Autor Tema: Корона вирус  (Pročitano 1752 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Корона вирус
« poslato: Mart 18, 2020, 10:18:29 »



О самом вирусу нећу коментарисати. Довољно је информација у штампи и на ТВ екранима.
Оно о чему овде размишљам је последица свега на пчеларство ?
Ограничавање слободног кретања је већ уведено. Извесно је да се очекују и строжија ограничења. Последица је немогућност обиласка пчелињака.
Шта у таквој ситуацији урадити док се још нешто може урадити ?
Ја се носим мишљу да у наредним данима , ако уопште успем да дођем до пчелињака који ми је удаљен 100 километара , на сваку кошницу додам још по наставак два из резерве унутра потрпам и сатне основе и изграђено саће и оставим их тако до даљњег па нека се саме сналазе. Нисам сигуран да је ово баш добро решење али ево места и за друга паметнија размишљања.
Времена очигледно нема много можда још пар дана .
Можда у свему овоме има и нечег доброг. Ако ништа друго пчеле ће се бар одморити од преамбициозних и грамзивих пчелара.

Van mreže dusan lazic

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 885
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: vojka
Odg: Корона вирус
« Odgovor #1 poslato: Mart 18, 2020, 10:37:58 »



О самом вирусу нећу коментарисати. Довољно је информација у штампи и на ТВ екранима.
Оно о чему овде размишљам је последица свега на пчеларство ?
Ограничавање слободног кретања је већ уведено. Извесно је да се очекују и строжија ограничења. Последица је немогућност обиласка пчелињака.
Шта у таквој ситуацији урадити док се још нешто може урадити ?
Ја се носим мишљу да у наредним данима , ако уопште успем да дођем до пчелињака који ми је удаљен 100 километара , на сваку кошницу додам још по наставак два из резерве унутра потрпам и сатне основе и изграђено саће и оставим их тако до даљњег па нека се саме сналазе. Нисам сигуран да је ово баш добро решење али ево места и за друга паметнија размишљања.
Времена очигледно нема много можда још пар дана .
Можда у свему овоме има и нечег доброг. Ако ништа друго пчеле ће се бар одморити од преамбициозних и грамзивих пчелара.
Uh, ovo mi se dopalo... ;) :D

Van mreže Zoran Vučković

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 390
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Смедерево ​​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​​​​ ​​​​ Мoравиште ​​ ​​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​​ ЕВ и РВ кошнице
Odg: Корона вирус
« Odgovor #2 poslato: Mart 18, 2020, 20:36:20 »
О Б А В Е Ш Т Е Њ Е

У случају примене неопходних агротехничких мера, а посебно ради заштите засада од мраза, током периода забране кретањa (20:00 – 05:00 часова), сваки пољопривредни произвођач (власник или корисник засада или друге пољопривредне површине) је дужан да поднесе захтев за одобрење кретања Управи за заштиту биља на мејл agromere@registar-uzb.rs, односно на одговарајући број телефона, са приложеног списка, према одсеку односно округу за који се тражи дозвола за кретање. У наведеној пријави потребно је навести име и презиме лица број личне карте и адресу  које ће се кретати у периоду од 20 до 05 часова, број пољопривредног газдинства, локацију где ће се спроводити агротехничке мере, као и време и дан када ће бити спроведене мере. Дозвола кретања ће важити само за наведени дан у периоду од 20 до 05 часова. Рок за одговор на поднети захтев је до 48 часова.

Списак телефона путем којих се може поднети пријава:

0648818449 за Округе: Јужнобачки, Средњебанатски, Јужнобантски, Севернобанатски, Севрнобачки, Западнобачки и Сремски

0648818486 за Округе: Град Београд, Подунавски, Браничевски, Зајечарски, Борски, Поморавски, Нишавски, Јабланички, Пчињски, Топлички и Пиротски

0648818412 за Округе: Мачвански, Моравички , Колубарски, Златиборски, Расински и Рашки

http://www.minpolj.gov.rs/o-b-a-v-e-s-t-e-nj-e-3/?fbclid=IwAR02jlQvVeaiEwErwUtbiJKjIawuXNjorKyedYm6lrutXE5LPJTcT6GgCbw

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ne piše izričito ali u okvirima ovog saopštenja bi trebalo da pčelari traže načine da sele košnice.
Za dnevno prihranjivanje i razvoj pčelinjih zajednica će se morati dovijati pomoću štapa i kanapa. Ako se ne živi u mestu gde se nalaze košnice bez pomoći sa terena to neće biti moguće.   
Mislim da će uskoro biti zabranjeno napuštanje gradova. Najpre će biti blokirani gradovi i mesta gde se nalaze najviše zaraženih a kasnije će biti onemogućeno kretanje u celoj državi.
Uskoro će krenuti da se povećava broj zaraženih jer nismo disciplinovani. Ipak mislim da je do cvetanja bagrema dosta vremena i da će se ući u rutinu ponašanja i donošenja odluka od strane odgovornih i da će biti sluha za potrebe pčelara. Samo da pčele budu spremne.

Нека нам живот буде сладак као мед!