SPOS zbog ponašanja predsednika SPOS Rodoljuba Živadinovića prema pčelarima i politike koju on sprovodi (bio sam član SPOS od 1985 do 2015 godine).

Van mreže Daniloski Blagoja

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 240
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Тајмиште 1069мнв
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #731 poslato: Januar 08, 2015, 00:29:10 »
Ја сам један од оних који је први оспорио њеогово предавање,ал не у негативној,веќ у позитивном смислу! :o
Али,човек нема разумевања,и није разумео моју позитивну критику упуќену њему,е сад дал је баш тако не знам,јер га сматрам за интелегентним човеком
па ми је неразумљиво да није то приметио,и моју критику упуќену њему!
Ја сматрам да он може то боље,јер хтели ми ил не хтели,он је веома вешт играч,а богами и теоретичар,а практичар је ама баш никакав,јер до дана данашњег
то није показао ил доказао!
Него,хтедох да ја напишем нешто што ќе многе колеге можда протумачити ко и он што је,а то је позитивна критика!
Увек,кад неко нешто очекује од себе самог,најбитније му је шта ќе други реќи за њега,јер то је једина критика коју ќе он хтети чути ил разумети!
Причање иза леѓа и остало оговарање сасвим је небитно,јер то нема благе везе шта људи разумеју,јер то обично бива и чује оно што људи не разумеју!
Никада нисам писао лично о некоме што га мрзим(чак и овај пут,сада ко како разуме,његово је),ал човек има велике заслуге,то што је НАРЦИСОИДАН,ЌУНАК,ЕГОИСТА
и т.д. то благе везе нема са овим предавањем,јеер се човек први сетио да све то упакује,и спреми своје предавање,које ни мање ни више предаје 14 г и то сасвим успешно и пре времена, јер тврдим да је то што се сетио пре 14 година дошло БАШ САДА У ОВО ВРЕМЕ,и да је то хтели ми ил не хтели права истина у данашњем пчеларству!
Човек је визионар,и то имајте у виду,увек је испред,ту нема поговора,харизматичан без премца,само такав човек може да влада онако како је до сада он владао
дали исправно ил не,то само ви знате,и не улазим у те детаље јер нисам,и не могу бити члан,али докле год он влада,биќе и за вас,ал наравно и за њега,јер је и бог прво куќу за себе саградио!
Ово сам хтео раније да напишем,ал није се мозаик поклопио до сада,јер ја га не мрзим,ал не могу ни да га волим!
поздрав из Македоније!

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #732 poslato: Januar 08, 2015, 00:57:03 »
Uhvatio sam malo vremena i pogledao i preostala 3 dela.

Džaba mu sve knjige i grafikoni, pčelarstvo se uči iz košnice! Prošla je ponoć i prvi Božićni dan pa da malčice prokomentarišemo.
Prvi deo predavanja sedi 1. Kako sam i rekao.
Drugi deo je za trojku, treći za dvojku i četvrti između 1 i dva(praksa 1 teorija2). Sve ukupno 1+3+2+1=7:4 = ponovno polaganje!
Kod mene ne može dvojka! Jedino ako mu malo progledamo kroz prste pošto je predsednik SPOSa.
Kasnije ćemo ako budem imao vremena da se njime bavim da pojasnimo šta tu nikako ne može da prođe. Čovek je odlično sakupio podatke ali ih je loše razumeo i loše sabrao. I još najvažnije sa puno vere prihvata to što su podaci sa instituta a u suštini su "diskutabilni".  Suštinu najvećeg dela problema u pčelarstvu je totalno profulao!.
Pozdrav svima...
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Todorović Dragan

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 34
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Park prirode Sićevačka klisura
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #733 poslato: Januar 10, 2015, 18:38:29 »
Уредничком тиму форума Кошнице Воја и домаћину г. Брстини


Поштовани,

     Пре свега, захваљујем на брзом одговору. Захваљујем, такође, на указаном гостопримству и гаранцијама које су ми са пуним поверењем пружене. Обавезујем се да ваше гостопримство нећу злоупотребити.
     Што се ваше скепсе тиче, не бих журио. Сачекајмо стрпљиво, време ће показати, а оно је најбољи судија, и људима и догађајима.
     Дужност ми је да обавестим, вас, као и све заинтересоване да ћу у складу са својим наумом и вашим допуштењем, сутра 11.1.2015. у 20.00 часова на вашем Форуму отворити најављену тему: ОТВОРЕНО ПИСМО ПРЕДСЕДНИКУ СПОСА. Тема ће се налазити у одељку Савез пчеларских организација Србије, Активности СПОС-а.

                               С поштовањем 


У Нишу,
1о.1.2015.                                                                                                                                                                  Д. Тодоровић

Van mreže Dragan Šošić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2240
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Mala Moštanica
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #734 poslato: Januar 13, 2015, 14:52:43 »
Ја сам један од оних који је први оспорио њеогово предавање,ал не у негативној,веќ у позитивном смислу! :o

Него,хтедох да ја напишем нешто што ќе многе колеге можда протумачити ко и он што је,а то је позитивна критика!
Никада нисам писао лично о некоме што га мрзим(чак и овај пут,сада ко како разуме,његово је),ал човек има велике заслуге,то што је НАРЦИСОИДАН,ЌУНАК,ЕГОИСТА
и т.д. то благе везе нема са овим предавањем,јеер се човек први сетио да све то упакује,и спреми своје предавање,које ни мање ни више предаје 14 г и то сасвим успешно и пре времена, јер тврдим да је то што се сетио пре 14 година дошло БАШ САДА У ОВО ВРЕМЕ,и да је то хтели ми ил не хтели права истина у данашњем пчеларству!

Човек је визионар,и то имајте у виду,увек је испред,ту нема поговора,харизматичан без премца,само такав човек може да влада онако како је до сада он владао
 

Kritika mora da bude pozitivna :D. I čovek nije egoista, jer je „velikodušno“ besplatno darovao predavanje svima. Sad’ što tu stvarno ima gluposti neopevanih, nema veze. Poklon je poklon. Stručnost iznad politike (zvuči poznato i opasno - mnogo su nas "stručnjaci" usrećili :D :D )

To je kao da imam tone oraha, pootvaram i iskoristim korisni sadržaj, a poklonim narodu ljuske da "jede". Ali to je poklon* i nema zamerke.





Uhvatio sam malo vremena i pogledao i preostala 3 dela.

Džaba mu sve knjige i grafikoni, pčelarstvo se uči iz košnice! Prošla je ponoć i prvi Božićni dan pa da malčice prokomentarišemo.
Prvi deo predavanja sedi 1. Kako sam i rekao.
Drugi deo je za trojku, treći za dvojku i četvrti između 1 i dva(praksa 1 teorija2). Sve ukupno 1+3+2+1=7:4 = ponovno polaganje!
Kod mene ne može dvojka! Jedino ako mu malo progledamo kroz prste pošto je predsednik SPOSa.
Kasnije ćemo ako budem imao vremena da se njime bavim da pojasnimo šta tu nikako ne može da prođe. Čovek je odlično sakupio podatke ali ih je loše razumeo i loše sabrao. I još najvažnije sa puno vere prihvata to što su podaci sa instituta a u suštini su "diskutabilni".  Suštinu najvećeg dela problema u pčelarstvu je totalno profulao!.
Pozdrav svima...

Vojo, jedinice...da nije malo prestrogo. Pa vidi kako ljudi pažljivo prate i u prvoj četvrtini, potpuno sa istom pažnjom kao i u poslednjoj. To može samo zato što je predavanje zanimljivo i morala se montirati stalna diskusija prisutnih (vidi slike).


PS

* Mada, mogu i ljuske od oraha da se upotrebe korisno: kao gorivo. Ali, ako loše uputite onoga kome se daruje, može istopiti peć.
Od 01 januara 2015 nisam član SPOS zbog ponašanja predsednika SPOS Rodoljuba Živadinovića prema pčelarima i politike koju on sprovodi (bio sam član SPOS od 1985 do 2015 godine).