Autor Tema: Da nije kasno za...?  (Pročitano 2747 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Bojan Mitrovic

  • Mladi član foruma
  • **
  • Poruke: 11
  • Pol: Muškarac
Da nije kasno za...?
« poslato: Jun 11, 2011, 22:16:06 »
     Na pocetku da vas pozdravim drage kolege po najlepsem hobiju (nekima profesija).Imao bi jedno pitanje meni mnogo vazno i hitno.
     Planirao sam da dogodine oformim pcelinjak na vreme kako se to vec radi, medjutim ne mogu da cekam pa bih to da uradim sada.Da li nije kasno da od 10. jula najkasnije uselim paketne rojeve u DB nukleuse i iste te nukleuse spremim do kraja godine za uspesno prezimljavanje?Na prolece bih spajao po dva nukleusa u jednu kosnicu u razvijao bih ih za glavnu pasu.
     Znaci da li to moze da se odradi bez rizika, ili bolje da sacekam 2012?
     
Bojan Mitrovic Bojsi

Van mreže Ivica Kuzmanovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 218
  • Pol: Muškarac
  • Blago onom kome um u srcu počiva.
Odg: Da nije kasno za...?
« Odgovor #1 poslato: Jun 12, 2011, 08:56:52 »
Bojane, ja sam prosle godine paketnim rojevima naselio 3 Rv, 3 jula. Sve tri su prezivele, i donele meda ove godine. Jedino sto sam pomalo skeptican sto se tice kosnice. Nisam siguran kako ce se pcele na prolece razviti u DB, posto su meni ti rojevi iz zime izasli sa jako malo pcela. No, mozes da probas sa dva, tri paketna, pa kako bude. Vece ulaganje mi ne izgleda bas pametno. A sto se rizika tice, nista nije bez njega.

pozzzz
Čovek je dat i zadat. Sloboda nije data već je zadata.

Van mreže Bojan Mitrovic

  • Mladi član foruma
  • **
  • Poruke: 11
  • Pol: Muškarac
Odg: Da nije kasno za...?
« Odgovor #2 poslato: Jun 12, 2011, 11:02:19 »
       Ivice prvo da ti zahvlim na odgovoru, a sto se tice DB mislio sam da napravim dve kosnice ove godine jer sam sa njima radio (sa db 10) pre 5-6 godina i to uspesno a onda mi je poplava odnela pcelarnik.
       Ove godine 2 DB, a dogodine planiram da pravim pcelarnik od nastavljace najverovatnije sa VOJINIM ali neznam jo.s sa kojim tipom. Praticu iskustva drugih pcelara pa cu na ocnovu toga odluciti, a nadam se da ce i kolege da me upute ka pravom tipu VOJINE kosnice
Bojan Mitrovic Bojsi