Autor Tema: Oprema za RV i EV košnice  (Pročitano 24633 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Vojko Aleksic

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 538
  • Pol: Muškarac
Odg: Oprema za RV i EV košnice
« Odgovor #30 poslato: Februar 04, 2012, 15:18:28 »
Evo jedne varijante moje zbeg-hranilice sa plastičnom hranilicom.

Van mreže Rodoljub Stevanovic

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 16
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Ćovdin, opština Petrovac na Mlavi
Odg: Oprema za RV i EV košnice
« Odgovor #31 poslato: Februar 14, 2014, 05:01:15 »
Zdravo. Ovo nema veze sa hranilicom, ali je moj pokusaj da napravim nastavka (u mom slucaju RV kosnice) kod koga ce biti moguce bez podizanja gornjih nastavaka steci uvid sta se tamo desava. Takvih pokusaja ima na pretek, a mozda je (verovatno) i ovakav kao sto sam ja vec neko napravio, ali ja licno nisam nigde video ovakvo resenje, koje mi se cini jako jednostavno pa time i efiksano (bez dodatnih sarkica, klizaca i sl. ). Ivinjavam se ukoliko ovome nije mesto tu pa bih ujedno zamolio administratora da u tom slucaju isto prebaci ili ukloni. Hvala

Van mreže Dragan Djurović

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 104
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Srpski Miletić
Odg: Oprema za RV i EV košnice
« Odgovor #32 poslato: Januar 02, 2015, 13:19:36 »
Mala pomoc,gde mogu da nadjem  ram i maticnu resetku za RV,i koja je okvirna cena tih resetki?Pozdrav Dragan

Van mreže Драган Нешковић

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1406
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Mala Moštanica 174м
Odg: Oprema za RV i EV košnice
« Odgovor #33 poslato: Januar 02, 2015, 19:59:15 »
Имењаче  :) 
Ево ти линк са доста информација о раму и МР. за РВ кошнице.
http://www.kosnicevoja.rs/forum/index.php?topic=292.45
Ту имаш и димензије за рам мр, па ако си у ситуацији можеш сам да их урадиш или по приложеним мерама и нацртима, да даш неком столару да ти их он направи. Такође ту имаш и адресу колеге који ради одличне матичне решетке.


Поздрав и свако добро  :D

Van mreže Dragan Djurović

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 104
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Srpski Miletić
Odg: Oprema za RV i EV košnice
« Odgovor #34 poslato: Januar 03, 2015, 13:42:33 »
Gospodine Neskovicu puno hvala.Pozdrav

Van mreže Dragan Stantić

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 266
  • Pol: Muškarac
Odg: Oprema za RV i EV košnice
« Odgovor #35 poslato: Januar 04, 2015, 12:40:08 »
Zdravo. Ovo nema veze sa hranilicom, ali je moj pokusaj da napravim nastavka (u mom slucaju RV kosnice) kod koga ce biti moguce bez podizanja gornjih nastavaka steci uvid sta se tamo desava. Takvih pokusaja ima na pretek, a mozda je (verovatno) i ovakav kao sto sam ja vec neko napravio, ali ja licno nisam nigde video ovakvo resenje, koje mi se cini jako jednostavno pa time i efiksano (bez dodatnih sarkica, klizaca i sl. ). Ivinjavam se ukoliko ovome nije mesto tu pa bih ujedno zamolio administratora da u tom slucaju isto prebaci ili ukloni. Hvala


Rodoljube,kakva su iskustva sa ovim tipom nastavka, mogu li se pogledom sa zadnje strane uočiti rojevi matičnjaci? Da li neko radi vizuelni pregled plodišta sa donje strane ogledalom ispod plodišta? Da li se u tom slučaju mogu uočiti rojevi matičnjaci preko ogledala a kroz AV mrežu?

Van mreže Roman Klokocovnik

  • Gost
  • *
  • Poruke: 2
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Slov. Konjice
Odg: Oprema za RV i EV košnice
« Odgovor #36 poslato: Jul 05, 2015, 14:12:31 »
ja sam moje hranilice premazao lakom na vodnoj osnovi, isto sam uradio I u AZ kosnici I nemam nikakvih problema.