Autor Tema: AŽ Kosnica  (Pročitano 14414 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže damir brzović

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 108
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: pitomača
Odg: AŽ Kosnica
« Odgovor #15 poslato: Decembar 05, 2016, 18:02:38 »
Ove godine općenito je bila loša oplodnja matica... neznam zašto.
Kako gdjej, ja vršim oplodnju nukleusa na više mjesta i rezultati su 80 do 90 posto na večem broju nuk.Rijetko koje godine je manje.Sa kupovnim maticama iz oplodnjaka nisam bio zadovoljan,a zapravo mi i netrebaju.Usezoni i tako neznam što bi sa njima.Nove zajednice osnovane prije i u bagremu su prava stvar.Bježite od pogača.         
                                       Brzi

Van mreže Igor Perić

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 81
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Slavonija, 250 mNDM
Odg: AŽ Kosnica
« Odgovor #16 poslato: Decembar 06, 2016, 09:23:28 »
Ja ove godine idem na što više zajednica u bagremu i nešto poslije njega. Probat ću malo metodu po Hunjadiju, odnosno nešto slično. Recimo d pola košnica selim, a pola će mi ostati na stacionaru. Sa tom na stacionaru ću se malo igrati pa ćemo vidjeti.

Van mreže damir brzović

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 108
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: pitomača
Odg: AŽ Kosnica
« Odgovor #17 poslato: Decembar 06, 2016, 13:31:29 »
Ja ove godine idem na što više zajednica u bagremu i nešto poslije njega. Probat ću malo metodu po Hunjadiju, odnosno nešto slično. Recimo d pola košnica selim, a pola će mi ostati na stacionaru. Sa tom na stacionaru ću se malo igrati pa ćemo vidjeti.
Tako je kolega Igore.Treba obavezno pčele držati na najmanje dva mjesta.Što kaže taj Hundjadi, neznam. Pogledaču na internetu. Nemoj se previše zamarati sa nekim složenim stvarima.Odradi klasiku i pusti da pčele odrade svoje, a onda to iskoristi.Na jednom mjestu vozilo a na drugom nukleusi.Dati ne pričam naširoko ima več mojih tekstova pa vidi. A večinu znaš i sam.

Van mreže Igor Perić

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 81
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Slavonija, 250 mNDM
Odg: AŽ Kosnica
« Odgovor #18 poslato: Decembar 06, 2016, 13:37:02 »
ma najbitnije je osnovati društva za iduću godinu. Nebo i zemlja je stacionarno i seleće pčelarstvo, ove što se sele problema milijun da izađu na proljeće..

Van mreže damir brzović

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 108
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: pitomača
Odg: AŽ Kosnica
« Odgovor #19 poslato: Decembar 07, 2016, 13:03:43 »
ove što se sele problema milijun da izađu na proljeće..
Zato je potrebno imati najmanje jedan nuk. po koš.,onda to više nisu problemi.Pčelar nikako nebi smio oskudjevati sa pčelama.Otud inaziv pčelar.

Van mreže damir brzović

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 108
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: pitomača
Odg: AŽ Kosnica
« Odgovor #20 poslato: Decembar 07, 2016, 13:22:08 »
Probat ću malo metodu po Hunjadiju, odnosno nešto slično. Recimo d pola košnica selim, a pola će mi ostati na stacionaru.
Tako je kolega Igore.Treba obavezno pčele držati na najmanje dva mjesta.Što kaže taj Hundjadi, neznam. Pogledaču na internetu. Nemoj se previše zamarati sa nekim složenim stvarima.Odradi klasiku i pusti da pčele odrade svoje, a onda to iskoristi.Na jednom mjestu vozilo a na drugom nukleusi.Dati ne pričam naširoko ima več mojih tekstova pa vidi. A večinu znaš i sam.
 
                Pogledao sam to o Hunjadiju imogu reči da si daš mira.Osnivanje jedne zajednice, razdvajanje legla,vračanje radilica,i sve to zbog 1 zajednice....ma daj......pa jel čitaš što pišem.....