Autor Tema: PRINUDNA vakcinacija DECE  (Pročitano 16950 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Dragan Šošić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2240
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Mala Moštanica
Odg: PRINUDNA vakcinacija DECE
« Odgovor #15 poslato: April 20, 2015, 21:42:06 »
Sprovodi se doktrina koju je oblikovao MOZES MARDOKAJ MARKS LEVI.

To je Novi svetski poredak koji ova država očigledno podržava u najgorem smislu reči. Odnosi se na gubitak prava pojedinca do neprepoznavanja ljudskog bića. Ovim zakonom su ljudima oduzeta elementarna ljudska prava.


Čitao sam da je poslanik DS (ovde piše da je lekar - šta taj leči i za koje pare, on može biti samo diler medikamenata) izjavio sledeće:

"Zbog toga su se u Skupštini čuli i predlozi da kazne budu veće, ali oni, po svemu sudeći, neće proći. Poslanik opozicione DS Dušan Milisavljević, koji je i sam lekar, kaže da ne može da poveruje da u 21. veku postoji srednjovekovni strah od vakcina."

Ne radi se o strahu već taj gmaz treba da zna da se radi o elementarnom pravu čoveka koje ustav ove države štiti.

Bilo bi zanimljivo da taj trgovac predstavi svoje “lekarsko” znanje i navede koje su to opake epidemije sprečene vakcinacijom (njegov bivši gazda se špricao na TV učestvujući u nečasnom poslu prodaje vakcina “protiv gripa). Ali ne da navede statističke podatke i slične gluposti. Treba da navede ispravan postupak kada se posumnja da je po sredi određeni virus, od kojeg obolelog je uzet uzorak i opisan postupak kako se virus ponašao ubačen u eksperimentalnu životinju. Potrebni su potpuni podaci o prethodnom zdravstevenom stanju životinje. Dalje se prati tok id a li se razvija identična bolest. Odmah će se "po prirodi stvari" smatrati da je “hitnost” u pitanju. Kao i hitnost da se zaradi na vakcinama protiv gripa kada se Boris Tadić i (Čeda Jovanović) špricao na TV reklamirajući nečiju trgovinu.


Hitnost je bila i 1972. A onda bi bilo da takvi stručnjaci  (kao “lekar” iz DS) opišu stanje u SFRJ 1972. godine. Pojavila se epidemija “velikih boginja”. I svi bi mi pocrkali da nas nisu vakcinisali. Zanimljivo je kako se “zaraženi” kretao sa hodočašća u Meki i da nigde nije vršena vakcinacija. Vakcinacija je vršena samo u SFR Jugoslaviji.


Političko stanje je bilo opako, jer su cepali Srbiju na komade uprvo sledbenici ideologije Mardokaja (Levog). Uz to se uzme i solidna kinta (milioni vakcina su u pitanju). Pri tome je to vanredno stanje i nema moguće pobune zvog pripreme ustava iz ’74-te.

Danas su njihovi sledbenici na delu (Ambroza i Mardokaja). Prodali su najveći deo vrednog, srušili bankarski sistem, prodaće i preostalo. Sada prodaju vaccine. Decu već namenjuju haremima bogataša, bandita i lopova. Prodavaće našu decu na veliko, jer su nas osiromašili.

Izgleda da je izlazak na ulice jedina opcija...i uzvratiti im kad tad.


PS

Po izjavama lekara više ljudi je umrlo zbog vakcine. To je inače još jedna izmišljena epidemija, da se zaradi na ljudskoj patnji i strahu i reši ogavna politička zamisao koju je Ambrozova banda sprovodila.

Porodicama pčelara su mogli da ponude "suvenciju" od 500 kinti po vakcini i prošlo bi (i ovakose malo ko buni). Imaju i pčelari svoj ponos, a to košta...sa ljudima je teško, sa narodom je lako. Opet će poviti vrat.
Od 01 januara 2015 nisam član SPOS zbog ponašanja predsednika SPOS Rodoljuba Živadinovića prema pčelarima i politike koju on sprovodi (bio sam član SPOS od 1985 do 2015 godine).

Van mreže Nikolić Nemanja

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 90
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: grkinja
Odg: PRINUDNA vakcinacija DECE
« Odgovor #16 poslato: April 20, 2015, 22:07:31 »
Nisam citao sve prethodne poruke videh temu pa da podelim svoje misljenje.

Vakcinacija je nuzno "zlo" protiv prisutnog i opasnog zla. I bas se grozim kad neinformisani ljudi pocnu da pljuju po vakcinaciji, dal iz neznanja ili iz koristi ne znam.
I danas u svetu umiru ljudi od trbusnog tifusa, tuberkuloze, besnila, da ne nabrajam.
Kolege sa foruma sa vise od 50 god sigurno znaju nekoga ko je ostao sterilan zbog zauski...
Imao sam prilike da vidim kako covek umire od tetanusa samo zbog toga sto nije hteo da primi serum i vakcinu sto bi mu sigurno spasilo zivot. Deca obolela od decije paralize nisu nimalo prijatno iskustvo.
 Bas bih voleo da vidim, a ne zelim nikome da se desi!, jednog od protivnika vakcinacije da ga ujede ppotvrdjeno besan pas pa nek odbije da primi vakcinu i serum iako vakcina moze da izazove meningitis... pa da mu za par meseci  misici pocnu da otpadaju sa kostiju.
Da su neke vakcine stetne to stoji, ali nezeljena dejstva na do sada ispitanim vakcinama se mere u delovima PROMILA. Da farmaceuti imaju dobit od vakcinacije i to stoji  i tu se vrte ogromne pare, ali ne na vec ispitanim i proverenim vakcinama za "stare" bolesti, vec se stvaraju novi virusi kao nedavni slucaj u Africi. 
Adjuvansi-opasna tema :) . Imaju mnogostruku korist. Kad bi se odredjeni antigeni u obliku vakcina bez adjuvanasa uneli u dovoljnoj kolicini u organizam da se izazove imuna reakcija momentalno bi nastupio anafilakticki sok.

Kolega Sosicu ovo nije replika Vama, cenim Vase misljenje, ali to je samo misljenje i nista vise. I shvatam zasto vam je takav ton, i ja sam revoltiran iz slicnih razloga, ali realnost mora da se prihvati sto se bolesti tice, a protiv farmaceutcih kuca nemogu ni drzave a kamo li pojedinci.

Van mreže Dragan Šošić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2240
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Mala Moštanica
Odg: PRINUDNA vakcinacija DECE
« Odgovor #17 poslato: April 20, 2015, 22:29:22 »
Nemanja, samo ljudi čija deca imaju problem posle vakcinacije znaju kako ima je. Potraži na internetu koliko se novih bolesti pojavilo od kada se pojavila savremna zaštita. Kao ne zna medicina šta je to. Mutacije! Mutacije baš i ne postoje. Postoji prilagođavanje mikroorganizama novoj sredini i to je lako dokazivo (reč je o pleomorfizmu).

Možeš li daobjasniš kako je posle silne propagande poslednjih godina bilo vlo malo bolesnih od gripa. Ove godine kod mene u okruženju nisam video nikog bolesnog. Kada su vladali slični „gripovi“ kojom je prljava propaganda plašila narod bilo je isto.

Da li znaš da su objavljivali pojedine smrtne slučajeve i nema pravih podataka. Ko je umro? Šta, tu se gleda zaštita privatnosti kao kada se sprovodi neko propagandno hapšenje i tu su i novinari i kamere.

Možeš li da nađeš i dobiješ podatek koji su sprovedeni po proceduri koju sam napisao. Pa ne možeš. To je „zaštita privatnosti“. Nađi na internetu ogromne slike virusa (mama u boji, kako kažu u filmu Mi nismo anđeli). Pa koji elektronski mikroskop snima u boji!?

Znaš li šta je trovanje organizma. Reč je o trovanju. Ja sam se negde jesenas ubo u kažiprst na sitan, gotovo nevidljivi trn boce-trave. I posle par dana je krenuo gadan otok (opasno crveno rastuće oticanje). Znaš li ko je bio glavni hirurg. Moj sin. Učio sam ga ranije da mikroorganizmi mogu biti opasni i da su anaerobni zeznuti (ne možeš da očistiš ranu). On mi je polako „citirao mene“  :)  i rekao da "zevam" u kompjuter, a one će to secnuti. Otvorio je ranu, očistio i sutradan je splasnulo. Kod lekara bi mi roknuli antitetanus (čemu to služi).

Upravo vakcine protiv zaušaka mogu da odlože stvaranje imuniteta organizma u ranom dobu kada je manje opasno (dokazano je da vakcine ne štite trajno). Odrastao čovek ima drugačiju reakciju.



PS


Moj brat je odjednom preležao sve boginje kada smo bili deca. Ostalo mu par prelepih kružnih ožiljaka (uvek sam mu zavideo na tome). Sve vreme sam se igrao sa njim dok je ležao i dobio boginje što je trajalo manje od dva dana. Čemu vakcinacija od bezopasnih boginja ili sličnog. Najbolji lek je hrana i na osnovu toga se stvara prirodni imunitet.

Ponovo te molim da se potrudiš i nađeš podatke koji će me razuveriti, da dokažeš da hrana koju jedemo nije otrovana (virus na latinskom inače znači OTROV), i da nađeš gde država jemči da će preuzeti potpuno odgovornost za one kojima vakcina naškodi (ovde se ne treba igrati procentima - svaki čovek je univerzum).

Dalje, nađi vrlo precizne podatke o besnilu pasa. Opet ne statistiku. Podatke. Postoji li precizan opis novog virusa u Africi. Inače u Africi rade ispitivanja na ljudima in vivo (zločinački eksperimeti na živim ljudima). U kakvim uslovima živi bedno stanovništvo Afrike pri česti ratnim sukobima koje opet fabrikuju trgovci smrći u koriste njihova bogatstva.

Svaki pošten lekar će reći da se sprovodi lična higijena i pazi na ishranu!
Od 01 januara 2015 nisam član SPOS zbog ponašanja predsednika SPOS Rodoljuba Živadinovića prema pčelarima i politike koju on sprovodi (bio sam član SPOS od 1985 do 2015 godine).

Van mreže Nikolić Nemanja

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 90
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: grkinja
Odg: PRINUDNA vakcinacija DECE
« Odgovor #18 poslato: April 20, 2015, 23:04:16 »
-To si potpuno u pravu, kome se desi njegov procenat je 100%, a na globalnom nivou je to u promilima i za bolesti i za vakcine. I pusti brate internet, i na tarabi pise... pa niko nece.
Da ne ispadne da da mnogo serem, ali znam sta pricam posto mi je tema diplomskog bila Aktivna imunizacija. Mlatarao sam se po klinikama u jugoistocnoj Srbiji par meseci skupljajuci materijal i nagledao se svasta, i sad radim kod privatnika :D


-Sto se tice pticjeg/svinjskog gripa. Na infektivnoj klinici u Nisu su 2012. godine bila potvrdjena par smrtna slicajeva. Ti pacijenti su bukvalno iskasljali svoja pluca. Radilo se o ljudima koji su imali mocan imunitet, koji su retko kad imali i kijavicu a o drugim bolestima da i ne pricam. Bili su i oni sa ne tako dobrim imunitetom i oni su se izvukli. Mehanizam delovanja imunog odgovora je kod ovih prvih bio toliko buran da su imunoglobulini i leukociti koji su trebali da ubiju virus bukvalno svojim enzimima razgradili pluca domacina.
Za tacan broj potvrdjenih smrtnih slucajeva neznam, ali mogu da pitam u IZJZ za teritoriju koju on pokriva, i ti podaci su javni, osim naravno istorije bolesti nesrecnih i licnih podataka. Procedura je jedna te ista za sve zarazne bolesti i mi mozemo da dobijemo samo brojke.
 Imunologija je vrlo kompleksna nauka i nije je lako shvatiti, najbolja analogija joj je pcelinja zajednica, da se plasticno izrazim.


-Propaganda je opaka stvar i gadim je se.


-Tvoj slucaj sa kaziprstom pokazuje da imas jak imunitet/ imuni odgovor organizma. On  je vrlo tesno povezan sa nacinom zivota.


-Imunitet koji daju vakcine se deli u4 grupe
  Privremen,
  Solidan 
  Trajni i
  Dozivotni
.Trajni imunitet ne znaci da je covek ceo zivot otporan na odredjenu bolest,nego da je otporan vise od 10 godina.
  Kad smo se vec uhvatili za zauske. Virus MUMPS-a je vrlo podmukao virus i on ustvari napada testise(spermatocite i spermatogonije), a ne pljuvacne zlezde, one mu sluze samo za razmnozavanje. Vakcina protiv zauski malih boginja i rubele MMR ne odlaze imunitet vec ga provocira,i naravno ne stiti trajno vec u periodu koji je bitan za pravilan razvoj testisa. Ne stiti trajno ni protiv morbila(malih boginja) ali se koristi samo u detinjstvu jer je klinicka slika kod dece mnogo opasnija nego kod odrasle osobe. Rubela(crvenka) se vrlo retko javlja kod odraslih.
Deca se ne vakcinisu protiv ovcjih boginja(varicele) zato sto je klinicka slika blaza kod dece nego kod odraslih, a vakcina ne daje dozivotni imunitet.
 I te bezopasne boginje su vrlo opasne u trundoci, pogotovo u prvih 3 meseca.
 
- Za hranu se slazem sa tobom, zato se trudimo da sa porodicom proizvedemo hranu sto prirodnije.


- Besnila ima u Srbiji i ono pretezno cirkulise u populaciji lisica ali se desi da se i po neki pas zarazi posle kontakta sa lisicom.
 Smrtni slucaj coveka u Srbiji nije zabelezen od 80-i neke godine, ujedi besnih pasa da, brojku ne znam.





EDIT:
Zaboravih da kazem, to sto je tvoj brat prelezao i male i ovcje boginje, a ti ih prelezao za 2 dana znaci samo da si prelezao ovcje boginje a da si protiv malih bio vakcinisan.

Van mreže Todorović Dragan

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 34
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Park prirode Sićevačka klisura
Odg: PRINUDNA vakcinacija DECE
« Odgovor #19 poslato: April 20, 2015, 23:40:44 »
https://www.youtube.com/watch?v=pWIh5sOCpUc

    Ево шта каже човек струке. Човек од интегритета, који има куражи да јавно проговори. И није заборавио шта је Хипократова заклетва. Човек.
    А знамо и неке друге, који ћуте да не наљуте налогодавце и буду скинути са платног списка.
   

Van mreže Драган Нешковић

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1406
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Mala Moštanica 174м
Odg: PRINUDNA vakcinacija DECE
« Odgovor #20 poslato: April 20, 2015, 23:43:54 »

Замена теза је омиљени "алат", који се користи да би се људи заглупљивали и да би се њима лакше манипулисало.
Томе служе и приче о "неинформисаним  људима који пљују по вакцинацији ...". Одмах после употребе оваквих и сличних "алата", иде набрајање болести које харају светом, а после тога, обично се наводи неки страшан пример, распадање људског бића, његовог мишићног ткива, његових костију итд, итд. То је опробани рецепт који се примењује да би се људи застрашили и претворили у послушну руљу, која без икаквих поговора извршава налоге својих господара и њихових лакеја. На крају тог процеса којим се руља дресира страхом, иде "констатација", да против тих моћних фармацеутских фирми, отпор није могућ. Њима се ни државе не могу успротивити, а камоли појединац. То је мантра којом се залуђује руља и којом се руљи говори да је "сваки отпор немогућ" .
Томе служе те усране приче (да извинете на речнику).


Запамтите тај образац јер се он примењује у свим сверама нашег живота. Мала група људског (и још по неког) олоша, људе на земљи третира као стоку и према њима се понаша, као према стоци. Људи су претворени у безличну масу, заглупљених, залуђених, застрашених сподоба. Тај процес је планетарних размера, и ми свакако нисмо ван тог процеса. Сходно томе, дабоме  ;D  и "наши", тутумраци на "власти", и сви остали по структури у државном апарату, служе тим белосветским (и још неким) протувама и олошима. Зато све раде да сатру овај народ. Зато су земљу уништили, опљачкали и пљачкају даље, а наравно по налогу својих господара, спремни су да своје сународнике ставе у каустичну соду, ако добију такав налог. Мислите да је овај сатански закон о "вакцинацији", нешто страшно? Е па много сте се з.ј...ли. Тек ће бити "закона", и "закона", које ће ови или неки други "наши на власти", доносити и тек ће се блесави људи, чудом чудити. Тако то бива када руља ћути и продаје душу. Много дуго овај народ живи као обична руља која је изневерила све оно за шта су наши преци давали животе. Дошло је доба када ће се испоставити рачун и ми смо тај нараштај који ће тај рачун платити. До задње паре и без икаквог изузетка.


Нико нормалан није против, нормалне вакцине. Под нормалном вакцином, нормални људи подразумевају, вакцину која је апсолутно направљена да помогне човеку. Нико није против ТЕ и ТАКВЕ вакцине.
Људи су против, имбецилних "вакцина", које су направљене да УНИШТЕ ЧОВЕЧНСТВО, да стерилишу нашу децу, да шире погане болести, да праве од људи разне болеснике, наркомане, сексуално и свако друго робље, зомбиране протуве који ће живети само зато да би служили оном земаљском (и још понеком) олошу.
Људи су против тих и таквих вакцина и тек ће бити против! Људи се почињу будити и ускоро ће то бућење постати масовно, зато и раде то што раде по свету. Зна тај олош да му је крај близу.


Да не ширим даље причу. Почиње време у коме се ми учимо да доносимо одлуке. Те одлуке ће коштати.
Наш избор је у принципу, врло прост. Ћутати и постати безлична маса робља коју ће пре или после поклати као сваку стоку, или исправити погрбљену кичму и сетити се да смо ми ЉУДИ и да имамо своје достојанство које смо спремни да бранимо по сваку цену. Ова олошка прича о обавезној вакцинацији, само је припрема руље за страхоте које следе.


Питао бих све нас заједно, да ли заиста ми мислимо да ту белосветску багру, заболе она ствар за здравље људи?
Да ли смо ми људи заиста постали толики имбецили да верујемо да тај олош који нас трује, убија, сакати, уништава на све могуће и немогуће начине, да ли ми заиста верујемо да је њима стало до нашег здравља???


Ево једног занимљивог цитата: 


" У фебруару 2009. године амерички фармацеутски гигант Baxter, његова аустријска испостава, шаљу у 16 лабораторија 4 европске земље 62 кг супстанце за производњу вакцине од сезонског грипа. Апсолутно случајно, једна од чешких лабораторија открива да су супстанце заражене са два жива вируса грипа...".

Ако вас занима да читате о вакцинама, ево вам један линк. Ту имате скупљено много текстова о овој теми, као и велики број научних радова који су разобличили светски олош на ову тему.

http://srbin.info/s=%D0%B2%D0%B0%D0%BA%D1%86%D0%B8%D0%BD%D0%B5&submit=%D0%A2%D1%80%D0%B0%D0%B6%D0%B8

Сетите се! Бог је створио човека да буде слободно биће!

Поздрав свима :)

Van mreže Todorović Dragan

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 34
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Park prirode Sićevačka klisura
Odg: PRINUDNA vakcinacija DECE
« Odgovor #21 poslato: April 20, 2015, 23:51:24 »
П.С. Претходно се не односи на Вас, Николићу. Вас не познајем, и могуће је да говорите из уверења.

Van mreže Nikolić Nemanja

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 90
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: grkinja
Odg: PRINUDNA vakcinacija DECE
« Odgovor #22 poslato: April 21, 2015, 00:11:23 »
Malo detaljnije procitah temu.
Toksin Chlostridium botulinum-a je za sada najjaci otrov na planeti. 200 grama tog otrova je dovoljno da na zemlji otruje sve ljude-8 milijardi, ili kolko nas vec ima.

U zemljama EU i u SAD vakcinacija nije obavezna, ali deca koja nisu vakcinisana ne mogu da se upisu u skolu, a skola je obavezna. Zdravstveno osiguranje ne pokriva ni delic troskova za bolesti protiv koji postoji vakcina a za koje je vakcinacija obavezna, imaju jos dosta tih zackoljica koje provlace kroz sebe vakcinaciju.




Virus kao virus nije otrov. Postoje RNK i DNK virusi. Ovi prvi su opasniji jer vrlo brzo mutiraju i za pojedine je nemoguce pronaci deo lanca koji je stabilan da bi mogla da se napravi vakcina.
Kad virus dospe na odgovarajuce mesto onda pravi dzumbus u organizmu. Ne ubija on direktno celije, vec to cini organizam zarazenog u vecini slucajeva.
Kao i svakom zivob bicu i virusu(mada on to nije jer nema svoj metabolizam) je bitno razmnozavanje, ali kako ce da se razmnozava kad je on samo jedan lanac aminokiselina i baza, pa mora da nadje nekog domacina i da ga natera da radi u njegovu korist.
Kad udje u celiju on potiskuje iRNK koja je zasluzna za stvaranje proteina u celiji i na njeno mesto ubaci svoj lanac. Celija i dalje ima iRNK i i dalje stvara proteine, ali ne one koje su potrebni organizmu vec samo one koje su potrebni virusu da bi se umnozio.


Celije "zaduzene za kontrolu rada celija u organizmu" vide da se sa celijom u kojoj je virus nesto cudno desava i da ne radi kako bi trebalo i salju vojsku na nju da je unisti. I tu je najveci ja*eb, cim pocepaju membranu zarazene celije virus koji se u medjuvremenu namnozio u nastradaloj celiji biva oslobodjen i onda svaki ponaosob trazi svoju celiju domacina.
Kad organizam vidi da ne moze da resi problem leukocitima onda stvara specificne proteine(imunoglobuline) koji ce da zeznu virus. Imunoglobulini se vezuju za specificna mesta na virusu i tako ga specavaju da preda informaciju za stvaranje proteina celiji domacinu ili mu nedaju da udje u celiju, ili se vezuju na membrane celija i sprecavaju ga da udje u nju. Kad organizam stvori te imunoglobuline onda krece izlecenje.
Slicna je stvar i za bakterije i kod njih imunoglobulini sprecavaju ishranu vezujuci se za receptore na celijskoj membrani patogena u najvecem broju slucajeva.
Ovo je najnajprostije objasnjenje koje mi je palo na pamet. Voleo bih da se neko javi iz medicinske struke pa da detaljnije objasnimo ako ima zainteresovanih da citaju i informisu se.


Gde su tu vakcine... :)
Vakcine imitiraju virus ili bakteriju i tako provociraju stvaranje specificnih antitela (imunoglobulina) i pripremaju organizam za buducu infekciju. Ne imitiraju ceo proces infekcije vec samo  deo procesa i u savremenim vakcinama se nalaze fragmenti patogenih organizama dovoljni za podsticanje imunog odgovora.


Ne bih da vise razglabam na ovu temu jer je jako opsirna i teska za razumevanje, a jos manje zelim da nekoga ubedim u suprotno od onog sta misli, onaj ko hoce da shvati ima dovoljno u ova 3 posta sto sam napisao.
Mogu jedino da podelim brojke na koje je Dragan insistirao.


Moje licno misljenje je da svako MORA biti vakcinisan iako vakcine imaju i svoja nezeljena dejstva.
 
Da je amitraz JEDINO sredstvo na svetu koje je efikasno u suzbijanju varoe, da li bi ste ga koristili iako se zna za njegova stetna dejstva, ili bi u neizvesnosti cekali prolece. Mozda bi sve kosnice prezivele, ali verovatnije je da bi bio veliki procenat uginuca. I sad ce neko da pita kako zajednice prezivljavaju i toliko dugo opstaju u prirodi, za razmisljanje koji procenat doceka prolece od onih sa pocetka jesei.

Van mreže Nikolić Nemanja

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 90
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: grkinja
Odg: PRINUDNA vakcinacija DECE
« Odgovor #23 poslato: April 21, 2015, 00:21:07 »
G. Neskovicu, posto sam se pronasao u vasem postu moracu da iznesem misljenje.
Sablon koji ste pomenuli necu da komentarisem.


Ajmo svi da se organizujemo i promenimo nesto. Ocemo odmah da udarimo na vast, ocemo. Ocemo da postignemo nesto, vrlo verovatno da necemo.  Ali ako pocnemo da se bavimo svojim mikrokosmosom i uredimo ga shodno nasim mogucnostima i budemo zadovoljni njime eto na srece van vlasti. Ona ce da nas sputava, oporezuje, mlati praznu slamu dok ostali iz nase okoline ne pocnu da se ponasaju kao mi. Kad se to desi uspeli smo.
Kad prestanemo da kupujemo eliksire mladosti sa reklama bankrotirace i farmaceutske kuce. Svako od nas ima bar 10-ak "eliksira" kod kuce


Kolko Dragana aktivno u temi... :D
Ne govorim iz uverenja, govorim jer sam isao na medicinski fakultet. A ako je bas bas celokupna medicinaska nauka pogresna onda sam tesko obmanit
Ajd da udarimo i na farmaceutske kuce i tu su nam izgledi slabi. Ako pocnemo zdravo da zivimo u mikrokosmosu koji smo prethodno stvorili prestanemo da kupujemo one silne eliksire zdravlja i mladosti sto nam ih reklamiraju farmaceutika ce bankrotirati u vrlo kratkom roku.  Svako od nas ima bar 10-a preparata u kuci sa reklama razmislimo malo.
I Jovan Deretic prica raznorazne gluposti....

Van mreže Драган Нешковић

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1406
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Mala Moštanica 174м
Odg: PRINUDNA vakcinacija DECE
« Odgovor #24 poslato: April 21, 2015, 00:48:03 »
Г. Николићу,


Потребно је само да свако промени само, самог себе. Наравно на боље. Онда ће се све променити.
Верујем да вам је познато име др. Петар Ј. Станковић и његова књига: Божанствена медицина (Медицина дивна).
Ту књигу сам прочитао на почетку 90-тих година, заиста дивна књига. Човек из те књиге, може доста научити.


Необичан случај са више "драгана", у теми је наравно, сасвим случајан. Као што случајно док ми водимо преписку у овој теми, на телевизору, сасвим случајно приказују филм у коме се радња заснива на великој зарази у возу ... наравно, као и у животу и у овом филму, сасвим случајно главну улогу играју и овде поменути "главни", ликови. Наравно, случајно.
Иначе тај "случај", је и иначе занимљива категорија у људском животу.

Van mreže Miroslav Jovanović

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 699
  • Lokacija pčelinjaka: Sarbane Ub
Odg: PRINUDNA vakcinacija DECE
« Odgovor #25 poslato: April 21, 2015, 07:07:08 »
Ovo sa vakcinama je samo uvertira. Ko zna šta nas čeka u narednom periodu!  snaganaroda.rs/irina-bergset-janjicari-novog-doba-kako-norveska-kroz-drzavni-projekat-krade-rusku-decu/
Više može jedan koji hoće nego dva koji moraju. - Živojin Mišić

Van mreže Dragan Šošić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2240
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Mala Moštanica
Odg: PRINUDNA vakcinacija DECE
« Odgovor #26 poslato: April 21, 2015, 20:19:45 »
Odgovoriću ti nešto što se može „brzo“ odgovoriti, a ostali odgovori će doći kasnije i u više odvojenih poruka radi preglednosti.


-Tvoj slucaj sa kaziprstom pokazuje da imas jak imunitet/ imuni odgovor organizma. On  je vrlo tesno povezan sa nacinom zivota.


Na slikama je „neki“ poremećaj. Negde oko 5 godina ranije sam prvi put otišao kod dermatologa.

Trebao si kao školovan čovek videti kakva je bila reakcija medicinskog osoblja kada su ovo videli. Inače, na dermatoligiji je gužva i zakazuje se pregled za nekih 15 dana. Ja sam insistirao da doktor samo na kratko pogleda. Vrlo iskusna medicinska sestra na prijemu se prvo našla „uvređenom“ kako ja tako nešto mogu da zahtevam i pitala me zašto sam došao. Moj odgovor na to glupo pitanje je bio da sam došao jer imam uput. Onda je htela da vidi promene na koži zbog kojih sam došao. Kada je pogledala, prvo što je rekla je šta sam čekao do sada (sa prstiju je spadala sva koža!). Kada sam joj rekao da se to događa vrlo brzo, u roku od naviše tri dana, samo je je u neverici „treptala“.

Bio je petak i zakazala mi je u ponedeljak. Tek tu je njena reakcija bila smešna. Nije mogla da veruje da je za nepuna tri dana (3 dana) sve počelo da zaceljuje i da se skoro potpuno obnovlila koža.

Svakako je da je to stvar „imuniteta“. Ali, ako ja imam dobar imunitet, zašto se ovo često javlja, zašto nije izlečeno alopatskom medicinom (ovaj izraz ti je kao čoveku od struke poznat) i kadaće alopatska medicina odrediti pravi razlog i naći pravi „lek“. Hteo bih da dodam da mog brata od strica „bockaju“ više od 30 godina i nikada nisu našli šta je problem alergijama. Jednom je pao u kupatilu i pri padu „pocepao“ uvo (ima ožiljak).

Doktore, šta bi to bilo na mojim rukama? (pitanje je za tebe). Pretpostavljam da možda nisi dermatolog, ali i ja sam 1991 prvi put dobio strahovitu alergiju i to se povremeno ponavlja. Posle tri-četiri godine sam sam našao razlog alergije. Kao dete nikada (NIKADA) nisam imao alergijski osip. I za ovo na rukama sam sam našao „rešenje“ problema (razlog zašto se javlja) i lek (ne „lek“ alopatske medicine nego lek).

EDIT:
Zaboravih da kazem, to sto je tvoj brat prelezao i male i ovcje boginje, a ti ih prelezao za 2 dana znaci samo da si prelezao ovcje boginje a da si protiv malih bio vakcinisan.

Kako onda objašnjavaš da je moj brat dobi boginje i danima ležao (stariji je od mene manje od dve godine). Da li su njega „preskočili“ pri vakcinaciji? Sećam se lekara koji me je zagledao kao da sam sa Marsa pao (i taj je vrteo glavom u neverici).


-Propaganda je opaka stvar i gadim je se.
 

Naravno da se i ja gadim propaganede. Ali pri ovakvom tehnološkom razvoju i pri ovoliko znanja, postavlja se osnovno PITANJE: kako to da je sve više bolesti koje ne mogu da izleče i nabrajaju sto razloga zbog čega je moguće da se neka bolest pojavi (tako može svako da bud doktor - kao Edvard Džener koji je bio neka seoska "vračara" ili Luj Paster koji se bavio vrenjem vina - i drozofilama  :) ovo se ja malo zaj...m), a preskače se osnovni razlog – TROVANJE. U smislu ovih mojih nedoumica, očekujem i odgovor na pitanje besnila. Simptomi su ISTI kao i kod trovanja izlučevinama nekih mikroorganizama (i klostridijama koje si naveo). Nedostaje samo hidrofobija. GLUPOST na kvadrat. Pazi, kod trovanja izlučevinom nekih klostridija (ti bolje znaš kojih) isto se dešava sa raspadom tkiva (možda je primer gasna gangrena).

PS

Inače, Clostridium botulinum nije toliki bauk kako ga predstavljaju. Problem je kada je toksin van „domašaja“ kiseonika. Tada je opak. Samo prisustvo bakterija u organizmu ne znači ništa pa i kada je opasna Clostridium botulinum u pitanju (ovako nešto sam zaključio i kod pčela, ako si video u nekoj od tema i mislim da za to ne trebaju neke velike škole).
Od 01 januara 2015 nisam član SPOS zbog ponašanja predsednika SPOS Rodoljuba Živadinovića prema pčelarima i politike koju on sprovodi (bio sam član SPOS od 1985 do 2015 godine).

Van mreže Dragan Šošić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2240
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Mala Moštanica
Odg: PRINUDNA vakcinacija DECE
« Odgovor #27 poslato: April 21, 2015, 21:55:28 »
Imate sada emisiju na RTS 1, po ovom pitanju. Mnogo nešto "edukuju" ove dve. S tim što je bivša ministarka psihijatar  (koliko mi je poznato) i POLITIČAR i ne znam šta tu traži.

Očigledno je da je "gruvala" gradivo i nije čitala sve što je bitno za neko pitanje, što joj sagovornik navodi. To je osobina štrebera i nestručnjaka. Naučnik sve proučava i sve ga zanima iz struke pri čemu ima vrlo ozbiljan pristup svakakvim navodima, a ovo su dileri (DILERI) i naravno plaćeni su za tu "delatnost". Ne u punom smislu reči, ali u onom prihvaćenom koji glasi: diluju za nekoga, "valjaju" robu itd.

Neka područja navode na podmukli način (što je stvar propagande, ali podmukle propagande), kao što je to Švedska, Nemačka i slično. Neka pogledaju podatke gde caruju bolesti zbog nehigijene. Indija i "niži" delovi Afrike npr. Samo kada se takva slika pogleda, biće jasno ovim stručnjacima u čemu je problem.

 Inače u Indiji ih ima milijardu i po i žive bukvalno na ulici.
« Poslednja izmena: April 21, 2015, 22:23:31 od strane Dragan Šošić »
Od 01 januara 2015 nisam član SPOS zbog ponašanja predsednika SPOS Rodoljuba Živadinovića prema pčelarima i politike koju on sprovodi (bio sam član SPOS od 1985 do 2015 godine).

Van mreže Slavisa Petrovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 209
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Zvornik
Odg: PRINUDNA vakcinacija DECE
« Odgovor #28 poslato: April 21, 2015, 22:03:38 »
Upravo gledam...i na kraju za sve ce biti kriv pedijatar...odmah se ogradise...sad su pedijatri na tapetu ako dodje do posledica....
Razlika izmedju pčelinjeg i ljudskog društva je u odnosu broja radilica i trutova.

Van mreže Dragan Šošić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2240
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Mala Moštanica
Odg: PRINUDNA vakcinacija DECE
« Odgovor #29 poslato: April 21, 2015, 22:18:12 »
Znaš li šta je najgore. I oni koji dožive silne probleme sa decom smatraju STATISTIKOM. To je zločin bez presedana. Podseća me na jednu ženu koja je prikazana u filmu Majkla Mura koja je „lobirala“ da nečija (naravno tuđa, ne njena) deca ginu u Iraku.


Kada joj je sin stigao u kesi iz rata, ridala je neutešno i postala „lobista“ protiv rata. Pogodila je „statistika“ koja nije bila opasna kada se drugima dešava.

Tako je i u ovom slučaju. Po "STATISTICI" dešava se i kriv je pedijatar. "Najbolje" je kada se statistika nekom drugom desi. Pa nije najbolje, tako se ne vodi briga o svom narodu.


PS

Tražim neke karete područja sa epidemijam i npr. vidim koliko vlada Lajmska bolest. Koliko je mene do sada "roknulo" krpelja, trebao bih da sam mrtav. Znam da je "naučno" objašnjenje da je to bolest koja miruje godinama i ispolji se. U međuvremenu ti roknu neki bućkuriš, tako što se ubrizga u krv i dobićeš sigurno Lajmsku bolest. Jeste ovo laičko viđenje, ali mi nešto mnogo realno.
« Poslednja izmena: April 21, 2015, 22:42:20 od strane Dragan Šošić »
Od 01 januara 2015 nisam član SPOS zbog ponašanja predsednika SPOS Rodoljuba Živadinovića prema pčelarima i politike koju on sprovodi (bio sam član SPOS od 1985 do 2015 godine).