Autor Tema: Moj pcelinjak moj odmor i uzivanje  (Pročitano 18185 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Misko Savic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 169
  • Pol: Muškarac
  • Uvek pomogni drugima:! Tako ces pomoci sebi.
  • Lokacija pčelinjaka: Zupče - 567 m, Zubin Potok.
Moj pcelinjak moj odmor i uzivanje
« poslato: Maj 11, 2016, 21:04:40 »
Da pokusam da postavim neku sliku

Van mreže Misko Savic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 169
  • Pol: Muškarac
  • Uvek pomogni drugima:! Tako ces pomoci sebi.
  • Lokacija pčelinjaka: Zupče - 567 m, Zubin Potok.
Odg: Moj pcelinjak moj odmor i uzivanje
« Odgovor #1 poslato: Maj 11, 2016, 21:08:51 »
Uspelo je izgleda, slikacu sad pcelinjak pa mogu da postavim po neku sliku, ovo su stare slike.

Van mreže Драган Нешковић

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1406
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Mala Moštanica 174м
Odg: Moj pcelinjak moj odmor i uzivanje
« Odgovor #2 poslato: Maj 11, 2016, 22:50:46 »
Мишко,
Лепе слике. Слободно их повећај до 199 кб. или ако ти је тако лакше, на величину 800-600 (пробај и 1200-700) пиксела.
Пробај сам разне величине, па ћеш већ наћи оптималне параметре које ћеш моћи да користиш за своје слике.
Тада ће ти слике бити веће, и лепше за гледање. Ево и пример на твојој трећој слици.


Поздрав  :)

Van mreže Misko Savic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 169
  • Pol: Muškarac
  • Uvek pomogni drugima:! Tako ces pomoci sebi.
  • Lokacija pčelinjaka: Zupče - 567 m, Zubin Potok.
Odg: Moj pcelinjak moj odmor i uzivanje
« Odgovor #3 poslato: Maj 12, 2016, 12:20:31 »
Hvala kolega Dragane , probacu kad uslikam nove slike. Hvala na savetima i pozdrav.

Van mreže Misko Savic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 169
  • Pol: Muškarac
  • Uvek pomogni drugima:! Tako ces pomoci sebi.
  • Lokacija pčelinjaka: Zupče - 567 m, Zubin Potok.
Odg: Moj pcelinjak moj odmor i uzivanje
« Odgovor #4 poslato: Maj 19, 2016, 15:44:50 »
Juce proveo ceo dan na pcelinjaku, proverio sva drustva i stanjem zatecenim sto se tice razvijenosti drustva sam zadovoljan ali unosa nektara gotovo da i nema, to sto donesu danas po lepom vremenu pojedu sutra po kisnom vremenu. Pet drustva su usla u rojevi nagon, pronasao sam u svakom po vise zatvorenih maticnjaka. Odmah sam pripremio novo postolje i kosnice i krenuo sa razrojavanjem i formiranjem novih drustva. Tako da sam juce formirao pet novih drustva tako sto sam pronasao matice i njih sa dva rama zatvorenog legla i dva rama meda i perge prebacio u nove kosnice ostalih sest rama izvucene satne osnove i istresao mlade pcele sa tri rama. sipao po 200mlsirupa. U starim kosnicama ostavio po dva do tri zatvorena maticnjaka po mojoj proceni najboljih, koji po mojoj proceni treba da se izvedu za dva do tri dana. Posto je Bagrem podbacio barem da prosirim pcelinjak i sprecim rojenje drustava.

Van mreže Misko Savic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 169
  • Pol: Muškarac
  • Uvek pomogni drugima:! Tako ces pomoci sebi.
  • Lokacija pčelinjaka: Zupče - 567 m, Zubin Potok.
Odg: Moj pcelinjak moj odmor i uzivanje
« Odgovor #5 poslato: Maj 30, 2016, 16:31:41 »
Danas uradio kontrolu novoformiranih drustava, u sva pet drustva mlade matice se oplodile i pronele. Nastavio sam sa njihovom prihranom svaki drugi dan po 200ml sirupa. Sacekacu jos desetak dana da vidim kako rade mlade matice a onda ako je sve kako treba sledi obelezavanje matica.

Van mreže Misko Savic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 169
  • Pol: Muškarac
  • Uvek pomogni drugima:! Tako ces pomoci sebi.
  • Lokacija pčelinjaka: Zupče - 567 m, Zubin Potok.
Odg: Moj pcelinjak moj odmor i uzivanje
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 07, 2016, 10:51:26 »
Pozdrav za sve kolege sa foruma, posto se dugo nisam javljao, a redovno sam pratio vasa javljanja i desavanja na vasim pcelinjacima. Zelim da vas sve pozdravim i pozelim dobrodoslicu svim novim clanovima. Kao i kod svih, uglavnom ova pcelarska godina losa kao ni jedna do sad, meda nije bilo , ali je bilo prihrane i prosirivanje pcelinjaka. Posto se sezona privodi kraju sta reci osim da nam se ne ponovi godina ko ova sto se tice pcelarstva. Da se ne bih ponavljao posto je dosta pisano o svim problemima u toku sezone, sve je to pratilo i mene i moj pcelinjak. Jedino sto je dobro sto sam prosirio pcelinjak za jos pet drustva. Jos jednom pozdrav za sve kolege sa foruma.

Van mreže Misko Savic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 169
  • Pol: Muškarac
  • Uvek pomogni drugima:! Tako ces pomoci sebi.
  • Lokacija pčelinjaka: Zupče - 567 m, Zubin Potok.
Odg: Moj pcelinjak moj odmor i uzivanje
« Odgovor #7 poslato: Mart 04, 2017, 22:16:18 »
Danas obisao pcelinjak po suncanom ali vetrovitom danu, nisam otvarao kosnice zbog jakog vetra, pcele su vredno radile i po jakom vetru donosile su polen u velikim kolicinama. Danas i postavljena pojilica na pcelinjaku mada nocu jos uvek mrzne voda kod mene su noci jos uvek u minusu, ali pcele traze vodu na cesmi i po barama.

Van mreže Misko Savic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 169
  • Pol: Muškarac
  • Uvek pomogni drugima:! Tako ces pomoci sebi.
  • Lokacija pčelinjaka: Zupče - 567 m, Zubin Potok.
Odg: Moj pcelinjak moj odmor i uzivanje
« Odgovor #8 poslato: Mart 19, 2017, 22:40:24 »
Danas obisao pcelinjak po lepom suncanom i toplom danu, pcele su bile u punom izletu , donosile su polen u velikim kolicinama. Danas sam odlucio i zapoceo stimulativnu prihranu sirupom u razmeri 1:1 po pola litra po kosnici, posto u narednih nekoliko dana najavljuju toplo vreme. Dren je u punom cvatu, ljubicice, kacuni, dzanarika bi trebala da otvori za koji dan, pozdrav za sve kolege.

Van mreže Misko Savic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 169
  • Pol: Muškarac
  • Uvek pomogni drugima:! Tako ces pomoci sebi.
  • Lokacija pčelinjaka: Zupče - 567 m, Zubin Potok.
Odg: Moj pcelinjak moj odmor i uzivanje
« Odgovor #9 poslato: Mart 28, 2017, 13:19:09 »
Danas uradio prvi detaljan pregled jedne kosnice, cisto da vidim kakvo je stanje. Legla ima na tri rama po jedna polovina obostrano, polena su donele po punu jednu stranu rama do legla. Posto je zahladnelo ova dva dana odlozilo je i cvetanje dzanarike koja sam sto nije krenula, nadam se lepom vremenu i dobrom razvoju pcelinjih zajednica. Za koji dan kad otopli uradicu detaljan pregled svih zajednica da utvrdim stanje i sta treba raditi. Pozdrav za sve kolege.

Van mreže Misko Savic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 169
  • Pol: Muškarac
  • Uvek pomogni drugima:! Tako ces pomoci sebi.
  • Lokacija pčelinjaka: Zupče - 567 m, Zubin Potok.
Odg: Moj pcelinjak moj odmor i uzivanje
« Odgovor #10 poslato: Mart 28, 2017, 13:22:33 »
Evo i nekoliko slicica

Van mreže Misko Savic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 169
  • Pol: Muškarac
  • Uvek pomogni drugima:! Tako ces pomoci sebi.
  • Lokacija pčelinjaka: Zupče - 567 m, Zubin Potok.
Odg: Moj pcelinjak moj odmor i uzivanje
« Odgovor #11 poslato: April 12, 2017, 22:34:10 »
Pcelice na cvetovima jabuke danas.

Van mreže Misko Savic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 169
  • Pol: Muškarac
  • Uvek pomogni drugima:! Tako ces pomoci sebi.
  • Lokacija pčelinjaka: Zupče - 567 m, Zubin Potok.
Odg: Moj pcelinjak moj odmor i uzivanje
« Odgovor #12 poslato: Mart 19, 2018, 15:12:28 »
Pozdrav postovane kolege, evo i ja da se javim. Redovno pratim vasa pisanja na forumu. Evo nekoliko reci sa mog pcelinjaka, stanje na pcelinjaku je za sada dobro izvrsen prvi letimicni pregled drustva , sva drustva ziva i zdrava dodata prva pogaca svim drustvima posto se najavljuje zahladjenje, legla ima otvorenog i zatvorenog polen se unosi u velikim kolicinama kad god to vreme dozvoli. Cekamo da prodje ovo najavljeno zahladjenje pa da se odradi prvi detaljni pregled, ociste podnjace i po potrebi odrade neophodne intervencije. Pozdrav za sve kolege i medno u novoj sezoni.

Van mreže Misko Savic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 169
  • Pol: Muškarac
  • Uvek pomogni drugima:! Tako ces pomoci sebi.
  • Lokacija pčelinjaka: Zupče - 567 m, Zubin Potok.
Odg: Moj pcelinjak moj odmor i uzivanje
« Odgovor #13 poslato: April 03, 2018, 22:06:05 »
Danas izvrsio detaljan pregled kosnica, zateceno stanje zadovoljavajuce rekao bih, mada mislim da mi vecina kosnica kasni sa razvojem za sta verujem da je zasluzno hladno vreme. Kod mene jos uvek nije procvetalo nista od vocki, ocekujem u naredna pet do sest dana da krene dzanarika. Pcele nose polen ali ga u kosnicama nema u vecim kolicinama, meda i hrane ima dovoljno ali na krajnjim ramovima, mednih venaca nema na zalegnutim ramovima, tako da sam danas morao da podignem po jedan ram sa medom na satonose. Bitno je da su sva drustva izimila, matice zalezu, pa cemo videti kako ce ici razvoj drustava.

Van mreže Misko Savic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 169
  • Pol: Muškarac
  • Uvek pomogni drugima:! Tako ces pomoci sebi.
  • Lokacija pčelinjaka: Zupče - 567 m, Zubin Potok.
Odg: Moj pcelinjak moj odmor i uzivanje
« Odgovor #14 poslato: April 03, 2018, 22:14:00 »
Evo i neka slicica od danas