Autor Tema: NABAVKA RV KOŠNICA  (Pročitano 34742 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže alexandar dejanovic

  • Gost
  • *
  • Poruke: 2
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: devojacki bunar
NABAVKA RV KOŠNICA
« poslato: April 08, 2012, 00:06:32 »
Želeo bih da upozorim buduće vlasnike tj. naručioce rv košnica kod Ajdinovića iz Bečeja na nepoštovanje dogovora oko isporuke(do danas 1 mesec kasni).
Naime, pozvao me je da pokupim naručene košnice ali se, na licu mesta, ispostavilo da nisu kompletne pa sam uzeo ono sto sam mogao(da nisam za uzalud presao 300km) uz obećanje da će ostatak stići naredne nedelje. Od toga još uvek nisam ništa dobio a sve je uredno plaćeno pri  prvom viđenju.
 Zato budući ponosni vlasnici naših rv košnica oprez, nikakva obećanja i prazne priče

Van mreže Рајко Борић

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 394
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Прхово и Караш
Odg: NABAVKA RV KOŠNICA
« Odgovor #1 poslato: April 08, 2012, 09:39:35 »
Поручио сам прошле године пар кошница и појединачне делове код Ајдиновића и био задовољан квалитетом и брзином испоруке. Недавно сам тражио од њега брошуру и добио је поштом за дан.
Читам о другачијим искуствима па мислим да би неко требало да поприча са Драгутином, види да ли има неки проблем и да ли му треба помоћ.

Van mreže ZORAN CUBRILO

  • Mladi član foruma
  • **
  • Poruke: 14
  • Pol: Muškarac
Odg: NABAVKA RV KOŠNICA
« Odgovor #2 poslato: April 17, 2012, 02:49:59 »
Prodajem ili menjam za pcele prazne kosnice Rodna Voja i Eko Voja bez ramova 25 € sa sa ramovima tj.zdravim izgradjenim sacem 60€
poz.........


Van mreže GoranStevančević

  • Napredni član foruma
  • ****
  • Poruke: 62
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Bukovica
Odg: NABAVKA RV KOŠNICA
« Odgovor #3 poslato: April 17, 2012, 10:44:43 »
Prošle godine sam kupio jednu a ove godine još tri RVod Ajdinovića
Kvalitet ravan nuli, vizuelno lepo izgledaju medjutim kad prođe neko vreme sve se ražlebi i spojevi dasaka se rasušuju tako da sam sva tela i podnjače morao dodatno da spajam holšrafima
Sve elemente spaja klamericama a podnjača je priča za sebe kao da su se deca igrala, isto tako i ramovi nisu napravljeni po dimenzijama koje je gospodin Voja dao ,ovde mislim na bočne letvice , da skratim priču pravi javašluk
Ajdinović misli ako ima monopol da može svašta da nam isporučuje
Čuo sam se sa gospodinom Vojom i on mi je rekao da za sledeće perudžbine kontaktiram njega jer je dogovorio proizvodnju sa drugim proizvođačima
Ajdinović od mene neće da dobije više ni jedan dinar
Kako se kaže u mom kraju " pojeo leba za navek "

Van mreže Ivica Kuzmanovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 218
  • Pol: Muškarac
  • Blago onom kome um u srcu počiva.
Odg: NABAVKA RV KOŠNICA
« Odgovor #4 poslato: April 17, 2012, 11:53:17 »
Od Dragutina sam narucio par nastavaka sa ramovima,par zbegova i podnjaca.Podnjaca se rasusila posle par nedelja na suncu, a ostalo je uredu.Gradja mora da bude izuzetno suva inace se dzaba trosi...

pozzz
Čovek je dat i zadat. Sloboda nije data već je zadata.

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: NABAVKA RV KOŠNICA
« Odgovor #5 poslato: April 17, 2012, 15:47:19 »
Prošle godine sam kupio jednu a ove godine još tri RVod Ajdinovića
Kvalitet ravan nuli, vizuelno lepo izgledaju medjutim kad prođe neko vreme sve se ražlebi i spojevi dasaka se rasušuju tako da sam sva tela i podnjače morao dodatno da spajam holšrafima
Sve elemente spaja klamericama a podnjača je priča za sebe kao da su se deca igrala, isto tako i ramovi nisu napravljeni po dimenzijama koje je gospodin Voja dao ,ovde mislim na bočne letvice , da skratim priču pravi javašluk
Ajdinović misli ako ima monopol da može svašta da nam isporučuje
Čuo sam se sa gospodinom Vojom i on mi je rekao da za sledeće perudžbine kontaktiram njega jer je dogovorio proizvodnju sa drugim proizvođačima
Ajdinović od mene neće da dobije više ni jedan dinar
Kako se kaže u mom kraju " pojeo leba za navek "

Gorane, žao mi je što je došlo do pada u kvalitetu košnica kod Ajdinovića.
On nema monopol u proizvodnji košnica i košnice može da proizvodi bilo ko kome ja to odobrim. On je samo jedan od proizvođača i pored njega imamo još dvojicu proizvođača koji proizvode RV i EV košnice po mom odobrenju.
Ako vam trebaju RV ili EV košnice meni se obratite.
Pitanje je do kada će Ajdinović proizvoditi košnice jer mi javljaju mnogi pčelari da to nije onaj kvalitet kakav je imao pre, da ne poštuje kupce što vidimo u prvom Acinom postu u ovoj temi a i prema meni još od prošle godine izbegava sve finansijske obaveze iz ugovora koji smo sklopili.


Pozdrav svima iz Novog Miloševa......

« Poslednja izmena: April 17, 2012, 16:08:55 od strane Vojo Brstina »
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Karnizs Đuro

  • Gost
  • *
  • Poruke: 1
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kragujevac
Odg: NABAVKA RV KOŠNICA
« Odgovor #6 poslato: Jun 23, 2012, 13:25:16 »
Dobar dan!
Jel ponuda još mu vek važi ili ste RV i EV košnice već prodali?
 
Pozdrav

Van mreže vojkan randjelović

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 84
  • Pol: Muškarac
Odg: NABAVKA RV KOŠNICA
« Odgovor #7 poslato: Jun 23, 2012, 15:45:42 »
kompletirao sam 2 košnice od komponenti g.Ajdinovića i jedino se "rasušio" krov na jednoj ali pošto je lim iznad to i nije neki pronlem ostalo je OK a rokovi isporuka su mu bili danas za prekosutra-po dogovoru.
Ovo su moja pozitivna iskustva,negativnih nemam
pozdrav svima

Van mreže Branislav Grabovac

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 17
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: 43° 46′ 16" СГШ 20° 46′ 56" ИГД
Odg: NABAVKA RV KOŠNICA
« Odgovor #8 poslato: Jul 30, 2012, 21:16:51 »
http://www.njuskalo.hr/ostale-usluge/prodajem-gotove-kompletne-kosnice-rv-eko-rv-lr-oglas-988529
Tu je i detaljno upustvo..

malo lutao netom kad naletim i na.....ne moze da skodi a kad ne skodi znaci da..

Pozz svima

Van mreže zoran veljkovic

  • Gost
  • *
  • Poruke: 1
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: okolina Bojnika
Odg: NABAVKA RV KOŠNICA
« Odgovor #9 poslato: Avgust 16, 2012, 19:58:18 »
gde mogu naruciti kvalitetno izradjene rodna i eko voja kosnice i pratecu opremu za njih,i interesuje me da li se mogu naruciti ramovi za armirane  SO,za  RV kosnice,inace sam pcelar pocetnik i zahvalio bih unapred za pomoc

Van mreže Ovcina Avdo

  • Napredni član foruma
  • ****
  • Poruke: 61
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Novo Milosevo
Odg: NABAVKA RV KOŠNICA
« Odgovor #10 poslato: Avgust 16, 2012, 21:10:45 »
Za nabavku kosnica najbolje da se obratite Voju Brstina on najbolje zna ko kvalitetno,a jeftino izradjuje njegove kosnice. Samu mu javite kolicinu i adresu i iste ce vam poslati kuririma.
Pozdrav...
Bez alata nema zanata, a bez znanja ni najbolji alat neće pomoći.

Van mreže Aleksandar Hristovski

  • Mladi član foruma
  • **
  • Poruke: 13
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Bitola
Odg: NABAVKA RV KOŠNICA
« Odgovor #11 poslato: Avgust 18, 2012, 21:39:27 »
  Zeleo bih da znam kako mogu da nabavim rodnu u Makedoniji. Samo nemojte molim vas da mi preporucujete Firmu "sace" iz Skoplja. Ja sam krenuo iz Bitolj 180 km jer su mi obecali da imaju na lager rodna kosnice.Kad sam stigao sledeceg dana rekli su mi " dodji sutra sleper je jos na granici" kao da sam ja presao 5  a ne 360 km. Gospodine Voja mnogo je bitno kome dajete dozvolu da radi  i prodaje vas izum, jer koliko vi unapredujete pcelarstvo, toliko oni to uniste. Evo citam i u gornjim postovima o nekim slicnim firmama koji misle da mogu da se zajebavaju sa vasim izumom. Iako smo sad u razlicitim drzavama mentalitet nam je jos isti i nazalost daleko smo od evropskih navika i standarda. Pozdrav
   

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: NABAVKA RV KOŠNICA
« Odgovor #12 poslato: Avgust 18, 2012, 23:45:24 »
gde mogu naruciti kvalitetno izradjene rodna i eko voja kosnice i pratecu opremu za njih,i interesuje me da li se mogu naruciti ramovi za armirane  SO,za  RV kosnice,inace sam pcelar pocetnik i zahvalio bih unapred za pomoc
Poštovani Zorane,
Kod mene možete poručiti RV i EV košnice. Trenutno na lageru imamo samo nešto malo RV košnica.
Ako želite da armirate satne osnove to svakako možete ali tada mislim da treba izbušiti satonoše i donje letvice ili bočne stranice za učvršćenje i povezivanje sa ramom.
Mislim da za armiranje satnih osnova za RV ramove nima nikave potrebe a Vi radite kako želite.

 
  Zeleo bih da znam kako mogu da nabavim rodnu u Makedoniji. Samo nemojte molim vas da mi preporucujete Firmu "sace" iz Skoplja. Ja sam krenuo iz Bitolj 180 km jer su mi obecali da imaju na lager rodna kosnice.Kad sam stigao sledeceg dana rekli su mi " dodji sutra sleper je jos na granici" kao da sam ja presao 5  a ne 360 km. Gospodine Voja mnogo je bitno kome dajete dozvolu da radi  i prodaje vas izum, jer koliko vi unapredujete pcelarstvo, toliko oni to uniste. Evo citam i u gornjim postovima o nekim slicnim firmama koji misle da mogu da se zajebavaju sa vasim izumom. Iako smo sad u razlicitim drzavama mentalitet nam je jos isti i nazalost daleko smo od evropskih navika i standarda. Pozdrav
   

Kolega Aleksandre, za sada još uvek ne znam kako da dođete do RV košnica u Makedoniji.
Samo sam jednoj firmi ovde u R. Srbiji dao pravo da proizvodi i izvozi RV košnice a i sa tom firmom nemam gotovo nikakve odnose jer već punu godinu dana svoje ugovorene obaveze prema meni uopšte ne ispunjava.
Pitanje je vremena do kada će i ta firma proizvoditi RV i EV košnice.

Nadajmo se da će u budućnosti doći do neke povoljnije poslovne klime i da ćete RV i EV košnice moći kupiti i u Makedoniji.
U ovom trenutku mogu Vam samo dati saglasnost (naravno besplatno) da sebi napravite desetak RV košnica a ako Vam to ne bude dovoljno možete da mi se javite na PP pa da se dogovorimo kako dalje.

Želim Vam puno sreće u pčelarenju... 

Pozdrav svima.....
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Branislav Grabovac

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 17
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: 43° 46′ 16" СГШ 20° 46′ 56" ИГД
Odg: NABAVKA RV KOŠNICA
« Odgovor #13 poslato: Avgust 22, 2012, 12:32:43 »
Ako vam trebaju RV ili EV košnice meni se obratite. !!!!!----Kolega Vojo,koje su cene kosnica???

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: NABAVKA RV KOŠNICA
« Odgovor #14 poslato: Avgust 22, 2012, 16:23:47 »
Kolega Branislave, cene RV košnica su u dinarskoj protivvrednosti od 50 evra po srednjem kursu NBS na dan isporuke a za EV košnice u dinarskoj protivvrednosti od 60 evra.

U RV kompletu se nalazi: podnjača, 4 nastavka, dugovečna zbeg hranilica sa laminatom cca 2 litra, 40 skovanih ramova i poklopac sa limom.

U EV kompletima nalaze se iste podnjače, hranilice i poklopci kao i kod RV ali sa 7 EV nastavaka i 70  skovanih ramova.

Hvala Vam na interesovanju.

Pozdrav svima....
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.