Autor Tema: Forum SPOSa  (Pročitano 395525 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Драган Нешковић

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1406
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Mala Moštanica 174м
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #780 poslato: Januar 23, 2015, 21:21:30 »

"Njima se vidik završava kod Moštanice...i to Male Moštanice".
Колега, па где баш нађе да им се ту заустави, тај њихов, како кажеш, видик? ;D Додуше има тих Малих Моштаница на још пар места ... ;D 


Што се тиче саме теме, тренутна ситуација је врло лоша, а биће још гора. Ако тако наставите да се нервирате, добићете чир са једне стране, а са друге, слабо да ћете на овакав начин помоћи србским пчеларима. Тек долази "занимљиво", време за србске пчеларе па би ваљало да се страсти смире и да полако кренемо ка решењу.


Поздрав свима из Мале Моштанице  :)









Van mreže sasa zivic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 125
  • Pol: Muškarac
  • 338 Nmv
  • Lokacija pčelinjaka: zaječar 43°51′24.73N 22°21′23.27E
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #781 poslato: Januar 23, 2015, 21:26:59 »
Todoroviću, prijatelju, druže, rođače...JAVNO SE IZVINJAVAM UKOLIKO SAM TE BILO KAKO I BILO GDE UVREDIO I POVREDIO. Niti mi je to bila namera niti mi je jasno čime sam te ikako uvredio i iz kojih si to reči zaključio. Nego to nije bitno. Ja sam se izvinio javno i iskreno i ne treba opterećivati članove foruma time.
Slažem se sa tobom da je potrebno biti uporan i istrajan u borbi ali zar ja to nisam? Pa ko je još podneo 2 žalbe uredništvu foruma? Ja stvarno ne vidim da je borba sa njima moguća osim da uzmem motku što bi bilo  ispod civilizacijskog nivoa. A sve ostao je valjanje u blatu...po meni! Šta misliš šta bi bilo kada bi nezadovoljnici istupili i koliko ih je.
Da se razumemo u jednom a to je: Svestan sam tradicije koju ima SPOS i časopis pčelar. I da nije te tradicije mnogo lakše bi se odlučio na to da se ne učlanjujem. Ali zar ima smisla da postoji ovakav časopis kakav je bez obzira na tradiciju. A šta tek reći o SPOS-u.
Na jednom mestu se pitaš koga si pozvao da se učlani u SPOS.
Ja sam ovaj tvoj post tako protumačio ali možda to i nije tako
   
     Какав год био, СПОС је једини легитиман представник пчелара. Одустајањем од СПОС-а ми се, заправо, предајемо и препуштамо. Јесмо ли урадили све што је у нашој моћи? Јесмо ли били довољно истрајни, стрпљиви? Најбоље је да свако за себе одговоре на ова питања одгонета.
     Ништа што је огрезло у неморалу и користољубљу није лако демонтирати. Да је лако то би већ неко пре нас урадио. Зато најсвеснији мећу нама имају и највећу обавезу. Не прекоревам никога. Свако има права да о себи одлучује. Али од споља се мало тога може урадити.

I još nešto jer možeš da shvatiš da sam pre par godina razmenio par mejlova sa Aleksinčaninom gde sam mu izneo neke moje kritičke stavove prema forumu, SPOS-u, časopisu,...i ujedno mu objasnio da me je sramota da o tome javno pišem na forumu kako ne bi talasao i na te moje mejlove mi je odgovarao da je i on toga svestan i da će pokušati da to ispravi i još mnogo toga. I  time mi dao nadu kao političar. I šta se desi? Posle samo nekolikomeseci kada sam iste primedbe izneo na forumu drvlje i kamenje na mene. Ko je bre tu lud? Ja mu kažem da je pre samo nekoliko meseci u mejlu koji mi je poslao pisao sasvim drugačije i...pa šta misliš. Tadić & Co izbrišu postove jer su van teme. Pa to je tako normalno. I sa takvim čovekom se treba boriti. Nije problem samo on nego čitava kamarila oko njega. SPOS je nažalost zahvatio cancer koji je neisplativo lečiti. Nastupila je totalna šteta.
Pa zamisli da uvode sankcije na znanje time što onemogućavaju pristup ne članovima. Meni se čini da tim potezom pokazuju da smatraju da su oni najpametniji. I kako da im objasnim da je takav tip razmišljanja idiotski?
A kada im kažeš da im vlast leži u topuzu i da sve više liče na hajdučiju, Severnu Koreju i Kim Džong Ila oni se ljute.
Zamisli oni te banuiju zbog uvrede a post koji su protumačili kao uvredu ne obrišu nego ostane javan i dalje. A kada ih pitaš da ti citiraju uvredu oni ne odgovaraju. A kada dovedeš Aleksinačanina u sam ugao njegove gluposti onda Tadić & Co izbriše i tvoje i njegove postove jer su tobože van teme ali te ne banuju, pa se onda Aleksinčanin hvali kako je banovan na sopstveni zahtev i da se slatko odmorio. Ej bre! Pa jer tu išta normalno?
Da li je novi Savez rešenje ili ne ne znam ali znam da bi velika stvar bila kada bi se smanjio i ovako mali pregovarački  kapacitet SPOS-a koga on zastupa a time i nečlanove SPOS-a kojih po nekim procenama ima i više.
Uostalom zamisli šta bi se desilo kada bi počeo da mu opada broj članova...
Na kraju još jednom da ti se izvinim ako si bilo koju moj reč protumačio kao uvredu jer mi nije bila namera da te bilokako vređam,šikanaram ili nipodištavam.
Pozz
 
Bolje živeti čitav život kao milijunaš nego li sedam dana u bijedi

Van mreže dejan kostadinovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 108
  • Pol: Muškarac
  • ZAKLEO SE BUMBAR U CVET I U MED...
  • Lokacija pčelinjaka: BEOCIN
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #782 poslato: Januar 24, 2015, 00:36:57 »
Novi savez ili ne, mislim da sada i nije pitanje,ima vremena.
Na ovom forumu i mimo njega postoje ljudi koji treba da sednu
i da se dogovore kako i kojim sredstvima nastaviti raskrinkravanje
uzurpatora koji su zajasili spos.Postoje razni nacini udruzivanjs
zarad vece vidljivosti u javnosti,grupe gradjana,
ne vladinih organizacija, a da se i ne registrujemo sam sastanak
je ogroman korak napred!Pcelare kao sto u Todorovic,Sosic,Brstina i slicni
svakako treba staviti u prvi plan i maksimalno podrzati.
Moj konkretan predlog je da se svako ko je spreman da da
svoj doprinos u ovom delovanju i ima zelju da sednemo kao
pravi domacini i pricamo o ovoj NASOJ muci da se javi na mejl,
telefon ili adresu koja ce biti objavljena na ovom forumu(naravno ako se domacin slaze)
Kolika bi pomoc bila kada bi se u razgovor ukljucio neki advokat
pa neki ekonomista i tako redom,sigurno bi se iznedrilo neko resenje.
Ovde bi trebali da se nadju i profi i hobi pcelari,trenutno i prvi i drugi imaju stete
radi krivog vodjenja saveza.Problem nije nastao za kratko vreme i za kratko vreme ne moze ni da se resi,ali kada svako bude dao malo sebe(ne samo par pojedinaca kojima skidam kapu)
rezultati ce brzo biti vidljivi.Nadam se da je ovo moje iskreno misljenje mali doprinos i barem povetarac u ledja .Uz boziju pomoc,svako dobro!
LJUBAV NE ZNA ZA GRANICE...RECE SLON I BACI SE PILETU U NARUCJE;))))

Van mreže Todorović Dragan

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 34
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Park prirode Sićevačka klisura
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #783 poslato: Januar 24, 2015, 10:30:42 »

Живићу,
     
     Није потребно извињавање. Заборавимо то.                                                                               
     Него, хајде да не гледамо све кроз личне недаће и појединачне примере. Јалово је то. Оцене стања и личности су већ много пута дате. Напред треба гледати.
     Хајде да дамо простор онима који имају конкретне и конструктивне предлоге. Ето, Дејан се огласио. Ваља се изјаснити о његовој иницијативи.
    Ваља саслушати и друге. Да видимо шта желимо и какве су нам могућности.

Van mreže sasa zivic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 125
  • Pol: Muškarac
  • 338 Nmv
  • Lokacija pčelinjaka: zaječar 43°51′24.73N 22°21′23.27E
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #784 poslato: Januar 24, 2015, 12:09:35 »
Todoroviću, pa ja niti jednom prilikom nisam hteo da skrenem pažnju na sebe i moj problem sa SPOS-ovim forumom. Sada mi je pomalo i drago što je došlo do ovoga do čega je došlo. Ne mora meni da se desi nešto loše da bi  ja video da nešto nije dobro. Uostalom moj problem je počeo kada sam video da su obrisali post Stankoviću za pravde boga. Zar misliš da mi je žao i da se kajem zbog toga. Pa normalno da se ne kajem.
Bojkot članstva u SPOS bi možda u ovom momentu bio najdelotvornije rešenje...a onda bi se problemi rešili normalnim sledom događaja da ne kažem sami po sebi...
Bolje živeti čitav život kao milijunaš nego li sedam dana u bijedi

Van mreže Dragan Šošić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2240
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Mala Moštanica
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #785 poslato: Januar 24, 2015, 17:43:31 »
Ne želim da raspravljam o nečemu što je moje lično pravo i lična odluka, koja se ne protivi ni jednom normativu, pa ni moralnom. Kada imaš jasan cilj, i izdaš ga onda to jeste za moralnu osudu. Ja ne vidim cilj. Moja procena je da manje od 20% ljudi razume i ne samo da razume, već je spremno da se suprotstavi negativnim stvarima koje nas uništavaju. Velika većina ne razume i tu je stvar gotova. Ne pomaže tu neka teza o borbi. Kaže se da onaj ko ulazi u rat već ima osnove da će ga dobiti. Ovde toga nema.

SPOS se pretvorio u birokratski savez čija će elita biti spremna da bez stida i srama prisvoji i tržišnu činjenicu da je cena meda skočila jer ga ima manje...i narod će to proslaviti kao pobsedu saveza.


Jutros je bila repriza emisije Znanje imanje i opet se priča o istim problemima (o kojima slušam od kad’ znam za sebe) i o tome da se pravi 9-ti nacrt zakona o zadrugama i zadrugarstvu. I javno se opet iznosi činjenica da se pravno muti sa imovinom zadruga i kategorijom DRUŠTVENE SVOJINE koju ustav ne prepoznaje. To se radi da se otme privatna imovina koju je neko stvarao udruživanjem. Zato je neki dan saopšteno da je uvezeno 35.000 tona mesnih otpadaka kojom će se hraniti naša deca i da je to ispravno sa svih gledišta. I opet ponavljam da je predsednik Vlade ove države javno saopštio da ne umemo da gajimo svinje. Ima li zamerke ovoj eliti koja tako nešto može da kaže, a sama ometa efikasniju proizvodnju i zadrugarstvo (ovo ne važi samo za ovu ekipu koja vodi državu, nego i za mnoge pre njih). Narod ovo prihvata baš tim mrmljanjem sebi u bradu i trpi.

Osnovno pitanje je zašto predvodnici svih udruženja najoštrije ne reaguju i radikalizuju borbu za ciljeve svojih članova. Tu se računa i SPOS. Koliko godina savez vodi Rodoljub Živadinović, toliko efikasno, a da ljudi ni sada ne znaju kako registrovati vozilo za prevoz pčela po vrlo jednostavnoj proceduri i da je u stvari činjenica da mnogi od nas krše zakon. To u jednom momentu može dovesti do toga da svi imamo posledice.

To je samo jedan sitan problem. To je odraz jalovog rada koji je NAROD prihvatio i pohvalio (na skupštini koju je Rodoljub Živadinović phvalio kao vrhunac efikasnog rada skupštine). I za taj narod sada ja treba sam sebi da pogoršavam zdravstveno stanje. Neka hvala. U prvom momentu kada sam rešavao da ne budem više član SPOS-a, osećao sam neku nelagodnost, a kada sam doneo jasnu odluku da NE BUDEM ČLAN osećam olakšanje. Neizmerno olakšanje.


Neću dalje uopšte da raspravljam o ovakvim stvarima. NAROD je izabrao svoju sudbinu i neka je živi. Neka se divi nepostojećoj borbi SPOS-a protiv nepostojeće „pašarine“(ovo je jedan lep primer zamajavanja naroda, ali i dvoličnog stava). To je vid gubljenja vremena i obmane. Takvu borbu vode likovi koji hoće da naplate pristup sajtu i forumu SPOS-a, a neće da se plaća pristup imovini neke organizacije koja je zadužena da gazduje površinama koje bi pčelari zauzeli na neko vreme i otežali održavanje održavanje površina. Takvi ljudi ne razumeju problem i naravno da ne znaju model rešenja- nema ga, osim da oštete one druge.


Isti taj narod je dao ogromnu većinu onima koji su huškali narod u sumanuti rat, a sada potpisuju briselski sporazum kojim se odriču svake stope dela teritorije (možda i imovine- one u koju je ulagala država Srbija, ali verovatno i privatne). Naravno, živeo narod. Kako reče onaj bolesni manijak iz Kanade, živeo narod koji odgrize „deo svog tela“ da preživi (tačnije napisao je nešto u smislu – gde si video da lisica ubije sebe, nego odgrize nogu da preživi). Samo što se spremaju veći delovi tela koje treba odgristi jer je politika i dalje takva da se Srbija prazni po obodima. Bitno je da narod ima šta da jede u prvom momentu (ješće delove svog bića, a posle će dugo, vrlo dugo jesti govna i otpad koji se uvozi). Opet ponavljam: živeo narod, svestan i savestan.

Ako i dalje neko ne razume stanje u kojem se nalazimo, onda više nemam šta da kažem. Samo što je mali problem što ogromna većina podržava takvo stanje. Ja ne podržavam i neću da učestvujem u tome plaćanjem članarine za opšti neuspeh. To je to pitanje savesti. Neću da plaćam da me j...u za moje pare.


PS

Priča da se neke odluke donose na osnovu doživljene lične nepravde ili nedaće je ogromna glupost. Kao što Saša kaže, takve probleme sam doživljavao i ja i to kada sam se suprotstavljao pogrešnom sistemu i nepravde koja je drugima naneta. Većina je odlučila da je dobar sistem kulta ličlnosti i tovljenja borokratije, ulizištva, terora, korupcije, lopovluka i to je demokratsko načelo koje poštujem – ovo društvo je demokratsko društvo.

Upravo su zloupotrebe koje se dečavaju na forumu SPOS-a (i inače opšte stanje u državi koje je takvo) razlog gde se ne možemo baviti stvarima koja su važnija za život. Kada likovi koji su spominjani u porukama i koji nose veliku odgovornost (Rodoljub Živadinović, Slobodan Marjanović, Slobodan Jevtić, Nenad Savić, Savo Tadić, Nenad Krstić - na poslednjem je mestu, jer je običan pion) i drugi koji ih podržavaju izazovu beskrajne rasprave, nema rezultata koji može biti vredan osim svađe (izvinjavam se drugima koji su zaslućni za sranje – stanje u savezu a nisam ih spomenuo a najvažnija je grupa vana IO SPOS). Kada vidim šta rade ova bulumenta, ne mogu biti miran i to mi skreće pažnju, umesto da pišem o pčelama – kao što i mnoge druge ne ostavlja ravnodušnim. Gubi se energija na gluposti koje utovljenoj birokratiji idu u korist.

Osnovni problem i jeste u pogrešnom sistemu koji ljudi podržavaju, a da nisu svesni da nema neke veće koristi, ali da ima velike štete.

Rezultati su poražavajući.
Od 01 januara 2015 nisam član SPOS zbog ponašanja predsednika SPOS Rodoljuba Živadinovića prema pčelarima i politike koju on sprovodi (bio sam član SPOS od 1985 do 2015 godine).

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #786 poslato: Januar 25, 2015, 02:56:11 »
Bravo Šole! Potpuno se slažem sa tvojim viđem stanja u sposu i spos forumu.
Ja sam i ove godine ostao član sposa ne zato što sam to želeo nego da bih mogao da pratim stanje u ovoj (od pojedinaca) okupiranoj organizaciji.
Moje mišljenje je da je narod po koji zna koji put prevaren a samim tim i zaslužio da u nekom vremenu po kazni Božijoj trpi posledice te prevare. Takođe mislim da treba da prođe podosta vremena i postepenog osvešćavanja da bi se bilo šta tu menjalo. Obzirom da danas kao što i sam kažeš nema ni 20% onih koji su spremni da se bore za svoja prava takođe mislim da u ovom momentu nema smisla niti svrhe bilo šta pokušavati menjati.
Ovaj forum je mesto na kome polako kroz vreme možemo sagledavati stanje u kome se nalazimo i dovoditi stvari na svoje mesto.
Ne treba ništa raditi na prečac a vreme će nadam se sve lagano dovesti na svoje mesto.

Pozdrav svima...
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Dragan Djordjevic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 149
  • Pol: Muškarac
  • pčelar - večiti početnik
  • Lokacija pčelinjaka: Grljan, V. Čuka, Zaječar
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #787 poslato: Januar 25, 2015, 04:01:24 »
  Dugo sam samo posmatrao temu i razvoj. Da pokušam da pojasnim: mi koji vidimo šta se dešava smo ipak VEĆINA, nismo manjona; energija i volja dolaze iz mladosti i želje za napretkom - treba obavestiti mlade pčelare i pčelare početnike o dešavanjima, hajde da ih animiramo; SPOS-u (odnosno barabama u vrhu - čast izuzecima) ne treba više uplaćivati novac, eRŽika samo na to misli, znači bitangama uskratiti najosnovnije; SPOS treba da živi, što zbog reputacije, što zbog značaja koji treba da ostvari u ovoj banana republici!; žao mi je što država pomaže na ovaj način da se pčelarima otvore oči, ali i Apis je stradao zbog izdaje, pa neće ni eRŽika bolje proći od vlasti; šta mi možemo?
   Možemo da se borimo mimo foruma i SPOS-a za svoja prava! Internet i facebook i twiter i youtube su opasni mediji! To možemo da iskoristimo i moramo. Dajte ljudi da se čujemo tamo. Istinite informacije zlata vrede. Neka pčelari znaju istinu. Ajmo da probamo.
Čovek nije čovek, ako svakoga dana ne teži da svet učini boljim.

Van mreže Stankovic Miodrag

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 443
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Rajcetine
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #788 poslato: Januar 25, 2015, 09:46:38 »
Meni stvarno nikako nije jasno o cemu vi pricate - pa zar mislite da ce RZ i klika oko njega da propadne zbog deset dvateset ili 200 clanarina? sta njega briga zbog toga sve dok ima clanstvo bilo kakvo i dok je "reprezentativni" predstavnik paclara Srbije njemu ce to sve manje i manje trebati.

Pa zar mislite da je toliko branio propalu Reku meda zbog dobrobiti clanstva ili zato sto ce u buducnosti (sa otvaranjem pristupnih fondova EU i novim grant projektima) on zavisiti od Vasih dve ti hiljade dinara? On i ljudi oko njega na clanstvo ni ne racunaju sem kao podlogu na osnovu koje ce dobijati i konkurisati za te i takve pare a koje ce ici vecinom na plate "Menadzera" - iliti po srpski direktora (kaze RZ da on ne moze da stoji prevodiocima iznad glave dok prevode sa nemackog - bar si ti Sosicu ispratio tu diskusiju) i licne promocije kao i isplate firmama koje ce raditi biznis planove za takve projekte ...

Pa Vas sto radite negde i pcelarstvom se bavite iz hobija nece ni biti da docekate to vreme. Sta ce biti kad uslov za subvencije bude postovanje zakonskih resenja - npr da jedan clan PG mora biti na PIO - a to ce uvesti - pa kad kao obavezu uvedu da o svom trosku nosite med na analizu, pa da selite samo registrovanim pcelarskim vozilima koja su za to predvidjena i sijast ostalog ...

Dovoljno je da samo jednu prijavu napisu veterinarskoj inspekciji za prodaju rojva i matica ako se to ne radi na nacin propisan zakonom (a kad im zagusti i to ce oni na vlasti raditi pa makar i po principu da komsiji crkne krava a onda sta? cekace se vreme da vecina dodje pameti i smeni RZ i ostale doktore i profesore? Ali kod nas stalno vlada misljenje - nece se to meni (nama) desiti to se desava nekome drugom ... bicemo tu jos koju godinu pa cemo videti razvoj situacije nadam se da nisam u pravu ...

Van mreže dejan kostadinovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 108
  • Pol: Muškarac
  • ZAKLEO SE BUMBAR U CVET I U MED...
  • Lokacija pčelinjaka: BEOCIN
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #789 poslato: Januar 25, 2015, 11:11:04 »
Razumem Voju,borba koju on vodi vec dugi niz godina je sigurno iscrpljujuca.
Razumem i Sosica,njegovo prenosenja znanja na nas pocetnike
sigurno ima prednost nad isterivanjem pravde i bofbe sa koje kime iz spos.
Ali,razumem i Todorovica,covek radi veliku stvar za sve nas.
Svi mi koji smo mu davali podrsku u njegovoj nameri dok je ukazivao na
greske u vodjenju saveza na neki nacin smo mu duzni da i ucestvujemo
u "rvanju" svako na svoj nacin.Ovaj forum je,cini mi se,dao svoj maksimum
(sto se tice ove teme)
i ne treba ga vise "silovati".Mi smo usli u medjusobna trvenja
a da nismo culi ni glasa neke druge strane,sta bi bilo kad bi bilo?
Ja licno sam na raspolaganju, kao sto sam u tel.razgovoru i rekao
Todorovicu.
Vise se necu javljati u ovoj temi,ne zato sto odustajem od rasprave
vec sto smatram da bi bilo pametnije ne iznositi sve ovako javno.
Poz.
LJUBAV NE ZNA ZA GRANICE...RECE SLON I BACI SE PILETU U NARUCJE;))))

Van mreže Stankovic Miodrag

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 443
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Rajcetine
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #790 poslato: Januar 25, 2015, 11:31:32 »
Ovo gore je ispravan stav jer se vise ne bavimo forumom SPOS- (od svih pcelarskih foruma naseg regiona a i sire) kad otvorite vidite nesto sto nema veze sa pcelarstvom - takav jad i tuga da stvarno pokazuje mentalitet ljudi koji ga vode - zatvaranje u nekakve okvire je na internetu koji je i napravljen zbog sto sireg pristupa (a nesto i zbog spijunaze) takva glupost da je to neverovatno.

Aj da su zatvorili forum za pisanje neclanovima ali za pregledanje - cudo jedno zaostalosti ...

Mi smo ovde poceli intenzivno da pisemo o SPOS-u a ne o forumu a posto dobar deo i nema pristup forumu  dzabe pisemo o njemu - ispada da ih vucemo za rukav i molimo ih da budemo njihovi clanovi umesto da ovde pisemo vise o pcelama i iskustvu sa njima.

A o SPOS-u bi trebalo otvoriti novu temu pa da kazemo sta mislimo iako ima par tema o samom delovanju SPOS-a ali se ne pise tamo vec povezujemo sve sa forumom.

Van mreže Esad Jusić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1481
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #791 poslato: Januar 25, 2015, 14:07:31 »
Miodrag:
Citat
ispada da ih vucemo za rukav i molimo ih da budemo njihovi clanovi

Ako ja iz BiH imam pravo na primjedbu, onda je stvar kristalno jasna: ojačajte maksimalno ovaj forum i sve će se riješiti, ali naprečac sigurno neće. No, upravu je Šošić, ljudi su "kaca" bez dna. Povedeš ih, napraviš dobro, i prodaju te za jednu marku. Pa, i Isusa/Isaa su razapeli isti oni koji su mu klicali.

Kažeš:
Citat
Aj da su zatvorili forum za pisanje neclanovima ali za pregledanje - cudo jedno zaostalosti ...

Slažem se, potpuno nerazuman postupak. Hajmo napraviti poređenje s Vojom, kojem sam nekoliko pute sugerisao izdavanje knjige. Npr. Izda Vojo knjigu i zabrani je za čitanje.

Pozdrav, svako dobro!

Van mreže sasa zivic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 125
  • Pol: Muškarac
  • 338 Nmv
  • Lokacija pčelinjaka: zaječar 43°51′24.73N 22°21′23.27E
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #792 poslato: Januar 25, 2015, 17:59:15 »
Emir Kusturica "Underground"
Bolje živeti čitav život kao milijunaš nego li sedam dana u bijedi

Van mreže Stankovic Miodrag

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 443
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Rajcetine
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #793 poslato: Januar 25, 2015, 18:05:55 »
Ma od knjige nema nista ja doso do prodaje stamparije a knjigu izgleda necu odstampati iako nudio ...

Van mreže Dragan Šošić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2240
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Mala Moštanica
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #794 poslato: Januar 26, 2015, 23:34:22 »

Kažeš:
Citat
Aj da su zatvorili forum za pisanje neclanovima ali za pregledanje - cudo jedno zaostalosti ...

Slažem se, potpuno nerazuman postupak. Hajmo napraviti poređenje s Vojom, kojem sam nekoliko pute sugerisao izdavanje knjige. Npr. Izda Vojo knjigu i zabrani je za čitanje.

Pozdrav, svako dobro!

Postoji i tu “mala” razlika. Knjiga koju neko napiše je nešto njegovo, lično i privatno i može time da raspolaže kako hoće.

Forum SPOS-a su stvarali pčelari sa svih strana, a ne samo članovi SPOS-a i to je opšte dobro na koje neko hoće “da stavi šapu” i prodaje ga. Kao što se otima imovina koju su neki ljudi stvarali u zadrugama, koje je Brozova banda otela, a njihovi naslednici rasprodaju, pošto su je namernim javašlukom obezvredili. Zadruge su samo jedan od primera. Mnogo toga je uništeno iako je po svojim odlikama privatna svojina.

Tako da se ne može porediti nešto što je privatno i nešto što je naše, opšte dobro.
Od 01 januara 2015 nisam član SPOS zbog ponašanja predsednika SPOS Rodoljuba Živadinovića prema pčelarima i politike koju on sprovodi (bio sam član SPOS od 1985 do 2015 godine).