Autor Tema: Prinos meda u RV kosnici  (Pročitano 40923 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Bojan Jovanovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 103
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Socanica
Prinos meda u RV kosnici
« poslato: April 21, 2012, 20:24:03 »
Otvaram ovu temu sa namerom da svi clanovi foruma mogu da iznesu svoje godisnje prinose meda u RV kosnici.Citao sam u temi pcelarenje RV o nekim prinosima koji su clanovi izneli ali ovde bi mogli da se pohvalimo sa RV kosnicom i  njenim prinosom.Mnogi od kolega vec dugo pcelare sa RV tako da bi njihov prinos meda u RV kosnici bio od velikog uticaja na sve one kolege koji pocinju  da pcelare sa RV kosnicom.Pozdrav i puno uspeha u 2012 da bude puno meda u RV kosnicama. ;)

Van mreže Lorant Kovac

  • Mladi član foruma
  • **
  • Poruke: 10
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Backa Topola,kadrovska skola
Odg: Prinos meda u RV kosnici
« Odgovor #1 poslato: April 21, 2012, 20:59:30 »
Prosle godine sam presao sa lr,na rv.kosnicu. Prinos 2011god. po kosnici mi je bio 46kg u rv. kosnicama ,steta sto ranije nisam cuo za ove kosnice,odlicne su,milina je sa njima pcelariti

Van mreže Radovic Dragan

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 325
  • Pol: Muškarac
    • www.parketarski-radovi.rs
  • Lokacija pčelinjaka: Bukulja
Odg: Prinos meda u RV kosnici
« Odgovor #2 poslato: Jun 04, 2012, 17:47:40 »
Kako stoje stvari ove godine?

Van mreže Ivica Kuzmanovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 218
  • Pol: Muškarac
  • Blago onom kome um u srcu počiva.
Odg: Prinos meda u RV kosnici
« Odgovor #3 poslato: Jun 05, 2012, 11:37:32 »
Ove godine, Rv kod mene dale u proseku oko 12kg. Poredjenja radi DB su dale u proseku oko 9kg. Da napomenem da su RV izgradile u pasi oko 10ramova rv i 10 ramova ev. DB su izvukle oko 9 ramova polunastavka. Imao sam i dve EV koje su ustvari rekorderi. Jedna koja je imala pred ogranicavanje 18 ramova legla, napunila je 4 nastavka ev, a druga koja je imala 14 ramova legla, oko 3 nastavka. Ne racunam dva nastavka koja nisam dirao. Da napomenem da so to paketni rojevi od prosle godine.

pozzzzz
Čovek je dat i zadat. Sloboda nije data već je zadata.

Van mreže Vojko Aleksic

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 538
  • Pol: Muškarac
Odg: Prinos meda u RV kosnici
« Odgovor #4 poslato: Jun 05, 2012, 15:31:48 »
Прошле године имао сам пуна два тела РВ, 20 рамова, 100% поклопљено, са багремовим медом.

Ево једног од тих рамова. 8)

Van mreže Naste Kitani

  • Mladi član foruma
  • **
  • Poruke: 10
  • Pol: Muškarac
Odg: Prinos meda u RV kosnici
« Odgovor #5 poslato: Jun 05, 2012, 21:42:34 »
Ove godine, Rv kod mene dale u proseku oko 12kg. Poredjenja radi DB su dale u proseku oko 9kg. Da napomenem da su RV izgradile u pasi oko 10ramova rv i 10 ramova ev. DB su izvukle oko 9 ramova polunastavka. Imao sam i dve EV koje su ustvari rekorderi. Jedna koja je imala pred ogranicavanje 18 ramova legla, napunila je 4 nastavka ev, a druga koja je imala 14 ramova legla, oko 3 nastavka. Ne racunam dva nastavka koja nisam dirao. Da napomenem da so to paketni rojevi od prosle godine.

pozzzzz
Dali matice u EV je bio ogranivcena na samo 1 nastavak?

Van mreže Ivica Kuzmanovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 218
  • Pol: Muškarac
  • Blago onom kome um u srcu počiva.
Odg: Prinos meda u RV kosnici
« Odgovor #6 poslato: Jun 05, 2012, 21:55:52 »
Na jednom nastavku. Uz to sam zakasnio sa ogranicavanjem jer me je bagrem kao i sve iznenadio. Ovoj sa 18 ramova legla sam morao od 12. maja, kad je prestala pasa, da u dva navrata oduzimam ramove sa leglom, jer je puna kao oko. Od 12. maja sam joj uzeo ukupno 6 ramova legla. Videcu kakava ce biti sad u lipi.  pozzzz
Čovek je dat i zadat. Sloboda nije data već je zadata.

Van mreže Lorant Kovac

  • Mladi član foruma
  • **
  • Poruke: 10
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Backa Topola,kadrovska skola
Odg: Prinos meda u RV kosnici
« Odgovor #7 poslato: Jun 05, 2012, 23:23:32 »
Nazalost na repici sam imao trovanje,tako da se za sad nemogu diciti nekim prinosom,nadam se da cu u suncokretu nadoknaditi izgubljeno. INACE STRASNO JE STA SE RADI VAMO NA SEVERU NA NJIVAMA OTROVI NA SVE STRANE

Van mreže Vojko Aleksic

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 538
  • Pol: Muškarac
Odg: Prinos meda u RV kosnici
« Odgovor #8 poslato: Jun 06, 2012, 14:52:32 »
Nazalost na repici sam imao trovanje,tako da se za sad nemogu diciti nekim prinosom

Na repicu treba doterati posle prskanja, ali ko to da zna.

Prošle godine sam imao od stacionara na 300 m hektare i hektare uljane repice, a to sam kasno primetio. Hala Bogu da se nisu potrovale.

Van mreže Lorant Kovac

  • Mladi član foruma
  • **
  • Poruke: 10
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Backa Topola,kadrovska skola
Odg: Prinos meda u RV kosnici
« Odgovor #9 poslato: Jun 10, 2012, 22:32:18 »
Nosio sam posle prskanja ,ali susedne njive su prskali isekticidom,tako da je delom i repica dobila od tog otrova. A TO JE BILO DOVOLJNO DA IZGUBIM DOSTA IZLETNICA.



Van mreže Aleksandar Hristovski

  • Mladi član foruma
  • **
  • Poruke: 13
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Bitola
Odg: Prinos meda u RV kosnici
« Odgovor #10 poslato: Avgust 02, 2012, 12:50:34 »
 Ja sam relativno mlad pcelar i bas bih voleo da kolega objasni kako dolazi do 48 kg prosek po kosnici, jer bih voleo da prodam svih 60 kosnica i kupim 5-6 od vasih.Ja bih bio zadovoljan sa 300 kilograma meda i rada na 5-6 kosnica.. Pozdrav i unapred hvala

Van mreže Sinisa Mirovic

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 438
  • Pol: Muškarac
Odg: Prinos meda u RV kosnici
« Odgovor #11 poslato: Avgust 02, 2012, 13:56:05 »
Nema objasnjenja,probaj pa se sam uveri ,a tehnologiju rada imas na forumu nije nista komplikovano i ja sam prezadovoljan sa RV kazu moje komsije pcelari da je godina jako losa .Kazem znam u bagremu 2 nastavka meda ,sakupljanje polena ,rojenje  (vestacko) jos 2 drustva i ostao po pun nastavak meda za zimu sto je od RV mnogo je brate, neveruj nikome nego probaj, ja sam probo i sad imam 16 kom RV ako bog da zdravlje idemo dalje.

Van mreže Aleksandar Hristovski

  • Mladi član foruma
  • **
  • Poruke: 13
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Bitola
Odg: Prinos meda u RV kosnici
« Odgovor #12 poslato: Avgust 03, 2012, 15:01:22 »
Kolega Sinisa, ja pcelarim sa istim takvim kosnicama( 60 rodna voja)  samo sto moje ne daju po 46 kg meda.Pa pitam kakve su te koji daju toliko.

Van mreže Sinisa Mirovic

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 438
  • Pol: Muškarac
Odg: Prinos meda u RV kosnici
« Odgovor #13 poslato: Avgust 03, 2012, 22:32:24 »
poguglaj na nekom forumu sam postavio slike kako izgledaju. Neznam kad sam reko da sam vrcao po 46 kilograma meda?
Ja u principu nemerim  nikad nastavke vec ih brojim,a koliko je meda bilo u njima neznam normalno da nisu svi ramovi bili 100% puni ali su svi bili sa medom ja radim sa nastavcima.Drugo pitajte se koliko ste kg  secera dali predhodne jeseni i proletos tim svojim pcelama i cime ste sve maltretirali pcele i maticu pri "borbi " sa varoom, pa ako ste dali kao moj prijatelj vec sad 400kg secera ,a kupuje jos 400kg onda se pitajte kako to da je vama svaka godina slaba sa bagremom.Pa nedaje secer med vec med se radja na medu.

Van mreže Sinisa Mirovic

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 438
  • Pol: Muškarac
Odg: Prinos meda u RV kosnici
« Odgovor #14 poslato: Avgust 03, 2012, 22:54:06 »
Ostao sam Duzan Aleksandru jos koji odgovor.
Jesenas sam ja kupio prve RV kosnice kad su bile po pola dana u klubetu tako su dovezene mislim iz okoline Stalaca.Jednostavno video na forumu kontaktiro i reko "doteruj kupujem na nevidjeno".
Neke su stradale zimi ,kako pa jedna matica je u prolece zalegala samo trutove,druga je bila toliko slaba sa leglom da sam je ubio ali ono sto sam ostavio i od kojih sam ove godine proizvodio matice i rojeve dale su po 2 nastavka meda i sad ima po jedan za njih  i to pun ,a nekoliko puta sam odvajao rojake.
Da nisam rojio sigurno bih vrcao jos dva nastavka meda.
E sad pasa kod mene ima dobrog bagrema i 3-4 ha lipe u neposrednoj blizini ostalo je livadica ,pavit kupina .Na tom pcelinjaku imam i LR gde sam i od njih koje su bile "normale" vrcao nastavak ,a kod pojedinih i dva meda .Medjutim kako idem ka 50 godini RV +EV i Farrar su buducnost.RV zato sto se manje radi i brate lakse nosi posto je kraca pa je teziste  blize telu i neopterecujem kicmu.
Nisam mislio da nekog lazem ako lazem nekog onda to lazem sebe ,a to mi nepada napamet.Znaci nisu lovacke price.