Autor Tema: kupujem Rodna Voja  (Pročitano 11929 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže goran krstić

  • Gost
  • *
  • Poruke: 1
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: okolina Banjaluke
kupujem Rodna Voja
« poslato: Oktobar 25, 2014, 23:12:43 »
Poštovani pčelari, može li mi neko preporučiti gdje da kupim RV košnice ?  Živim u Banja Luci. S obzirom da sam početnik, trebaju mi bar dvije za početak. Imate li nekakav prijedlog ?
Pozdrav, Goran Krstić

 

Van mreže Boris Salaj

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 721
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Sombor- Gradina
Odg: kupujem Rodna Voja
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 26, 2014, 00:14:02 »
Gorane, postoje nacrti delova, najbolje ti je da, uz Vojino odobravanje, nađeš stolara koji će ti to uraditi, a koji ti je blizu. Na taj način proći ćeš najjeftinije, a stolar te neće zavrtati pošto si mu blizu...

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: kupujem Rodna Voja
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 26, 2014, 22:46:21 »
Dobro veče kolega Gorane,
Hvala ti na interesovanju za nabavku RV košnica.

Zaista ne znam ko izrađuje i prodaje RV košnice u Republici Srpskoj a znam da na žalost na proizvodnju i prodaju istih nema prava niko je nikom na toj teritoriji nisam to odobrio.
Svim pčelarima Republike Srpske isto kao i pčelarima Republike Srbije dozvolio sam da samostalno mogu da proizvedu do 20 RV ili EV košnica bez ikakvih naknada za autorska prava.

Ako nemaš iskustva i alata za izradu košnica onda je najbolje da sa foruma skineš nacrte i odneseš ih nekom stolaru koji izrađuje košnice pa neka ti izradi onoliko košnica koliko ti je potrebno.
Može to da bude i za svakog člana tvoje porodice po 20 košnica ako će ti u pčelarstvu pomagati i naravno ako ti mogućnosti to dozvoljavaju.

Želim ti uspešnu nabavku košnica i ulazak u svet savremenog i racionalnog pčelarenja.

Pozdrav za prelepu Banja Luku iz Novog Miloševa....
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Preradović Borislav

  • Gost
  • *
  • Poruke: 3
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Batajnica
Odg: kupujem Rodna Voja
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 27, 2014, 09:18:16 »
JA PRODAJEM KOŠNICE RV(DVE SU NASELJENE , OSTALE NE, JER SU SPREMANE ZA BUDUĆE ROJEVE).IMA DESET KOŠNICA, KAO I VRCALJKA ZA MED U KOJU STAJE 8 RV RAMOVA.KOŠNICE SU KUPLJENJE KOD VOJE.NALAZE SE U BEOGRADU.
CENA JE 500  € ZA SVE.
RAZLOG PRODAJE JE NEMANJE VREMENA ZBOG POSLOVNIH OBAVEZA.UKOLIKO STE VI ILI NEKO DRUGI ZAINTERESOVANI NEKA SE JAVI NA TEL:+381 65 262 48 48 ILI NA MAIL:borislav064@yahoo.com

Van mreže Milomir Mihajlović

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 97
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Zaječar
Odg: kupujem Rodna Voja
« Odgovor #4 poslato: Decembar 26, 2014, 15:50:10 »
       Molim pčelare da objave spisak proizvođača RV košnica u Srbiji.Do sada nisam uspeo,osim Ajdinovića, da pronađem proizvođača koji u stalnom programu  ima proizvodnju RV košnice.
Tuđa ruka svrab ne češa!
Nije srećan onaj koji ima sve što želi već onaj koji ne želi ono što nema.
Čovek se uči dok je živ.

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: kupujem Rodna Voja
« Odgovor #5 poslato: Decembar 26, 2014, 17:09:38 »
Kolega Milomire, ima dosta proizvođača koji rade RV košnice ali na žalost gotovo svi rade bez mog odobrenja pa se ne oglašavaju.
Jedino Ajdinović ima moje odobrenje all zbog  višegodišnjeg izbegavanja plaćanja autorskih prava po ugovoru koji sam sa njim potpisao i njemu sam odavno trebao zabraniti proizvodnju.
Pošto nikada nikog nisam tužio za bilo koju materijalnu štetu tako nisam ni njega niti ću bilo koga ko proizvodi RV košnice.
Ipak nema smisla da se tako radi.
Meni se možete obratiti ako vas ineteresuju RV košnice i dobićete sve instrukcije oko nabavke.
Pozdrav svima... 
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Djura Vujanic

  • Mladi član foruma
  • **
  • Poruke: 7
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Mokrin
Odg: kupujem Rodna Voja
« Odgovor #6 poslato: Februar 08, 2015, 17:31:10 »
Posto sam pocetnik u pcelarstvu interesujeme gde mogu naci RV kosnice da kupim.

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: kupujem Rodna Voja
« Odgovor #7 poslato: Februar 09, 2015, 22:35:32 »
Kolega Đuro, hvala vam na interesovanju za RV košnice. Kako sam već naveo u prethodnom postu, meni se možete obratiti oko nabavke RV košnica.
Imate moj telefon u mom avataru a možete da mi se javite i na PP.
Pozdrav svima...
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Dragan Milenković

  • Napredni član foruma
  • ****
  • Poruke: 65
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Parcani , 220 m
Odg: kupujem Rodna Voja
« Odgovor #8 poslato: Mart 13, 2015, 08:07:37 »
Zdravo dragi prijatelji pčelari. Evo i ja reših da vam se pridružim, samo neznam gde da kupim košnicu Rodna Voja. Možete li mi pomoći?
„Leti kao leptir, bodi kao pčela. Nedostatak vere je razlog zašto se ljudi boje izazova, ali ja verujem u sebe.“

Van mreže Никола Маодуш

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 616
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Лединци, 184 m n.v.
Odg: kupujem Rodna Voja
« Odgovor #9 poslato: Mart 13, 2015, 08:10:47 »
Поздрав колега.
Код г. Воје Брстине наравно.

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: kupujem Rodna Voja
« Odgovor #10 poslato: Mart 13, 2015, 09:38:49 »
Kolega Dragane bio sam Vam pre nekoliko godina u Parcanima. Imate odličan teren za pčelarenje.
Pozdrav svima...
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Dragan Milenković

  • Napredni član foruma
  • ****
  • Poruke: 65
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Parcani , 220 m
Odg: kupujem Rodna Voja
« Odgovor #11 poslato: Mart 16, 2015, 22:49:15 »
Pozdrav kolega Vojo,

Baš mi je drago da ste obišli i naše Parcane. Jeste li bili kod nekog pčelara ( sve nas je više) u Parcanima, valjda zbog pašnih prilika, od bagrema ne može se proći. :).
„Leti kao leptir, bodi kao pčela. Nedostatak vere je razlog zašto se ljudi boje izazova, ali ja verujem u sebe.“

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: kupujem Rodna Voja
« Odgovor #12 poslato: Mart 16, 2015, 23:54:37 »
Bio sam Dragane na pčelinjaku jednog pčelara valjda 2008 godine.
Teren mi se sviđa. Pozdrav...

Svi oni koji žele da nabave RV košnice kao i RV rojeve na ramovima sa leglom i mladim sparenim i proverenim maticama (mlađim od mesec dana) mogu me pozvati na 063 383 114. Pozdrav...
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Esad Jusić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1481
Odg: kupujem Rodna Voja
« Odgovor #13 poslato: Mart 17, 2015, 09:19:39 »
Vojo, nisam te nikad pitao, a ako si već negdje i rekao, nisam zapamtio, a zanima me: kolika je kod tebe u aprilu/maju cijena jedne kompletne RV, a kolika EV? Ako je problem ovdje, odgovori mi u pp i to u evrima/eurima.

Pozdrav, svako dobro!

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: kupujem Rodna Voja
« Odgovor #14 poslato: Mart 17, 2015, 21:10:02 »
Kolega Eso, RV košnice sa pčelama (prosečne snage) koštaju u dinarskoj protivvrednosti od 150 evra po srednjem kursu Narodne banka Srbije ili ako neko želi da plati u evrima isto toliko, znači 150 evra. Nemem EV košnice za prodaju.
Pozdrav svima...
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.