Autor Tema: Предавање у Краљеву-Војо Брстина  (Pročitano 6156 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Предавање у Краљеву-Војо Брстина
« poslato: Februar 22, 2017, 20:01:11 »
Позван сам да у Краљеву у суботу 25 фебруара 2017. год. са почетком у 16 сати одржим предавање на тему "Пролећни развој заједница и припреме за багремову пашу".

Позивам пчеларе из ток краја да присуствују овом предавању а о прецизном месту одржавања најбоље се информисати код Зорана Пљакића на телефон 063 858 2925.

Поздрав драгим пријатељима...
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Бранко Гојковић

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 18
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Boleč
Odg: Предавање у Краљеву-Војо Брстина
« Odgovor #1 poslato: Februar 22, 2017, 21:41:26 »
Да ли планирате неко предавање у Београду ?

Van mreže Nenad Tucakov

  • Školovan pčelar sa uverenjem
  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1371
  • Pol: Muškarac
    • yu2m personal page
  • Lokacija pčelinjaka: Pančevo - Južni Banat
Odg: Предавање у Краљеву-Војо Брстина
« Odgovor #2 poslato: Februar 22, 2017, 23:29:25 »
Branko, Voja je nestašni dečko našeg pčelarstva. ;D
Da bi držao predavanje, potrebno je da ga neko udruženje ( organizator ) pozove.

Ako sme...  ;D

Van mreže Edi Daruši

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 487
  • Pol: Muškarac
  • Nemoj da mi daš ribu, nego me nauči da pecam.
  • Lokacija pčelinjaka: Elemir, Babatovo
Odg: Предавање у Краљеву-Војо Брстина
« Odgovor #3 poslato: Februar 23, 2017, 19:27:42 »
Vojo, da li postoji mogućnost da neko snimi predavanje?
Da bi se prešao put od hiljadu milja potrebno je načiniti prvi korak.

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Предавање у Краљеву-Војо Брстина
« Odgovor #4 poslato: Februar 23, 2017, 22:08:09 »
Vojo, da li postoji mogućnost da neko snimi predavanje?

Не знам Еди пријатељу, вероватно зна да не волим та снимања. Увек направим по који лапсус који видим тек касније на снимку...

Да ли планирате неко предавање у Београду ?
Бранко пријатељу,
Био са прошле године у Београду на позив ДПБ.

Поздрав драгим пријатељима...
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Предавање у Краљеву-Војо Брстина
« Odgovor #5 poslato: Februar 26, 2017, 03:14:27 »
Најпре желим да се захвалим на позиву пчеларима Краљева да одржим ово предавање а посебно Зорану Пљакићу и породици Дебељак Душку и Драгани на дочеку и пријатном дружењу пре предавања. Такође и другим драгим пријатељима који су инсиститали да дођем а који поред ДБ и ЛР кошница имају и Родна Воја кошнице на својим пчелињацима и са којим постижу изузетне резултате..   
Тачно у договорено време у Краљеву у тржном центру окупили су се драги пријатељи и имали смо једно изузетно пријатно и пријатељско дружење и размену информација.
Предавање је почело са пар минута кашњења јер су пристизали пчелари из околних места и колико сам видео сва места су била попуњена.
Први део предавања је трајао нешто више од 1,5 сат а затим сам око 17 сати и 40 минута дао паузу од петнаестак двадесет минута.
Предавање смо даље наставили и око 19 сати почели смо са питањима пчелара.
Уследила су многа стручна питања јер се ради о пчеларима који већ пчеларе са РВ кошницама и који са њима постижу изузетно повољне резултате.
Нешто после 20 сати или око 4 сата након почетка предавања захвалио сам се драгим пријатељима на пажњи.
Дружење смо наставили уз вечеру све до око 22 сата када смо кренули кући.

Захваљујем се такође драгим пријатељима на пригодним поклонима и на пријатном и незаборавном дану. Још једном пуно хвала свима...

Поздрав драгим пријатељима... 
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Andreja Anđelković

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 114
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kruševac - Sebečevac (nv: 229 m)
Odg: Предавање у Краљеву-Војо Брстина
« Odgovor #6 poslato: Februar 26, 2017, 06:30:37 »
Sjajno predavanje, različito od predavanja drugih predavača, Voja neumoran, Rade takođe.
Andra
062 31 00 13

Van mreže Andreja Anđelković

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 114
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kruševac - Sebečevac (nv: 229 m)
Odg: Предавање у Краљеву-Војо Брстина
« Odgovor #7 poslato: Februar 26, 2017, 06:33:53 »
Mislio sam da sam tehnologiju rada sa RV košnicama savlado u potpunosti bez obzira što su mi se u radu pojavljivali gahovi. Na predavanje sam otišao da ispoštujem Voju. Tokom predavanja sam svatio da je moje dosadašnje znanje o RV tehnologiji skromno, mnogo sam juče naučio.
Andra
062 31 00 13

Van mreže Vidoje Popovic

  • Gost
  • *
  • Poruke: 1
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Mrsac
Odg: Предавање у Краљеву-Војо Брстина
« Odgovor #8 poslato: Februar 26, 2017, 20:01:37 »
Sinoc smo u Kraljevu imali cast da cujemo predavanje g-dina Voje Brstine, domacina ovog foruma. Moram ovom prilikom da izrazim zahvalnost za strucnost, spontanost, posvecenost i energicnost predavaca. Iznenedjen sam brojem mladih ljudi koji su bili prisutni kao i brojem ljudi koji pcelare kosnicama VR i EVR. Oko cetiri sata je trajalo sto predavanje sto postavljanje pitanja i to uglavnom u vezi pcelarenja navedenim kosnicama kao i upotrebom preparata Brstivar i Nozevoj. Svaka cast Vojo i svako dobro!

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Предавање у Краљеву-Војо Брстина
« Odgovor #9 poslato: Mart 01, 2017, 00:02:37 »
Sinoc smo u Kraljevu imali cast da cujemo predavanje g-dina Voje Brstine, domacina ovog foruma. Moram ovom prilikom da izrazim zahvalnost za strucnost, spontanost, posvecenost i energicnost predavaca. Iznenedjen sam brojem mladih ljudi koji su bili prisutni kao i brojem ljudi koji pcelare kosnicama VR i EVR. Oko cetiri sata je trajalo sto predavanje sto postavljanje pitanja i to uglavnom u vezi pcelarenja navedenim kosnicama kao i upotrebom preparata Brstivar i Nozevoj. Svaka cast Vojo i svako dobro!

Хвала драги пријатељу Видоје! Било ми је задовољаство да се упознамо.

И ја сам био изненађен бројем младих пчелара који пчеларе са РВ кошницама у Краљеву.
На форуму спос уредник тог форума Аца Лазовић је негде пролетос написао да врло мали број пчелара пчелари са РВ кошницама и да он ваљда не познаје оне који тамо раде са РВ кошницама а сада сам био потпуно изненађен како бројем људи који раде са РВ кошницама још више резултатима које постижу са Родном Војом у том крају.

Многи рекоше да прошле 2016 године нису имали врцање меда из осталих кошница него само из Родних Воја.

Чика Раде је причао како је врцао по 60-65 килограма багремовог меда претпрошле године из РВ кошница и знатно више него из других кошница које има на пчелињаку.

Одушевљен сам се вратио са овог предавања. Стекао сам много пријатеља и чуо доста нових информација.

Дружење је потрајало до 10 сати а да нисмо тако далеко и да нису те ноћи најавили захлађење и маглу остали би још који сат са драгим пријатељима....

Поздрав драгим пријатељима...
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Предавање у Краљеву-Војо Брстина
« Odgovor #10 poslato: Mart 08, 2017, 04:44:29 »
Има ли неко неку фотографију са овог предавања?

Поздрав драгим пријатељима...
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Ivica Bogdanovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 165
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Plažane
Odg: Предавање у Краљеву-Војо Брстина
« Odgovor #11 poslato: Mart 08, 2017, 06:47:45 »
Ili, još bolje, snimak?  ;)

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Предавање у Краљеву-Војо Брстина
« Odgovor #12 poslato: Mart 09, 2017, 01:26:57 »
Ili, još bolje, snimak?  ;)
Ивице пријатељу,
Питали су ме јел може да се снима  а ја рекох не може и био сам у праву.
После гледају моје снимке са предавања или делове мојих навода ( стручњаци за писање текстова у часописима)  и пишу као неке своје текстове  и наводе као своја искуства у часописима и по интернету.
Жао ми је али нема више снимања.

Поздрав драгим пријатељима...
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.