Autor Tema: Vojin lekoviti preparat protiv nozemoze i krečnog legla  (Pročitano 88617 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Boris Salaj

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 721
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Sombor- Gradina
Odg: Vojin lekoviti preparat protiv nozemoze i krečnog legla
« Odgovor #45 poslato: Februar 19, 2015, 22:03:09 »
Aco slikaj košnicu i odelo pa postavi slike, biće nam lakše...

Van mreže aleksandar stanic

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 32
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kotor Varos
Odg: Vojin lekoviti preparat protiv nozemoze i krečnog legla
« Odgovor #46 poslato: Februar 20, 2015, 07:58:28 »
zadnji izlet je bio pre 8-9 dana.

Van mreže Daniloski Blagoja

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 240
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Тајмиште 1069мнв
Odg: Vojin lekoviti preparat protiv nozemoze i krečnog legla
« Odgovor #47 poslato: Februar 20, 2015, 11:55:43 »
zadnji izlet je bio pre 8-9 dana.
Kakvu pogacu si dao(ako si dao)? obicnu bez dodataka il obogacenu?

Van mreže aleksandar stanic

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 32
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kotor Varos
Odg: Vojin lekoviti preparat protiv nozemoze i krečnog legla
« Odgovor #48 poslato: Februar 20, 2015, 16:34:20 »
davao sam obicnu a pre 5 dana i sa lijekom protiv nozemoze.danas su izlazile bas mnogo iz kosnice i nisu ostavljale trag na letu.

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Vojin lekoviti preparat protiv nozemoze i krečnog legla
« Odgovor #49 poslato: Februar 20, 2015, 18:33:12 »
Aca Stanić: "imam jedan problem,moze li mi neko dati koristan savjet?Tretirao sam pcele sa Nozevojom,danas tj prilikom drugog tretiranja uocio sam da pcele imaju proliv,nema po kosnici ali po mom odelu su ostavile dosta tragova i uzasno je smrdilo!Zna li nejo sta je u pitanju i sta da uradim???"
To verovatno nije proliv nego normalno čišćenje pčela u pročisnom izletu. Ništa ne brinite kolega Aco sve će biti u redu. Pozdrav..
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Vojin lekoviti preparat protiv nozemoze i krečnog legla
« Odgovor #50 poslato: Februar 20, 2015, 18:34:34 »
Aca Stanić: "davao sam obicnu a pre 5 dana i sa lijekom protiv nozemoze.danas su izlazile bas mnogo iz kosnice i nisu ostavljale trag na letu."

Kojim lekom protiv nozemoze? Pozdrav..
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže aleksandar stanic

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 32
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kotor Varos
Odg: Vojin lekoviti preparat protiv nozemoze i krečnog legla
« Odgovor #51 poslato: Februar 20, 2015, 21:58:44 »
vjeruj mi da neznam.kupio sam u pcelarskoj radnji,pogaca sa lijekom protiv nozemoze.

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Vojin lekoviti preparat protiv nozemoze i krečnog legla
« Odgovor #52 poslato: Februar 20, 2015, 22:06:56 »
Obično u te pogače dodaju Nozecid koji uništava pozitivne bakterije u crevima pčela pa se iz pomenutih fecesa verovatno zbog toga pojavio takav neprijatan miris. Ne kupuj nikada nikakvu pogaču. Na vreme pčelama krajem leta dodaj nedostajuću količinu hrane i ostavi pčele do marta da u miru bezbrižno zimuju.
Moj brat koji trenutno ima oko 180-190 pčelinjih zajednica i pčelari 13-14  godina ili koliko već, nikada u životu svojim pčelama nije dao nikakvu pogaču i nikada nije imao ni jedan gubitak pčelinjih zajednica osim jedne godine usled velikog trovanja zimskih pčela, tokom kasnog leta .
Pozdrav svima...
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže aleksandar stanic

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 32
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kotor Varos
Odg: Vojin lekoviti preparat protiv nozemoze i krečnog legla
« Odgovor #53 poslato: Februar 20, 2015, 22:14:50 »
ja sam bio prinudjen na pogacu posto sam doziveo na moju nesrecu veliku poplavu prosle godine,u maju mjesecu i koja mi je odnela bukvalno sve.Nista nisam uspjeo spasiti,ali svoje 3 kosnice sa pcelama jesam,i jako sam sretan zbog njih!Hvala na savjetu gosp Vojo.Posto u mom kraju tj u B Luci pcelari forsiraju pogacu,te obicnu,zatim sa lijekom,i stimulativnu da matica polaze sto vise jaja,pa sam onda i ja cuo to od njih.

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Vojin lekoviti preparat protiv nozemoze i krečnog legla
« Odgovor #54 poslato: Februar 20, 2015, 22:32:31 »
Dobro je što si preprskao pčele Nozevojom. On ih vraća u život i daje snagu svakoj jedinki. Preprskaj ih još koji put kako bi ih malo očeličio. Gde Nozevoj dođe sve bolesti nestaju. To je čudo od preparata.
Imamo temu Nozevoj protiv nozemoze i mislim da tamo imamo dosta toga napisanog.
Pozdrav svima...
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Daniloski Blagoja

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 240
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Тајмиште 1069мнв
Odg: Vojin lekoviti preparat protiv nozemoze i krečnog legla
« Odgovor #55 poslato: Februar 20, 2015, 22:53:49 »
Prema dosadasnjem pisanju kolege,mislim da pcele pre dodavanja pogace i to stimulativne nisu imale nikakve probleme!
Moj savet za ubuduce,ako se mora dodati pogaca,onda neka to bude sto jednostavnija samo secer i med il samo secer i invert  do pojavu prvog ozbiljnijeg pokretanja legla i unosa polena,posle toga moze i obogacena,stimulativna il kakvu vec pcelar daje!

Van mreže aleksandar stanic

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 32
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kotor Varos
Odg: Vojin lekoviti preparat protiv nozemoze i krečnog legla
« Odgovor #56 poslato: Februar 21, 2015, 20:27:31 »
Ovaj NOZEVOJ tako lijepo mirise da bi ga i sam pio!Prskao sam ih vec 2 puta i ne sumnjam u njegovu djelotvornost u opste!Jedino sto me zanima jeste da k li smem i pojedinacno svaki ram malo da poprskam?veliki pozdrav!

Van mreže aleksandar stanic

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 32
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kotor Varos
Odg: Vojin lekoviti preparat protiv nozemoze i krečnog legla
« Odgovor #57 poslato: Februar 21, 2015, 20:40:43 »
Gospodo,komentarisali smo da umesto 96%etil alkohola moze i domaca rakija sljivovica oko 40stepeni!E sada,zanima me koji recept odnosno mjeru da upotrebljavam,sto se tice prskanja a posebno koristenje Nozevoja u sirup!Volio bi da cujem i komentar gosp Voje.Pozdrav za vas.

Van mreže Slavisa Petrovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 209
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Zvornik
Odg: Vojin lekoviti preparat protiv nozemoze i krečnog legla
« Odgovor #58 poslato: Februar 21, 2015, 20:56:23 »
Gospodo,komentarisali smo da umesto 96%etil alkohola moze i domaca rakija sljivovica oko 40stepeni!E sada,zanima me koji recept odnosno mjeru da upotrebljavam,sto se tice prskanja a posebno koristenje Nozevoja u sirup!Volio bi da cujem i komentar gosp Voje.Pozdrav za vas.

Sve ostalo je isto, nema veze da li je spravljan sa sljivovicom ili med. alkoholom ... 5L 96% med. alkohol kada se pomesa sa 5L destilovanom vodom dobija se 10L alkohola 48 stepeni, pa prema tome ide i 10L sljivovice 48 stepeni umesto mediscinskog alkohola i destilovane vode...

Ja sam ovako spravljao nozevoj i ispao je odlican, pcele ga obozavaju, nozevoj cu u buducnosti uvek koristiti, a Voji jos jednom hvala na objavljenom receptu.
Pozdrav
Razlika izmedju pčelinjeg i ljudskog društva je u odnosu broja radilica i trutova.

Van mreže milutin peric

  • Napredni član foruma
  • ****
  • Poruke: 45
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Trsic Srbija Sepak R Srpska
Odg: Vojin lekoviti preparat protiv nozemoze i krečnog legla
« Odgovor #59 poslato: Februar 21, 2015, 21:17:14 »
Danas sam pcelice poprskao sa nozevojem.Koristim ga tri godine i kada se poprska vidi se koliko su agilnije.Bogu hvala do sada nisam imao bolesti pcela.

Aleksandre mozes slobodno da napravis nozevojku i da pijes, ali pomalo.Dodaj jednu casicu nozevoja u litar rakije i videces kakav ces napitak dobiti.
Velika je nesreca kad covek ne zna sta hoce, a prava katastrofa kad ne zna sta moze.