Autor Tema: Reakcija na ubod pčele  (Pročitano 39407 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Dušan Tanaskovic

  • Napredni član foruma
  • ****
  • Poruke: 39
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Ljubovija
Odg: Reakcija na ubod pčele
« Odgovor #30 poslato: April 21, 2023, 16:13:39 »
Ma neću ja da odustanem, a nisam se ni uplašio. Više sam se razočarao jer sam bio ubeđen da tako nesto ne može da mi se desi. Na pecanju mi se dešavalo da imam preko 50 uboda komaraca po licu i da kad dodjem kući se ništa ne poznaje. A gomilu ljudi znam koji od 1 komarca imaju otok barem 2 dana.  Mada te pcele koje su me ubole nisu moje, moje su finije  ;D.
A ovo za otrove, pa svašta je moguće. Imam raznog voća i povrća i ne prskam ništa, i uvek nesto ima od aprila do oktobra, ali nikad svega, kako koje godine.  A ovi koji rade za prodaju ne žele uopšte da rizikuju jer imaju ulaganja velika.  Ne može neka normalna zdrava poljoprivreda a da se proizvodi za hiljade porodica. Moglo bi samo za sebe i eventualno još koju porodicu ali gde je onda tu ekonomija. Danas samo pare...  odosmo sa teme. Odoh moje pčelice da pogledam  :)

Van mreže Рајко Борић

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 394
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Прхово и Караш
Реакција на убод пчеле
« Odgovor #31 poslato: April 21, 2023, 22:04:20 »
Душане, имао сам и ја сличну реакцију, сврбело ме свуда. После сам отишао на анализе у "Торлак" и рекли су ми да сам благо алергичан на пчелињи убод али не и на осин и стршељев. Укратко - да игноришем.

свима бих препоручио да ако није ништа страшно да оду на време до амбуланте и да чекају испред амбуланте, да ћуте, трпе и да чекају док не прође тај период "посебног стања". :D Ту у дому здрава ипак је сигурније и у случају потребе доктори су ту да реше проблем.
Одличан савет!

ухолажа уђе у кајсију, тамо где се коштица распукла. Не прави штету, али је ружно???...и шта да се ради – рооокај отровом, да потрују нечију децу.
Обична ухолажа, Forficula auricularia је користан инсект. Трудим се да их не повредим кад се појаве приликом неког посла.
Такође је корисна кућна стонога. Много је глупо убијати их.