Autor Tema: Kako lako udesetostručiti pčelinjak  (Pročitano 154297 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Vojo Brstina

• Domaćin foruma
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Kako lako udesetostručiti pčelinjak
« Odgovor #195 poslato: Mart 30, 2021, 00:08:28 »
Имам намеру проширити пчелињак јер имам празних комплет кошница. Проблем је што сам прилично ограничен временом, а и немам могућност ношења нуклеуса на удаљену локацију. Да не причам да сам још увек апсолутни почетник иако ми је ово трећа пчеларска сезона... До сад нисам разројавао иако сам сигуран да имам идеалне услове због јаке воћне паше (нпр претпрошлог 7. априла сам у свих пет кошница имао по 10-11 рамова легла у просеку без икаквог форсирања погачама или сирупом).

Војо и остале искусније колеге, који је ваш савет за моју ситуацију, можда "пелетов" систем?

Миланче пријатељу, ди са удесетосручавањем али не гледај баш пуно на календар, ради са условима у твојом окруењу.
Нека све иде и две недеље касније па ће све бити добро.

Поздрав свима...
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Milan D. Saric

• Stari član foruma
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Добраче - 700мнв (између Голије и Златибора)
Odg: Kako lako udesetostručiti pčelinjak
« Odgovor #196 poslato: Mart 30, 2021, 23:31:28 »
Радо Војо, али нажалост као што рекох немам толико слободног времена за пчелињак (дан, два евентуално недељно). У овом твом поступку је ипак потребно чешће обилазити, прихрањивати, селити...што је тренутно немогуће за мене, па сам зато питао за неку алтернативу?