Autor Tema: Predstavljanje Vojo Brstina  (Pročitano 25410 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Predstavljanje Vojo Brstina
« poslato: Decembar 14, 2010, 12:54:26 »
Ja sam Vojo Brstina iz Novog Miloševa pčelar i pronalazač u svetu pčelarstva.
Konstruisao sam košnice Rodna Voja, Eko Voja, zatim RV Prelazni nastavak za LR, DB i FR desetoramne košnice, pa EV Prelazni nastavak takođe za iste desetoramne košnice.
Izumeo sam biološki lekoviti preparat protiv nozemoze i krečnog legla.
Zatim potpuno prirodan biološki preparat Vojin lekić protiv varoe.
 I poslednje rešenje je novi tečni biološki preparat proiv varoe Vojalek univerzal.

Mislim da sa pronalscima nisam završio i da u pčelarstvu treba da rešim još neke probleme.
E da umalo da zaboravim, pokretač sam ovog pčelarskog foruma koji ćemo nadam se zajedno da razvijamo.
Domaćin sam i deo uređivačkog tima ovog foruma.

Pčelarim sa RV, EV, REV, i LR košnicama, sa oko 130 košnica, proizvodim veliki broj rojeva za RV i EV košnice.
Učitelj sam mnoštva mladih pčelara u zemlji i okruženju sa čijim uspesima mogu da se ponosim.

Toliko o meni, puno Vas pozdravljam....
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Mario Ratancic

  • Gost
Odg: Predstavljanje Vojo Brstina
« Odgovor #1 poslato: Decembar 14, 2010, 16:11:21 »
Kolega Vojo, dobro došli medju nas neiskusne, malo iskusne i stare prekaljene pčelare.

Meni lično, a vidim da ovde ima dosta kolega koji su došli na ovaj forum da čuju sa izvora,
od Vas lično, o tehnologijama rada sa košnicama RV i  EV. Kolega Lazo je obećao da će postaviti
detaljne crteže oba tipa, a na Vama je da nas uvedete, korak po korak, u te vode.

Mislim da bi bilo najbolje, sve krenuti od početka, kako naseliti košnicu, šta je potrebno uraditi u razvoju
društva, kako pripremiti za pašu, kako raširiti pčelinjak, koje metode korisiti,pa do toga kako pripremiti
društva za prezimljavanje i narednu pčelarsku godinu. Bilo bi idealno krenuti po mesecima, od momenta
kada se roj naseljava pa nam razjasniti ceo godišnji ciklus rada.

Naravno biće tu i gomila pitanja, sa naše strane, ali se nadam da ćete imati dovoljno strpljenja
za sve nas koji bi želeli da se detaljno upoznaju sa tim tehnikama.

Unapred Vam se zahvaljujem.

Van mreže Valon Mustafi

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 259
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija: Tetova, Macedonia, ~500m.n.v.
Odg: Predstavljanje Vojo Brstina
« Odgovor #2 poslato: Decembar 14, 2010, 16:36:00 »
  Dobro dašao domaćine  :D :D :D ;)

  Pozdrav iz Tetova :)
"If thϵ bϵϵ disappϵars from thϵ surfacϵ of thϵ ϵarth, man would havϵ no morϵ than four yϵars to livϵ." - Albϵrt Ԑinstϵin
Moje predstavljanje

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Predstavljanje Vojo Brstina
« Odgovor #3 poslato: Decembar 14, 2010, 20:15:12 »
Kolega Vojo, dobro došli medju nas neiskusne, malo iskusne i stare prekaljene pčelare.

Meni lično, a vidim da ovde ima dosta kolega koji su došli na ovaj forum da čuju sa izvora,
od Vas lično, o tehnologijama rada sa košnicama RV i  EV. Kolega Lazo je obećao da će postaviti
detaljne crteže oba tipa, a na Vama je da nas uvedete, korak po korak, u te vode.

Mislim da bi bilo najbolje, sve krenuti od početka, kako naseliti košnicu, šta je potrebno uraditi u razvoju
društva, kako pripremiti za pašu, kako raširiti pčelinjak, koje metode korisiti,pa do toga kako pripremiti
društva za prezimljavanje i narednu pčelarsku godinu. Bilo bi idealno krenuti po mesecima, od momenta
kada se roj naseljava pa nam razjasniti ceo godišnji ciklus rada.

Naravno biće tu i gomila pitanja, sa naše strane, ali se nadam da ćete imati dovoljno strpljenja
za sve nas koji bi želeli da se detaljno upoznaju sa tim tehnikama.

Unapred Vam se zahvaljujem.

Kolega Mario hvala Vam na dobrodošlici.
Ništa ne brinite za moje strpljenje. Ja sam srećan kada odgovaram na pitanja i kada mogu nekom da pomognem nekim savetom.
 Tu sam za sve što znam da odgovorim a ono što ne znam, naći će se neko od kolega da odgovori.
Vi samo pitajte u temama koje Vam odgovaraju. I ja ću sigurno postavljati dosta pitanja. ;)
Samo mi se čini da se teme nešto sporo otvaraju.

 Dobro dašao domaćine  :D :D :D ;)

  Pozdrav iz Tetova :)
Hvala kolega Valon, u boljem Vas našao.  ;) I još toliko pozdrava za Tetovo.  ;)

Pozdrav svima....
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže stevanovic sveto

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 3526
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Varda-Makovište 750m
Odg: Predstavljanje Vojo Brstina
« Odgovor #4 poslato: Decembar 14, 2010, 20:18:06 »
Polako druže Vojo! Tek ćemo da otvaramo. Ja sam se odvikao od pisanja, nisam se još zagrejao. Pozdrav.

Van mreže Blagoje Savic

  • Gost
  • *
  • Poruke: 4
  • Pol: Muškarac
Odg: Predstavljanje Vojo Brstina
« Odgovor #5 poslato: Decembar 15, 2010, 07:34:42 »
Pozdrav  Voji  iz  Kovina.
« Poslednja izmena: Decembar 15, 2010, 16:34:19 od strane admin »

Van mreže slobodan ilic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 236
  • Pol: Muškarac
Odg: Predstavljanje Vojo Brstina
« Odgovor #6 poslato: Decembar 15, 2010, 17:59:22 »
Pozdravljam te prijatelju Vojo i zahvaljujem ti se jer da nebi tebe i tvoji saveta nista od mog pcelinjaka.Zelim ti puno zdravlja i da se dugo druzimo.
Slobo sa,, divljeg zapda,,  ;D
« Poslednja izmena: Januar 11, 2011, 23:56:08 od strane Global Moderator 2 »