Autor Tema: PČELARSKE KATASTROFE  (Pročitano 4414 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Branko Obranovic

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 513
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Poden - Kostel na Kočevskem SLO 310 m n/m
PČELARSKE KATASTROFE
« poslato: Decembar 23, 2012, 14:10:44 »
Ta stranica neka bude rezervirabna samo za vremenske katastrofe sa i okolo pčelinjaka:
Evo nekoliko fotografija od pre nekoliko godina unazad. Odjednom je počeo duvati vjetar i padati kiša, da se pčele nisu mogle vratit u pčelinjak. Vani je ostalo na hiljade pčela. Veliki broj za ovjek.
LP Branko

Van mreže Рајко Борић

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 394
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Прхово и Караш
Пчеларске катастрофе
« Odgovor #1 poslato: Mart 16, 2015, 15:38:53 »
Ерозија је, кажу, најскупља непогода за човечанство. Као и остале катастрофе: поплаве, пожари, временске непогоде, угрожава и пчеларе. Надам се да клизиште у Малој Моштаници није близу наших другара?

Van mreže Драган Нешковић

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1406
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Mala Moštanica 174м
Odg: PČELARSKE KATASTROFE
« Odgovor #2 poslato: Mart 16, 2015, 15:58:40 »
Колега Рајко,
Најскупља непогода за човечанство је, неразуман човек.
Што се тиче клизишта код нас у месту, релативно је удаљено од мене, Шоле је доста даље, и остале колеге колико знам нису у непосредној близини неког клизишта. Међутим велика је то мука за људе који су у непосредној близини тих клизишта, а код нас се појавило неколико. Надамо се да ће свим тим људима који су угрожени, ускоро стићи помоћ.


Да нас све драги Бог поштеди катастрофа и пчеларских и свих осталих.


Van mreže Dragan Šošić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2240
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Mala Moštanica
Odg: PČELARSKE KATASTROFE
« Odgovor #3 poslato: Mart 17, 2015, 22:22:13 »
Rajko, hvala što se brineš.


Dragane, jeste tačno da je nerazuman čovek nepogoda. Na klizište može da utiče i to što se iseče svo drveće. Pri „dnu“ zemljišta koje je pripadalo mom dedi je moj brat od strica. Kod njega možeš videti da se i trava uništava otrovima, a tu je nekada bio drvored bagrema koji je čuvao tlo. Nekada su ljudi bili pametniji i imali osećaj. Ti drvoredi bagrema su održavani i bila su to velika stabla. (Ja sam npr. loš domaćin. Tako to ljudi posmatraju. Video si moju „živu ogradu“ koju čine stabla džanarike. Višestruka korist je od nje. Ima i za pčele, drži tlo i stvara zaklon prolaznicima – da ih ne uznemiravaju pčele).

Sada se opštinska uprava setila da pošumljava (mislim da je ovo propaganda za javnost) umesto da su pazili da se ne seče takvo drveće koje drži tlo bez obzira što se nalazi u privatnoj svojini.

 Ljudi se bave primitivnom politikom sa težnjom da se udenu negde umesto da politika bude od koristi svima. Sa tog stanovišta je trebalo odavno započeti poduhvat kanalizacije, jer je i to jedan od načine erozije tla.


Trava koju kose u dvorištu se npr. spaljuje i dalje osiromašuje tlo.


PS

Bog će pomoći svakako. U to ne sumnjam. Možda je klizište iskušenje koje je bog poslao. I to je nešto.
Od 01 januara 2015 nisam član SPOS zbog ponašanja predsednika SPOS Rodoljuba Živadinovića prema pčelarima i politike koju on sprovodi (bio sam član SPOS od 1985 do 2015 godine).

Van mreže Драган Нешковић

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1406
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Mala Moštanica 174м
Odg: PČELARSKE KATASTROFE
« Odgovor #4 poslato: Mart 17, 2015, 23:15:53 »
Шоле, знаш и сам колико су људи отишли у аут. О сечи моштаничких шума, бар теби не морам да причам. као и свугде и код нас људи слабо размишљају, све док их нешто не лупи по глави.
Још мало па ће џанарика код нас да постане, угрожена врста, посекоше све лудаци. Јес вала, ј...ш политику. Једина нормална "политика", је радити за корист свима. Ваљда ће то једном разумети наши "политичари".
Ј...ш га Шоле, не треба нико из општине да пази дрвеће по приватним парцелама. Па мора и блесави народ да почне да мисли и размишља, мало за промену. Еј надам се да ће ови из општине ипак почети да пошумљавају и да крену са радовима (и да заврше, наравно) око канализације, па нека се баве пропагандом после колико год хоће  ;D 

Поздрав


пс.
Бог не искушава.